Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Hozzászólás küldése

Re: Bemutatkozó topic!

2018.11.09. 19:29

Üdv mindenki! Köszönöm, hogy tagja lehetek a klubnak/fórumnak!
Bár már 3 hete böngészem a tipikokat, csupán ma mertem bemutatkozni, mert ma vettem kézbe először 520d-m kulcsait.
Remélem, hasznos tagja lehetek a közösségnek, bár eleinte csak kéregetni, illetve kérdezhetné fogok.
Még egyszer, köszönöm, hogy befogadta tok!

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Vasty az itt látható tagok köszönték meg: bendegúz
Értékelés: 4.76%

Re: Bemutatkozó topic!

2018.11.25. 06:55

Üdvözlök mindenkit!
Köszönöm,hogy tagja lehetek ennek a csoportnak!
Sajnos még nem vagyok BMW tulajdonos de a közeljövőben(kb.6-8hónapon belűl) szeretnék vásárolni egyet.Leginkább információ gyűjtés szempontjából csatlakoztam ehhez a csoporthoz de a későbbiekben szeretném a saját tapasztalataimat is megosztani.
Széles utat mindenkinek!!!

Re: Bemutatkozó topic

2018.12.02. 07:48

Sziasztok 528i kisautom olyan fejtörést okoz amivel már nem tudok mitt kezdeni.Akumlátort lerántja valami de csak akor ha nyitva hagyom a központi zárat. Mi lehet a bajj??

Re: Bemutatkozó topic

2018.12.03. 02:47

Henrik írta:Sziasztok 528i kisautom olyan fejtörést okoz amivel már nem tudok mitt kezdeni.Akumlátort lerántja valami de csak akor ha nyitva hagyom a központi zárat. Mi lehet a bajj??

Szép bemutatkozás! :doglotlo: :doglotlo: :doglotlo: :doglotlo: :doglotlo: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Gallaca az itt látható tagok köszönték meg: 2 Bandi1978, bendegúz
Értékelés: 9.52%

Re: Bemutatkozó topic!

2018.12.30. 02:30

Kicsit "szorakoztam az utolso napokba :mrgreen: . A Tannenzöld E39 nem 100% volt az egyik szeleptakaro tömitese, igy kicsereltem mind a ket oldalon, gyergyakal egyutt. Ezen kivul kicsereltem a Vanos soleonid tömiteseket meg azokat a reszeket a "Crankcase ventilation" bol amelyek relativ könnyu volt hozaferni...Alabb egy par kep :D

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Ezt a hozzászólást a szerzőnek dawwe az itt látható tagok köszönték meg: Bandi1978
Értékelés: 4.76%

Re: Bemutatkozó topic!

2018.12.30. 16:50

Jó kis blokk!
Úgy érzem emellett, hogy felesleges volt minden ráköltött pénzt kidobni a 2,8L-es gépre.
Nem exkluzív darab és soha nem is lesz az... Pláne ahogy áll a típus helyzete mostanában...
:sírás:

Re: Bemutatkozó topic!

2019.01.03. 14:34

Sziasztok! 2018.6.30.an vettem egy '99-es 530dA-t. Osztrák 3. Tulajtól van 371e kilométerrel. Figyeltek a motorikus, szerkezeti állapotra, de a rozsdara annyira már nem :/ elég fapad, de nekem megfelel:) azóta beletettem 10e kilométert, minden probléma nélkül. KépKépKép

Tapatalkkal küldve az én CLT-L29 eszközömről

Ezt a hozzászólást a szerzőnek vtibi9512 az itt látható tagok köszönték meg: jimbi525d
Értékelés: 4.76%

Re: Bemutatkozó topic!

2019.01.03. 15:33

vtibi9512 írta:Sziasztok! 2018.6.30.an vettem egy '99-es 530dA-t. Osztrák 3. Tulajtól van 371e kilométerrel. Figyeltek a motorikus, szerkezeti állapotra, de a rozsdara annyira már nem :/ elég fapad, de nekem megfelel:) azóta beletettem 10e kilométert, minden probléma nélkül. KépKépKép

Tapatalkkal küldve az én CLT-L29 eszközömről

:e39

Ezt a hozzászólást a szerzőnek bendegúz az itt látható tagok köszönték meg: vtibi9512
Értékelés: 4.76%

Re: Bemutatkozó topic!

