Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Hozzászólás küldése

Re: szélvédő

2012.12.19. 11:50

Azt szeretném megtudni, hogy első szélvédőből ki lehet-e polírozni a karcokat? Sötétben és esőben zavaró. Ahol az ablaktörlő lapát holtpontja van, karcos.

Re: szélvédő

2012.12.19. 12:13

bmw520ds írta:Azt szeretném megtudni, hogy első szélvédőből ki lehet-e polírozni a karcokat? Sötétben és esőben zavaró. Ahol az ablaktörlő lapát holtpontja van, karcos.

Aha, lehet. De nem árt némi szakértelem, hogy ne legyen torzulás.
Katt ide a részletekért.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Jerry az itt látható tagok köszönték meg: bmw520ds
Értékelés: 4.76%

Re: szélvédő

2012.12.19. 16:46

Jerry írta:
bmw520ds írta:Azt szeretném megtudni, hogy első szélvédőből ki lehet-e polírozni a karcokat? Sötétben és esőben zavaró. Ahol az ablaktörlő lapát holtpontja van, karcos.

Aha, lehet. De nem árt némi szakértelem, hogy ne legyen torzulás.
Katt ide a részletekért.

Köszönöm! Ismersz valakit aki átesett ilyen cselekményen? Tehát, tudja mondani hogy érdemes, vagy nem érdemes megcsináltatni?

Re: szélvédő

2012.12.19. 16:51

bmw520ds írta:
Jerry írta:
bmw520ds írta:Azt szeretném megtudni, hogy első szélvédőből ki lehet-e polírozni a karcokat? Sötétben és esőben zavaró. Ahol az ablaktörlő lapát holtpontja van, karcos.

Aha, lehet. De nem árt némi szakértelem, hogy ne legyen torzulás.
Katt ide a részletekért.

Köszönöm! Ismersz valakit aki átesett ilyen cselekményen? Tehát, tudja mondani hogy érdemes, vagy nem érdemes megcsináltatni?

Sajna nem, de ha felkeresed Berkut mestert, biztosan segít. Miközben együtt éltethetitek a jelenleg kormányzó rablóbandát! :twisted:
Ja, te már megtértél, bocsika! :D

Re: szélvédő

2012.12.19. 18:55

bmw520ds írta:
Jerry írta:
bmw520ds írta:Azt szeretném megtudni, hogy első szélvédőből ki lehet-e polírozni a karcokat? Sötétben és esőben zavaró. Ahol az ablaktörlő lapát holtpontja van, karcos.

Aha, lehet. De nem árt némi szakértelem, hogy ne legyen torzulás.
Katt ide a részletekért.

Köszönöm! Ismersz valakit aki átesett ilyen cselekményen? Tehát, tudja mondani hogy érdemes, vagy nem érdemes megcsináltatni?


Nekem csináltak ilyet, és sajnálom, hogy az autó eladása előtt csináltattam meg. Ég és föld lett a különbség, főleg este ugye...
Szóval Nyíregyházán csinálják, Gabi te úgyis úgy jársz ide mintha hazajárnál... :mrgreen:

Re: szélvédő

2012.12.19. 19:11

Nekem csináltak ilyet, és sajnálom, hogy az autó eladása előtt csináltattam meg. Ég és föld lett a különbség, főleg este ugye...
Szóval Nyíregyházán csinálják, Gabi te úgyis úgy jársz ide mintha hazajárnál... :mrgreen:[/quote]

A jsd-n?? :shock:

Re: szélvédő

2012.12.19. 19:13

Fecó írta:
jlaci74 írta:Nekem csináltak ilyet, és sajnálom, hogy az autó eladása előtt csináltattam meg. Ég és föld lett a különbség, főleg este ugye...
Szóval Nyíregyházán csinálják, Gabi te úgyis úgy jársz ide mintha hazajárnál... :mrgreen:


A jsd-n?? :shock:


Aha...

Re: szélvédő

2012.12.19. 19:15

jlaci74 írta:
Fecó írta:
jlaci74 írta:Nekem csináltak ilyet, és sajnálom, hogy az autó eladása előtt csináltattam meg. Ég és föld lett a különbség, főleg este ugye...
Szóval Nyíregyházán csinálják, Gabi te úgyis úgy jársz ide mintha hazajárnál... :mrgreen:


A jsd-n?? :shock:


Aha...


Csak mert egyből szélvédőt cseréltem..

