Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

Re: xenonlámpák

2014.01.13. 15:52

Hauzer írta:Nekem ma megjött a mosó kompletten,építem is befele,de ez automata állítás kifog maradni..De olvastam vmi LCM retrofit kittet ami kiváltaná ezt,csak nem tudom hol, miként érhető ez el. Vannak e tapasztalatok vele,de gyanítom nincs :)

A retrofit kit már teljesen más tészta. Erre akkor van szükséged, ha prefaceliftes autóba építesz faceliftes fényszórót.

Re: xenonlámpák

2014.01.13. 16:11

dirtydog87 írta:
hamoriarpi írta:Az autó SA kódjához hozzá kell adni a xenon kódját és a magasságállítást NCS-el. Xenont tilos automata magasságállítás és mosóberendezés nélkül installálni.

SA kódhoz itt az alvázszámra gondolsz? Bár ezt,ha rácsatlakoztatom egy diagossal gondolom úgyis látja/tudja. A xenon kódot szintén diagból ki lehet olvasni vagy ennek más módja van? Gondolom a magasságállítást csak akkor lehet társítani vele NCS-sel,ha már az automata magasságállító benne van. Természetesen én is tudom, hogy a jelenlegi használat közúton nem engedélyezett, korábban már átnyálaztam mind a 88 oldalt és tudom milyen egyéb kritériumoknak kell megfelelni, így természetesen én is ehhez szeretném majd igazítani az enyémet.

Esetleg lenne vki Pesten, aki tudna nekem segíteni NCS-ben?

Először hardveresen kell elérhetővé tenni a tartozékokat. Szenzorok, kábelezés, LCM csere. Jerry csinált ilyen módosítást.

Re: xenonlámpák

2014.01.13. 19:48

Hello, a macska rúgja meg már megint. Nos észleltem, hogy jobbra ballra nagyon könnyen mozog a lámpám, semmi baj ez egy hella sárga indexes xenon facelift
Kép
Rendeltem hozzá kis pöcköket: ez jó vagy a két egyenes kellett volna?
Kép

És a nyalóka most jön, nem a pöcök van eltörve hanem amire rámegy, gondolom én a foncsor. Lehet ilyet cserélni beszerezni vagy ilyesmi.
:facepalm:

Re: xenonlámpák

2014.01.13. 20:01

atesz25 írta:Hello, a macska rúgja meg már megint.

Helló!

Ha minden igaz, neked ezekre az állító elemekre lenne szükséged:
Kép

Ha nem ezeket sikerült beszerezned,akkor szerintem próbáld meg becserélni őket a megfelelőre,ha már egyszer fizettél értük.

Lámpafelújítással Bömbölő foglalkozik. Elérhetőséget hozzá a bimmer.hu és mobilgumi.hu oldalakon találsz. Nem nevezném olcsónak,de vmi egészen fantasztikus amit a lámpákkal csinál. Gyakorlatilag mintha vadonat új lámpákat kapnál vissza egy foncsor csere, külső-belső tisztítás, külső polírozás és lakkozás után + persze újra tömíti és az állító pöcköket is kicseréli. Én is őt választottam és egy percig nem bántam meg. Ha 2002/06. havi vagy azt megelőző gyártású lámpád van,akkor szét tudja szedni és meg tudja csinálni,ellenben kénytelen leszel a jelenlegitől megválni és egy általa kínált lámpát megvenni,ha valóban igazán jót szeretnél az autódnak.

Re: xenonlámpák

2014.01.13. 20:07

dirtydog87 írta:
atesz25 írta:Hello, a macska rúgja meg már megint.

Helló!

Ha minden igaz, neked ezekre az állító elemekre lenne szükséged:
Kép

Ha nem ezeket sikerült beszerezned,akkor szerintem próbáld meg becserélni őket a megfelelőre,ha már egyszer fizettél értük.

Lámpafelújítással Bömbölő foglalkozik. Elérhetőséget hozzá a bimmer.hu és mobilgumi.hu oldalakon találsz. Nem nevezném olcsónak,de vmi egészen fantasztikus amit a lámpákkal csinál. Gyakorlatilag mintha vadonat új lámpákat kapnál vissza egy foncsor csere, külső-belső tisztítás, külső polírozás és lakkozás után + persze újra tömíti és az állító pöcköket is kicseréli. Én is őt választottam és egy percig nem bántam meg. Ha 2002/06. havi vagy azt megelőző gyártású lámpád van,akkor szét tudja szedni és meg tudja csinálni,ellenben kénytelen leszel a jelenlegitől megválni és egy általa kínált lámpát megvenni,ha valóban igazán jót szeretnél az autódnak.


Hát úgy látom akkor a pöckök jók, a két kép hasonlít egymásra. Akkor lehet hogy csak foncsort kellene cserélnem ami persze nincs széttörve.

Ilyen kellene valahogyan szereznem, ami a kép jobb oldalán van.
Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára atesz25 2014.01.13. 20:17-kor.

Re: xenonlámpák

2014.01.13. 20:13

atesz25 írta:Hát úgy látom akkor a pöckök jók, a két kép hasonlít egymásra. Akkor lehet hogy csak foncsort kellene cserélnem ami persze nincs széttörve.

