Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

Re: M-es kormány

2007.07.05. 17:58

admin írta:
vaszarig írta:Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a nem M-es kormány helyére berakható-e az M-es multikormány? Ha igen, mi mindent kell cserélni hozzá? Az indítót is cserélni kell?
Az enyém amúgy egypatronos légzsák (ha jól tudom, egy nagy kör az egész hátulról nézve). :lol:
Berakható!Ha sima is multis akkor ha jóltudom nem kell semmi.Csak az a lényeg hogyha a régi egyfokozatu légzsákot akkor az M-est is olyat kell szerezni.


Köszi!

Mondjuk a mostani kormányom még nem multis, ezért gondolkodom, hogy melyiket vegyem meg. Mert ha bele megy az M-es is, akkor lehet inkább azt választanám! Csak azt nem tudtam, hogy ahhoz is létezik egyfokozatú! :P
A multi bekötéséhez meg már van leírásom, az talán menni fog! :wink:
Ha nem, akkor meg úgyis vannak itt olyanok, akik tudnak nekem segíteni! :wink: :bmw

Re: M-es kormány

2007.07.05. 21:19

vaszarig írta:
admin írta:
vaszarig írta:Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a nem M-es kormány helyére berakható-e az M-es multikormány? Ha igen, mi mindent kell cserélni hozzá? Az indítót is cserélni kell?
Az enyém amúgy egypatronos légzsák (ha jól tudom, egy nagy kör az egész hátulról nézve). :lol:
Berakható!Ha sima is multis akkor ha jóltudom nem kell semmi.Csak az a lényeg hogyha a régi egyfokozatu légzsákot akkor az M-est is olyat kell szerezni.


Köszi!

Mondjuk a mostani kormányom még nem multis, ezért gondolkodom, hogy melyiket vegyem meg. Mert ha bele megy az M-es is, akkor lehet inkább azt választanám! Csak azt nem tudtam, hogy ahhoz is létezik egyfokozatú! :P
A multi bekötéséhez meg már van leírásom, az talán menni fog! :wink:
Ha nem, akkor meg úgyis vannak itt olyanok, akik tudnak nekem segíteni! :wink: :bmw



szia!

ha jól tudom a '99.03 előtti autókba egy kicsit macerás a multikormány bekötése, itt nem csak a kábelt kell behúzni, ha minden igaz ezeknél a korábbi verzióknál egy kis motor mozgatja a gázbovdent (....ha jól tudom, ha nem akkor bocsesz, csak nem szeretném, hogy túl nagy fingot fogj a témával)

petike

2007.07.05. 22:33

sztem olvassátok el topikot az elejétől, minden le van már írva...

2007.07.06. 08:11

efer írta:sztem olvassátok el topikot az elejétől, minden le van már írva...


Az már megvolt, köszi efer! Csak azért kérdeztem, mert azt nem tudtam, hogy 99 előtt is volt gyárilag benne M-es kormány! :roll:
Ami a motort illeti, nem tudom, hogy kell-e az enyémbe. Azt hol tudom megnézni? Az én E39-em 98. 12. havi.

Üdv

2007.07.06. 09:27

vaszarig írta:
efer írta:sztem olvassátok el topikot az elejétől, minden le van már írva...


Az már megvolt, köszi efer! Csak azért kérdeztem, mert azt nem tudtam, hogy 99 előtt is volt gyárilag benne M-es kormány! :roll:
Ami a motort illeti, nem tudom, hogy kell-e az enyémbe. Azt hol tudom megnézni? Az én E39-em 98. 12. havi.

Üdv


szerintem nagy szerencséd lesz, ugyanis az pont az az évjárat, amelyik hibrid: elektronikus a gáz, de még egypatronos a légzsák. HG kolléga pont egy ilyet multikormányosított (egy 7esét rakta be), szerintem tudna tanácsokkal szolgálni.
M-es kormány meg szerintem egészen korán volt már, legalább azóta, mióta E39 M5 van - vagyis gondolom létezik belőle egyfokozatú is.

2007.07.06. 09:28

vaszarig írta:
efer írta:sztem olvassátok el topikot az elejétől, minden le van már írva...


Az már megvolt, köszi efer! Csak azért kérdeztem, mert azt nem tudtam, hogy 99 előtt is volt gyárilag benne M-es kormány! :roll:
Ami a motort illeti, nem tudom, hogy kell-e az enyémbe. Azt hol tudom megnézni? Az én E39-em 98. 12. havi.

