Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Hozzászólás küldése

Re: E39-es üzembentartási költsége

2014.04.21. 10:49

nagy.matyika írta:Nem akarlak megbántani, de egy e39 szervizelése már nem kimondottan igényel vaskos tárcát. 12-18 éves autókról beszélünk! Gyakorlatilag szinte minden van hozzá nevetséges árakon. Ha új alkatrészekben gondolkozok, akkor sem vészes (gyári ATE féktrácsa előre 30d-re 20 ezer forint/db). Örülnék, ha most csak annyi lett volna. Persze, akinek 100 ezer forintos fizetése van, akkor az én látásmódom szerint, jobban teszi, ha valami új és egyszerű autót vesz, de ízlések és pofonok. Ezekre az autókra úgyis előbb utóbb a koruknál fogva mindig költeni kell egy kicsit.

Az én tapasztalatom szerint egy e39 jóval strapabíróbb, mint egy e60 sajnos. Ha az ex e39 528i-nk szerviztörténetét nézem nálunk, akkor gyakorlatilag egyedül a visco ventilátor volt az, ami ténylegesen elromlott 5 év alatt. A többi az kötelező szerviz vagy kopó alkatrészek cseréje volt. Biztos, hogy van olyan autó amibe mocskosul belehet nyúlni és minden része széthullik, de ezzel kalkulálni kell vételkor.
Az pedig, hogy 1 millát évente rá kéne költeni. Hát szépen mondva be is b*szott volna :doglotlo:

Mai napig szeretem és örömmel nézek egy szép állapotú e39-et, de már csak életérzés, nem pedig prémium érzés egy ilyen autó használata.

:mereg:
Nem Érted miről beszéltem, pl én napi 200-250km-t megyek átlag Kb. 80e/év minimum 3 olajcsere 8l castrol edge+szűrők plusz 2-3 garnitúra gumi 30-40e/db(245/40W18) ez kb már maga 600eft, vesd össze a renault-dacia 1.5dci-vel Én pl. nem autószerelő vagyok és inkább megfizetem a hozzáértést minthogy a haver buherálja, hát nekem símán benne van egy milkában a gép/év úgy, hogy mintahogy irtam ,ha valami 1000eurónál többe nézne ki vennék másik jót 3000ért. Igaz a renault-daciat is lehet háromnaponta mosatni kéthetente waxolni de minek. Az én gépem 11éves de még ma is megnézik itt Írországban is ahol akinek 5évnél régebbi az autója azt a helyiek nem veszik emberszámba..

Re: E39-es üzembentartási költsége

2014.04.21. 11:01

Értem is meg nem is amit mondasz. Ha a tiedre vár egy 1000 eurós kiadás, ami már már főelem cserét sejtet, akkor eladod gombokért és inkább veszel egy 3000 eurós autót? Ami utána jó eséllyel lutri?
Félre ne érts, nem akarok veszekedni és bosszantani se akarlak, simán érdekel a véleményed :wink:

Re: E39-es üzembentartási költsége

2014.04.21. 16:58

Ezt én nem veszem bosszantásnak köszönöm és tisztelem mindenki véleményét. Holnap ha nem esik, mert itt mindig esik... Teszek fel pár képet a kocsimról amit pár hete vettem 2rugóért


Küldve az én iPhone-ről Tapatalk használatával

Re: E39-es üzembentartási költsége

2014.04.22. 18:36

Pzotyo írta:Nem Érted miről beszéltem, pl én napi 200-250km-t megyek átlag Kb. 80e/év minimum 3 olajcsere 8l castrol edge+szűrők plusz 2-3 garnitúra gumi 30-40e/db(245/40W18) ez kb már maga 600eft, vesd össze a renault-dacia 1.5dci-vel Én pl. nem autószerelő vagyok és inkább megfizetem a hozzáértést minthogy a haver buherálja, hát nekem símán benne van egy milkában a gép/év úgy, hogy mintahogy irtam ,ha valami 1000eurónál többe nézne ki vennék másik jót 3000ért. Igaz a renault-daciat is lehet háromnaponta mosatni kéthetente waxolni de minek. Az én gépem 11éves de még ma is megnézik itt Írországban is ahol akinek 5évnél régebbi az autója azt a helyiek nem veszik emberszámba..