Re: szélvédő

2012.12.19. 19:18

Fecó írta:
jlaci74 írta:
Fecó írta:
jlaci74 írta:Nekem csináltak ilyet, és sajnálom, hogy az autó eladása előtt csináltattam meg. Ég és föld lett a különbség, főleg este ugye...
Szóval Nyíregyházán csinálják, Gabi te úgyis úgy jársz ide mintha hazajárnál... :mrgreen:


A jsd-n?? :shock:


Aha...


Csak mert egyből szélvédőt cseréltem..


Nem kellet volna eltörni...

Re: szélvédő

2012.12.19. 19:22

jlaci74 írta:
Fecó írta:
jlaci74 írta:
Fecó írta:
jlaci74 írta:Nekem csináltak ilyet, és sajnálom, hogy az autó eladása előtt csináltattam meg. Ég és föld lett a különbség, főleg este ugye...
Szóval Nyíregyházán csinálják, Gabi te úgyis úgy jársz ide mintha hazajárnál... :mrgreen:


A jsd-n?? :shock:


Aha...


Csak mert egyből szélvédőt cseréltem..


Nem kellet volna eltörni...


:mrgreen: ..azért volt azon bőven "pettyecske" nem bántam a cserét! Egyébként 1év elteltével kb. úgy néz ki az új szélvédőm mint a régi..

Re: szélvédő

2012.12.19. 22:38

Jerry írta:
bmw520ds írta:
Jerry írta:
bmw520ds írta:Azt szeretném megtudni, hogy első szélvédőből ki lehet-e polírozni a karcokat? Sötétben és esőben zavaró. Ahol az ablaktörlő lapát holtpontja van, karcos.

Aha, lehet. De nem árt némi szakértelem, hogy ne legyen torzulás.
Katt ide a részletekért.

Köszönöm! Ismersz valakit aki átesett ilyen cselekményen? Tehát, tudja mondani hogy érdemes, vagy nem érdemes megcsináltatni?

Sajna nem, de ha felkeresed Berkut mestert, biztosan segít. Miközben együtt éltethetitek a jelenleg kormányzó rablóbandát! :twisted:
Ja, te már megtértél, bocsika! :D

Ez egy fórum. Lehet írni bármit, csak tudni kell nem bántani a másikat a véleménye és nézete miatt.
Nem tértem meg, átvertek és megsértődtem! :mrgreen: Nagy különbség. :D
Hogy ne offoljak tovább, természetesen cserélni szeretném a szélvédőt! De csak gyárit, esőszenzoros, felül csíkosat mert a biztosítóval komáljuk egymást végre és ugye ez a legdrágább, nekem 10% amit kell majd csengetnem! :D Hogy megmaradjon a kölcsönös bizalom, várok egy évet, mert ha Januárban hozzájuk fordulok ezzel az ötlettel, még a végén azt hiszik, belőlük élek.
Ettől függetlenül, természetesen elvinném Berkuthoz a kocsit, mert Muha Ati is ajánlotta valahol!

Re: szélvédő

2012.12.19. 22:42

jlaci74 írta:
bmw520ds írta:
Jerry írta:
bmw520ds írta:Azt szeretném megtudni, hogy első szélvédőből ki lehet-e polírozni a karcokat? Sötétben és esőben zavaró. Ahol az ablaktörlő lapát holtpontja van, karcos.

Aha, lehet. De nem árt némi szakértelem, hogy ne legyen torzulás.
Katt ide a részletekért.

Köszönöm! Ismersz valakit aki átesett ilyen cselekményen? Tehát, tudja mondani hogy érdemes, vagy nem érdemes megcsináltatni?


Nekem csináltak ilyet, és sajnálom, hogy az autó eladása előtt csináltattam meg. Ég és föld lett a különbség, főleg este ugye...
Szóval Nyíregyházán csinálják, Gabi te úgyis úgy jársz ide mintha hazajárnál... :mrgreen:

Jól látod Laci! Szeretem azt a helyet és az ott élő embereket, akik nem értik félre a megszólításomat! :oops: Persze, Miki kiröhögött és elmagyarázta, neki aztán hiába mondanám, nem bántja, de nem mindenki vallja ezt!
Esetleg meg tudod kérdezni mibe fáj egy ilyen dolog? Nem gyári a szélvédő, este látom hogy van, és mivel szeretem a kocsit, ez már nem hiszem hogy nagy tétel az idei büdzsét nézve!

