Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Hozzászólás küldése

Re: Felkészülés a télre

2012.02.21. 09:12

simi64 írta:
lepke írta:
Mentségemre legyen mondva NEKEM nincs Tanári diplomám :lol: :lol: :lol: remélem veszi a lapot akire tartozik :lol: :lol:

:facepalm:
Értem én...
(a fizika soha sem volt az erősségem) :kalapács


Különben is már vége a télnek. :nyelves:

Re: Felkészülés a télre

2012.03.23. 11:00

Üdv! megmaradt 5 liter higított bmw gyári ablakmosóm ,kérdés hogy ha hűvös helyen tárolom ,jó lessz még a jövő télen is? avagy?

Re: Felkészülés a télre

2012.03.23. 13:15

adam001 írta:Üdv! megmaradt 5 liter higított bmw gyári ablakmosóm ,kérdés hogy ha hűvös helyen tárolom ,jó lessz még a jövő télen is? avagy?


Gyári BMW mosó simán. Metil-(ipari)alkohol van benne. Csak ne igyák meg és ne párologjon el. :lol:

Jackson, akinek dettó ott csücsült egy nyarat a tárolóban

Re: Felkészülés a télre

2012.03.23. 13:17

jackson írta:
adam001 írta:Üdv! megmaradt 5 liter higított bmw gyári ablakmosóm ,kérdés hogy ha hűvös helyen tárolom ,jó lessz még a jövő télen is? avagy?


Gyári BMW mosó simán. Metil-(ipari)alkohol van benne. Csak ne igyák meg és ne párologjon el. :lol:

Jackson, akinek dettó ott csücsült egy nyarat a tárolóban


nagyszerü! köszi!

Nyáriba milyet vegyek? van gyári?

Re: Felkészülés a télre

2012.03.23. 13:25

adam001 írta:
jackson írta:
adam001 írta:Üdv! megmaradt 5 liter higított bmw gyári ablakmosóm ,kérdés hogy ha hűvös helyen tárolom ,jó lessz még a jövő télen is? avagy?


Gyári BMW mosó simán. Metil-(ipari)alkohol van benne. Csak ne igyák meg és ne párologjon el. :lol:

Jackson, akinek dettó ott csücsült egy nyarat a tárolóban


nagyszerü! köszi!

Nyáriba milyet vegyek? van gyári?


Igen van nyári nekem a kék tablettás módszer jött be:
KÉP LINK ODA
Tőlük meg tudod venni: LINK ODA
és kell még hozzá desztilált viz amit ne a benzinkútnál vegyél hanem pl. én kinéztem a csepeli cég (a kúton vett flakonon) cimét. Felhivtam őket majd kemény 85Ft/liter áron minden flaskámba vizet engedtem. Tök jók a régi téli ablak mosós flakonok én abba keverem be a tablettásat.
Egy tölcsér és még vettem egy 20literes nagy müanyag kannát a keveréshez.

Eredmény normális szagú BMW ablakmosó fillérekből. (Ja kimaradt: 1tabletta 4 liter viz bőven elég nem kell sűrűbb).

Jackson, aki már irta valamelyik másik topikba korábban

Re: Felkészülés a télre

2012.03.23. 13:30

jackson írta:
adam001 írta:
jackson írta:
adam001 írta:Üdv! megmaradt 5 liter higított bmw gyári ablakmosóm ,kérdés hogy ha hűvös helyen tárolom ,jó lessz még a jövő télen is? avagy?


Gyári BMW mosó simán. Metil-(ipari)alkohol van benne. Csak ne igyák meg és ne párologjon el. :lol:

Jackson, akinek dettó ott csücsült egy nyarat a tárolóban


nagyszerü! köszi!

Nyáriba milyet vegyek? van gyári?


Igen van nyári nekem a kék tablettás módszer jött be:
KÉP LINK ODA
Tőlük meg tudod venni: LINK ODA
és kell még hozzá desztilált viz amit ne a benzinkútnál vegyél hanem pl. én kinéztem a csepeli cég (a kúton vett flakonon) cimét. Felhivtam őket majd kemény 85Ft/liter áron minden flaskámba vizet engedtem. Tök jók a régi téli ablak mosós flakonok én abba keverem be a tablettásat.
Egy tölcsér és még vettem egy 20literes nagy müanyag kannát a keveréshez.

