Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Hozzászólás küldése

Re: szélvédő

2016.05.07. 10:32

Én azt tanácsolom, vidd vissza az eladónak, kérd vissza a pénzt, és várd meg amíg Schnitzer Szabinál vagy Gál Lacánál felbukkan egy szett.

Kilátástalan összeg lenne így, gyári újban megvenni a hiányzó darabokat.

Szerintem.

Re: szélvédő

2016.05.08. 11:32

kzolee írta:Én azt tanácsolom, vidd vissza az eladónak, kérd vissza a pénzt, és várd meg amíg Schnitzer Szabinál vagy Gál Lacánál felbukkan egy szett.

Kilátástalan összeg lenne így, gyári újban megvenni a hiányzó darabokat.

Szerintem.


Igen, én is átgondoltam és ez lett a matek vége nálam is. Az eladó korrekt volt, visszaadta a vételárat, szemmel láthatóan ő sem így tervezte. Mindenesetre azóta siratom a duplaüvegezésem :doglotlo:

Re: szélvédő

2016.05.13. 09:42

Sziasztok! Lehet, nem ide tartozik, de próbált már valaki esőérzékelőt felrakni ne esőérzékelős üvegre? Neten van fenn, lehet kapni a ragasztózselét is hozzá, én is megpróbálom, de hátha valaki itt csinált már ilyet.

Re: szélvédő

2016.05.26. 12:03

Sziasztok!

A kocsimhoz évjárat alapján csak zöld árnyékolós szélvédőt tudnak hozni, a zöld sáv nélküli 99-től van, állítólag más a szenzor.

A szenzor más, esetleg a tükör is vagy csak a rögzítésük?

Esetleg tud valaki ajánlani az évjáratomhoz zöld sáv nélküli esőszenzoros szélvédőt?

Köszi.

Re: szélvédő

2016.05.26. 12:09

Afterdark írta:Sziasztok!

A kocsimhoz évjárat alapján csak zöld árnyékolós szélvédőt tudnak hozni, a zöld sáv nélküli 99-től van, állítólag más a szenzor.

A szenzor más, esetleg a tükör is vagy csak a rögzítésük?

Esetleg tud valaki ajánlani az évjáratomhoz zöld sáv nélküli esőszenzoros szélvédőt?

Köszi.

sztem az a sáv az egyik leghasznosabb dolog a világon :)

Re: szélvédő

2016.05.26. 12:45

dreizwanzig írta:
Afterdark írta:Sziasztok!

A kocsimhoz évjárat alapján csak zöld árnyékolós szélvédőt tudnak hozni, a zöld sáv nélküli 99-től van, állítólag más a szenzor.

A szenzor más, esetleg a tükör is vagy csak a rögzítésük?

Esetleg tud valaki ajánlani az évjáratomhoz zöld sáv nélküli esőszenzoros szélvédőt?

Köszi.

sztem az a sáv az egyik leghasznosabb dolog a világon :)


Elhiszem, csak jobban tetszik nélküle.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Re: szélvédő

2016.05.26. 13:44

Afterdark írta:Sziasztok!

A kocsimhoz évjárat alapján csak zöld árnyékolós szélvédőt tudnak hozni, a zöld sáv nélküli 99-től van, állítólag más a szenzor.

A szenzor más, esetleg a tükör is vagy csak a rögzítésük?

Esetleg tud valaki ajánlani az évjáratomhoz zöld sáv nélküli esőszenzoros szélvédőt?

Köszi.

Tükör felfogatás ugyanaz, a szenzor is, egymáshoz képest a helyzetük más, a takaró fekete festés is. Réginél külön van burkolva minden. Kép szerint létezik régiben is "sávtalan"KépKép
Új:
Kép
Tükörburkolatot kell csak cserélni emlékeim szerint, ilyenre.Kép

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Gallaca az itt látható tagok köszönték meg: Afterdark
Értékelés: 4.76%

Re: szélvédő

2016.05.26. 13:53

Gallaca írta:
Afterdark írta:Sziasztok!

A kocsimhoz évjárat alapján csak zöld árnyékolós szélvédőt tudnak hozni, a zöld sáv nélküli 99-től van, állítólag más a szenzor.