Üdv



...valszeg kell bele, mivel tudtommal '99.03-tól elektronikus a gázpedál.

petike

2007.07.06. 09:45

petike írta:
vaszarig írta:
efer írta:sztem olvassátok el topikot az elejétől, minden le van már írva...


Az már megvolt, köszi efer! Csak azért kérdeztem, mert azt nem tudtam, hogy 99 előtt is volt gyárilag benne M-es kormány! :roll:
Ami a motort illeti, nem tudom, hogy kell-e az enyémbe. Azt hol tudom megnézni? Az én E39-em 98. 12. havi.

Üdv



...valszeg kell bele, mivel tudtommal '99.03-tól elektronikus a gázpedál.

petike


én úgy tudom, 98.9-től elektronikus a gázpedál, 99.3-tól a légzsák kétfokozatú. de ez is ott van az 1. oldalon, rhantos hozzászólásában. :wink:

2007.07.06. 10:10

efer írta:
petike írta:
vaszarig írta:
efer írta:sztem olvassátok el topikot az elejétől, minden le van már írva...


Az már megvolt, köszi efer! Csak azért kérdeztem, mert azt nem tudtam, hogy 99 előtt is volt gyárilag benne M-es kormány! :roll:
Ami a motort illeti, nem tudom, hogy kell-e az enyémbe. Azt hol tudom megnézni? Az én E39-em 98. 12. havi.

Üdv



...valszeg kell bele, mivel tudtommal '99.03-tól elektronikus a gázpedál.

petike


én úgy tudom, 98.9-től elektronikus a gázpedál, 99.3-tól a légzsák kétfokozatú. de ez is ott van az 1. oldalon, rhantos hozzászólásában. :wink:


A pedálom piztos, hogy elektronikus, mert egy deka bovden sincs a pedáloknál. :lol:
Ok srácok, szerzek egy multis kormányt, aztán majd meglátjuk. :wink:
Remélem összejön egy olcsóbb darab. :)

2007.07.06. 19:48

Hali

Nem nagyon értek ezekhez a dolgokhoz de jól értem ha veszek egy multis kormányt és a kábel köteget akkor minden előnyét élvezhetem a multi kormánynak ??? :wink: :wink:

2007.07.06. 20:34

Ali_Killer írta:Hali

Nem nagyon értek ezekhez a dolgokhoz de jól értem ha veszek egy multis kormányt és a kábel köteget akkor minden előnyét élvezhetem a multi kormánynak ??? :wink: :wink:


teljesen jól érted. és ha jól látom a tied 2000-es, úgyhogy abszolut plug and play a dolog, csak a kábel kell hozzá (meg a kormány). egyedül arra kell ügyelned, hogy kétfokozatú legyen a légzsák.

2007.07.06. 20:42

Azt hogy tudom ellenőrizni ??
Valaki tud ilyen kormányt ugy hogy a mostanit beszámolja ??

2007.07.06. 21:34

Ali_Killer írta:Azt hogy tudom ellenőrizni ??
Valaki tud ilyen kormányt ugy hogy a mostanit beszámolja ??



...www.hasznaltauto.hu oldalon a bmw alkatrészek közt van egy kazallal, nézd végig azt a 20 oldalnyi bmw alkatrész hirdetést és biztosan találsz megfelelőt.

petike

2007.07.08. 09:23

Köszönöm a segitséget !!

2007.07.08. 18:11

Ali_Killer írta:Azt hogy tudom ellenőrizni ??


nagyon egyszerű! ha leveszed a kormányról a légzsákot (aminek le kell egyébként is jönnie, különben nem lehet levenni a kormáynoszlopról), és megfordítod, ezt kell látnod, ez kétfokozatú:

Kép

ha egy korong alakú bigyót látsz, az egyfokozatú.

2007.07.08. 19:04

Értem köszönöm !! :wink:

2007.07.09. 08:34

efer írta:
Ali_Killer írta:Azt hogy tudom ellenőrizni ??


nagyon egyszerű! ha leveszed a kormányról a légzsákot (aminek le kell egyébként is jönnie, különben nem lehet levenni a kormáynoszlopról), és megfordítod, ezt kell látnod, ez kétfokozatú:

Kép

ha egy korong alakú bigyót látsz, az egyfokozatú.


