Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Hozzászólás küldése

2006.03.09. 23:12

Ej, ne haragudj, most ahogy téptem haza a hóban, beszállláskor ránéztem és sajna rosszul emlékeztem. Természetesen nekem is szélvédőn van az antenna.....pedig megesküdtem volna
Még egyszer elnézést.....

2006.03.10. 14:32

totalcar.hu - áruház, innen is lehet rendelni, szerintem annyira nem drágán

Re: egy-két kérdés

2006.03.10. 20:10

Diabolica írta:
gyu530d írta:Sziasztok!
Ma vagyok itt elöször, üdv nektek! Egy 530d M-paketem van, imádom! Elkezdtem csinosítgatni, bár szerintem "alapban" is csúcs, M5 pedálok, angel eye elől, face lift hátúl, szolid tetőszárny, 265-ös good F1 gumi, stb. Két problémával szembesültem, aluműszerfalgyűrűt szeretnék felszerelni, de elakadtam, a műszerfalat sikerült kiszedni, de a plexi nem akar lejönni, ha valakinek van ötlete, szivesen venném, a másik, hogy a tetőszárny miatt útban lesz a telefon antennája, gondoltam lekapom és felszerelek a tetőre egy újjat. Nem tudjátok hol kapok az 5-ösre valót?
Előre is köszi!


Kifejezetten zsír újra gondoltál? Mert az enyémen van egy telo antenna, viszont én egy belsőcsere után kipakoltam belőle a telót, így jelenleg nem használom semmire. Ha gondolod szívesen átadom, mint írtam nekem már csak dekoráció, lehet helyettesíteni mással is....


Én tegnap raktam be alugyürüket egy e39-be, szerintem a plexi nem jön le. Én nem is szedtem le, a nagy óra helyén finoman bele lehet nyomni, annyit enged a karika. Csak arra vigyázz, milor átugrik ne ütődjön neki a plexinek mert megkarcolhatja azt.

2006.03.10. 20:38

Üdv Diabolica!

Igazad van nem neked akartam csak elgombáztam. :oops:

2006.03.10. 21:49

bub írta:Üdv Diabolica!

Igazad van nem neked akartam csak elgombáztam. :oops:


Sebaj, nem történt semmi.

Idegesít, hogy csorgatjátok itt a nyálamat ezekkel a pompás gyűrűkkel. Nekem bézs a belsőm, ehhez pedig annyira sajnos nem smakkol ez a cucc, pedig szívesen teleszórnám vele az órát.

Nem szeretne valaki pl. egyedi első lökhárítót gyártatni. Az M-es jó de egy kicsit elcsépelt kezd lenni. Olyat szeretnék ami nem nagyon jön szembe sehol sem.

Már megvan a gyártóhely (Majosháza) de igazán akkor éri meg ha többen redndelünk, így olcsóbb.

Az autót a szétszedős próbákhoz beáldozom én.

2006.03.10. 22:04

ha neked az M-es uncsi akkor szivesen bizniszelek veled

2006.03.10. 23:51

Diabolica írta:
bub írta:Üdv Diabolica!

Igazad van nem neked akartam csak elgombáztam. :oops:


Sebaj, nem történt semmi.

Idegesít, hogy csorgatjátok itt a nyálamat ezekkel a pompás gyűrűkkel. Nekem bézs a belsőm, ehhez pedig annyira sajnos nem smakkol ez a cucc, pedig szívesen teleszórnám vele az órát.

Nem szeretne valaki pl. egyedi első lökhárítót gyártatni. Az M-es jó de egy kicsit elcsépelt kezd lenni. Olyat szeretnék ami nem nagyon jön szembe sehol sem.

Már megvan a gyártóhely (Majosháza) de igazán akkor éri meg ha többen redndelünk, így olcsóbb.

Az autót a szétszedős próbákhoz beáldozom én.


Mennyi lenne egy ilyen mutatvány vajon?
Hátsóval együtt kellene, hogy klappoljon.
Van valami kb. árkalkuláció 1 db-ra 5 db-ra?

Sepi

2006.03.11. 09:55

bub írta:ha neked az M-es uncsi akkor szivesen bizniszelek veled


:P , mondtam én, hogy most M-esem van? :))))
mást akarok de nem M-est, csak így jött az ötlet.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Diabolica az itt látható tagok köszönték meg: RobE39
Értékelés: 4.76%

2006.03.11. 10:02

[
Mennyi lenne egy ilyen mutatvány vajon?
Hátsóval együtt kellene, hogy klappoljon.
Van valami kb. árkalkuláció 1 db-ra 5 db-ra?

Sepi[/quote]

Egyenelőre gőzöm sincs. Jelenleg épp egy másik projectet csináltatok ott a műanyagosnál, a jövő héten emiatt le kell mennem személyesen egyeztetni. HA van érdeklődés akkor felvetem ezt is és kérek tőle kb-i árakat.

