Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Hozzászólás küldése

Re: szélvédő

2013.02.13. 12:20

Schnitzer írta:
imi36 írta:
Imco írta:
imi36 írta: de nem tudtam lehúzni a tengelyről, lehet van valami titka a dolognak, feszíteni meg nem akartam


Lehet, hogy kúpos. Sok típusnál / ennél konkrétan nem tudom mizu/ csinálják önzáró-kúposra.
Lehet, hogy léhúzóval hatékonyabb lennél ha nem akarod szét püfölni! :)


Közben intéztem egy kicsi lehúzót, este: try again.

lesz is rá szükseged,főleg a bal oldali lapát alatt lévő kis pöcök leszedésére.Amúgy jól mondod Imco,ez is kupos megoldású.


Pontosan! én is vért izzadtam célszerszám nélkül. 2.ra lehúzóval 1 pillanat alatt megvolt.

Re: szélvédő

2013.03.01. 18:52

Sajnos a szélvédő sok kavics támadásnak van kitéve! Nem elég hogy az ember megijed a csattanástól, de egyből csúnya pattanásként éktelenkedik a seb' ami nagyon rontja az esztétikát! :evil:

Tescós vásárláskor felkeresett az ott tartózkodó iparos és ajánlotta a segítségüket némi papírpénz ellenben.
Kíváncsiságból hagytam, hogy tegye a dolgát...
Az eredmény abból a szempontból hogy nem tud elindulni a repedés megnyugtató és bátran ki merem jelenteni, kb. három éve történt beavatkozás óta semmi rendellenességet nem tapasztaltam az állagában.
Viszont, mindig tudtam hogy hol is vannak azok a bizonyos sebek. :?

Aztán nem régen egy hatalmas csattanással bezúgott egy szembejövő által megmozgatott kavics :arrow: egyenesen a látómezőm közepébe! Nagyon felkaptam az iszapot, mert a frissen festett kasztnit is bontaná ekkora erőhatás, nemhogy az üveget! :evil:

Gyorsan keresgetni kezdtem a megoldást, vajon milyen típusú, milyen árfekvésű szélvédővel váltsam ki ezt a hadirokkantat, ami idő közben kapott még egy sebet.

Hallottam ezt is-azt is, de akik tapasztalatból meséltek, nem javasolták az olcsó típusokat.

Elhatároztam, legyen akkor gyári beszállítótól, mert az való bele.

Hívtam az ügyben a szerviz megfelelő munkatárást és elmondta a teendőket. Időpontot kaptam, megjelentem.

Szemrevételezés, fényképezgetés, papírmunka és átadtam a kulcsot és hagytam a márkaszervizemet, tegye a dolgát, ez a téma engem igazából nem fog meg.
Láttam videókon hogy cserélik, miért lábatlankodjunk az útban, arról nem is beszélve, kiröhögnek hogy talán aggódok az őskövületem miatt. :mrgreen: Mivel láttam már mi folyik a kirakat mögött, eszem ágában sem volt aggódni...

Este zárórára értünk vissza, gyorsan még pár aláírás, rohantam a pénztárba és befizettem a 19675Ft ami tartalmazta a szélvédőt, hozzá szükséges anyagokat, munkadíjat, na meg az ÁFA részt is, ami engem terhelt.

Az autóba ülve felszisszentem, Uram Atyám, ebben nincs is üveg! Viccet félretéve, makulátlan, foltmentes, ujjlenyomatmentes panoráma tárult elém!

Tegnap a tokmányirodában kértem egy új regisztrációs matricát, 1550Ft és kb. két hét múlva megjön.

Köszönöm a Mag3 BMW márkaszerviz gyors, kifogástalan munkáját!
Kép

Uploaded with ImageShack.us

Kép

Uploaded with ImageShack.us

Kép

Uploaded with ImageShack.us

Kép

Uploaded with ImageShack.us

Re: szélvédő

2013.03.01. 19:05

bmw520ds írta:Este zárórára értünk vissza, gyorsan még pár aláírás, rohantam a pénztárba és befizettem a 19675Ft ami tartalmazta a szélvédőt, hozzá szükséges anyagokat, munkadíjat, na meg az ÁFA részt is, ami engem terhelt.

:shock: Nem írtál el valamit?

Re: szélvédő

2013.03.01. 19:08

barbrady írta:
bmw520ds írta:Este zárórára értünk vissza, gyorsan még pár aláírás, rohantam a pénztárba és befizettem a 19675Ft ami tartalmazta a szélvédőt, hozzá szükséges anyagokat, munkadíjat, na meg az ÁFA részt is, ami engem terhelt.

