Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Hozzászólás küldése

Re: szélvédő

2013.01.26. 12:11

steve_wonder írta:Sziasztok.
Szenzoros/fűthető szélvédő mennyibe fájhat? Sehol nem találok....
Köszi előre is.

nem véletlenül, nincs fűthető szélvédő, ez nem egy ford... :facepalm:
nekem 45e volt a szélvédőcsere ősszel

Re: szélvédő

2013.01.26. 12:15

steve_wonder írta:Sziasztok.
Szenzoros/fűthető szélvédő mennyibe fájhat? Sehol nem találok....
Köszi előre is.

Berkuttal keresd a kapcsolatot, ha Pesti vagy.

Re: szélvédő

2013.01.27. 20:28

Ha ford, ha nem, akkor is jó dolog sztem. Sőt továbbmegyek... minden autóba kellene lennie gyárilag.
Köszönöm a tippet. Meg fogom kereseni.

Re: szélvédő

2013.02.01. 19:26

Nem mukodik jol az esoerzekelom sajnos. Szeretnem valahogy levenni es ujraragasztani rendesen a szenzort. Szerintetek megoldhato ez, vagy szelvedot kell cserelni?

Re: szélvédő

2013.02.01. 19:59

tj159 írta:Nem mukodik jol az esoerzekelom sajnos. Szeretnem valahogy levenni es ujraragasztani rendesen a szenzort. Szerintetek megoldhato ez, vagy szelvedot kell cserelni?

Miért akarod levenni?

Re: szélvédő

2013.02.01. 20:10

Nagy valoszinuseggel rosszul van felragasztva. A felulet nem homogen, latszik egy mas szinu folt a ragasztasban, ami szerintem zavarja a fenytorest.

Re: szélvédő

2013.02.01. 20:20

tj159 írta:Nagy valoszinuseggel rosszul van felragasztva. A felulet nem homogen, latszik egy mas szinu folt a ragasztasban, ami szerintem zavarja a fenytorest.

Diaggal újra lehet tanítani, és akkor figyelmen kívül hagyja a hibás részt. Persze csak ha nem túl nagy.

Re: szélvédő

2013.02.01. 20:33

Igen, ez elkepzelheto, megprobalom, hatha sikerul. A hibas resz egy ovalis folt, kb. 7x3 mm, a felulet jobb oldalan.

Re: szélvédő

2013.02.01. 22:44

tj159 írta:Igen, ez elkepzelheto, megprobalom, hatha sikerul. A hibas resz egy ovalis folt, kb. 7x3 mm, a felulet jobb oldalan.

Biztos légbuborék.
Újra is lehet ragasztani. Autóüvegesnél általában lehet kapni ilyen átlátszó kétoldalút.
Megfelelő odafigyeléssel nem lesz alatta levegő. (figyelni kell az illesztésre is, a kis pötty a lyukon legyen!)

Re: szélvédő

2013.02.01. 22:51

Köszi. Mar csak az a kerdes, hogy lehet leszedni. Eleg stabilan oda van ragasztva sajnos.

Re: szélvédő

2013.02.01. 23:01

tj159 írta:Köszi. Mar csak az a kerdes, hogy lehet leszedni. Eleg stabilan oda van ragasztva sajnos.

Hát azt nem tudom. Nekem szélvédőt kellett cserélnem, mert volt rajta repedés. Autóüvegesek cserélték. A szenzor a markomban volt, nekem kellett visszaragasztani. ! Négy éve hibátlanul működik.

Re: szélvédő

2013.02.02. 00:20

Szeretnék zöld fényvédőcsíkot a szélvédőre. Van két kavicsfelverődés a szélvédőn (régi, nem reped, csak esztétikailag zavaró, nincs látótérben), gondoltam a kicserélésére.
Mi a legolcsóbb módja a szélvédő cserének? :D :D :D
Illetve bontottban érdemes nézni szélvédőt? (minden szenzorral ellátott, zöld üveg a mostani) Szeretnék pont ilyet, csak zöld fényvédő csíkkal. Milyen árban lenne ez?

A szélvédőn a rendszámmatricával mi a teendő cserénél?

Re: szélvédő

2013.02.02. 00:32

csiatt írta:A szélvédőn a rendszámmatricával mi a teendő cserénél?

Normális szélvédős átteszi. Legalábbis nekem át szokta tenni.

Re: szélvédő

2013.02.02. 17:27

csiatt írta:Szeretnék zöld fényvédőcsíkot a szélvédőre. Van két kavicsfelverődés a szélvédőn (régi, nem reped, csak esztétikailag zavaró, nincs látótérben), gondoltam a kicserélésére.
Mi a legolcsóbb módja a szélvédő cserének? :D :D :D
Illetve bontottban érdemes nézni szélvédőt? (minden szenzorral ellátott, zöld üveg a mostani) Szeretnék pont ilyet, csak zöld fényvédő csíkkal. Milyen árban lenne ez?

A szélvédőn a rendszámmatricával mi a teendő cserénél?

