Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Hozzászólás küldése

CarPC beépítés - E39 sedan, 520i, 1997

2008.08.21. 21:38

Sziasztok!

Azért nyitottam ezt a topicot, mert elhatároztam, hogy a gyári hifit teljes egészében lecserélem és egy mini számítógépet építek a kocsiba. Mindenképp meg szeretném tartani a gyári kinézetet, így nem fogok ajtókárpitot és kalaptartót szétszedni / átalakítani.

Az autó:

1997-es sedan, 2000 ccm benzin, szürke szövetkárpittal.

A következőket szeretném:

- gyári kazettás rádió helyére 7"-os érintőképernyős TFT
- gyári első Nokia 13 cm-es hangszórók és selyem magassugárzók cseréje (amúgy is elöregedtek már)
- gyári hátsó Nokia 13 cm-es hangszórók cseréje koaxiális sugárzókra

csomagtartó: 500W-os mélyláda + 4 csatornás erősítő (hátsó hangszórók és a láda meghajtására) + mini PC

kesztyűtartóba vagy alá: 2 csatornás erősítő (az első hangszórók meghajtására)

A tervezett PC egy kisfogyasztású mini ITX alaplap + 1.6 GHz-es Atom proci, 512 mega memória, 300-as Samsung winchester, saját építésű házban. A gépen Windows XP Home lesz és a Centrafuse frontend szoftver.

Miután elkészül a gépezet, a következőkre lesz képes:

- mp3, cd, dvd, divx lejátszás
- rádió (HQCT modullal)
- Wi-Fi internet
- Bluetooth telefonos kihangosítás
- BT Navigáció (bár ezzel kapcsolatban vannak fenntartásaim :D)

Igyekszem mindent lefotózni, és felrakni a képeket, hogy lássátok, hol tart a projekt. :) Már ha érdekel valakit. Hehe. A TFT beépítő keretet magam fogom elkészíteni - ehhez már sok fórumon és mindenféle szakiktól kaptam segítséget. :D

Várom a javaslatokat, észrevételeket. :)

Szombaton bekerülnek az új hangszórók és a 4-es erősítő - a láda már régebb óta bent figyel.

Üdv mindenkinek!
Zsolt

Re: CarPC beépítés - E39 sedan, 520i, 1997

2008.08.22. 00:33

zsolte39 írta:Sziasztok!

Azért nyitottam ezt a topicot, mert elhatároztam, hogy a gyári hifit teljes egészében lecserélem és egy mini számítógépet építek a kocsiba. Mindenképp meg szeretném tartani a gyári kinézetet, így nem fogok ajtókárpitot és kalaptartót szétszedni / átalakítani.

Az autó:

1997-es sedan, 2000 ccm benzin, szürke szövetkárpittal.

A következőket szeretném:

- gyári kazettás rádió helyére 7"-os érintőképernyős TFT
- gyári első Nokia 13 cm-es hangszórók és selyem magassugárzók cseréje (amúgy is elöregedtek már)
- gyári hátsó Nokia 13 cm-es hangszórók cseréje koaxiális sugárzókra

csomagtartó: 500W-os mélyláda + 4 csatornás erősítő (hátsó hangszórók és a láda meghajtására) + mini PC

kesztyűtartóba vagy alá: 2 csatornás erősítő (az első hangszórók meghajtására)

A tervezett PC egy kisfogyasztású mini ITX alaplap + 1.6 GHz-es Atom proci, 512 mega memória, 300-as Samsung winchester, saját építésű házban. A gépen Windows XP Home lesz és a Centrafuse frontend szoftver.