:shock: Nem írtál el valamit?

Nem. teljesen jól írtam, csak hát valamiért engem mindig félreértenek. :mrgreen:" Ami engem terhelt ", az 10% Cascó...

Re: szélvédő

2013.03.01. 19:13

bmw520ds írta:
barbrady írta:
bmw520ds írta:Este zárórára értünk vissza, gyorsan még pár aláírás, rohantam a pénztárba és befizettem a 19675Ft ami tartalmazta a szélvédőt, hozzá szükséges anyagokat, munkadíjat, na meg az ÁFA részt is, ami engem terhelt.

:shock: Nem írtál el valamit?

Nem. teljesen jól írtam, csak hát valamiért engem mindig félreértenek. :mrgreen:" Ami engem terhelt ", az 10% Cascó...

:facepalm: :mrgreen:

Re: szélvédő

2013.03.01. 19:35

Szép az M520d :taps:

Re: szélvédő

2013.03.01. 20:29

Én is akarok ilyen kilátást. :franko: Sajnos casco nincs :(

Re: szélvédő

2013.03.01. 21:37

kzolee írta:Szép az M520d :taps:


Japán belpiacos modell... :mrgreen:
( A Subarunál a JDM ezt jelenti )

Re: szélvédő

2013.03.01. 22:36

spider2 írta:Én is akarok ilyen kilátást. :franko: Sajnos casco nincs :(


Ez a baj nálam is!:(((( :evil:

Re: szélvédő

2013.03.02. 00:37

bmw520ds írta:Este zárórára értünk vissza, gyorsan még pár aláírás, rohantam a pénztárba és befizettem a 19675Ft ami tartalmazta a szélvédőt, hozzá szükséges anyagokat, munkadíjat, na meg az ÁFA részt is, ami engem terhelt.


Most ez mennyibe került?
Felénk: Gyári BMW keret (amit új ablaknál cserélni kell) 4-5eFt. Pilkington üveg (zöld csíkkal, zöld üveg mindenféle érzékelőkhöz) cca:28eFt. Munkadíj kb: 10eFt.

Re: szélvédő

2013.03.02. 00:52

bmw520ds írta:Kép


Mi van neked a szélvédőd jobb felső sarkába ragasztva? (az a hosszú széles valami)

Illetve milyen Xenon égőid vannak a projektorban, hogy sárgák a fotón? Vagy csak a fénykép csal?

Re: szélvédő

2013.03.02. 01:00

csiatt írta:
bmw520ds írta:Kép


Mi van neked a szélvédőd jobb felső sarkába ragasztva? (az a hosszú széles valami)

Illetve milyen Xenon égőid vannak a projektorban, hogy sárgák a fotón? Vagy csak a fénykép csal?

A ragasztott az TV antenna.

Re: szélvédő

2013.03.02. 01:03

csiatt írta:
bmw520ds írta:Este zárórára értünk vissza, gyorsan még pár aláírás, rohantam a pénztárba és befizettem a 19675Ft ami tartalmazta a szélvédőt, hozzá szükséges anyagokat, munkadíjat, na meg az ÁFA részt is, ami engem terhelt.


Most ez mennyibe került?
Felénk: Gyári BMW keret (amit új ablaknál cserélni kell) 4-5eFt. Pilkington üveg (zöld csíkkal, zöld üveg mindenféle érzékelőkhöz) cca:28eFt. Munkadíj kb: 10eFt.

Most 17000Ft a Zöld zöldcsikkal eső érzékelős.
Pilkington

Re: szélvédő

2013.03.02. 01:53

admin írta:
csiatt írta:
bmw520ds írta:Este zárórára értünk vissza, gyorsan még pár aláírás, rohantam a pénztárba és befizettem a 19675Ft ami tartalmazta a szélvédőt, hozzá szükséges anyagokat, munkadíjat, na meg az ÁFA részt is, ami engem terhelt.


Most ez mennyibe került?
Felénk: Gyári BMW keret (amit új ablaknál cserélni kell) 4-5eFt. Pilkington üveg (zöld csíkkal, zöld üveg mindenféle érzékelőkhöz) cca:28eFt. Munkadíj kb: 10eFt.