Ha magad szeretnéd csinálni itt a módja miként lehet szétszedni a lámpákat:
http://bmw.e39.hu/lampaszetszedes.htm

Mindenesetre én javasolnám,hogy hívd fel Szabó Bömbölő Danit és vázold neki a problémádat. Egyúttal árajánlatot is kérhetsz.

Re: xenonlámpák

2014.01.13. 20:33

dirtydog87 írta:
atesz25 írta:Hát úgy látom akkor a pöckök jók, a két kép hasonlít egymásra. Akkor lehet hogy csak foncsort kellene cserélnem ami persze nincs széttörve.

Ha magad szeretnéd csinálni itt a módja miként lehet szétszedni a lámpákat:
http://bmw.e39.hu/lampaszetszedes.htm

Mindenesetre én javasolnám,hogy hívd fel Szabó Bömbölő Danit és vázold neki a problémádat. Egyúttal árajánlatot is kérhetsz.


Persze nem esek neki mint a bolond, ismerem már ezt a lámpa szétszedős dolgot. Egyenlőre valahonnan szereznem kell egy ilyet. közben azért nézelődöm.
Itt van eltőrve a ....va életbe.
Kép

Re: xenonlámpák

2014.01.13. 20:48

atesz25 írta:
dirtydog87 írta:
atesz25 írta:Hello, a macska rúgja meg már megint.

Helló!

Ha minden igaz, neked ezekre az állító elemekre lenne szükséged:
Kép

Ha nem ezeket sikerült beszerezned,akkor szerintem próbáld meg becserélni őket a megfelelőre,ha már egyszer fizettél értük.

Lámpafelújítással Bömbölő foglalkozik. Elérhetőséget hozzá a bimmer.hu és mobilgumi.hu oldalakon találsz. Nem nevezném olcsónak,de vmi egészen fantasztikus amit a lámpákkal csinál. Gyakorlatilag mintha vadonat új lámpákat kapnál vissza egy foncsor csere, külső-belső tisztítás, külső polírozás és lakkozás után + persze újra tömíti és az állító pöcköket is kicseréli. Én is őt választottam és egy percig nem bántam meg. Ha 2002/06. havi vagy azt megelőző gyártású lámpád van,akkor szét tudja szedni és meg tudja csinálni,ellenben kénytelen leszel a jelenlegitől megválni és egy általa kínált lámpát megvenni,ha valóban igazán jót szeretnél az autódnak.


Hát úgy látom akkor a pöckök jók, a két kép hasonlít egymásra. Akkor lehet hogy csak foncsort kellene cserélnem ami persze nincs széttörve.

Ilyen kellene valahogyan szereznem, ami a kép jobb oldalán van.
Kép

Poweren Kasza Mester hirdet egy 525d touringot.az eleje koccos a lámpák töröttek de a belseje neked még jó!......Most nézem nincs fent már a hirdetés de meg kérdezheted tőle!biztos meg van még + bal kormányos az autó!!!

Re: xenonlámpák

2014.01.14. 09:46

Tomi.i írta:Poweren Kasza Mester hirdet egy 525d touringot.az eleje koccos a lámpák töröttek de a belseje neked még jó!......Most nézem nincs fent már a hirdetés de meg kérdezheted tőle!biztos meg van még + bal kormányos az autó!!!

Nincs már meg neki, de ismerem a srácot, aki megvette tőle.
Írj PÜ-t, megadom a számát. Lehet, hogy szerencséd lesz! :)

Re: xenonlámpák

2014.01.14. 10:26

Hogy tudok különbséget tenni két facelift utáni gyűrűs xenonos lámpa között?Melyik a szétszedhetős és melyikkel ne is próbálkozzon az ember?Melyik a 2002/6.előtti és melyik a 2002/6. után készült?Kívűlről látható nyoma van?

Re: xenonlámpák

2014.01.14. 10:39

kirillhun írta:Hogy tudok különbséget tenni két facelift utáni gyűrűs xenonos lámpa között?Melyik a szétszedhetős és melyikkel ne is próbálkozzon az ember?Melyik a 2002/6.előtti és melyik a 2002/6. után készült?Kívűlről látható nyoma van?

a lámpaházon felül, kör alakú, kisköröm nagyságú mitudomén mi van, körbe számokkal középen egy nyíllal, ahova a nyíl mutat akkori a lámpád (év.hó.) elméletileg 2 helyen is, jólmegmondtam :facepalm:

Re: xenonlámpák

2014.01.14. 13:19

Gabesz81 írta:a lámpaházon felül, kör alakú, kisköröm nagyságú mitudomén mi van, körbe számokkal középen egy nyíllal, ahova a nyíl mutat akkori a lámpád (év.hó.) elméletileg 2 helyen is, jólmegmondtam :facepalm:

Ez az egyik verzió és én is ezt preferálom, viszont vannak akik azt mondják, hogy ha látod, hogy szürke vagy fekete a ragasztó akkor a kettő közül vmelyik az, ami szétszedhető. A másik csak roncsolással.