Miután elkészül a gépezet, a következőkre lesz képes:

- mp3, cd, dvd, divx lejátszás
- rádió (HQCT modullal)
- Wi-Fi internet
- Bluetooth telefonos kihangosítás
- BT Navigáció (bár ezzel kapcsolatban vannak fenntartásaim :D)

Igyekszem mindent lefotózni, és felrakni a képeket, hogy lássátok, hol tart a projekt. :) Már ha érdekel valakit. Hehe. A TFT beépítő keretet magam fogom elkészíteni - ehhez már sok fórumon és mindenféle szakiktól kaptam segítséget. :D

Várom a javaslatokat, észrevételeket. :)

Szombaton bekerülnek az új hangszórók és a 4-es erősítő - a láda már régebb óta bent figyel.

Üdv mindenkinek!
Zsolt


Szia!

Engem érdekelnek képek had jöjjön mind,kíváncsi vagyok mit hozol ki,még a végén én is belevágok!

Valahol találam egy leírást képekkel a neten ahol egy srác egy TFT-t építb be,de úgy hogy a gyári egyrészes rádiónak és kazis magnónak az előlapját leszedi kipótólja,kivágja,csiszolja... míg nem festés után nagyon hasonlít a gyári 16:9-re mert a bal oldali gombot és a jobb oldali 3db téglalap alakú gombot meghagyta és ledeket tett mőgé,nagyon jó lett érdemes megnézni,hazaérek akkor belinkelem neked.

Re: CarPC beépítés - E39 sedan, 520i, 1997

2008.08.22. 06:58

Szia!

Igen, azt láttam én is, elég komoly lett a végén. :D Én egy egyszerű beépítő keretet fogok felhasználni, ami most is tartja a bent lévő fejegységet. A gombok valószínűleg nálam kimaradnak, mert egy nagyméretű potit tervezek berakni a TFT mellé. Bár lehet, hogy a kis bekapcsoló gomb megmarad majd, hogy tudjam kapcsolgatni manuálisan is a PC-t.

Üdv
Zsolt

Re: CarPC beépítés - E39 sedan, 520i, 1997

2008.08.22. 07:28

zsolte39 írta:Szia!

Igen, azt láttam én is, elég komoly lett a végén. :D Én egy egyszerű beépítő keretet fogok felhasználni, ami most is tartja a bent lévő fejegységet. A gombok valószínűleg nálam kimaradnak, mert egy nagyméretű potit tervezek berakni a TFT mellé. Bár lehet, hogy a kis bekapcsoló gomb megmarad majd, hogy tudjam kapcsolgatni manuálisan is a PC-t.

Üdv
Zsolt


Lenne kettő kérdésem:Az egyik (mÍvel nem ismerem ezeket a PC-ket),hogy ha tápot kap akkor ez nem kapcsol be mint az asztali PC? Akkor nem kellene bepíteni nemki kapcsolót.
A másik,hogy láttam már azt is a neten hogy valaki egy taxikonzolba rakott LCD-t előre. (BMW-s gyári konzolt képzelj el ami a középső légbeömlő fölé lehet rakni a műszerfalra! Elég igényesen van megcsinálva) mi gondolsz róla?

Re: CarPC beépítés - E39 sedan, 520i, 1997

2008.08.22. 08:00

MChris írta:
zsolte39 írta:Szia!

Igen, azt láttam én is, elég komoly lett a végén. :D Én egy egyszerű beépítő keretet fogok felhasználni, ami most is tartja a bent lévő fejegységet. A gombok valószínűleg nálam kimaradnak, mert egy nagyméretű potit tervezek berakni a TFT mellé. Bár lehet, hogy a kis bekapcsoló gomb megmarad majd, hogy tudjam kapcsolgatni manuálisan is a PC-t.

Üdv
Zsolt


Lenne kettő kérdésem:Az egyik (mÍvel nem ismerem ezeket a PC-ket),hogy ha tápot kap akkor ez nem kapcsol be mint az asztali PC? Akkor nem kellene bepíteni nemki kapcsolót.
A másik,hogy láttam már azt is a neten hogy valaki egy taxikonzolba rakott LCD-t előre. (BMW-s gyári konzolt képzelj el ami a középső légbeömlő fölé lehet rakni a műszerfalra! Elég igényesen van megcsinálva) mi gondolsz róla?