Most 17000Ft a Zöld zöldcsikkal eső érzékelős.
Pilkington


Nem tudom mi a különbség, de én a faceliftesre gondoltam (a linkelt árlistában is csak -1999-ig írják), és bmw520 car-társnak is az van.

Re: szélvédő

2013.03.02. 07:59

csiatt írta:
admin írta:
csiatt írta:
bmw520ds írta:Este zárórára értünk vissza, gyorsan még pár aláírás, rohantam a pénztárba és befizettem a 19675Ft ami tartalmazta a szélvédőt, hozzá szükséges anyagokat, munkadíjat, na meg az ÁFA részt is, ami engem terhelt.


Most ez mennyibe került?
Felénk: Gyári BMW keret (amit új ablaknál cserélni kell) 4-5eFt. Pilkington üveg (zöld csíkkal, zöld üveg mindenféle érzékelőkhöz) cca:28eFt. Munkadíj kb: 10eFt.

Most 17000Ft a Zöld zöldcsikkal eső érzékelős.
Pilkington


Nem tudom mi a különbség, de én a faceliftesre gondoltam (a linkelt árlistában is csak -1999-ig írják), és bmw520 car-társnak is az van.

Facelift előtti:
Kép

Facelift utáni:
Kép

Ezt a hozzászólást a szerzőnek barbrady az itt látható tagok köszönték meg: csiatt
Értékelés: 4.76%

Re: szélvédő

2013.03.02. 12:55

admin írta:
csiatt írta:
bmw520ds írta:Este zárórára értünk vissza, gyorsan még pár aláírás, rohantam a pénztárba és befizettem a 19675Ft ami tartalmazta a szélvédőt, hozzá szükséges anyagokat, munkadíjat, na meg az ÁFA részt is, ami engem terhelt.


Most ez mennyibe került?
Felénk: Gyári BMW keret (amit új ablaknál cserélni kell) 4-5eFt. Pilkington üveg (zöld csíkkal, zöld üveg mindenféle érzékelőkhöz) cca:28eFt. Munkadíj kb: 10eFt.

Most 17000Ft a Zöld zöldcsikkal eső érzékelős.
Pilkington



Többször akartam kérdezni hogy mit takar az esőszenzor? Csak a szélvédő határozza meg hogy tudja-e a kocsi vagy kell egyéb extra is hozzá?

Re: szélvédő

2013.03.02. 19:37

spider2 írta:
admin írta:
csiatt írta:
bmw520ds írta:Este zárórára értünk vissza, gyorsan még pár aláírás, rohantam a pénztárba és befizettem a 19675Ft ami tartalmazta a szélvédőt, hozzá szükséges anyagokat, munkadíjat, na meg az ÁFA részt is, ami engem terhelt.


Most ez mennyibe került?
Felénk: Gyári BMW keret (amit új ablaknál cserélni kell) 4-5eFt. Pilkington üveg (zöld csíkkal, zöld üveg mindenféle érzékelőkhöz) cca:28eFt. Munkadíj kb: 10eFt.

Most 17000Ft a Zöld zöldcsikkal eső érzékelős.
Pilkington



Többször akartam kérdezni hogy mit takar az esőszenzor? Csak a szélvédő határozza meg hogy tudja-e a kocsi vagy kell egyéb extra is hozzá?

Szélvédő, maga a szenzor, és kábelköteg.

Re: szélvédő

2013.03.03. 10:56

Szélvédő vs. kavics

Ezt a hozzászólást a szerzőnek bmw520ds az itt látható tagok köszönték meg: leslie
Értékelés: 4.76%

Re: szélvédő

2013.03.21. 20:20

Sziasztok! S.O.S keresek egy E39 első szélvédőt. Nem kell esőszenzoros, csak legyen, hétfőn műszakira kell vinnem :(
Emailbe gyorsabb, telefont nem írok, mert külföldön vagyok.
softwaremedia37@gmail.hu

Köszi

Re: szélvédő

2013.03.21. 20:46

Pitbull írta:Sziasztok! S.O.S keresek egy E39 első szélvédőt. Nem kell esőszenzoros, csak legyen, hétfőn műszakira kell vinnem :(
Emailbe gyorsabb, telefont nem írok, mert külföldön vagyok.
softwaremedia37@gmail.hu

Köszi


Krisztián!

Most Csüt. este van. Te külföldön , Hétfőn vizsga.
Nem értem mit is szeretnél?
Mondjuk valaki futárral küldjön egy szélvédőt külföldre, és te berakod hirtelen?
Hozzászólás küldése

VigLink badge