Eredmény normális szagú BMW ablakmosó fillérekből. (Ja kimaradt: 1tabletta 4 liter viz bőven elég nem kell sűrűbb).

Jackson, aki már irta valamelyik másik topikba korábban


Köszi! rendelem is!

Re: Felkészülés a télre

2012.03.23. 13:50

A téli fagyálló ablakmosót használhatom nyáron?Olyan jó illata van :) Összesen kb. 10 liter volt és egész télen kemény 1 litert használtam el :oops: De minimum ami a tartályban maradt azt még azért ugye elhasználhatom?

Re: Felkészülés a télre

2012.03.23. 14:25

afcajax írta:A téli fagyálló ablakmosót használhatom nyáron?Olyan jó illata van :) Összesen kb. 10 liter volt és egész télen kemény 1 litert használtam el :oops: De minimum ami a tartályban maradt azt még azért ugye elhasználhatom?

Használhatod, de nem pont erre van kitalálva. De az biztos hogy nem fog ráfagyni a szélvédőre :) .
A téliben a fagyálló az extra, a nyári meg inkább a szélvédőre kerülő rovarok oldásában jeleskedik.

Re: Felkészülés a télre

2012.03.23. 14:39

[quote="afcajax"]A téli fagyálló ablakmosót használhatom nyáron?Olyan jó illata van :) Összesen kb. 10 liter volt és egész télen kemény 1 litert használtam el :oops: De minimum ami a tartályban maradt azt még azért ugye elhasználhatom?[/quote

egy 1,5 méteres műanyag cső, és egy kanna segítségével könnyen le lehet csapolni mivel ugye neked is fennt van a tartály,én már leeresztettem a megmaradt 4 litert!

Re: Felkészülés a télre

2012.03.23. 15:46

adam001 írta:
afcajax írta:A téli fagyálló ablakmosót használhatom nyáron?Olyan jó illata van :) Összesen kb. 10 liter volt és egész télen kemény 1 litert használtam el :oops: De minimum ami a tartályban maradt azt még azért ugye elhasználhatom?[/quote

egy 1,5 méteres műanyag cső, és egy kanna segítségével könnyen le lehet csapolni mivel ugye neked is fennt van a tartály,én már leeresztettem a megmaradt 4 litert!


Én simán rátöltöm a nyárit és elhasználom. Azért a cső és a szivással óvatosan Metilalkohol nem gyerek játék.

Jackson, aki inkább elhasználja a tartályban lévőt

Re: Felkészülés a télre

2012.03.23. 15:50

jackson írta:
adam001 írta:
afcajax írta:A téli fagyálló ablakmosót használhatom nyáron?Olyan jó illata van :) Összesen kb. 10 liter volt és egész télen kemény 1 litert használtam el :oops: De minimum ami a tartályban maradt azt még azért ugye elhasználhatom?[/quote

egy 1,5 méteres műanyag cső, és egy kanna segítségével könnyen le lehet csapolni mivel ugye neked is fennt van a tartály,én már leeresztettem a megmaradt 4 litert!


Én simán rátöltöm a nyárit és elhasználom. Azért a cső és a szivással óvatosan Metilalkohol nem gyerek játék.

Jackson, aki inkább elhasználja a tartályban lévőt

Nem kell szívni!
Vagy adsz direkt 12 V-ot a motornak az akksiról, amíg ki nem tolja az összeset, vagy felhajtod az ablaktörlő lapátokat és addig húzod a mosókart, amíg van benne lötty. Természetesen előbb a fúvókákról leszeded a csövet és bedugod egy műanyag kannába.

Felkészülés a télre

2012.03.23. 17:06

Szörnyü hogy mijen gondokkal küzdötök:) :)


iPhone Tapatalk

Ezt a hozzászólást a szerzőnek admin az itt látható tagok köszönték meg: hamoriarpi
Értékelés: 4.76%

Re: Felkészülés a télre

2012.03.23. 17:55

admin írta:Szörnyü hogy mijen gondokkal küzdötök:) :)


iPhone Tapatalk

Kiskutya legyek, ha nem ez volt az első gondolatom...