Lehet kapni speciálisan ilyen PC-khez való tápot, általában 80-160W teljesítményűek. A picit drágább kivitelűeken már van gyújtáskapcsoló bemenet, így amikor ráadod a gyújtást, a táp bekapcsolja a gépet. Lehet késleltetni is, mivel ugye indításkor elég nagy áramot vesz fel a kocsi, és így a PC nem biztos, hogy rendesen bekapcsol.

Taxi konzolt még nem láttam, de ha tudsz, rakj fel képet. :) Bár én inkább a középső konzolt tartom előnyösebbnek, mivel eleve ott a hely, minek rakjak a légbeömlők fölé bármit is - ha jól képzelem, akkor ez valamennyit takar is a látómezőből. Bár lehet, hogy tévedek és jó megoldás lehet. :)

Üdv

Re: CarPC beépítés - E39 sedan, 520i, 1997

2008.08.22. 16:59

zsolte39 írta:
MChris írta:
zsolte39 írta:Szia!

Igen, azt láttam én is, elég komoly lett a végén. :D Én egy egyszerű beépítő keretet fogok felhasználni, ami most is tartja a bent lévő fejegységet. A gombok valószínűleg nálam kimaradnak, mert egy nagyméretű potit tervezek berakni a TFT mellé. Bár lehet, hogy a kis bekapcsoló gomb megmarad majd, hogy tudjam kapcsolgatni manuálisan is a PC-t.

Üdv
Zsolt


Lenne kettő kérdésem:Az egyik (mÍvel nem ismerem ezeket a PC-ket),hogy ha tápot kap akkor ez nem kapcsol be mint az asztali PC? Akkor nem kellene bepíteni nemki kapcsolót.
A másik,hogy láttam már azt is a neten hogy valaki egy taxikonzolba rakott LCD-t előre. (BMW-s gyári konzolt képzelj el ami a középső légbeömlő fölé lehet rakni a műszerfalra! Elég igényesen van megcsinálva) mi gondolsz róla?


Lehet kapni speciálisan ilyen PC-khez való tápot, általában 80-160W teljesítményűek. A picit drágább kivitelűeken már van gyújtáskapcsoló bemenet, így amikor ráadod a gyújtást, a táp bekapcsolja a gépet. Lehet késleltetni is, mivel ugye indításkor elég nagy áramot vesz fel a kocsi, és így a PC nem biztos, hogy rendesen bekapcsol.

Taxi konzolt még nem láttam, de ha tudsz, rakj fel képet. :) Bár én inkább a középső konzolt tartom előnyösebbnek, mivel eleve ott a hely, minek rakjak a légbeömlők fölé bármit is - ha jól képzelem, akkor ez valamennyit takar is a látómezőből. Bár lehet, hogy tévedek és jó megoldás lehet. :)

Üdv


Köszi az infót!

http://www.e39-forum.de/attachments/Taxiblende.jpg

2008.08.22. 17:39

Sziasztok!

Engem is érdekelne, hogy hogyan sikerül megvalósítanod ezt az elképzelést. Várom a képeket! 8O :D

Zola

2008.08.22. 19:11

Hajrá mester !

Én is nézegettem ezt a témát de a költségeket túl magasnak itéltem (nincs 16:9 az autóban és én a gyári kinézetet semmilyen formában nem akartam elrontani).

Amit én néztem ki:

- gyári 16:9
- CarX front end
- IBus interface --> IBus <--

A végeredmény besz@rás. --> Végeredmény <--

Képeket kérek !!! Szorítok neked ....

PMiki

ui.: A beépítő keretben lehet hogy tudok segíteni.

Re: CarPC beépítés - E39 sedan, 520i, 1997

2008.08.22. 21:10

MChris írta:
zsolte39 írta:
MChris írta:
zsolte39 írta:Szia!