ősszel 45e volt nekem zölddel mindennel, új, szélvédőből nem vennék bontottat

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Gabesz81 az itt látható tagok köszönték meg: csiatt
Értékelés: 4.76%

Re: szélvédő

2013.02.12. 19:42

Mindig is tudtam, h nagy az Isten állatkertje, csak azt hittem, hogy a kerítésen kívülről szemlélem. Aztán kiderült, hogy nem, sőt mi több! Az egyik legnagyobb barom én vagyok! :taps:
Maradjunk annyiban, hogy sikerült tönkretennem a vezetőoldal előtti alblaktörlőmet (kompletten, nem a gumi lehúzót!). Ma délután törlés után úgy maradt, DTM style, csak nem akartam.
Szabad kézzel szépen tudom mozgatni a lapátot, fel-s le. Minden különösebb ellenállás nélkül. Mit törhettet el benne, és hogyan lehet orvosolni, jártatok már így?
Köszi előre is!

Re: szélvédő

2013.02.13. 01:33

imi36 írta:Mindig is tudtam, h nagy az Isten állatkertje, csak azt hittem, hogy a kerítésen kívülről szemlélem. Aztán kiderült, hogy nem, sőt mi több! Az egyik legnagyobb barom én vagyok! :taps:
Maradjunk annyiban, hogy sikerült tönkretennem a vezetőoldal előtti alblaktörlőmet (kompletten, nem a gumi lehúzót!). Ma délután törlés után úgy maradt, DTM style, csak nem akartam.
Szabad kézzel szépen tudom mozgatni a lapátot, fel-s le. Minden különösebb ellenállás nélkül. Mit törhettet el benne, és hogyan lehet orvosolni, jártatok már így?
Köszi előre is!

Szia!Ha mákod van akkor csak fellazult.Én így jártam egyszer.Legyünk optimisták...hátha...
Ha nem,akkor szétkopott a szerkezet.

Re: szélvédő

2013.02.13. 10:02

Johny540 írta:
imi36 írta:Mindig is tudtam, h nagy az Isten állatkertje, csak azt hittem, hogy a kerítésen kívülről szemlélem. Aztán kiderült, hogy nem, sőt mi több! Az egyik legnagyobb barom én vagyok! :taps:
Maradjunk annyiban, hogy sikerült tönkretennem a vezetőoldal előtti alblaktörlőmet (kompletten, nem a gumi lehúzót!). Ma délután törlés után úgy maradt, DTM style, csak nem akartam.
Szabad kézzel szépen tudom mozgatni a lapátot, fel-s le. Minden különösebb ellenállás nélkül. Mit törhettet el benne, és hogyan lehet orvosolni, jártatok már így?
Köszi előre is!

Szia!Ha mákod van akkor csak fellazult.Én így jártam egyszer.Legyünk optimisták...hátha...
Ha nem,akkor szétkopott a szerkezet.


Nem hiszem, h fellazult volna.
Havat lapátoltam vele...én ökör :doglotlo:
A szétszedésről van vmi kis tutorial vkinek? Mert a vezető oldali lapátot, kédert leszedtem, és úgy láttam, hogy az egész szélvédő alatt egy kis műanyag takaró fut végig. Amit sima csillag csavarok tartanak a helyükön. De az anyósülés előtti ablaktörlőt nem sikerült leszedni ( ez a két karos, csuklós része), leszedtem róla a kupakokat, meg az anyát, befújtam wd40-el, de nem tudtam lehúzni a tengelyről, lehet van valami titka a dolognak, feszíteni meg nem akartam, úgyhogy ma reggel, szerintem életemben először mindenkinél betartottam a követési távolságot, így is alig láttam ki ebben a szép száraz időben, mire beértem melózni...

Re: szélvédő

2013.02.13. 10:46

imi36 írta: de nem tudtam lehúzni a tengelyről, lehet van valami titka a dolognak, feszíteni meg nem akartam


Lehet, hogy kúpos. Sok típusnál / ennél konkrétan nem tudom mizu/ csinálják önzáró-kúposra.
Lehet, hogy léhúzóval hatékonyabb lennél ha nem akarod szét püfölni! :)

Re: szélvédő

2013.02.13. 10:51

Imco írta:
imi36 írta: de nem tudtam lehúzni a tengelyről, lehet van valami titka a dolognak, feszíteni meg nem akartam


Lehet, hogy kúpos. Sok típusnál / ennél konkrétan nem tudom mizu/ csinálják önzáró-kúposra.
Lehet, hogy léhúzóval hatékonyabb lennél ha nem akarod szét püfölni! :)


Közben intéztem egy kicsi lehúzót, este: try again.

Re: szélvédő

2013.02.13. 11:02

imi36 írta:
Imco írta:
imi36 írta: de nem tudtam lehúzni a tengelyről, lehet van valami titka a dolognak, feszíteni meg nem akartam


Lehet, hogy kúpos. Sok típusnál / ennél konkrétan nem tudom mizu/ csinálják önzáró-kúposra.
Lehet, hogy léhúzóval hatékonyabb lennél ha nem akarod szét püfölni! :)


Közben intéztem egy kicsi lehúzót, este: try again.

lesz is rá szükseged,főleg a bal oldali lapát alatt lévő kis pöcök leszedésére.Amúgy jól mondod Imco,ez is kupos megoldású.
Hozzászólás küldése

VigLink badge