Re: szélvédő

2012.12.19. 22:44

Fecó írta:
:mrgreen: ..azért volt azon bőven "pettyecske" nem bántam a cserét! Egyébként 1év elteltével kb. úgy néz ki az új szélvédőm mint a régi..

Sokat jársz beleállva a másik seggébe? Mert akkor szokott kapni bőven!

Re: szélvédő

2012.12.20. 16:05

Erőt vettem magamon és egy újabb hibát szerettem volna rendbe tenni!
Nevezetesen, a szélvédő alatti műanyag ( ha már van találóan pocsolya lámpa, akkor ez meg legyen ablakpárkány ) gumi része hiányos, egyrészt a Nap, másrészt egy szélvédő cserét látott, most nyáron meg a festés miatt lett leszedve.

Kép

Uploaded with ImageShack.us
Az ablaktörlő lapátok tegnap leszerelésre kerültek, mert szobahőmérséklet elérése és matt fekete festék ráhintése céljából, az optikát állítottam vissza.
Schnitzer Szabinak elsóhajtottam egy hónapja hogy mit szeretnék és természetesen volt neki a szükséges ablakpárkánya. Személyesen voltunk érte és a gumikért, de Ő sajnos nem volt otthon, viszont Csilla készséggel segített!
Az a kedves hölgy elmondta, figyelni kell a gumi épségére, mert az szokott ezeknek a műanyagoknak a bajuk lenni! Választhattam egyes és kettes darab közül! Mivel szinte semmi különbség nem volt: ec-pec kimehetsz...
Csilla segítségét kértem szintén az ügyben is, hogy a visszaszerelt idomban a patentek lötyögnek! Vagy nem jók, vagy nem odavalók! :roll:
Kiborított egy nagy dobozt ami tele volt patenttal és válogassak! 8) Na de milyen kell oda??? :roll:
Hulla nyugalommal elmesélte, hogyan szokott vele kínlódni, illetve, mivel szokta leszedni, szerinte, nem olyan, hanem ilyen patent kell!-mutatott rá. Nőkbe sose bízz-gondoltam, ezért abban maradtunk, mindkét fajtából viszek! :mrgreen:
Meg kell jegyezzem, tudta miről beszél, mert a másik fajtákat tévesen dugdozták vissza és kézzel ki lehetett szedegetni. A különbség jól látszik!
Kép

Uploaded with ImageShack.us
Szétszedéskor látom, itt is gebasz van! A műanyag bal felét nemes egyszerűséggel lekókányolták, hogy könnyebben el tudják távolítani az ablaktörlő illesztéke miatt! :evil:
Kép

Uploaded with ImageShack.us
Na de akkor a vízelvezetés? :roll: Közvetlenül bele a tűzfal mögé az ablaktörlő motorjának teréhez és onnét pedig a kerékjárat háta mögé, a fékrásegítőhöz folyt be a pollenszűrő háza alá! Hogy az a büdös, egykettőhárom, négy, öt, hat...
Kicsit belém hasít a felismerés, direkt kértem, ne legyen kókányolás, mert az csak bajnak a forrása! Ennek tudatában nem is nézegettem, elhittem mindent. Most meg ezt látom...
Természetesen, szétvet a kíváncsiság, vajon hova ment a víz, ami az utóbbi időben áztatta a kasztnit gazdagon.
Hála égnek, a motor felőli oldalon távozott a pollenszűrő ház alatti részből, mert takarítás után egy kanna vizet öntöttem bele, had lássam mi a diag!
Ennyi cucc volt benne:

Kép

Uploaded with ImageShack.us
Akkor emiatt nyugodt lehetek.
Hívom Schnitzert, mert már tegnap feltűnt, nem csak 13-as kulcs kellett, hanem van egy 17 kulcsot kívánó M10-es önzáró anya is. Vajon miért? Ezzel ma szembesültem, a bal ablaktörlő kar egy illesztékre ül fel.
Kérdezem tőle, hogy szoktad ezt levenni? Csapágylehúzóval! 8)
Uccu neki, akkor csapágylehúzom! Egy roppanás és könnyen adta magát.

Kép

Uploaded with ImageShack.us
Kép

Uploaded with ImageShack.us

Jól látszik, aki a szélvédőt cserélte, felaggatta a tömítéseket csak úgy, hogy nem tömítenek de legalább megvannak! Ennek tükrében, szeretem ha ott vagyok mikor a kocsimmal foglalkoznak! Nem azért mert nem bízok másokban, hanem utálom mikor visszaélnek a bizalmammal!