Igen, azt láttam én is, elég komoly lett a végén. :D Én egy egyszerű beépítő keretet fogok felhasználni, ami most is tartja a bent lévő fejegységet. A gombok valószínűleg nálam kimaradnak, mert egy nagyméretű potit tervezek berakni a TFT mellé. Bár lehet, hogy a kis bekapcsoló gomb megmarad majd, hogy tudjam kapcsolgatni manuálisan is a PC-t.

Üdv
Zsolt


Lenne kettő kérdésem:Az egyik (mÍvel nem ismerem ezeket a PC-ket),hogy ha tápot kap akkor ez nem kapcsol be mint az asztali PC? Akkor nem kellene bepíteni nemki kapcsolót.
A másik,hogy láttam már azt is a neten hogy valaki egy taxikonzolba rakott LCD-t előre. (BMW-s gyári konzolt képzelj el ami a középső légbeömlő fölé lehet rakni a műszerfalra! Elég igényesen van megcsinálva) mi gondolsz róla?


Lehet kapni speciálisan ilyen PC-khez való tápot, általában 80-160W teljesítményűek. A picit drágább kivitelűeken már van gyújtáskapcsoló bemenet, így amikor ráadod a gyújtást, a táp bekapcsolja a gépet. Lehet késleltetni is, mivel ugye indításkor elég nagy áramot vesz fel a kocsi, és így a PC nem biztos, hogy rendesen bekapcsol.

Taxi konzolt még nem láttam, de ha tudsz, rakj fel képet. :) Bár én inkább a középső konzolt tartom előnyösebbnek, mivel eleve ott a hely, minek rakjak a légbeömlők fölé bármit is - ha jól képzelem, akkor ez valamennyit takar is a látómezőből. Bár lehet, hogy tévedek és jó megoldás lehet. :)

Üdv


Köszi az infót!

http://www.e39-forum.de/attachments/Taxiblende.jpg


Szia!

Nem rossz ez a beépítő keret... Nekem az a bajom csak vele, hogy így a középső konzollal mit csináljak? :D Rakok majd bele zsiráfot meg kaktuszt. :D

Viccet félre téve az a baj, hogy az én autóm alap kivitel, két elektromos ablakon, digit klímán és állófűtésen kívül semmi extra nincs benne. Értsd: hiányzik a hátsó csipogó, nincs erősítőm, se MID, se CD se semmi. Ezért döntöttem a CarPC mellett, mert ha már költeni kell rá (MID + CD + kábelezés is verdesi alulról a 100e Ft-ot), akkor legyen olyan, amilyet én szeretnék. :)

2008.08.22. 21:11

Zola írta:Sziasztok!

Engem is érdekelne, hogy hogyan sikerül megvalósítanod ezt az elképzelést. Várom a képeket! 8O :D

Zola


Amint lesznek fotók, rakom föl őket. :)

2008.08.22. 21:18

PMiki írta:Hajrá mester !

Én is nézegettem ezt a témát de a költségeket túl magasnak itéltem (nincs 16:9 az autóban és én a gyári kinézetet semmilyen formában nem akartam elrontani).

Amit én néztem ki:

- gyári 16:9
- CarX front end
- IBus interface --> IBus <--

A végeredmény besz@rás. --> Végeredmény <--

Képeket kérek !!! Szorítok neked ....

PMiki

ui.: A beépítő keretben lehet hogy tudok segíteni.


Köszi köszi! :lol: Ez az IBus interfész megmozgatta a fantáziám. Kár, hogy csutka semmi felszereltségű a kocsim. :( De nem baj, jó lesz, ha egyszer elkészül. :D


A MAI nap termése:

Bekerültek hátulra az új hangszórók: 13-as Kickx, koax, 100W max., 50W RMS. A beépítéssel nem volt gond, csak két csavar helyét kellett újra fúrni. Bekerült egy 500W-os 4 csatornás erősítő is hátulra a meglévő mellé. A két erősítő most a mélynyomón van, pár csavar fogja őket. Előkészítettem az első hangszóró kábelezését is. Holnap folyt. köv. az elsőkkel.

