Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

Re: A nagy e38 e39 közös-ülés topic

2019.12.06. 19:04

morv írta:Sziasztok, az ulesrol le lehet szedni a futoelemeket, hogy egy masimra attegye az ember?

igen

Re: A nagy e38 e39 közös-ülés topic

2019.12.09. 11:01

Sziasztok,

Adott két comfort első ülés szett, az egyik fekete, fűtött és masszírozós, a másik bézs, fűtött és nem masszírozós. Tudom, hogy maga a masszázs funkció mit tud, ez van most bent az autóban, de ha már beépítettem utólag, meg szeretném tartani, viszont színben a bézs sokkal jobban tetszene, abból viszont szép állapotút önmagában is csoda találni, nem még aktív kivitelben.

Mennyire hülye ötlet, hogy az aktív funkciót átköltöztessem az egyik ülésből a másikba? Csinált már valaki ilyet?

Re: A nagy e38 e39 közös-ülés topic

2020.01.30. 18:10

Sziasztok!

Vásároltam két db komfort ülést. Hogyan tudom kideríteni a felszereltségeit, memóriás-e, fűthető, masszírozós.

Üdv:Szabolcs

Re: A nagy e38 e39 közös-ülés topic

2020.01.30. 18:14

a9bszabi írta:Sziasztok!

Vásároltam két db komfort ülést. Hogyan tudom kideríteni a felszereltségeit, memóriás-e, fűthető, masszírozós.

Üdv:Szabolcs
Szia!

1. Ha megvan a donor VIN kódja, megnézed a felszereltséget
2. Megnézed a csatlakozóját, hányas pin-ek vannak bekötve, és megnézed a wds-ben, hogy azok milyen funkcióhoz tartoznak

Üdv.
Zoli

Tapatalkkal küldve az én VTR-L29 eszközömről

Re: A nagy e38 e39 közös-ülés topic

2020.01.30. 18:48

odus írta:
a9bszabi írta:Sziasztok!

Vásároltam két db komfort ülést. Hogyan tudom kideríteni a felszereltségeit, memóriás-e, fűthető, masszírozós.

Üdv:Szabolcs
Szia!

1. Ha megvan a donor VIN kódja, megnézed a felszereltséget
2. Megnézed a csatlakozóját, hányas pin-ek vannak bekötve, és megnézed a wds-ben, hogy azok milyen funkcióhoz tartoznak

Üdv.
Zoli

Tapatalkkal küldve az én VTR-L29 eszközömről



Ez a WDS online elérhető valahol, vagy le kell tölteni?

Re: A nagy e38 e39 közös-ülés topic

2020.01.30. 19:07

a9bszabi írta:
odus írta:
a9bszabi írta:Sziasztok!

Vásároltam két db komfort ülést. Hogyan tudom kideríteni a felszereltségeit, memóriás-e, fűthető, masszírozós.

Üdv:Szabolcs
Szia!

1. Ha megvan a donor VIN kódja, megnézed a felszereltséget
2. Megnézed a csatlakozóját, hányas pin-ek vannak bekötve, és megnézed a wds-ben, hogy azok milyen funkcióhoz tartoznak

Üdv.
Zoli

Tapatalkkal küldve az én VTR-L29 eszközömről



Ez a WDS online elérhető valahol, vagy le kell tölteni?
A fórum bal felső sarkában van hozzá link. Milyen évjáratú az autód?

Tapatalkkal küldve az én VTR-L29 eszközömről

Re: A nagy e38 e39 közös-ülés topic

2020.01.30. 22:11

odus írta:
a9bszabi írta:
odus írta:
a9bszabi írta:Sziasztok!

Vásároltam két db komfort ülést. Hogyan tudom kideríteni a felszereltségeit, memóriás-e, fűthető, masszírozós.

Üdv:Szabolcs
Szia!

1. Ha megvan a donor VIN kódja, megnézed a felszereltséget
2. Megnézed a csatlakozóját, hányas pin-ek vannak bekötve, és megnézed a wds-ben, hogy azok milyen funkcióhoz tartoznak

Üdv.
Zoli

Tapatalkkal küldve az én VTR-L29 eszközömről



Ez a WDS online elérhető valahol, vagy le kell tölteni?
A fórum bal felső sarkában van hozzá link. Milyen évjáratú az autód?

Tapatalkkal küldve az én VTR-L29 eszközömről
Még két dolgot tennék hozzá. Ha szögletes sárga csatlakozód van, meg tudom adni a bekötést, mert én is komfortra cseréltem az ülést. A másik tapasztalat az, hogy az ülés csatlakozójában benne volt az ülésfűtés pinje, de csak az ülés alján lévő kis csatlakozóig ment a kábel, fűtőpanel nem volt benne, ha a kis csatiból is tovább megy pár kábel, csak akkor fűtéses.

Tapatalkkal küldve az én VTR-L29 eszközömről

Re: A nagy e38 e39 közös-ülés topic

2020.01.31. 08:31

odus írta:
odus írta:
a9bszabi írta:
odus írta:
a9bszabi írta:Sziasztok!

