Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

Re: BMW 528i motorhűtési problémák

2015.03.22. 15:39

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Csak annyit tennék hozzá, hogy ha alapjaraton nem fűt akkor kevés a víz és már nem tudja tölteni a radiátort. Nekem is sokáig ez volt a problémám. Ha kifelé távozik a víz "csak" nyomás alatt akkor lehet érezni egy kis édeskés szagot , ez a fagyálló desztillált víz keverékenek a szaga. Presze ez csak meleg víznél van.

A világ a BMW és Nők körűl forog. :)

Re: BMW 528i motorhűtési problémák

2015.03.22. 16:27

Hát akkor biztos sokba fog fájni, irány holnap a szerelő,mert ,hogy hol szivárog azt én tuti nem találom meg. Köszi srácok a segítséget !!!!!

Re: BMW 528i motorhűtési problémák

2015.03.23. 11:09

Nagyon köszönöm a légtelenítési tippet !!!!!!!!!! Rengeteg levegőt kifújtam belőle!!!! Motormelegedés megszűnt !!!!!! Ezer hála nektek!!!!!!!!!

Én hülye meg már mindent ki akartam cseréltetni :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Re: BMW 528i motorhűtési problémák

2015.03.24. 13:24

rytsye írta:Nagyon köszönöm a légtelenítési tippet !!!!!!!!!! Rengeteg levegőt kifújtam belőle!!!! Motormelegedés megszűnt !!!!!! Ezer hála nektek!!!!!!!!!
Én hülye meg már mindent ki akartam cseréltetni :facepalm: :facepalm: :facepalm:

:franko: Viszont oka volt annak hogy fellevegősödött.Nézz rá néha,hogy hol áll a hűtővíz!

Re: BMW 528i motorhűtési problémák

2015.03.25. 00:07

Üdv !

28i duplavanos-nál (98.09-től):

HA HIÁNYZIK KB:0,5L VÍZ A RENDSZERBŐL A KLÍMAVENTI B@SZIK BEINDULNI !!

(s rásegíteni a hűtésre álló helybe üzemmelegnél,és megy föl a mutató)
pl:szökik a víz valahol mint nálam,és nem tudom megállapítani hol a brébe.
(néha vizes a motor alatti burkolat)

Re: BMW 528i motorhűtési problémák

2015.03.25. 08:50

528black írta:Üdv !

28i duplavanos-nál (98.09-től):

HA HIÁNYZIK KB:0,5L VÍZ A RENDSZERBŐL A KLÍMAVENTI B@SZIK BEINDULNI !!

Ez szerintem nem igaz, de nálam biztos nem így van.

528black írta: (néha vizes a motor alatti burkolat)

Kb megoldottad. Már csak a felderítés módszerét kell megfelelően kiválasztani! :)

Most volt szó a hibáról, valahol a héten.

Re: BMW 528i motorhűtési problémák

2015.03.25. 20:16

Szia Imco !

Nálam ilyen az biztos.

A vízfolyást meg endoszkópoztam kamerával,nézegettem,de semmi.
Kb havonta kell rátölteni egy kicsit.

Mindegy lesz@rom, megy mint állat,keveset eszik,olcsók a használt cuccok hozzá,jól szerelhető,keresztbe megy mikor akarom,
Szinte örökös,több mint 8 éve nálam van,gyönyörű egy állat,
Szóval imáldom. :bmwkiraly

Re: BMW 528i motorhűtési problémák

2015.03.25. 21:13

528black írta:Szóval imáldom. :bmwkiraly

Ennyi! :)
Keresd meg hogy hol folyik, mert nálam is egyik percről a másikra szétmállott a cső.
Csak a szerelőm és Schnitzer érdeme, hogy kb. 5 óra alatt meg volt a csere mindennel együtt.

Re: BMW 528i motorhűtési problémák

2015.03.26. 21:27

:D

Ja ettől fosok,hogy majd horvátba megy szét valami :drive , mert ott nem nagyon tudom megcsinálni. :mrgreen:

Re: BMW 528i motorhűtési problémák

2015.03.26. 21:40

528black írta::D

Ja ettől fosok,hogy majd horvátba megy szét valami :drive , mert ott nem nagyon tudom megcsinálni. :mrgreen:

Hát akkor menny olaszba! :mrgreen: :mrgreen: :facepalm:

Re: BMW 528i motorhűtési problémák

2015.03.26. 22:17

:drunk

Re: BMW 528i motorhűtési problémák

2015.03.26. 22:31

2 hetet halogattam , nem kellett volna...
((tegnap "nagy gáz, kis fék este" volt és egy lámpánál bedobta a gép hogy melege van gyorsan félre is álltam kicsit, megmelegedett de kis idő után lehűlt majd feltöltöttem vízzel gyors légtelenítés és irány haza 20km)) hazafele tökéletes volt a vízhőfok , de most este szétrobbantottam a keringését . és ez fogadott.