Amúgy a hátsó rész szétszedése nem volt túl nehéz, csak a kalaptartó kiszedéssel szenvedtem kicsit, volt valami olvadt műanyag trutyi az ablak és a kalaptartó között, így kicsit küzdeni kellett, hogy kijöjjön. A többi már csak sziszi-fuszi munka - kábelek elvezetése, csatlakozók, hangszóró csere. Jelenleg még nincs összerakva a hátulja, holnap készítek pár fotót.

Üdv mindenkinek!
Jó éjt

2008.08.22. 21:21

PMiki írta:Hajrá mester !

Én is nézegettem ezt a témát de a költségeket túl magasnak itéltem (nincs 16:9 az autóban és én a gyári kinézetet semmilyen formában nem akartam elrontani).

Amit én néztem ki:

- gyári 16:9
- CarX front end
- IBus interface --> IBus <--

A végeredmény besz@rás. --> Végeredmény <--

Képeket kérek !!! Szorítok neked ....

PMiki

ui.: A beépítő keretben lehet hogy tudok segíteni.


PMiki! Milyen keretre gondoltál? Mert nekem most olyan van a kocsiban, aminek a felső részén bemélyedés van, hogy a díszlécet le lehessen hajtani (persze nem lehet a fejegységtől). Létezik E39-be olyan keret, ami sík? Mert én eddig csak E46-hoz láttam. :(

Zsolt

Re: CarPC beépítés - E39 sedan, 520i, 1997

2008.08.22. 22:46

zsolte39 írta:
MChris írta:
zsolte39 írta:
MChris írta:
zsolte39 írta:Szia!

Igen, azt láttam én is, elég komoly lett a végén. :D Én egy egyszerű beépítő keretet fogok felhasználni, ami most is tartja a bent lévő fejegységet. A gombok valószínűleg nálam kimaradnak, mert egy nagyméretű potit tervezek berakni a TFT mellé. Bár lehet, hogy a kis bekapcsoló gomb megmarad majd, hogy tudjam kapcsolgatni manuálisan is a PC-t.

Üdv
Zsolt


Lenne kettő kérdésem:Az egyik (mÍvel nem ismerem ezeket a PC-ket),hogy ha tápot kap akkor ez nem kapcsol be mint az asztali PC? Akkor nem kellene bepíteni nemki kapcsolót.
A másik,hogy láttam már azt is a neten hogy valaki egy taxikonzolba rakott LCD-t előre. (BMW-s gyári konzolt képzelj el ami a középső légbeömlő fölé lehet rakni a műszerfalra! Elég igényesen van megcsinálva) mi gondolsz róla?


Lehet kapni speciálisan ilyen PC-khez való tápot, általában 80-160W teljesítményűek. A picit drágább kivitelűeken már van gyújtáskapcsoló bemenet, így amikor ráadod a gyújtást, a táp bekapcsolja a gépet. Lehet késleltetni is, mivel ugye indításkor elég nagy áramot vesz fel a kocsi, és így a PC nem biztos, hogy rendesen bekapcsol.

Taxi konzolt még nem láttam, de ha tudsz, rakj fel képet. :) Bár én inkább a középső konzolt tartom előnyösebbnek, mivel eleve ott a hely, minek rakjak a légbeömlők fölé bármit is - ha jól képzelem, akkor ez valamennyit takar is a látómezőből. Bár lehet, hogy tévedek és jó megoldás lehet. :)

Üdv


Köszi az infót!

http://www.e39-forum.de/attachments/Taxiblende.jpg


Szia!