Vásároltam két db komfort ülést. Hogyan tudom kideríteni a felszereltségeit, memóriás-e, fűthető, masszírozós.

Üdv:Szabolcs
Szia!

1. Ha megvan a donor VIN kódja, megnézed a felszereltséget
2. Megnézed a csatlakozóját, hányas pin-ek vannak bekötve, és megnézed a wds-ben, hogy azok milyen funkcióhoz tartoznak

Üdv.
Zoli

Tapatalkkal küldve az én VTR-L29 eszközömről



Ez a WDS online elérhető valahol, vagy le kell tölteni?
A fórum bal felső sarkában van hozzá link. Milyen évjáratú az autód?

Tapatalkkal küldve az én VTR-L29 eszközömről
Még két dolgot tennék hozzá. Ha szögletes sárga csatlakozód van, meg tudom adni a bekötést, mert én is komfortra cseréltem az ülést. A másik tapasztalat az, hogy az ülés csatlakozójában benne volt az ülésfűtés pinje, de csak az ülés alján lévő kis csatlakozóig ment a kábel, fűtőpanel nem volt benne, ha a kis csatiból is tovább megy pár kábel, csak akkor fűtéses.

Tapatalkkal küldve az én VTR-L29 eszközömről


Az autóm faceliftes de az ülés nem, de találtam hozzá átalakitási útmutatót. Az ülés mozgatás része az annyiból áll, hogy a kesztyűtartóból két biztosítékon keresztül megkapja mindkét ülés a +-t a negatívot meg az ülés alatti közös földpontba csatlakoztatom? És nekem a WDS nem nagyon akar bejönni ha rákattintok.

Re: A nagy e38 e39 közös-ülés topic

2020.02.09. 07:41

Sziasztok!
E39 faceliftes üléshez keresek a sárga csatlakozóba való fekete házakat amibe a vezeték szálakat lehet belepattintani.

Üdv.

Re: A nagy e38 e39 közös-ülés topic

2020.02.10. 17:14

Sziasztok.

Végre találtam megfelelő állapotú fűthető üléseket. A kábelköteget is megvettem hozzá, hogy a szerelőmnek egy fokkal könnyebb dolga legyen. Neki még nem említettem ezt a remek, majdani beavatkozást, ezért kérdeznem tőletek először is, hogy mennyire nagy es hosszadalmas(értsd: szívás) meló az új ülések fűtésének bekötése ? Gyárilag nem fűthetőek vannak most bent.

Köszi.

Re: A nagy e38 e39 közös-ülés topic

2020.02.12. 20:59

WechPrince írta:Sziasztok.

Végre találtam megfelelő állapotú fűthető üléseket. A kábelköteget is megvettem hozzá, hogy a szerelőmnek egy fokkal könnyebb dolga legyen. Neki még nem említettem ezt a remek, majdani beavatkozást, ezért kérdeznem tőletek először is, hogy mennyire nagy es hosszadalmas(értsd: szívás) meló az új ülések fűtésének bekötése ? Gyárilag nem fűthetőek vannak most bent.

Köszi.
Szia!

Milyen óvjáratú az autód? Ha most nincs ülésfűtés, és facelift, akkor kell egy olyan kapcsoolósor, amiben van minden, mint a tiédben plusz ülésfűtés. Én is cseréltem ülést, ha gyári módon szeretnéd bekötni, akkor a műszerfalat is ki kell venned.

Üdv.
Zoli

Tapatalkkal küldve az én VTR-L29 eszközömről

Re: A nagy e38 e39 közös-ülés topic

2020.02.13. 12:34

WechPrince írta:Sziasztok.

Végre találtam megfelelő állapotú fűthető üléseket. A kábelköteget is megvettem hozzá, hogy a szerelőmnek egy fokkal könnyebb dolga legyen. Neki még nem említettem ezt a remek, majdani beavatkozást, ezért kérdeznem tőletek először is, hogy mennyire nagy es hosszadalmas(értsd: szívás) meló az új ülések fűtésének bekötése ? Gyárilag nem fűthetőek vannak most bent.

Köszi.


Szia,

Elektromosan vagy manuálisan állítóhatóak az ülések? Ebben lesz változás?

Re: A nagy e38 e39 közös-ülés topic

2020.02.15. 20:30

Sziasztok!

Köszi a válaszokat. Faceliftes igen, 2001-es, van kapcsoló panelem természetesen, már azt is beszereztem.

Manuálisan állítható, az újak is azok lesznek.

Szóval akkor jól szét kell bombázni verdát, ha még a műszerfalat is bontani kell :(

Re: A nagy e38 e39 közös-ülés topic

2020.02.16. 19:59

WechPrince írta:Sziasztok!

Köszi a válaszokat. Faceliftes igen, 2001-es, van kapcsoló panelem természetesen, már azt is beszereztem.

Manuálisan állítható, az újak is azok lesznek.