Kép

Re: BMW 528i motorhűtési problémák

2015.03.26. 23:02

A többi meg a blokk vízjárataiban. :doglotlo: Anno Omegában TDS blokkal ugyan ezt eljátszottuk, iszonyat szar volt kiszedni belőle a lapát törmelékeket. Kitartás!

Re: BMW 528i motorhűtési problémák

2015.03.26. 23:24

nagy.matyika írta: iszonyat szar volt kiszedni belőle a lapát törmelékeket. Kitartás!


igen az lesz , de vidékiesen "Slaggal" átmosom és a kifolyó vizet kémlelem.
Felnőtt puzzle és csak 10 darabos.= vízpumpa

Re: BMW 528i motorhűtési problémák

2015.03.26. 23:37

Legyen szerencséd. Omega-ban úgy beékelődtek a darabok, hogy izzó drótra kellett felszúrni őket és csak úgy jöttek ki, de volt, hogy úgy sem elsőre :wink:

Re: BMW 528i motorhűtési problémák

2015.03.27. 21:26

nagy.matyika írta:Legyen szerencséd. :wink:


Itt egy fokkal jobb volt a helyzet , mert szinte porrá őrölte a lapátot, (2mmX2mm )de viszont vitte magával a segéd vízpumpa lapátot is , most egy ilyet keresek.

Re: BMW 528i motorhűtési problémák

2015.03.28. 22:30

Sikeres volt a műtét(vízpumpa , termosztát, görgők és generátor felújítás) újra járó képes.
DE egy kérdésem lenne hátha valaki tudja a megoldást.
Ez a kiegészítő vízpumpa (hűtő alján) mennyire fontos alkatrész? Mert nincs egyenlőre új. mikor van ennek szerepe , mert menet közben a nagy vízpumpa elintéz mindent.
(mert ha nem csinál gondot akkor egyenlőre így hagynám (sérült lapáttal).

Re: BMW 528i motorhűtési problémák

2015.03.28. 23:54

zotya írta:Sikeres volt a műtét(vízpumpa , termosztát, görgők és generátor felújítás) újra járó képes.
DE egy kérdésem lenne hátha valaki tudja a megoldást.
Ez a kiegészítő vízpumpa (hűtő alján) mennyire fontos alkatrész? Mert nincs egyenlőre új. mikor van ennek szerepe , mert menet közben a nagy vízpumpa elintéz mindent.
(mert ha nem csinál gondot akkor egyenlőre így hagynám (sérült lapáttal).

Majd aki tudja, hogy nincs dízelen, az megválaszolja neked! :D ;)
Én még az enyémen sem találkoztam vele! :D

Re: BMW 528i motorhűtési problémák

2015.03.29. 01:14

Imco írta:
zotya írta:Sikeres volt a műtét(vízpumpa , termosztát, görgők és generátor felújítás) újra járó képes.
DE egy kérdésem lenne hátha valaki tudja a megoldást.
Ez a kiegészítő vízpumpa (hűtő alján) mennyire fontos alkatrész? Mert nincs egyenlőre új. mikor van ennek szerepe , mert menet közben a nagy vízpumpa elintéz mindent.
(mert ha nem csinál gondot akkor egyenlőre így hagynám (sérült lapáttal).

Majd aki tudja, hogy nincs dízelen, az megválaszolja neked! :D ;)
Én még az enyémen sem találkoztam vele! :D

:D Dehogynem, emlékeim szerint rajta hagytam neked a visco hatásfokozó kereten. :D Azt nem néztem még, hogy pontosan mi a szerepe, de azt tudom, hogy gyújtásra azonnal indul, és keringeti a vizet a kiegyenlítő tartály környékén. Talán légtelenítésnél és a fűtésnél számít. Azt tudom, hogy hatosnál nincs fűtés amíg ez nem megy, de ott közvetlenül a fűtéscsap előtt van, arra dolgozik.

Re: BMW 528i motorhűtési problémák

2015.03.29. 11:07

Gallaca írta: :D Dehogynem, emlékeim szerint rajta hagytam neked a visco hatásfokozó kereten. :D Azt nem néztem még, hogy pontosan mi a szerepe, de azt tudom, hogy gyújtásra azonnal indul, és keringeti a vizet a kiegyenlítő tartály környékén. Talán légtelenítésnél és a fűtésnél számít. Azt tudom, hogy hatosnál nincs fűtés amíg ez nem megy, de ott közvetlenül a fűtéscsap előtt van, arra dolgozik.

:lol: Újfent okosodtam, köszönöm! :)
Hozzászólás küldése

VigLink badge