Nem rossz ez a beépítő keret... Nekem az a bajom csak vele, hogy így a középső konzollal mit csináljak? :D Rakok majd bele zsiráfot meg kaktuszt. :D

Viccet félre téve az a baj, hogy az én autóm alap kivitel, két elektromos ablakon, digit klímán és állófűtésen kívül semmi extra nincs benne. Értsd: hiányzik a hátsó csipogó, nincs erősítőm, se MID, se CD se semmi. Ezért döntöttem a CarPC mellett, mert ha már költeni kell rá (MID + CD + kábelezés is verdesi alulról a 100e Ft-ot), akkor legyen olyan, amilyet én szeretnék. :)


Szia!

szerintem tegyél a kaktusz helyett homokképet az hasonlit az LCD-re csak néha meg kell forgatni! :lol:

520i-nél állófűtés? Ezt fejtsd ki,mert nekem nincsen de,ha tényleg van ilyen benzineseknél is akkor arra nagyon kíváncsi vagyok! Kell nekem is :!:

Re: CarPC beépítés - E39 sedan, 520i, 1997

2008.08.22. 22:52

MChris írta:520i-nél állófűtés? Ezt fejtsd ki,mert nekem nincsen de,ha tényleg van ilyen benzineseknél is akkor arra nagyon kíváncsi vagyok! Kell nekem is :!:


már hogy az ördögbe ne lenne? és utólag is be lehet tenni. pl itt van egy:

Ebay-Webasto

csak kell valami, ami vezérli az időzítést, pl MID

Re: CarPC beépítés - E39 sedan, 520i, 1997

2008.08.23. 06:53

efer írta:
MChris írta:520i-nél állófűtés? Ezt fejtsd ki,mert nekem nincsen de,ha tényleg van ilyen benzineseknél is akkor arra nagyon kíváncsi vagyok! Kell nekem is :!:


már hogy az ördögbe ne lenne? és utólag is be lehet tenni. pl itt van egy:

Ebay-Webasto

csak kell valami, ami vezérli az időzítést, pl MID


Szia Efer! Köszi ebbe aszem beleszerettem,kell egy ilyet szereznem.

2008.08.23. 14:13

zsolte39 írta:
PMiki írta:Hajrá mester !

Én is nézegettem ezt a témát de a költségeket túl magasnak itéltem (nincs 16:9 az autóban és én a gyári kinézetet semmilyen formában nem akartam elrontani).

Amit én néztem ki:

- gyári 16:9
- CarX front end
- IBus interface --> IBus <--

A végeredmény besz@rás. --> Végeredmény <--

Képeket kérek !!! Szorítok neked ....

PMiki

ui.: A beépítő keretben lehet hogy tudok segíteni.


PMiki! Milyen keretre gondoltál? Mert nekem most olyan van a kocsiban, aminek a felső részén bemélyedés van, hogy a díszlécet le lehessen hajtani (persze nem lehet a fejegységtől). Létezik E39-be olyan keret, ami sík? Mert én eddig csak E46-hoz láttam. :(

Zsolt


Én csak arra gondoltam, hogy fából el tudnánk készíteni, mivel rendelkezem a szükséges gépekkel (CNC maró, ....), de konkrét elképzelésem nincs.

Ha gondolod hívj +36 30 9 508 617, a műhely Dunakeszin van.

PMiki

Re: CarPC beépítés - E39 sedan, 520i, 1997

2008.08.23. 14:59

efer írta:
MChris írta:520i-nél állófűtés? Ezt fejtsd ki,mert nekem nincsen de,ha tényleg van ilyen benzineseknél is akkor arra nagyon kíváncsi vagyok! Kell nekem is :!:


már hogy az ördögbe ne lenne? és utólag is be lehet tenni. pl itt van egy:

Ebay-Webasto

csak kell valami, ami vezérli az időzítést, pl MID


Van ám! :) Nekem gyárilag van benne.

Bent van az összes hangszóró, láda, erősítők. Ezúttal fotóztam is, hamarosan fölteszem a képeket.