2019.01.15. 13:23

Sziasztok!
Ha már van olyan, aki „nembéemvétulajként” mutatkozik be, akkor én veszem a bátorságot, hogy három év után bökjek magamról egy-két infót. Magamról annyit, hogy – jelenleg - kerek harminc éves vagyok, végzettségemet tekintve autógépész- és gépgyártó mérnök, valamint hat éve dolgozok az autóiparban mérnökként. 2015 november óta vagyok E39 tulaj, konkrétan egy 2000/12 gyártású „Orientblau” 525d-m van, amit nagyon szeretek. Bár gazdaságilag nem éri meg, én akkor is úgy érzem, hogy „hazaértem” ezzel a típussal. Vezettem sokféle autót már, ültem/vezettem újabb-régebbi BMW-ket is (E36/E46/E90/E60/F10), de nekem valahogy a „fünfer” jön be a legjobban. Rendszeresen szerelek, főleg a sajátomat ill. utóbbi időben mások autóit is családon/ismerettségen belül. FB csoportban is gyakran segítek alkatrészt beazonosítani, cikkszámot kikeresni stb. szeretem csinálni. Az autóval sokfelé jártunk már, a megvétel óta 70000 km ment bele, rengeteg pozitív élményt adott. Sokat költöttem már rá, a vételár kétszerese már benne van, de hát ez ilyen bringa, szerintem sokan vannak így ezzel! Bővebben még az autóról (hamarosan frissítem):
https://nepitelet.hu/autok/bmw/5_1995/n ... nincsenek/
A jövőben sok mindent akarok még megcsinálni az autón, szakmailag jobban elmélyülni a „béemvézésben” ill. régóta tervezem egy saját blog indítását is ezekben a témákban.
Köszönöm, ha elolvastátok!

Ezt a hozzászólást a szerzőnek lackosor6 az itt látható tagok köszönték meg: 3 attila94, jimbi525d, NagySándor
Értékelés: 14.29%

Re: Bemutatkozó topic!

2019.01.15. 16:13

lackosor6 írta:Sziasztok!
Ha már van olyan, aki „nembéemvétulajként” mutatkozik be, akkor én veszem a bátorságot, hogy három év után bökjek magamról egy-két infót. Magamról annyit, hogy – jelenleg - kerek harminc éves vagyok, végzettségemet tekintve autógépész- és gépgyártó mérnök, valamint hat éve dolgozok az autóiparban mérnökként. 2015 november óta vagyok E39 tulaj, konkrétan egy 2000/12 gyártású „Orientblau” 525d-m van, amit nagyon szeretek. Bár gazdaságilag nem éri meg, én akkor is úgy érzem, hogy „hazaértem” ezzel a típussal. Vezettem sokféle autót már, ültem/vezettem újabb-régebbi BMW-ket is (E36/E46/E90/E60/F10), de nekem valahogy a „fünfer” jön be a legjobban. Rendszeresen szerelek, főleg a sajátomat ill. utóbbi időben mások autóit is családon/ismerettségen belül. FB csoportban is gyakran segítek alkatrészt beazonosítani, cikkszámot kikeresni stb. szeretem csinálni. Az autóval sokfelé jártunk már, a megvétel óta 70000 km ment bele, rengeteg pozitív élményt adott. Sokat költöttem már rá, a vételár kétszerese már benne van, de hát ez ilyen bringa, szerintem sokan vannak így ezzel! Bővebben még az autóról (hamarosan frissítem):
https://nepitelet.hu/autok/bmw/5_1995/n ... nincsenek/
A jövőben sok mindent akarok még megcsinálni az autón, szakmailag jobban elmélyülni a „béemvézésben” ill. régóta tervezem egy saját blog indítását is ezekben a témákban.
Köszönöm, ha elolvastátok!


Csináld meg a blogot, én szívesen olvasgatnám! :franko: :taps:

Re: Bemutatkozó topic!

2019.01.15. 19:30

lackosor6 írta:https://nepitelet.hu/autok/bmw/5_1995/n ... nincsenek/

a prémium üzemanyag hidegindítási előnyeit én is alátámasztom! nekem mondjuk pont ugyanannyit kér belőle, mint a simából, viszont szerintem egy hajszálnyival jobban is megy. Németországban van a shellnél van vpower deal, 120ért tankolhatsz 1800L prémiumot a sima áráért. a fix különbség a két üzemanyag között 19 cent. az egyik kisvárosi kúton ha ott kötöttél kaptál hozzá 3 drága mosást, úgy már eléggé megérte! :)

Re: Bemutatkozó topic!

2019.01.15. 20:51

Bandi1978 írta:Jó kis blokk!
Úgy érzem emellett, hogy felesleges volt minden ráköltött pénzt kidobni a 2,8L-es gépre.
Nem exkluzív darab és soha nem is lesz az... Pláne ahogy áll a típus helyzete mostanában...
:sírás:


Bocs, de szerintem nincs igazad! Szerintem az 528-nak meg lesz a maga presztízse idővel, hisz - tudtommal - az egy igazi régimódi blokk. Aki szeret autózni, és szeretni a klasszikus BMW-ket, valószínű előnyben részesíti az M54 motorokkal szemben. Gondolom én, bár nekem sosem volt. Ha gondolod, privátban elregélheted a tapasztalatokat egy 28i-vel, mert számomra már most a Szent Grál!

