Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

Re: Fűtés-hűtés

2019.11.08. 13:55

Klíma hűtő csere előtt állok. Agyalok, hogy gyári vagy jó minőségű utángyártottat vegyek? (árban elég nagy a különbség)
Van tapasztalatotok, hogy az utángyártottal szopás van idővel, vagy teljesen megfelelő? (az utángyártott Nissens típusú)
Köszönet.

Re: Fűtés-hűtés

2019.11.08. 14:20

leslie írta:Klíma hűtő csere előtt állok. Agyalok, hogy gyári vagy jó minőségű utángyártottat vegyek? (árban elég nagy a különbség)
Van tapasztalatotok, hogy az utángyártottal szopás van idővel, vagy teljesen megfelelő? (az utángyártott Nissens típusú)
Köszönet.
Nekem kb 7 eve van bent egy Nissens, nem volt vele gond.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek morv az itt látható tagok köszönték meg: leslie
Értékelés: 4.76%

Re: Fűtés-hűtés

2019.11.08. 14:23

morv írta:
leslie írta:Klíma hűtő csere előtt állok. Agyalok, hogy gyári vagy jó minőségű utángyártottat vegyek? (árban elég nagy a különbség)
Van tapasztalatotok, hogy az utángyártottal szopás van idővel, vagy teljesen megfelelő? (az utángyártott Nissens típusú)
Köszönet.


Nekem kb 7 eve van bent egy Nissens, nem volt vele gond.


És ugyanolyan jól hűt, mint a gyári? (szerk.: állítólag, ami nem gyári, annak nem olyan a kapacitása)

Re: Fűtés-hűtés

2019.11.08. 14:25

leslie írta:
morv írta:
leslie írta:Klíma hűtő csere előtt állok. Agyalok, hogy gyári vagy jó minőségű utángyártottat vegyek? (árban elég nagy a különbség)
Van tapasztalatotok, hogy az utángyártottal szopás van idővel, vagy teljesen megfelelő? (az utángyártott Nissens típusú)
Köszönet.


Nekem kb 7 eve van bent egy Nissens, nem volt vele gond.


És ugyanolyan jól hűt, mint a gyári?
Hogy oszinte legyek nem tudom a gyari hogy hutott, mert az elso alkalomra amikor hasznalni kellett volna igazan a klimat akkorra elment belole az osszes gaz. Itteni viszonylatban meg a keves gazzal is csinalt valamit.

Re: Fűtés-hűtés

2019.11.08. 19:53

morv írta:
leslie írta:Klíma hűtő csere előtt állok. Agyalok, hogy gyári vagy jó minőségű utángyártottat vegyek? (árban elég nagy a különbség)
Van tapasztalatotok, hogy az utángyártottal szopás van idővel, vagy teljesen megfelelő? (az utángyártott Nissens típusú)
Köszönet.
Nekem kb 7 eve van bent egy Nissens, nem volt vele gond.

nekem vízhűtőm volt nissens,egyik kb 3 hónap,másik 4-5év után adta meg magát.ez is szerencse dolga szerintem.

Re: Fűtés-hűtés

2019.12.05. 00:18

Üdv urak.
Olyan problémám lenne, hogy kB 90 km/h felett elmegy a futesem viszont alatt tökéletes. Víz hőfok jó még se mozdul a mutató közép állásából. Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond? Diag semmit nem mutat ezzel kapcsolatban.

Re: Fűtés-hűtés

2019.12.05. 11:04

azsak írta:Üdv urak.
Olyan problémám lenne, hogy kB 90 km/h felett elmegy a futesem viszont alatt tökéletes. Víz hőfok jó még se mozdul a mutató közép állásából. Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond? Diag semmit nem mutat ezzel kapcsolatban.


Írasd ki titkosban a hűtővízhőmérsékletet és figyeld menet közben. Ha van rá lehetőség akkor ülj be a jobb egybe és menet közben kövesd diagon a fűtéscsapokat, a bent érzékelt hőmérsékletet, és a vízhőmérsékletet.

Re: Fűtés-hűtés

2019.12.05. 12:21

attila94 írta:
azsak írta:Üdv urak.
Olyan problémám lenne, hogy kB 90 km/h felett elmegy a futesem viszont alatt tökéletes. Víz hőfok jó még se mozdul a mutató közép állásából. Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond? Diag semmit nem mutat ezzel kapcsolatban.


Írasd ki titkosban a hűtővízhőmérsékletet és figyeld menet közben. Ha van rá lehetőség akkor ülj be a jobb egybe és menet közben kövesd diagon a fűtéscsapokat, a bent érzékelt hőmérsékletet, és a vízhőmérsékletet.


Fűtéscsapot hol találom az INPAban?