A másik műanyag a helyére került, Csilla által ajánlott rögzítők tökéletesen végzik a feladatukat!

Felraktam a frissen fényezett ablaktörlő karokat és megint tettem valamit, hogy ne látszódjon az öregedés a verdán!
Ezért jó itt olvasgatni, mert ha nem olvasom, honnét tudhattam volna vajon meg, fontos Keresztesbarátomat a hálójával, valamint a faleveleket, tűleveleket kitakarítani a pollenszűrő háza alól, a későbbi nagyarányú motorkár érdekében???

Kép

Uploaded with ImageShack.us
Minden jó-ha a vége jó!
Így kell működnie, kívül folyik a víz! :lol:
Kép

Uploaded with ImageShack.us

Ezt a hozzászólást a szerzőnek bmw520ds az itt látható tagok köszönték meg: 5 admin, kzolee, Orsika, Schnitzer, tanktaz
Értékelés: 23.81%

Re: szélvédő

2012.12.20. 18:23

bmw520ds írta:...
Ennyi cucc volt benne:

Kép


És a kulcs nem is hiányzott addig, amíg ki nem mostad a lyukból?! :shock: :lol:

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Jerry az itt látható tagok köszönték meg: Gallaca
Értékelés: 4.76%

Re: szélvédő

2012.12.20. 20:06

Jerry írta:
bmw520ds írta:...
Ennyi cucc volt benne:

Kép


És a kulcs nem is hiányzott addig, amíg ki nem mostad a lyukból?! :shock: :lol:


Helló!

Ezt a műanyag darabkát nem szetted ki? Druszám?
Na csak azért kérem ,mert belül a fütésbox és és e műanyag között is van egy kis víz levezető furatka.Kívül Nekem is átjárható volt ,de belül ......................

Kép

Re: szélvédő

2012.12.20. 23:03

Jerry írta:
bmw520ds írta:...
Ennyi cucc volt benne:

Kép


És a kulcs nem is hiányzott addig, amíg ki nem mostad a lyukból?! :shock: :lol:

Éreztem én...hogy lesz egy...aki lecsapja a lasztit...Szemlélteti a mocsokkupac nagyságát! :mrgreen:

Re: szélvédő

2012.12.20. 23:06

Szkubi-ka írta:
Jerry írta:
bmw520ds írta:...
Ennyi cucc volt benne:

Kép


És a kulcs nem is hiányzott addig, amíg ki nem mostad a lyukból?! :shock: :lol:


Helló!

Ezt a műanyag darabkát nem szetted ki? Druszám?
Na csak azért kérem ,mert belül a fütésbox és és e műanyag között is van egy kis víz levezető furatka.Kívül Nekem is átjárható volt ,de belül ......................

Kép

Drága Druszám!
Öntöttem oda is vizet és eltűnt, ezért nem háborgattam. Gondolom, akkor kifolyik. :lol: Bár, tényleg nem szedtem ki. :franko:

Re: szélvédő

2012.12.21. 01:59

bmw520ds írta:Erőt vettem magamon és egy újabb hibát szerettem volna rendbe tenni!
Nevezetesen, a szélvédő alatti műanyag ( ha már van találóan pocsolya lámpa, akkor ez meg legyen ablakpárkány ) gumi része hiányos, egyrészt a Nap, másrészt egy szélvédő cserét látott, most nyáron meg a festés miatt lett leszedve.

Kép

Uploaded with ImageShack.us
Az ablaktörlő lapátok tegnap leszerelésre kerültek, mert szobahőmérséklet elérése és matt fekete festék ráhintése céljából, az optikát állítottam vissza.
Schnitzer Szabinak elsóhajtottam egy hónapja hogy mit szeretnék és természetesen volt neki a szükséges ablakpárkánya. Személyesen voltunk érte és a gumikért, de Ő sajnos nem volt otthon, viszont Csilla készséggel segített!
Az a kedves hölgy elmondta, figyelni kell a gumi épségére, mert az szokott ezeknek a műanyagoknak a bajuk lenni! Választhattam egyes és kettes darab közül! Mivel szinte semmi különbség nem volt: ec-pec kimehetsz...
Csilla segítségét kértem szintén az ügyben is, hogy a visszaszerelt idomban a patentek lötyögnek! Vagy nem jók, vagy nem odavalók! :roll:
Kiborított egy nagy dobozt ami tele volt patenttal és válogassak! 8) Na de milyen kell oda??? :roll:
Hulla nyugalommal elmesélte, hogyan szokott vele kínlódni, illetve, mivel szokta leszedni, szerinte, nem olyan, hanem ilyen patent kell!-mutatott rá. Nőkbe sose bízz-gondoltam, ezért abban maradtunk, mindkét fajtából viszek! :mrgreen:
Meg kell jegyezzem, tudta miről beszél, mert a másik fajtákat tévesen dugdozták vissza és kézzel ki lehetett szedegetni. A különbség jól látszik!
Kép