A szenzor más, esetleg a tükör is vagy csak a rögzítésük?

Esetleg tud valaki ajánlani az évjáratomhoz zöld sáv nélküli esőszenzoros szélvédőt?

Köszi.

Tükör felfogatás ugyanaz, a szenzor is, egymáshoz képest a helyzetük más, a takaró fekete festés is. Réginél külön van burkolva minden. Kép szerint létezik régiben is "sávtalan"KépKép
Új:
Kép
Tükörburkolatot kell csak cserélni emlékeim szerint, ilyenre.Kép


Nos, keldvelem Pilkingtonékat, valahonnan előástak nekem 2 nap alatt egy csík nélküli verziót, így nem kell megint farigcsálnom az autót. :)
Úgyhogy jöhet az első hátsó szélvédő felújátás minden apró bizbasz kicserélésével egybekötve. Utánna remélem kuss lesz a kocsiban, nagyon zavaró a szélzaj. :evil:

Re: szélvédő

2016.06.19. 13:47

T. Márkatársak!

Berkut kolléga és/vagy műhelye elérhetőségét lenne szíves valaki elküldeni? Köszönöm!

Re: szélvédő

2016.06.24. 10:12

Afterdark írta:
dreizwanzig írta:
Afterdark írta:Sziasztok!

A kocsimhoz évjárat alapján csak zöld árnyékolós szélvédőt tudnak hozni, a zöld sáv nélküli 99-től van, állítólag más a szenzor.

A szenzor más, esetleg a tükör is vagy csak a rögzítésük?

Esetleg tud valaki ajánlani az évjáratomhoz zöld sáv nélküli esőszenzoros szélvédőt?

Köszi.

sztem az a sáv az egyik leghasznosabb dolog a világon :)


Elhiszem, csak jobban tetszik nélküle.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével


Nem magával a sávval van baj. Hanem, hogy Zöld...

Re: szélvédő

2016.06.24. 10:14

kanyobence írta:
Afterdark írta:
dreizwanzig írta:
Afterdark írta:Sziasztok!

A kocsimhoz évjárat alapján csak zöld árnyékolós szélvédőt tudnak hozni, a zöld sáv nélküli 99-től van, állítólag más a szenzor.

A szenzor más, esetleg a tükör is vagy csak a rögzítésük?

Esetleg tud valaki ajánlani az évjáratomhoz zöld sáv nélküli esőszenzoros szélvédőt?

Köszi.

sztem az a sáv az egyik leghasznosabb dolog a világon :)


Elhiszem, csak jobban tetszik nélküle.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével


Nem magával a sávval van baj. Hanem, hogy Zöld...

Biztos nem véletlen...

Tapatalkkal küldve az én SM-N9005 eszközömről

Re: szélvédő

2016.09.23. 14:28

Szélvédő újraragasztása miatt voltam ma a helyi pilkington-nál, de hátsó szélvédőhöz keretet nem tud adni,azt vinnem kellene.
Honnan érdemes rendelnem?

Re: szélvédő

2016.09.23. 20:27

Bor3sz írta:Szélvédő újraragasztása miatt voltam ma a helyi pilkington-nál, de hátsó szélvédőhöz keretet nem tud adni,azt vinnem kellene.
Honnan érdemes rendelnem?

Bendegúz majd ír Pü-t! :mrgreen: :nyelves:

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Gallaca az itt látható tagok köszönték meg: bendegúz
Értékelés: 4.76%

Re: szélvédő

2016.10.16. 11:43

Valahol valami megszórta a szélvédőmet, olyan, mintha lakkpermet lenne, szembe napnál elég zavaró (máskor észre sem lehet venni). Rá van kötve, nem annyira akar lejönni, mintha durva kaparással le lehetne szedni, de akkor karmolódik is. Elég bosszantó, egy éve cserélt Securit Saint-Gobein klímakomfort szélvédővel jártam így. Mit tehetnél?