Re: Fűtés-hűtés

2019.12.13. 17:22

Sziasztok! Valakinek van olyan tapasztalata, h újonnan elég gyenge kenést kapnak az ékszíj görgők és beépítés előtt érdemes átzsírozni?

Re: Fűtés-hűtés

2019.12.13. 20:46

A süni ugye csak a ventilátornak az előtét ellenállása? Szóval csak fokozatokhoz van köze máshoz nem ugye?
Mert ész nélkül nyomja a forrót a szélvédőre, bármit csinálok. Még nem tisztítottam ki klímapanel szívókáját.
Addig nem is rendelek sünit.

Re: Fűtés-hűtés

2019.12.15. 09:55

Sziasztok!!

Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok,hátha tudok segíteni,én felkutattam már mindent,,egyik reggel,kocsi indítás után,vártam,hogy kicsit melegedjen,amikor beültem láttam,hogy a vizem melegszik,motorháztető felnyit,hütősapkánál,kicsapott a viz,gondoltam rögtön hogy a termosztáttal lesz a baj,csere után sem szűnt meg a hiba,jó akkor vizpumpa csere,azt hozzátenném,hogy az előző alkatrész cseréjével sem volt keringés a rendszerben,és a vizpumpa cseréje után sem.Fűtésem sincs.

A Két légtelenitőcsavaron kívűl,van még valahol amit ki kell tekerni?

Mi lehet a baj?
('97 520i)

Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget!!!

Re: Fűtés-hűtés

2019.12.15. 15:19

fecó001 írta:Sziasztok!!

Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok,hátha tudok segíteni,én felkutattam már mindent,,egyik reggel,kocsi indítás után,vártam,hogy kicsit melegedjen,amikor beültem láttam,hogy a vizem melegszik,motorháztető felnyit,hütősapkánál,kicsapott a viz,gondoltam rögtön hogy a termosztáttal lesz a baj,csere után sem szűnt meg a hiba,jó akkor vizpumpa csere,azt hozzátenném,hogy az előző alkatrész cseréjével sem volt keringés a rendszerben,és a vizpumpa cseréje után sem.Fűtésem sincs.

A Két légtelenitőcsavaron kívűl,van még valahol amit ki kell tekerni?

Mi lehet a baj?
('97 520i)

Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget!!!

Nem a légtelenítéssel van ott a gond.
Én amondó vagyok, hogy valahol dugulás van, hordalékos a rendszer!
Én még a fűtéscsapot nézném át, lecserélném a kiegyenlítő sapkáját és átmosnám a rendszert nyomással.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Bandi1978 az itt látható tagok köszönték meg: fecó001
Értékelés: 4.76%

Re: Fűtés-hűtés

2019.12.15. 17:26

Nagyon Köszönöm,fűtéscsapról esetleg egy kép hogy hol találom,mit tudnék rajta átnézni? Sapkát hétfőn veszek szerintem.

Re: Fűtés-hűtés

2019.12.17. 13:26

polip írta:Sziasztok! Valakinek van olyan tapasztalata, h újonnan elég gyenge kenést kapnak az ékszíj görgők és beépítés előtt érdemes átzsírozni?


Ezt miből állapítottad meg?

Re: Fűtés-hűtés

2019.12.17. 13:29

NagySándor írta:A süni ugye csak a ventilátornak az előtét ellenállása? Szóval csak fokozatokhoz van köze máshoz nem ugye?
Mert ész nélkül nyomja a forrót a szélvédőre, bármit csinálok. Még nem tisztítottam ki klímapanel szívókáját.
Addig nem is rendelek sünit.


A süni csak a ventilátor (vagy fűtőmotor ahogy tetszik) fordulatszámát befolyásolja, az irányt és az intenzitást (fűtéscsap nyitása) nem.

Általában ingadozik a fordulatszáma, megy amikor nem kéne, nem megy amikor kell, tudtommal a legjellemzőbb amikor gyújtás levétel után is forog a ventilátor.

A klímapanel szívókája lehet megoldás, de ha el van dugulva akkor inkább melegebb utasteret érzékel és nem akarna fűteni. Nekem amikor a kis ventilátor állt meg folyamatosan hűteni akart, télen is 28 fokos belsőteret érzékelt.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek attila94 az itt látható tagok köszönték meg: NagySándor
Értékelés: 4.76%

Re: Fűtés-hűtés

2019.12.17. 14:07

attila94 írta:
NagySándor írta:A süni ugye csak a ventilátornak az előtét ellenállása? Szóval csak fokozatokhoz van köze máshoz nem ugye?
Mert ész nélkül nyomja a forrót a szélvédőre, bármit csinálok. Még nem tisztítottam ki klímapanel szívókáját.
Addig nem is rendelek sünit.


