Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Hozzászólás küldése

2007.03.02. 01:50

BMW_POWER, neked ez kellene, igaz?
http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto ... width=1280
Bocsi hogy ide teszem, de itt felfigyel rá :)

2007.03.02. 13:41

Pitbull írta:BMW_POWER, neked ez kellene, igaz?
http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto ... width=1280
Bocsi hogy ide teszem, de itt felfigyel rá :)


jaja, ha máshol nem is de itt azért figyelek :-D :-D
Na szóval nincs MID-em, és ugyanolyanom van mint neked, egyberádió iris-szel :-( Nincs is vele bajom mert erősítővel és mélyládával tökéletesen szól bot füleimnek, csak CD-tárat azért dugnák rá... Szóval enyém a tiednél is egy fokkal alapabb nem Business hanem Reverse V2.
ez: http://bmw.e39.hu/radio/ReverseRDS2G.jpg

2007.03.02. 21:29

van valakinek szemelyes tapasztalata a chiptuningalkapcs?
engem az a fajta erd amit a gyari melle raknak be 50 e korul, és olyan 20-30 lovat tesz ra, de kicsit helyreteszi agörbét és a fogyasztast.

2007.03.03. 15:26

Chrisstopher írta:van valakinek szemelyes tapasztalata a chiptuningalkapcs?
engem az a fajta erd amit a gyari melle raknak be 50 e korul, és olyan 20-30 lovat tesz ra, de kicsit helyreteszi agörbét és a fogyasztast.


BMW_Power klubtársunknak van tapasztalata, ahogy észrevettem nem is kicsi, szóval dobj neki egy privátot és beszéljétek meg a dolgokat!! :)

2007.03.04. 11:33

nekem van egy 530d chippel vettem kb 230 paci de csak kézi váltoshoz ajánlanám neked mert lehet az autómatát kinyírja . Meg kell nézned , ha autómatád van mennyire van méretezve a váltód nyomatéka , ezt már beszélgettük itt nézd meg vagy irj M-POWER -nek . A kérdésedre válaszolva , a nyomatéka nőtt rendesen , a fogyasztás /amit a kocsi mutat / 7,2 -nél még nem mutatott többet , pedig kihasználom az energiáját . Én csak a tapasztalatomat tudom megosztani , sajnos nem értek a tuninghoz . De az biztos , hogy csak minőséget szabad megvenni . :drive

2007.03.04. 11:50

kamon írta:nekem van egy 530d chippel vettem kb 230 paci de csak kézi váltoshoz ajánlanám neked mert lehet az autómatát kinyírja . Meg kell nézned , ha autómatád van mennyire van méretezve a váltód nyomatéka , ezt már beszélgettük itt nézd meg vagy irj M-POWER -nek . A kérdésedre válaszolva , a nyomatéka nőtt rendesen , a fogyasztás /amit a kocsi mutat / 7,2 -nél még nem mutatott többet , pedig kihasználom az energiáját . Én csak a tapasztalatomat tudom megosztani , sajnos nem értek a tuninghoz . De az biztos , hogy csak minőséget szabad megvenni . :drive

köszi, bár egy 20-30 pacival több nem hiszem hogy megterhelne a valtot, a szervizben sem jeleztek, hogy ez veszely lenne...

2007.03.04. 19:40

Chrisstopher írta:van valakinek szemelyes tapasztalata a chiptuningalkapcs?
engem az a fajta erd amit a gyari melle raknak be 50 e korul, és olyan 20-30 lovat tesz ra, de kicsit helyreteszi agörbét és a fogyasztast.


Amire gondolsz az az ugynevezett tuning box. helyre nem éppen teszi a görbét, hanem egy jeladó jelének meghamisítása következtében átveri a vezérlőt ami így több naftát adagol. Jellemzően például az üzemanyag nyomás jelét hamisítja meg a közös csőben, így ugyanakkora befecskendezési idő mellett nagyobb dózist lő be. Legnagyobb baja pont ez hogy a teljes fordulatszámtartományban ezt teszi, és ez így nem éppen kifinomult megoldás. főleg hogy egy 300Ft-os ellenálás van a dobozban :-) Ráadásul e megnőtt nyomás következtében lehet nem örül hosszú távon a nagynyomásu szivattyú, porlasztók stb stb.
Az autódhoz irt chip meg pont ezért jó mert kifejezetten igényeid szerint beállítható hogy mikor mennyi. Konkrétan a befecskendezési időt növeljük meg, nem terheljük le plusz nyomásokkal a szivattyút stb.
röviden ennyi. Ja! és olcsóbb.

2007.03.04. 19:45

BMW_Power írta:
Chrisstopher írta:van valakinek szemelyes tapasztalata a chiptuningalkapcs?
engem az a fajta erd amit a gyari melle raknak be 50 e korul, és olyan 20-30 lovat tesz ra, de kicsit helyreteszi agörbét és a fogyasztast.