Szóval akkor jól szét kell bombázni verdát, ha még a műszerfalat is bontani kell :(


Nekem legutóbb nem kellet a műszerfalat kiszedni, elég volt a kesztyűtartót és a klímapanel környékét. Az alsó és felső műszerfalpárnák maradtak a helyükön. Nyilván nem pontosan úgy vezettem el a vezetékeket, mint anno a gyárban, de gyári kötegből kifűzött vezetékeket használtam, és azóta sincs rá panasz.

Re: A nagy e38 e39 közös-ülés topic

2020.03.12. 17:53

Sziasztok!

Beraktam két darab elektromos ülést az autóba. Az normális hogy gyújtás nélkül is működnek? A biztosítéktáblába a gyáriak szerint lett bekötve.

Üdv:Szabolcs

Re: A nagy e38 e39 közös-ülés topic

2020.03.12. 18:02

a9bszabi írta:Sziasztok!

Beraktam két darab elektromos ülést az autóba. Az normális hogy gyújtás nélkül is működnek? A biztosítéktáblába a gyáriak szerint lett bekötve.

Üdv:Szabolcs

Szia!

Igen. Ha gyári a bekötés, akkor kellett egy K-valahányas relé, az kapcsolja le az áramot 16 perc nyugalom után.
Ha nincs relé, akkor mindig működni fog.

Üdv.
Zoli

Re: A nagy e38 e39 közös-ülés topic

2020.03.13. 06:36

odus írta:
a9bszabi írta:Sziasztok!

Beraktam két darab elektromos ülést az autóba. Az normális hogy gyújtás nélkül is működnek? A biztosítéktáblába a gyáriak szerint lett bekötve.

Üdv:Szabolcs

Szia!

Igen. Ha gyári a bekötés, akkor kellett egy K-valahányas relé, az kapcsolja le az áramot 16 perc nyugalom után.
Ha nincs relé, akkor mindig működni fog.

Üdv.
Zoli


K72-es relé kell hozzá ha jól olvastam. Bekötési ábrát is találtam hozzá csak az nem tiszta hogy az ábrán a sofőr oldali ülést lövi le 16 perc után a jobb oldali ülésről szó sem eszik a rajzon. Elnézést ha valami hülyeséget írtam.

Üdv:Szabolcs

Re: A nagy e38 e39 közös-ülés topic

2020.03.13. 14:25

a9bszabi írta:
odus írta:
a9bszabi írta:Sziasztok!

Beraktam két darab elektromos ülést az autóba. Az normális hogy gyújtás nélkül is működnek? A biztosítéktáblába a gyáriak szerint lett bekötve.

Üdv:Szabolcs

Szia!

Igen. Ha gyári a bekötés, akkor kellett egy K-valahányas relé, az kapcsolja le az áramot 16 perc nyugalom után.
Ha nincs relé, akkor mindig működni fog.

Üdv.
Zoli


K72-es relé kell hozzá ha jól olvastam. Bekötési ábrát is találtam hozzá csak az nem tiszta hogy az ábrán a sofőr oldali ülést lövi le 16 perc után a jobb oldali ülésről szó sem eszik a rajzon. Elnézést ha valami hülyeséget írtam.

Üdv:Szabolcs


Szerintem a gyári bekötés mind a kettőt, Arra emlékszem, hogy az anyósülés alatti nagy biztosíték táblából
kellett felvinnem a kábelt a kesztyűtartó mögötti biztosíték táblához. Ha előbb a relébe megy, és utána a biztosíték táblába, akkor mind a kettőt kezeli.

Re: A nagy e38 e39 közös-ülés topic

2020.06.28. 12:23

Sziasztok!

Szeretném a memóriás ülés, tükör és kormányoszlop extrát megvalósítani. A memóriás tükörállító motor és a kormányoszlop megvan az elektromos ülés is megvan de viszont nem memóriás. Az lenne a kérdésem, hogy kábelköteg cserével memóriássá lehet-e tenni vagy a motorokat is ki kellene cserélni? A komfort ülések amiket vettem nagyon jó állapotúak ezért mindenféleképpen szeretném megtartani.

Üdv: Szabolcs

Re: A nagy e38 e39 közös-ülés topic

2020.11.12. 20:52

a9bszabi írta:Sziasztok!

Szeretném a memóriás ülés, tükör és kormányoszlop extrát megvalósítani. A memóriás tükörállító motor és a kormányoszlop megvan az elektromos ülés is megvan de viszont nem memóriás. Az lenne a kérdésem, hogy kábelköteg cserével memóriássá lehet-e tenni vagy a motorokat is ki kellene cserélni? A komfort ülések amiket vettem nagyon jó állapotúak ezért mindenféleképpen szeretném megtartani.

Üdv: Szabolcs
Szia!

Az ülésmemória a vezetőülésben van, a kormányoszlopé is, sajnos így a kábelcsere kevés lesz.

Üdv.
Zoli

Tapatalkkal küldve az én VTR-L29 eszközömről
Hozzászólás küldése

VigLink badge