Re: Felkészülés a télre

2012.03.23. 18:32

admin írta:Szörnyü hogy mijen gondokkal küzdötök:) :)


iPhone Tapatalk


Látod Laci ezeknek a benyásoknak csak ilyen jellegű problémái vannak,hogy mikor milyen legyen a szélvédő mosó... :roker:
És mint gondos gazdák megérdeklődik,hogy maradhat-e benne a téli... :lol:

Re: Felkészülés a télre

2012.03.23. 18:54

strobi írta:
admin írta:Szörnyü hogy mijen gondokkal küzdötök:) :)


iPhone Tapatalk


Látod Laci ezeknek a benyásoknak csak ilyen jellegű problémái vannak,hogy mikor milyen legyen a szélvédő mosó... :roker:

És a guminyomás! :D

Re: Felkészülés a télre

2012.03.23. 18:56

LeviM5 írta:
strobi írta:
admin írta:Szörnyü hogy mijen gondokkal küzdötök:) :)


iPhone Tapatalk


Látod Laci ezeknek a benyásoknak csak ilyen jellegű problémái vannak,hogy mikor milyen legyen a szélvédő mosó... :roker:

És a guminyomás! :D


Tényleg... :oops: tudtam én,hogy van még valami... :mrgreen:

Re: Felkészülés a télre

2012.03.24. 23:53

afcajax írta:A téli fagyálló ablakmosót használhatom nyáron?Olyan jó illata van :) Összesen kb. 10 liter volt és egész télen kemény 1 litert használtam el :oops: De minimum ami a tartályban maradt azt még azért ugye elhasználhatom?

Helo
Természetesen lehet használni, csak tegyél bele minden egyes felöntésnél 2-3 dl hipót

Re: Felkészülés a télre

2012.03.25. 00:14

lepke írta:
afcajax írta:A téli fagyálló ablakmosót használhatom nyáron?Olyan jó illata van :) Összesen kb. 10 liter volt és egész télen kemény 1 litert használtam el :oops: De minimum ami a tartályban maradt azt még azért ugye elhasználhatom?

Helo
Természetesen lehet használni, csak tegyél bele minden egyes felöntésnél 2-3 dl hipót

...meg háztartási sósavat is :!:
Biztos, ami biztos! :wink:

Re: Felkészülés a télre

2012.03.25. 00:24

simi64 írta:
lepke írta:
afcajax írta:A téli fagyálló ablakmosót használhatom nyáron?Olyan jó illata van :) Összesen kb. 10 liter volt és egész télen kemény 1 litert használtam el :oops: De minimum ami a tartályban maradt azt még azért ugye elhasználhatom?

Helo
Természetesen lehet használni, csak tegyél bele minden egyes felöntésnél 2-3 dl hipót

...meg háztartási sósavat is :!:
Biztos, ami biztos! :wink:

Helo
Nyáron én mindig öntök bele hipót + hagyományos folyékony mosogatószert, ettől a koktéltól nincs az a szétkenődött bogár aki megmarad a szélvédőn egy spriccelés útán :lol:

Re: Felkészülés a télre

2012.03.25. 00:31

lepke írta:
simi64 írta:
lepke írta:
afcajax írta:A téli fagyálló ablakmosót használhatom nyáron?Olyan jó illata van :) Összesen kb. 10 liter volt és egész télen kemény 1 litert használtam el :oops: De minimum ami a tartályban maradt azt még azért ugye elhasználhatom?

Helo
Természetesen lehet használni, csak tegyél bele minden egyes felöntésnél 2-3 dl hipót

...meg háztartási sósavat is :!:
Biztos, ami biztos! :wink:

Helo
Nyáron én mindig öntök bele hipót + hagyományos folyékony mosogatószert, ettől a koktéltól nincs az a szétkenődött bogár aki megmarad a szélvédőn egy spriccelés útán :lol:

Zoli Bácsi!
Ha van egy borsszemnyi sérülés a fényezésen, akkor ott a hipoklorit igen csak elkezd munkálkodni szerintem.
Üdv: Á.
Hozzászólás küldése

VigLink badge