Uploaded with ImageShack.us
Szétszedéskor látom, itt is gebasz van! A műanyag bal felét nemes egyszerűséggel lekókányolták, hogy könnyebben el tudják távolítani az ablaktörlő illesztéke miatt! :evil:
Kép

Uploaded with ImageShack.us
Na de akkor a vízelvezetés? :roll: Közvetlenül bele a tűzfal mögé az ablaktörlő motorjának teréhez és onnét pedig a kerékjárat háta mögé, a fékrásegítőhöz folyt be a pollenszűrő háza alá! Hogy az a büdös, egykettőhárom, négy, öt, hat...
Kicsit belém hasít a felismerés, direkt kértem, ne legyen kókányolás, mert az csak bajnak a forrása! Ennek tudatában nem is nézegettem, elhittem mindent. Most meg ezt látom...
Természetesen, szétvet a kíváncsiság, vajon hova ment a víz, ami az utóbbi időben áztatta a kasztnit gazdagon.
Hála égnek, a motor felőli oldalon távozott a pollenszűrő ház alatti részből, mert takarítás után egy kanna vizet öntöttem bele, had lássam mi a diag!
Ennyi cucc volt benne:

Kép

Uploaded with ImageShack.us
Akkor emiatt nyugodt lehetek.
Hívom Schnitzert, mert már tegnap feltűnt, nem csak 13-as kulcs kellett, hanem van egy 17 kulcsot kívánó M10-es önzáró anya is. Vajon miért? Ezzel ma szembesültem, a bal ablaktörlő kar egy illesztékre ül fel.
Kérdezem tőle, hogy szoktad ezt levenni? Csapágylehúzóval! 8)
Uccu neki, akkor csapágylehúzom! Egy roppanás és könnyen adta magát.

Kép

Uploaded with ImageShack.us
Kép

Uploaded with ImageShack.us

Jól látszik, aki a szélvédőt cserélte, felaggatta a tömítéseket csak úgy, hogy nem tömítenek de legalább megvannak! Ennek tükrében, szeretem ha ott vagyok mikor a kocsimmal foglalkoznak! Nem azért mert nem bízok másokban, hanem utálom mikor visszaélnek a bizalmammal!

A másik műanyag a helyére került, Csilla által ajánlott rögzítők tökéletesen végzik a feladatukat!

Felraktam a frissen fényezett ablaktörlő karokat és megint tettem valamit, hogy ne látszódjon az öregedés a verdán!
Ezért jó itt olvasgatni, mert ha nem olvasom, honnét tudhattam volna vajon meg, fontos Keresztesbarátomat a hálójával, valamint a faleveleket, tűleveleket kitakarítani a pollenszűrő háza alól, a későbbi nagyarányú motorkár érdekében???

Kép

Uploaded with ImageShack.us
Minden jó-ha a vége jó!
Így kell működnie, kívül folyik a víz! :lol:
Kép

Uploaded with ImageShack.us


Hogy ezt miért nem akkor csináltad mielőtt én is pont ugyan ezt cseréltem? Ugyan abból a forrásból. megszenvedtem vele, célszerszám hiányában Improvizáció 1-2-3-4 -sok , majd öööö call Schnizter-és...ööööö te azt hogy is veszed le? azzal ment el 3 órám, hogy a sok kacatból csináltam egy lehúzót. azzal leugrott.

Szép leírás. követendő példa :franko:

Re: szélvédő

2013.01.26. 11:20

Sziasztok.
Szenzoros/fűthető szélvédő mennyibe fájhat? Sehol nem találok....
Köszi előre is.
Hozzászólás küldése

VigLink badge