A süni csak a ventilátor (vagy fűtőmotor ahogy tetszik) fordulatszámát befolyásolja, az irányt és az intenzitást (fűtéscsap nyitása) nem.

Általában ingadozik a fordulatszáma, megy amikor nem kéne, nem megy amikor kell, tudtommal a legjellemzőbb amikor gyújtás levétel után is forog a ventilátor.

A klímapanel szívókája lehet megoldás, de ha el van dugulva akkor inkább melegebb utasteret érzékel és nem akarna fűteni. Nekem amikor a kis ventilátor állt meg folyamatosan hűteni akart, télen is 28 fokos belsőteret érzékelt.


Köszi, valahogy így sejtettem én is. Szétszedtem a klímapanelt dirib-darabra, volt benne porcica rendesen. Azóta nem csinálja, de az még nem biztos, hogy ez volt a megoldás, mert amúgy is csak néha csinálta ezt a forrót az arcomba jelenséget. Majd kiderül.. Köszi! :)

Re: Fűtés-hűtés

2020.01.07. 18:05

Üdv!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Adott egy e39 525i 2003 sedan.
A fűtésem mostanában egyre gyakrabban csinálja azt, hogy indulás után látszólag minden frankón üzemel (20 fok automatára állítva). Mivel hideg van, így minimális venti sebességgel kezd, (így nem tűnik fel egyből a hiba) de idővel veszem észre, amikor már jobban nyomja a levegőt és ráadásul forrót, hogy nem akar szabályozni.
Értem ez alatt, hogy normál esetben meleg levegőt kellene fújni lábra, hűvösebbet fejre. Ezzel ellentétben van mikor csak forrót fúj. Fejre. Hiába nyomom meg a gombot, hogy lábra tolja, a ledje világít is, nem hajlandó váltani fejről. Másik esetben pl ablakra tolja és onnan nem lehet átállítani. Ezen felül a külső-belső keringetésre sem reagál. Csak a venti sebességet állítja. Vagyis hiába állítom bármire, nem zárja nyitja sehol a lapátokat. Leállítom az autót, 1-2mp után újra elindítom és magához tér, normálisan működik.
Bár pont ma ez nem segített, de 20 perc autózás után (mire megemlítettem neki, hogy így nem leszünk jóban) gondolt egyet és normálisan kezdett el működni.

Tudom, elsőre dugjam gépre. Megtettem. Nincsen hiba. Most inpában nyomtam neki inicializálást és minden egyes lapátot inpából kinyitottam, lezártam, szóval amit tudtam megcsináltam.

Kérdésem, hogy a vezérlőpanel lehet ebben a ludas? Vagy más is okozhatja ezt a jelenséget? Ha újra elkezd szivatni próbáljak vezérlőpanelt cserélni, az megoldhatja?

(Remélem érthetően fogalmaztam)

Köszönöm előre is a segítséget!

Re: Fűtés-hűtés

2021.04.28. 08:37

Sziasztok!
Olvasgattam a topicokat de hasonló hibát nem találtam.. :neutral: A jelenség: elindítom az autót és elkezdi fújni a levegőt, majd pár perc múlva megáll, holott a board mutatja hogy automatán van vagy a skálát.. van hogy útközben elindul a légkondi de van hogy az autó indításával egyidejűleg el sem indul. Mi a csuda lehet? Sünire tippelek, de ez a rendszertelen működés, okozhat ilyen meghibásodást?
Előre is köszönöm a válaszotokat!

Re: Fűtés-hűtés

2021.04.28. 08:41

Lando írta:Sziasztok!
Olvasgattam a topicokat de hasonló hibát nem találtam.. :neutral: A jelenség: elindítom az autót és elkezdi fújni a levegőt, majd pár perc múlva megáll, holott a board mutatja hogy automatán van vagy a skálát.. van hogy útközben elindul a légkondi de van hogy az autó indításával egyidejűleg el sem indul. Mi a csuda lehet? Sünire tippelek, de ez a rendszertelen működés, okozhat ilyen meghibásodást?
Előre is köszönöm a válaszotokat!
Nagy valoszinuseggel a suni lesz.

Re: Fűtés-hűtés

2021.05.25. 09:41

Sziasztok!

Sajnos a hűtőm elkezdett szivárogni. Szemben állva az autóval jobb oldalon a hűtő sarkánál, illetve a hútő tetején futó szellőztető csőnél.
Érdemes ezeket a hűtőket javíttatni vagy inkább csere? Utángyártottból milyen márkát ajánlotok? Nissens?
Az alany egy 2000-es 525i (M54)

Előre is köszönöm! :franko:

Tamás
Hozzászólás küldése

VigLink badge