Előre is köszönöm!

Re: Bemutatkozó topic!

2019.01.15. 20:54

NagySándor írta:
lackosor6 írta:Sziasztok!
Ha már van olyan, aki „nembéemvétulajként” mutatkozik be, akkor én veszem a bátorságot, hogy három év után bökjek magamról egy-két infót. Magamról annyit, hogy – jelenleg - kerek harminc éves vagyok, végzettségemet tekintve autógépész- és gépgyártó mérnök, valamint hat éve dolgozok az autóiparban mérnökként. 2015 november óta vagyok E39 tulaj, konkrétan egy 2000/12 gyártású „Orientblau” 525d-m van, amit nagyon szeretek. Bár gazdaságilag nem éri meg, én akkor is úgy érzem, hogy „hazaértem” ezzel a típussal. Vezettem sokféle autót már, ültem/vezettem újabb-régebbi BMW-ket is (E36/E46/E90/E60/F10), de nekem valahogy a „fünfer” jön be a legjobban. Rendszeresen szerelek, főleg a sajátomat ill. utóbbi időben mások autóit is családon/ismerettségen belül. FB csoportban is gyakran segítek alkatrészt beazonosítani, cikkszámot kikeresni stb. szeretem csinálni. Az autóval sokfelé jártunk már, a megvétel óta 70000 km ment bele, rengeteg pozitív élményt adott. Sokat költöttem már rá, a vételár kétszerese már benne van, de hát ez ilyen bringa, szerintem sokan vannak így ezzel! Bővebben még az autóról (hamarosan frissítem):
https://nepitelet.hu/autok/bmw/5_1995/n ... nincsenek/
A jövőben sok mindent akarok még megcsinálni az autón, szakmailag jobban elmélyülni a „béemvézésben” ill. régóta tervezem egy saját blog indítását is ezekben a témákban.
Köszönöm, ha elolvastátok!


Csináld meg a blogot, én szívesen olvasgatnám! :franko: :taps:


Köszi, előbb utóbb meglesz, biztosan! Jövőre nősülni tervezek, ez most elég sok időmet elveszi, de előbb-utóbb elkezdem azt is!

Re: Bemutatkozó topic!

2019.01.17. 15:09

Üdv Mindenkinek!

Tavaly nyáron sikerült szert tennem egy 2003 áprilisi 520i-sedánra (titánszürke metál). Autómata és nagyon szép állapotban van.
Két kicsi fiam van, és előtte egy A Mercink volt. :facepalm:
Ismerősé volt, beleültem, és egyből beleszerettem.
Feleségem nem volt oda az ötletért, hogy megvegyem, de sikerült meggyőznöm.
Mondtam vezesse egy kicsit... Amikor kiértünk a városból nyomattam vele egy kick down-t.....azt a fejet sosem felejtem el. 8)
1,4-es A Merci után gondolhatjátok mit érzett.
Szóval imádjuk.

Re: Bemutatkozó topic!

2019.01.18. 19:14

állatkirály írta:Üdv Mindenkinek!

Tavaly nyáron sikerült szert tennem egy 2003 áprilisi 520i-sedánra (titánszürke metál). Autómata és nagyon szép állapotban van.
Két kicsi fiam van, és előtte egy A Mercink volt. :facepalm:
Ismerősé volt, beleültem, és egyből beleszerettem.
Feleségem nem volt oda az ötletért, hogy megvegyem, de sikerült meggyőznöm.
Mondtam vezesse egy kicsit... Amikor kiértünk a városból nyomattam vele egy kick down-t.....azt a fejet sosem felejtem el. 8)
1,4-es A Merci után gondolhatjátok mit érzett.
Szóval imádjuk.

:e39

Re: Bemutatkozó topic!

2019.01.22. 13:59

Sziasztok!2012 óta vagyok Bmwista.Párszor próbáltam már leszokni róla,(főleg úgy éjjel 2óra magasságában a hengerfej felrakásakor)sikertelenül.Ő 23éves 23i,se egy forintot,se egy percemet nemsajnálom amit feláldoztam az élményért.Szeretem,ő pedig hálás.Napi 120km en keresztül élvezzük egymás társaságát,gond nélkül...Se rozsda,se olajtócsa,minden porcikája gyári,eredeti.Dióhéjban ennyit.Remélem elférek itt a többi leszokni nemakaró Bmwista között...Péter

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Fidó 523i az itt látható tagok köszönték meg: 2 bendegúz, jimbi525d
Értékelés: 9.52%

Re: Bemutatkozó topic!