Szia Efer!

Gondolom ez igaz az M-es kormánylégzsákra is igaz? Mármint, ha korong alakú hátul, akkor egyfokozatú? Csak mert találtam egyet kompletten, légzsákkal, multikapcsolóval, spirállal 390 euroért! :D

2007.07.09. 17:46

efer írta:
petike írta:
vaszarig írta:
efer írta:sztem olvassátok el topikot az elejétől, minden le van már írva...


Az már megvolt, köszi efer! Csak azért kérdeztem, mert azt nem tudtam, hogy 99 előtt is volt gyárilag benne M-es kormány! :roll:
Ami a motort illeti, nem tudom, hogy kell-e az enyémbe. Azt hol tudom megnézni? Az én E39-em 98. 12. havi.

Üdv



...valszeg kell bele, mivel tudtommal '99.03-tól elektronikus a gázpedál.

petike


én úgy tudom, 98.9-től elektronikus a gázpedál, 99.3-tól a légzsák kétfokozatú. de ez is ott van az 1. oldalon, rhantos hozzászólásában. :wink:

Szerintem a DIESEL mind elektromos gázpedálal van!

2007.07.09. 21:15

admin írta:
efer írta:
petike írta:
vaszarig írta:
efer írta:sztem olvassátok el topikot az elejétől, minden le van már írva...


Az már megvolt, köszi efer! Csak azért kérdeztem, mert azt nem tudtam, hogy 99 előtt is volt gyárilag benne M-es kormány! :roll:
Ami a motort illeti, nem tudom, hogy kell-e az enyémbe. Azt hol tudom megnézni? Az én E39-em 98. 12. havi.

Üdv



...valszeg kell bele, mivel tudtommal '99.03-tól elektronikus a gázpedál.

petike



én úgy tudom, 98.9-től elektronikus a gázpedál, 99.3-tól a légzsák kétfokozatú. de ez is ott van az 1. oldalon, rhantos hozzászólásában. :wink:


Szerintem a DIESEL mind elektromos gázpedálal van!


hát ebben nem foglalnék állást, a tanulmányaim benzinesre terjednek ki :D

2007.07.09. 23:21

vaszarig írta:
Szia Efer!

Gondolom ez igaz az M-es kormánylégzsákra is igaz? Mármint, ha korong alakú hátul, akkor egyfokozatú? Csak mert találtam egyet kompletten, légzsákkal, multikapcsolóval, spirállal 390 euroért! :D


azt hiszem mégegy huncutság köthető az egy/két fokozatúsághoz: az egy fokozatúnál a schleifring a kormányon van, és multifunkciósításnál másfajta kell. a kétfokozatúnál ezzel nem kell törődni, mert a kormányoszlopon van, és helyből alkalmas a multis kormány fogadására.
m-es kormányban nem vagyok otthon (olyan eretnek vagyok, hogy az M-es egyáltalán nem teszik, így soha nem is nézegettem; ha valami, akkor a sportkormány :D ), de gyanítom, hogy hasonló lehet a normálhoz.

2007.07.11. 08:10

efer írta:
vaszarig írta:
Szia Efer!

Gondolom ez igaz az M-es kormánylégzsákra is igaz? Mármint, ha korong alakú hátul, akkor egyfokozatú? Csak mert találtam egyet kompletten, légzsákkal, multikapcsolóval, spirállal 390 euroért! :D


azt hiszem mégegy huncutság köthető az egy/két fokozatúsághoz: az egy fokozatúnál a schleifring a kormányon van, és multifunkciósításnál másfajta kell. a kétfokozatúnál ezzel nem kell törődni, mert a kormányoszlopon van, és helyből alkalmas a multis kormány fogadására.
m-es kormányban nem vagyok otthon (olyan eretnek vagyok, hogy az M-es egyáltalán nem teszik, így soha nem is nézegettem; ha valami, akkor a sportkormány :D ), de gyanítom, hogy hasonló lehet a normálhoz.


Értem!

Elképzelhető amit mondasz, mert ezt is úgy árulja a gyerek, hogy rajta van a kormányon a schleifring! :D Na mindegy, ha megvan a kormány, majd írok, hogy mit sikerült összehozni! :wink:
Hozzászólás küldése

VigLink badge