Re: xenonlámpák

2014.01.14. 16:23

Van egyebkent kulonbseg a faces es a face elotti projektorokban?

Tapatalk-kal küldve az én GT-N7105-el

Re: xenonlámpák

2014.01.14. 16:52

Bummer írta:Van egyebkent kulonbseg a faces es a face elotti projektorokban?

Tapatalk-kal küldve az én GT-N7105-el

szerintem a face előtti kisebb

Re: xenonlámpák

2014.01.14. 18:59

dirtydog87 írta:
Gabesz81 írta:a lámpaházon felül, kör alakú, kisköröm nagyságú mitudomén mi van, körbe számokkal középen egy nyíllal, ahova a nyíl mutat akkori a lámpád (év.hó.) elméletileg 2 helyen is, jólmegmondtam :facepalm:

Ez az egyik verzió és én is ezt preferálom, viszont vannak akik azt mondják, hogy ha látod, hogy szürke vagy fekete a ragasztó akkor a kettő közül vmelyik az, ami szétszedhető. A másik csak roncsolással.


Ha így van akkor a fekete ragasztós a szétszedhető, már 2 párat borítottam szét ami ilyen volt ...

Re: xenonlámpák

2014.01.16. 20:29

Sziasztok
Ha az angyal szemeket egy erősebb LED-del használom mint nappali menetfény azért csúnyán néz a rendőr bácsi? :roll:
Illetve van aki így használja, esetleg tapasztalat?

Re: xenonlámpák

2014.01.16. 21:15

gulyasalex írta:Sziasztok
Ha az angyal szemeket egy erősebb LED-del használom mint nappali menetfény azért csúnyán néz a rendőr bácsi? :roll:
Illetve van aki így használja, esetleg tapasztalat?


A konkrét kérdésedre nem tudom a választ, viszont ha ilyenen töröd / töri valaki a fejét akkor kb. 2 hét múlva jön pár Led-es cuccom, többek között extra erős 24w-os angel eyes led ( piacvezető áron ).

Re: xenonlámpák

2014.01.16. 21:24

barbrady írta:
Cxgrav írta:Hello!

Elkezdtem olvasni elejétől fogva a topicot, de türelmetlen vagyok, ezért lenne egy nagyon buta és "csúnya" kérdésem. :)
Először is, nekem ilyen lámpám van Katt ide
Projektoros, gyári xenon, automata állítóval.
Szét lehet szedni a lámpát és bele lehet gányolni az angel eyes-t? :) -ha jól tudom lehet kapni külön SMD Led gyűrűket.
Ha igen, milyen módszerrel? - mondjátok, hogy nem kell a sűtőbe raknom 15 percre :D
Amennyiben nem lehet szétkapni, a gyári sárga kis helyzetjelző helyett milyen led-et lehet berakni, anélkül, hogy a board visszajelezzen?

Köszönöm

Ezt nem kell sütni, szét lehet pattintani.


Hali!

Visszatérnék eme témakörömhöz.
Ha szétpattintom a lámpát, akkor milyen beépítési módot javasoltok? Láttam ccfl gyűrás lámpa búrát, azt ugye csak cserélni kell és kész, de silány minőségre értékelték.
Gondolom smd led karikákkal jobban járok (mekkora méretű karikák kellenek?), de a lámpán belül mivel/hova helyezem el a karikákat, hogy a helyükön is maradjanak és esetleg picit hasonlítson is az original gyűrűs lámpára? :)

Re: xenonlámpák

2014.01.18. 11:25

Gabesz81 írta:
kirillhun írta:Hogy tudok különbséget tenni két facelift utáni gyűrűs xenonos lámpa között?Melyik a szétszedhetős és melyikkel ne is próbálkozzon az ember?Melyik a 2002/6.előtti és melyik a 2002/6. után készült?Kívűlről látható nyoma van?

a lámpaházon felül, kör alakú, kisköröm nagyságú mitudomén mi van, körbe számokkal középen egy nyíllal, ahova a nyíl mutat akkori a lámpád (év.hó.) elméletileg 2 helyen is, jólmegmondtam :facepalm:

Ez látszik beszerelt állapotban is? Valahogy nem találom.

Re: xenonlámpák

2014.01.18. 11:48

odus írta:
Gabesz81 írta:
kirillhun írta:Hogy tudok különbséget tenni két facelift utáni gyűrűs xenonos lámpa között?Melyik a szétszedhetős és melyikkel ne is próbálkozzon az ember?Melyik a 2002/6.előtti és melyik a 2002/6. után készült?Kívűlről látható nyoma van?

a lámpaházon felül, kör alakú, kisköröm nagyságú mitudomén mi van, körbe számokkal középen egy nyíllal, ahova a nyíl mutat akkori a lámpád (év.hó.) elméletileg 2 helyen is, jólmegmondtam :facepalm:

Ez látszik beszerelt állapotban is? Valahogy nem találom.

Igen látszik.

Tapatalk-kal küldve az én SM-T210-el

Ezt a hozzászólást a szerzőnek admin az itt látható tagok köszönték meg: odus
Értékelés: 4.76%
Hozzászólás küldése

VigLink badge