Nekem ehhez csak néhány rövid észrevételem van:
Évi 80ekm-es futásteljesítményhez valószínűleg nem a legalkalmasabb jármű a tizenéves, +200ekm-t futott E39.
Ha valóban ennyit kell menned, akkor meg ezt nyilván meg is fizetik neked.
1Mft-ot ráköltesz évente 80ekm-rel számolva, míg az átlag magyar BMW-s akkor kb. a 1/4-ét, azaz kb. 250eft-ot költ a kocsijára. Az havi kb. 20eft, ezt meg sokan be tudják vállalni. Én utálom ezt a matekozást, csak azért írtam le, mert a számok tényleg makacs dolgok és ha elfogadom azt, amit írsz, akkor nekem is rögtön el kellene adnom a kocsimat.
Én sem tudok évi 1mft-ot rákölteni a kocsimra - és szerencsére nem is igényli - de attól még fenn tudom tartani hazai körülmények között, pedig nem vagyok szerelő, és sokszor viszem szakszervízbe.
Nekem pl. az a tapasztalatom, hogy a szakszervízben sem fizetek többet, mint egy átlag szervízben, mert itt tudják, hogy mikor mihez kell nyúlni, van szerszám, van oktatás, stb,. és meg van adva, hogy egy lengéscsillapító cserére mennyi munkaóra írható rá.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek kovessyroli az itt látható tagok köszönték meg: 3 Bummer, NagyMatyas, Pzotyo
Értékelés: 14.29%

Re: E39-es üzembentartási költsége

2014.04.26. 14:30

Nekem ehhez csak néhány rövid észrevételem van:
Évi 80ekm-es futásteljesítményhez valószínűleg nem a legalkalmasabb jármű a tizenéves, +200ekm-t futott E39.
Ha valóban ennyit kell menned, akkor meg ezt nyilván meg is fizetik neked.
1Mft-ot ráköltesz évente 80ekm-rel számolva, míg az átlag magyar BMW-s akkor kb. a 1/4-ét, azaz kb. 250eft-ot költ a kocsijára. Az havi kb. 20eft, ezt meg sokan be tudják vállalni. Én utálom ezt a matekozást, csak azért írtam le, mert a számok tényleg makacs dolgok és ha elfogadom azt, amit írsz, akkor nekem is rögtön el kellene adnom a kocsimat.
Én sem tudok évi 1mft-ot rákölteni a kocsimra - és szerencsére nem is igényli - de attól még fenn tudom tartani hazai körülmények között, pedig nem vagyok szerelő, és sokszor viszem szakszervízbe.
Nekem pl. az a tapasztalatom, hogy a szakszervízben sem fizetek többet, mint egy átlag szervízben, mert itt tudják, hogy mikor mihez kell nyúlni, van szerszám, van oktatás, stb,. és meg van adva, hogy egy lengéscsillapító cserére mennyi munkaóra írható rá.[/quote]

Nos Egészen biztos rosszúl fogalmaztam, az én hozzáállásom ehhez a témához a következő, Háromévente veszek egy nagy valószínűsséggel keveset (cirka100-150emax.km) kocsit 3000euro körűl
három évíg használom, megadva mindent amit kell, és utána sok (kb. 400ekm)-el eladom, ki mit ad érte alapon, amotizáciora kalkukálok 1000euro/év tehát nekem ingyenbe van. általában 1000-1500-körűl elviszik mert üzemkész, műszaki stb ok. most az 535d-t nézegettem, de még kicsit drága (5-9e) meg hát az se biztos hogy jól jöttem volna ki vele az e60 topikot olvasgatva.
lehet hogy valami kis autóval jobban jönnék ki, de itt nálunk olyan keskenyek az utak, ha valaki elalszik nincs hová lehúzódni és csatt. ezért csak Volvot- saab-ot és BMW- veszek mert hát a 17 mázsa vas azért véd egy kicsit legalábbis ezzel hitegetem magam. A Saab az rémálom 150ekm után, ha mindent megcsimáltatsz ami elromlik, Az s80 az hibátlan szerintem, de nagyon nagypapás. Úgyis abban a korban vagyok már, legalább a kocsi ne emlékeztessen rá. Ja a csillag elvből nem, mifelénk a brazilvajdának volt, tehát nekem soha.

Re: E39-es üzembentartási költsége

2014.04.26. 14:40

Nem akarok akadékoskodni továbbra se, de 100-150 ezret futott e39-et hol találsz :shock: ? Főleg dieselt!

Re: E39-es üzembentartási költsége

2014.04.26. 15:15

nagy.matyika írta:Nem akarok akadékoskodni továbbra se, de 100-150 ezret futott e39-et hol találsz :shock: ? Főleg dieselt!

És főleg mindezt 3000euro körül.

Re: E39-es üzembentartási költsége

2014.04.26. 15:20

nagy.matyika írta:Nem akarok akadékoskodni továbbra se, de 100-150 ezret futott e39-et hol találsz :shock: ? Főleg dieselt!