2019.01.22. 14:06

Még annyit hogy e46 coupéval kezdtem(20iM52,volt e91 is(320D,N47)és most az 523i...

Re: Bemutatkozó topic!

2019.02.04. 03:07

Sziasztok!
Laci vagyok.Tolna megyei.Nem BMW-m van,de a családban fellelhető egy 95' 11-ik havi fekete,manuál e39 523-ös "gépsárkány/hydra vagy "mittommi"".
Az idézőjel nem véletlen,a folyamatos küzdelem(harc) miatt,egy gondot megszüntetek,erre előjön minimum 1 másik.
Roppant mód igényli hogy foglalkozzanak vele.A vásárlás óta olvasgatom a fórumot mint külsős,így tudom hogy sokatok számára nem ismeretlen a dolog.
Nem félek összekoszolni magam,nem ismeretlen a kéziszerszámok tömege,de mikor én tanultam anno,pl. gyújtásnál a megszakító hézag,amúgy meg a motor maximum 100 része volt a téma(csavarok nélkül).Ez azóta változott,én annyira nem és ez most visszaüt.
Nem titkolt szándékom hogy segítséget is fogok majd kérni.
Nos,a gép:1995 11.e39 523 manuális váltós,klímás.
Kasztni fekete.Belseje fekete bőr.
Németből bekerült autó,ott kicsit megdobták AC-s dolgokkal,kívül és belül egyaránt.Belül ami maradt az kopott,kívül az amortizáció tette a dolgát.Lökős elöl hátul már kuka lett,köszönhető pár szerencsétlennek.Nem baj,csere M-re,na az a fényezésig sem jutott el,köszönhető az osztrák pályán éjjel megtalált gazdátlan dolgoknak.RIP,élt egy hetet.Most szabvány.Ledes hátsó lámpák kidob az állandóan összerohadó csatlakozók miatt.Szabvány.Fl első lámpák xenonnal + angel maradt.
Közben hozzáadom,annyira nem kellett eddig piszkálni,hogy cseréltem gyári lengőkart,motortartó bakot és még a hardy tárcsa is 95-ös....
Regényt nem akarok írni,úgyhogy kezdésnek ennyi.
Laci

Re: Bemutatkozó topic!

2019.02.04. 12:04

lacika971 írta:Sziasztok!
Laci vagyok.Tolna megyei. Nem BMW-m van,de a családban fellelhető egy 95' 11-ik havi fekete,manuál e39 523-ös "gépsárkány/hydra vagy "mittommi"".
Az idézőjel nem véletlen,a folyamatos küzdelem(harc) miatt,egy gondot megszüntetek,erre előjön minimum 1 másik...

:D :D :D
Üdv a "klubban"!
Ritkán lehet olvasni ilyen, a lelkesedést mellőző realista szemléletet a típusról.
Inkább az újdonsült tulajdonosok öröméből szokott fakadni az, ami hamar alábbhagy ha van valakiben némi precizitás és nem szeretne lelakott bádogrommal furikázni, továbbá rájön, hogy a "garantált" 190e.km sajnos 790e.km...
De ma már az e39-ek többsége sajnos ilyen...
Mentségére legyen szólva, hogy az e60 és f10 sorozat sem jobb, sőt, ahogy jönnek az egyre fiatalabb és pofásabb típusok, úgy romlik a márka megbízhatósága úgy tűnik.
Természetesen az összes többi gyártóra is érvényes ez a megállapítás, kevés kivétellel talán.
Mintha csak két embertípusnak gyártanák ezeket a gépeket.
A multi gazdagoknak, akiknek lényegtelen a havi több százezres szervizszámla, mert úgyis elszámolja cégnévre és más fizeti ki végül is a lízing havidíjával együtt.
És szerelőknek, aki rászánja az összeget és meg is csinálja maga.
Szóval a prémiumok sajnos a 3. tulajdonos után... :doglotlo: :facepalm:

Re: Bemutatkozó topic!

2019.04.02. 22:50

Sziasztok!

Geri vagyok, 30 éves, informatikus és Fejér megyei lakos. Nemrég újítottam egy viszonylag jó állapotú 1999-es 528i-t. Első autó és egyben első bmw. A viszonylag szép állapot ellenére valószínűleg küzdelmes hónapok elé nézek, mire a gép megközelítőleg olyan lesz, amilyennek szeretném. Remélem nem utáltok meg a már most levegőben lógó sok kérdésemért. :D
Hozzászólás küldése

VigLink badge