Amire gondolsz az az ugynevezett tuning box. helyre nem éppen teszi a görbét, hanem egy jeladó jelének meghamisítása következtében átveri a vezérlőt ami így több naftát adagol. Jellemzően például az üzemanyag nyomás jelét hamisítja meg a közös csőben, így ugyanakkora befecskendezési idő mellett nagyobb dózist lő be. Legnagyobb baja pont ez hogy a teljes fordulatszámtartományban ezt teszi, és ez így nem éppen kifinomult megoldás. főleg hogy egy 300Ft-os ellenálás van a dobozban :-) Ráadásul e megnőtt nyomás következtében lehet nem örül hosszú távon a nagynyomásu szivattyú, porlasztók stb stb.
Az autódhoz irt chip meg pont ezért jó mert kifejezetten igényeid szerint beállítható hogy mikor mennyi. Konkrétan a befecskendezési időt növeljük meg, nem terheljük le plusz nyomásokkal a szivattyút stb.
röviden ennyi. Ja! és olcsóbb.

akkor ha aktualis lesz a dolog, nalad lehet jelentkezni, vagy van valaki aki csinalja?:) szerintem kb 1 honap mulva beleraknek egy ilyet...:)

2007.03.04. 20:19

Chrisstopher írta:akkor ha aktualis lesz a dolog, nalad lehet jelentkezni, vagy van valaki aki csinalja?:) szerintem kb 1 honap mulva beleraknek egy ilyet...:)


lehet igen. katt hozzászólásom alatt a "www"-gombra :-)

Ezt a hozzászólást a szerzőnek BMW_Power az itt látható tagok köszönték meg: bsony
Értékelés: 4.76%

2007.03.04. 21:20

BMW_Power írta:
Chrisstopher írta:akkor ha aktualis lesz a dolog, nalad lehet jelentkezni, vagy van valaki aki csinalja?:) szerintem kb 1 honap mulva beleraknek egy ilyet...:)


lehet igen. katt hozzászólásom alatt a "www"-gombra :-)


akkor rettegj, mert megkereslek... :twisted:

2007.03.05. 21:25

Szia M-POWER !

Olvastam a honlapodat , az a kérdésem , hogy megtudod azt is mondani egy már chippelt kocsiról ,hogy mílyen chip van benne ?
Ezt azért kérdem mert állítólag az enyémben /előző gazda szerint/ schnitzer chip van . Ha jól értettem le is tudod menteni róla ? :idea:

2007.03.06. 08:02

kamon írta:Szia M-POWER !

Olvastam a honlapodat , az a kérdésem , hogy megtudod azt is mondani egy már chippelt kocsiról ,hogy mílyen chip van benne ?
Ezt azért kérdem mert állítólag az enyémben /előző gazda szerint/ schnitzer chip van . Ha jól értettem le is tudod menteni róla ? :idea:


Ha nekem címezted akkor :-)
Szóval igen le tudom menteni, sőt nagyon meg is köszönném a lehetőséget, kiváncsi lennék hogy a "profik" milyen mértékben és hol változtattak rajta! Azt hogy valóban a schnitzer-e azt nehéz lenne megállapítani, mert ha épp ők is ugyanott ugyanolyan mértékben irják át mint én akkor akár énis irhattam volna :-) De nézzük meg, kiváncsi lennék rá nagyon!

2007.03.06. 09:36

ha ezzel segítek a munkádba nagyon szivesen , amúgy ha jó a chip bárkinek szivesen átadom , persze rajtad keresztül . Amúgy egy fájlba vagy valahol nem szoktak hagyni egy védjegyet , a reklám miatt gondolom csak . :idea:

2007.03.06. 10:03

kamon írta:ha ezzel segítek a munkádba nagyon szivesen , amúgy ha jó a chip bárkinek szivesen átadom , persze rajtad keresztül . Amúgy egy fájlba vagy valahol nem szoktak hagyni egy védjegyet , a reklám miatt gondolom csak . :idea:


Thanks! Átmásolni egyikből másikba csak úgy nem lehet, de az elméletet azaz ugyanakkora változtatásokat alkalmazni a másikén az lehetséges igen. Vannak üres mezők a tartalomban, elméletileg lehetséges beleirni védjegyet, aláírást, csak korrigálni kell programmal vagy sok számolással a cheksumot.
Valamikor összefuthatunk, pesttől északra lakom 20km-re, és hetente 2szer tuti bent vagyok pesten valahol.

2007.03.06. 10:11

keveset járok pesten , de Dorogra minden hónapban ha hordozható a géped ott találkozhatunk . :)

2007.03.06. 10:29

kamon írta:keveset járok pesten , de Dorogra minden hónapban ha hordozható a géped ott találkozhatunk . :)


Jaa, nem figyeltem hogy Tapolca :-)
Badacsony felé szoktam járni de ritkán, ha jösz Dorogra akkor ha épp úgy jön ki akkor átgurulok.

2007.03.06. 14:29

benzinest is vállalsz? :-)

2007.03.06. 15:55

BMW_Power írta:
Jaa, nem figyeltem hogy Tapolca :-)
Badacsony felé szoktam járni de ritkán, ha jösz Dorogra akkor ha épp úgy jön ki akkor átgurulok.


oké majd megszervezzük . :lol:

2007.03.06. 19:44

Engem is érdekelne a dolog. Mostanában foglalt vagyok, de tavasz végére jó lenne...
BMW_Power: 2,2-es motorból mit lehet kihozni? Fel lehet tenni a gyári 2,8-as szintjére? Ha volna valami adatod olyanról, akinek ilyenje volt, és megchippelted, szívesen elolvasnám.

2007.03.08. 20:45

Jolet írta:benzinest is vállalsz? :-)


miért ne :-) a benzines az igazi kihívás, főleg a sima szívó. De tényleg több munkát és nagy odafigyelést igényel és sajnos közel sem akkora többletet lehet kihozni mint egy turbóbol, de azért lehet.
Hozzászólás küldése

VigLink badge