Üdv
Zsolt

2008.08.26. 18:44

Végre volt egy kis időm feltölteni a képeket a hangszóró beépítésről. :) Tessék-lássék.

Úgy néz ki, sikerül relatíve olcsón szereznem érintőképernyőt, még várom a visszajelzést a cégtől. Ha lesz infó, rögtön megosztom veletek.

Képek megtekintése: KATT IDE

Aki esetleg szeretné cserélni az első hangszórókat és hangváltót is akar beszerelni, annak egy tanács: a jobb első ajtókárpit belső részén, a két műanyag zseb között bőven van hely. A bal oldali ajtóban én a hangszóró doboz fölé raktam a hangváltót. Biztos van jobb megoldás is, nekem így sikerült. :)


Üdv
Zsolt

2008.08.26. 18:51

zsolte39 írta:Végre volt egy kis időm feltölteni a képeket a hangszóró beépítésről. :) Tessék-lássék.

Úgy néz ki, sikerül relatíve olcsón szereznem érintőképernyőt, még várom a visszajelzést a cégtől. Ha lesz infó, rögtön megosztom veletek.

Képek megtekintése: KATT IDE

Aki esetleg szeretné cserélni az első hangszórókat és hangváltót is akar beszerelni, annak egy tanács: a jobb első ajtókárpit belső részén, a két műanyag zseb között bőven van hely. A bal oldali ajtóban én a hangszóró doboz fölé raktam a hangváltót. Biztos van jobb megoldás is, nekem így sikerült. :)


Üdv
Zsolt


Szia!

Látom szépen haladsz! :D Egyre jobban érdekel engem is ez a Pc-s megoldás. Kiváncsi vagyok, hogy milyen lesz készen! Csak így tovább!!!

Üdv.: Zola

2008.08.26. 19:08

Zola írta:
zsolte39 írta:Végre volt egy kis időm feltölteni a képeket a hangszóró beépítésről. :) Tessék-lássék.

Úgy néz ki, sikerül relatíve olcsón szereznem érintőképernyőt, még várom a visszajelzést a cégtől. Ha lesz infó, rögtön megosztom veletek.

Képek megtekintése: KATT IDE

Aki esetleg szeretné cserélni az első hangszórókat és hangváltót is akar beszerelni, annak egy tanács: a jobb első ajtókárpit belső részén, a két műanyag zseb között bőven van hely. A bal oldali ajtóban én a hangszóró doboz fölé raktam a hangváltót. Biztos van jobb megoldás is, nekem így sikerült. :)


Üdv
Zsolt


Szia!

Látom szépen haladsz! :D Egyre jobban érdekel engem is ez a Pc-s megoldás. Kiváncsi vagyok, hogy milyen lesz készen! Csak így tovább!!!

Üdv.: Zola


Szia!

Köszi a biztatást! :D Még nagyon az elején vagyok, csak a hangszórók vannak bent, de azok legalább már szólnak rendesen. :D A végén mindkét erősítő a csomagtartóba került, ésszerűbb megoldásnak tűnik a PC-t előre rakni, mint az egyik erősítőt.

Úgy gondolom, hogy a PC elég kis méretű ahhoz, hogy a kesztyűtartó alá be tudjam rakni. Két dolog miatt döntöttem az utastér mellett:

1.

Nyáron hűtés szempontjából előnyösebb lesz szerintem, mivel az első-alsó beömlő pont a kesztyűtartónál van. A PC dobozát magam fogom elkészíteni műszerdobozból, így két ventillátor segítségével megfelelően cserélhető lesz a meleg levegő a kis dobozban. Egy venti szív, egy pedig fúj majd. Elvileg. :lol:

2.

Párásodás szempontjából is jobb megoldás az utastér, főleg, hogy én elég sokat pakolok a csomagtartóból ki-be.


Javítsatok ki, ha tévednék, és bármilyen javaslatot szívesen fogadok. :)

Üdv
Zsolt
Hozzászólás küldése

VigLink badge