Én is úgy gondoltam, hogy a hátsóval együtt kellene csinálni, sőt megkockáztatnám a küszöböket is (Nekem oda pont beakadt valalmi részeg kerékpáros, behorpadt, így el kellene takarni....:))). Esteleg egy szelíd szárny a hátsó szélvédőre a merészebbeknek.....

Azt szerettem volna, hogy a netről vagy a bmw tuning magazinból kinézünk egy mindenkinek tetsző mintát, és ez alapján készülne az új, egyedi darab.

Diabolica

2006.03.11. 20:06

roy írta:Szia Gyu530d!

Én is szeretnék az 530i-m műszerfalába alugyűrűket szerelni. Azt szeretném kérdezni, hogy hol és mennyiért lehet beszerezni egy ilyen szettet. Talán azután tudok segíteni, mivel gondolom hasonló problémába fogok én is ütközni :)))

Válaszodat előre is köszönöm szépen!


Üdv. Roy


Szia Roy!
Rendelhető a totalcar.hu-ról, de szerintem jobb személyesen a VFTS-nél (III. Huszti út), itt még egy csomó BMW-s kiegészítőt is találhatsz.

Re: egy-két kérdés

2006.03.11. 20:14

begi írta:
Diabolica írta:
gyu530d írta:Sziasztok!
Ma vagyok itt elöször, üdv nektek! Egy 530d M-paketem van, imádom! Elkezdtem csinosítgatni, bár szerintem "alapban" is csúcs, M5 pedálok, angel eye elől, face lift hátúl, szolid tetőszárny, 265-ös good F1 gumi, stb. Két problémával szembesültem, aluműszerfalgyűrűt szeretnék felszerelni, de elakadtam, a műszerfalat sikerült kiszedni, de a plexi nem akar lejönni, ha valakinek van ötlete, szivesen venném, a másik, hogy a tetőszárny miatt útban lesz a telefon antennája, gondoltam lekapom és felszerelek a tetőre egy újjat. Nem tudjátok hol kapok az 5-ösre valót?
Előre is köszi!


Kifejezetten zsír újra gondoltál? Mert az enyémen van egy telo antenna, viszont én egy belsőcsere után kipakoltam belőle a telót, így jelenleg nem használom semmire. Ha gondolod szívesen átadom, mint írtam nekem már csak dekoráció, lehet helyettesíteni mással is....


Én tegnap raktam be alugyürüket egy e39-be, szerintem a plexi nem jön le. Én nem is szedtem le, a nagy óra helyén finoman bele lehet nyomni, annyit enged a karika. Csak arra vigyázz, milor átugrik ne ütődjön neki a plexinek mert megkarcolhatja azt.


Szia Begi!

Hát azt hiszem én nagyon amatőr vagyok ehhez, mert ha jó értem, ki kell szedni a műszerfalat, majd valahogy kivarázsolni az órákat, na ez nem jön nekem össze, van egy két kipantítható kapocs, de ezek után sem jön le a hátsó burkolat, látok itt még ilyen elfordításra váró keresztalakú "ízét", de ezeket nem értem hogy lehet egyszerre elforgatni. Bocs, asszem az ilyeneken gyarapszik a szerelő társadalom!

2006.03.12. 13:48

Sziasztok 99'-es 530d-em van és a műszerfal tegnap jelezte ki a fékbetétcserét és az olajcserét./sárga kijelző/.A totalcar áruházban néztem Castrol Formula RS F1 0W-40-es olajat,elég olcsó/4l:10970,1l:2810/,gondoltam megvenném és lecseréltetném.
Az a kérdésem,hogy ha egy magán autószerelőnél lecseréltetem,le tudja-e
cserélni v. szakszervíz kell-e hozzá.A fékbetétet is megvenném egy BMW szaküzletben
olcsóbban,mint a márkakereskedésben árulják és azt is lecseréltetném,
úgy tudom a kopásjelző cseréjekor a sárga led is kialszik,v. rosszul
tudom? :lol:
Van ötletetek,hol lehet hozott alkatrészeket megbízható szakemberekkel lecserélni? :D
köszi előre is a tippeket.
:wink:

2006.03.12. 15:12

Hali kristóf80
Nem kell hozzá szakszervíz csak egy átlagosnál lelkiismeretesebb
autószerelő. A kopásjelző cseréjekor nem a sárga lámpa alszik el henem
nem lesz hibaüzenet hogy "fékbetétigymegúgy". A sárga lámpa akkor alszik el ha olajcsere után a szervíz-inspekciót lenullázzák és ismét lesz öt zöld
lámpácskád.
[/b]