Itt említette a kolléga, hol a"szűz" dízelek Mekkája. Bár soha nem voltam Írországban, én is furcsálltam, hogy arrafelé nem járkálni vették ezeket a kocsikat, de ahány ház, annyi szokás ;)

Re: E39-es üzembentartási költsége

2014.04.26. 15:41

Én most megnéztem pár Ír használt autós oldalt, de egy sem esett ebbe a kilométer sávba :doglotlo: Lehet a kolléga már felvásárolta az összest az évek alatt :D

Re: E39-es üzembentartási költsége

2014.04.26. 17:48

--- A nagyomotorosokat azért nem hobbiautónak veszik ---

Re: E39-es üzembentartási költsége

2014.04.26. 18:03

kzolee írta:--- A nagyomotorosokat azért nem hobbiautónak veszik ---


Még 5 év és hobbi autó lesz belőle 150e km-rel! :) ,)

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Imco az itt látható tagok köszönték meg: Bummer
Értékelés: 4.76%

Re: E39-es üzembentartási költsége

2014.04.26. 18:08

Imco írta:


Még 5 év és hobbi autó lesz belőle 150e km-rel! :) ,)


Mi az a gyalogos legzsak? :shock:

Re: E39-es üzembentartási költsége

2014.04.26. 18:15

leslie írta:
Imco írta:


Még 5 év és hobbi autó lesz belőle 150e km-rel! :) ,)


Mi az a gyalogos legzsak? :shock:

A géptetőt megemeli a szélvédőnél így kisebb szögbe csapódik be a gyalog.


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Re: E39-es üzembentartási költsége

2014.04.26. 20:06

nagy.matyika írta:Nem akarok akadékoskodni továbbra se, de 100-150 ezret futott e39-et hol találsz :shock: ? Főleg dieselt!


Írországban.

https://plus.google.com/photos/11364932 ... 8773959270
https://plus.google.com/photos/11364932 ... 8773959270
https://plus.google.com/photos/11364932 ... 8773959270

E39 2003 530i DA/T 128000miles kb 200ekm, 2000ojro. szerinted?
De más off
https://plus.google.com/photos/11364932 ... 8773959270
Saab 9.5 2,0T 123000miles anyának napi 5 km autózásra, 600EURO!!

Re: E39-es üzembentartási költsége

2014.04.26. 20:20

kzolee írta:--- A nagyomotorosokat azért nem hobbiautónak veszik ---


http://cars.donedeal.ie/cars-for-sale/c ... 0d/6723231

erre varrjál gombot :doglotlo:
első tulaj
180ekm
ez csak egy hírdetés
Az a baj hogy mihozzánk (mármint magyarországra) szinte csak német és holland autók kerűlnek
akik köztudottan zsugoriak és érzelemmentesek
Matek megéri, neméri kész.
Írországban leszarják a nagy buktát. Mármint az amortizáción. A szomszédunk az Adóhivatalban dolgozik (1,6km) BMW320d kb. 100ekm/10 év.
Olyan x5 Lexus450h RangeRoverekkel hordják anyáék a gyerekeket a suliba hogy else hinnétek.
Persze ha nem hiszeitek attól még tudok nyugodtan aludni, de azt azért elmondanám én is megnézek vagy ötven autót mire veszek egyet,
nem úgy megy hogy katt a netre és ott a tuti, vagy TI ÍGY CSINÁLJÁTOK?

Re: E39-es üzembentartási költsége

2014.04.26. 21:30

Gratulálok a munkahelyedhez! (Hotel Armada) Pazar a helyen van, és hát Írország is az..

Re: E39-es üzembentartási költsége

2014.04.27. 16:53

Fecó írta:Gratulálok a munkahelyedhez! (Hotel Armada) Pazar a helyen van, és hát Írország is az..


:franko:
Ezt honnan a P...-ból gogliztad ki?
:taps:

Re: E39-es üzembentartási költsége

2014.04.27. 17:05

Pzotyo írta:
Fecó írta:Gratulálok a munkahelyedhez! (Hotel Armada) Pazar a helyen van, és hát Írország is az..


:franko:
Ezt honnan a P...-ból gogliztad ki?
:taps:

A Picasa képeidnél egy kattintás a Pzotyo1 képecskére és a profilodban ott van ;)
Egyébként, ha némi túlzással is, de hiába lógnak fürtökben a 100 ezres E39-ek, ahogy nézem mind jobb kormányos...
Nekem sajnos ez kizáró ok.

Re: E39-es üzembentartási költsége

2014.04.27. 17:20

Persze nem titok, de szívesen küldenék vagy ötven esős napot évente. Ma kb. 70 mm esett éjjel..


Küldve az én iPhone-ről Tapatalk használatával

Re: E39-es üzembentartási költsége

2014.09.27. 03:15

Sziasztok!
Megtetszett a e39-es m5 és jókat hallottam róla, hogy nem vészes a fenntartása, de utána olvastam vanos problémákról meg hogy ha egyszer elromlott utána már mindig kattogni fog. Tudna valaki segíteni hogy mivel kell számolni egy 15 éves 250 000Km-t futott m5 nél ? Nyilván nem apróságokra gondolok, hanem pl vanost kell-e esetleg cserélni bennük bizonyos idő után ? Vagy elég felújítani? Vagy ha jól működik sokáig nincs vele gond?
Üdv:Imi
Hozzászólás küldése

VigLink badge