Re: szélvédő

2016.10.16. 12:52

bfoto írta:Valahol valami megszórta a szélvédőmet, olyan, mintha lakkpermet lenne, szembe napnál elég zavaró (máskor észre sem lehet venni). Rá van kötve, nem annyira akar lejönni, mintha durva kaparással le lehetne szedni, de akkor karmolódik is. Elég bosszantó, egy éve cserélt Securit Saint-Gobein klímakomfort szélvédővel jártam így. Mit tehetnél?


Nálunk mindig van otthon nitro, lakkbenzin, szintetikus higító és denaturáltszesz.
Ezekkel szoktam ilyen szennyeződést leszedni, fényezett - lakkozott felületen a nitro értelemszerűen nem használható.

Viszont a te esetedben az üvegen van a szennyeződés, ezért én először nagyon óvatosan nitros ronggyal próbálnám meg leszedni.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek kovessyroli az itt látható tagok köszönték meg: bfoto
Értékelés: 4.76%

Re: szélvédő

2016.10.16. 19:32

kovessyroli írta:
bfoto írta:Valahol valami megszórta a szélvédőmet, olyan, mintha lakkpermet lenne, szembe napnál elég zavaró (máskor észre sem lehet venni). Rá van kötve, nem annyira akar lejönni, mintha durva kaparással le lehetne szedni, de akkor karmolódik is. Elég bosszantó, egy éve cserélt Securit Saint-Gobein klímakomfort szélvédővel jártam így. Mit tehetnél?


Nálunk mindig van otthon nitro, lakkbenzin, szintetikus higító és denaturáltszesz.
Ezekkel szoktam ilyen szennyeződést leszedni, fényezett - lakkozott felületen a nitro értelemszerűen nem használható.

Viszont a te esetedben az üvegen van a szennyeződés, ezért én először nagyon óvatosan nitros ronggyal próbálnám meg leszedni.


Köszi! Próbálkoztam lakkbenzinnel, szintetikus higítóval és acetonnal, egyik sem használt, sajnos nitrohigítóm nincs. A zsilettpenge leszedi, de csak nagyon lassan lehet vele haladni.

Re: szélvédő

2016.10.16. 20:50

bfoto írta:Köszi! Próbálkoztam lakkbenzinnel, szintetikus higítóval és acetonnal, egyik sem használt, sajnos nitrohigítóm nincs. A zsilettpenge leszedi, de csak nagyon lassan lehet vele haladni.

Kerámia (üveglapos) tűzhelyhez való pengével szerintem hatékonyabban lehetne levakarni.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek PeterE39 az itt látható tagok köszönték meg: bfoto
Értékelés: 4.76%

Re: szélvédő

2016.10.17. 21:46

PeterE39 írta:
bfoto írta:Köszi! Próbálkoztam lakkbenzinnel, szintetikus higítóval és acetonnal, egyik sem használt, sajnos nitrohigítóm nincs. A zsilettpenge leszedi, de csak nagyon lassan lehet vele haladni.

Kerámia (üveglapos) tűzhelyhez való pengével szerintem hatékonyabban lehetne levakarni.


Köszi a tippet! Az üvegfelületeket amúgy a fólián kívül lehet védeni valamivel az ilyen behatások ellen, mint mondjuk a karosszériát a nanotechnológiás keményviasszal? A bogarakkal sem bírok egyébként, valahogy az E28 és E36 kisebb lapátja is jobban törölt, mint az E39-é, ami nálam gyakorlatilag csak a vízcseppek elseprésére alkalmas, mintha nem szorulna eléggé a szélvédőre.

Szerk.: végül a többi pengénél rugalmasabb japán spatula jött be a pöttyök leszedésére, aminek a sarkait reszelővel, majd fenkővel lekerekítettem.

Re: szélvédő

2016.10.31. 17:50

2 hete újra lett ragasztva mindkét szélvédőm a helyi pilkinktonnál. Mai nap kicsit megküldtem a gépet és eléggé zavaró szélzajt hallok, ami eddig nem volt. Elbasztak valamit? Pedig szépen mutat a ragasztás.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Re: szélvédő

2016.11.01. 12:53

Kép
Most észrevettem hogy a vízelvezetőben kis apró lukak vannak. Tuti ez mistt lehet a szélzaj, már csak az a kérdés hogy mina faszé ilyen lett betéve...


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Hozzászólás küldése

VigLink badge