Re: egy-két kérdés

2006.03.12. 20:07

gyu530d írta:
begi írta:
Diabolica írta:
gyu530d írta:Sziasztok!
Ma vagyok itt elöször, üdv nektek! Egy 530d M-paketem van, imádom! Elkezdtem csinosítgatni, bár szerintem "alapban" is csúcs, M5 pedálok, angel eye elől, face lift hátúl, szolid tetőszárny, 265-ös good F1 gumi, stb. Két problémával szembesültem, aluműszerfalgyűrűt szeretnék felszerelni, de elakadtam, a műszerfalat sikerült kiszedni, de a plexi nem akar lejönni, ha valakinek van ötlete, szivesen venném, a másik, hogy a tetőszárny miatt útban lesz a telefon antennája, gondoltam lekapom és felszerelek a tetőre egy újjat. Nem tudjátok hol kapok az 5-ösre valót?
Előre is köszi!


Kifejezetten zsír újra gondoltál? Mert az enyémen van egy telo antenna, viszont én egy belsőcsere után kipakoltam belőle a telót, így jelenleg nem használom semmire. Ha gondolod szívesen átadom, mint írtam nekem már csak dekoráció, lehet helyettesíteni mással is....


Én tegnap raktam be alugyürüket egy e39-be, szerintem a plexi nem jön le. Én nem is szedtem le, a nagy óra helyén finoman bele lehet nyomni, annyit enged a karika. Csak arra vigyázz, milor átugrik ne ütődjön neki a plexinek mert megkarcolhatja azt.


Szia Begi!

Hát azt hiszem én nagyon amatőr vagyok ehhez, mert ha jó értem, ki kell szedni a műszerfalat, majd valahogy kivarázsolni az órákat, na ez nem jön nekem össze, van egy két kipantítható kapocs, de ezek után sem jön le a hátsó burkolat, látok itt még ilyen elfordításra váró keresztalakú "ízét", de ezeket nem értem hogy lehet egyszerre elforgatni. Bocs, asszem az ilyeneken gyarapszik a szerelő társadalom!



Nem kell egyszerre elforditani az összeset, elég egyszere egyik oldalon 2-t. Megtartani, nehogy visszapattnjon, aztán a következő, következő és egyszer csak szétjön.De ez két emberes dolog mindenképp!
Kell hozzá 2db kis lapos csavarhúzó , meg egy hegyescsőrű fogó az elfordításhoz!

2006.03.12. 21:59

Köszi qqriq a segítséget. :) Kristof80

2006.03.12. 22:15

Köszi Begi,

megpróbálom!

2006.03.12. 23:43

Találós kérdés:
Légzsák lámpa világít. Műszer rádug, kiment a jobb első ülésben a foglaltság jelző szenzor. Csere 21 eFt-ért plusz munkadíj vagy meg lehet valahogy "hackelni"?

A gáz még az, hogy a cseréhez szét kellene kapni a jó kis bőr ülésemet is.
Üdv.
Sepi

2006.03.13. 00:10

Sziasztok keresnek e39 komplet elejet, muanyagok, zarhid, motorhazteto, lokharito, klima ventilator keret, stb!
Ha tud vki irjon koszonom!

2006.03.13. 08:23

bmwthomas írta:Sziasztok keresnek e39 komplet elejet, muanyagok, zarhid, motorhazteto, lokharito, klima ventilator keret, stb!
Ha tud vki irjon koszonom!


PÜ-ben ment a lelőhely!
Üdv

2006.03.13. 10:09

Kristof80 írta:Sziasztok 99'-es 530d-em van és a műszerfal tegnap jelezte ki a fékbetétcserét és az olajcserét./sárga kijelző/.A totalcar áruházban néztem Castrol Formula RS F1 0W-40-es olajat,elég olcsó/4l:10970,1l:2810/,gondoltam megvenném és lecseréltetném.
Az a kérdésem,hogy ha egy magán autószerelőnél lecseréltetem,le tudja-e
cserélni v. szakszervíz kell-e hozzá.A fékbetétet is megvenném egy BMW szaküzletben
olcsóbban,mint a márkakereskedésben árulják és azt is lecseréltetném,
úgy tudom a kopásjelző cseréjekor a sárga led is kialszik,v. rosszul
tudom? :lol:
Van ötletetek,hol lehet hozott alkatrészeket megbízható szakemberekkel lecserélni? :D
köszi előre is a tippeket.
:wink:


Szerintem jól tudod.A műszercsoportban lévő kopásjelző led kialszik kopásjelző cseréjekor.(legalábbis nekem kialudt).
Az olajszervíznél lévő kis led tudtommal a fékolaj cseréjének esedékességét jelenti(kis sárga óra-szimbólum), és ha az is világít akkor a nullázásnál az is kialszik.
Hozzászólás küldése

VigLink badge