Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

Re: Tolatóradar PDC

2016.08.13. 14:38

rockolo77 írta:Rakd hátra az első szenzorokat, ha maradnak a tünetek mással lesz a gond.


Lehet, hogy kivitelezhetetlen, de olyat nem tudok tenni, hogy a vezérlő egységen felcserélem az előre és a hátra menő csatlakozásokat? (feltéve, hogy azok egyformák)

Ha a hiba hátul marad, akkor a vezérlő jó, tehát a hátrafelé menő kábelek és fejek felé kell keresgélni.

Ha a hiba előre megy, akkor szar a vezérlő...

Re: Tolatóradar PDC

2016.08.13. 20:28

HG írta:
rockolo77 írta:Rakd hátra az első szenzorokat, ha maradnak a tünetek mással lesz a gond.


Lehet, hogy kivitelezhetetlen, de olyat nem tudok tenni, hogy a vezérlő egységen felcserélem az előre és a hátra menő csatlakozásokat? (feltéve, hogy azok egyformák)

Ha a hiba hátul marad, akkor a vezérlő jó, tehát a hátrafelé menő kábelek és fejek felé kell keresgélni.

Ha a hiba előre megy, akkor szar a vezérlő...

Elviekben így is lehet, de szerintem jóval melósabb.

Re: Tolatóradar PDC

2016.08.16. 00:16

rockolo77 írta:
HG írta:
rockolo77 írta:Rakd hátra az első szenzorokat, ha maradnak a tünetek mással lesz a gond.


Lehet, hogy kivitelezhetetlen, de olyat nem tudok tenni, hogy a vezérlő egységen felcserélem az előre és a hátra menő csatlakozásokat? (feltéve, hogy azok egyformák)

Ha a hiba hátul marad, akkor a vezérlő jó, tehát a hátrafelé menő kábelek és fejek felé kell keresgélni.

Ha a hiba előre megy, akkor szar a vezérlő...

Elviekben így is lehet, de szerintem jóval melósabb.


Mintha nem lenne egyforma egyik csati sem ami a pdc vezerlobe megy... de igaz rég láttam kiszedve

Re: Tolatóradar PDC

2016.08.30. 07:59

Sziasztok!

530d-m csak hátul rendelkezik radarral (Facelift elötti, 2000es szedán) Amikor megvettem a kocsit ezt nem néztem, a PDC modulrol le voltak húzva a kábelek. Visszadugtam viszont rükvercbe rakva sem csinál semmit, nem ad hangot stb. gondoltam a vezérlö egység hibás, kicseréltem, de továbbra sincs változás. Mi lehet a gond? körbejártam odatettem a szenzorokhoz a kezem de nem ad hangot gyujtáson rükvercben egyiknél sem. Nem hinném h az összes szenzor egyszerre tönkrement. Ezen nincs PDC kikapcsolo gomb középkonzolon, lehetséges h ez máshogy is kikapcsolható? (biztositékja nem ment ki a kesztyütartoban) v a hangot ado egység ment tönkre?
köszi

Re: Tolatóradar PDC

2016.08.30. 10:00

zsoltinak82 írta:Sziasztok!

530d-m csak hátul rendelkezik radarral (Facelift elötti, 2000es szedán) Amikor megvettem a kocsit ezt nem néztem, a PDC modulrol le voltak húzva a kábelek. Visszadugtam viszont rükvercbe rakva sem csinál semmit, nem ad hangot stb. gondoltam a vezérlö egység hibás, kicseréltem, de továbbra sincs változás. Mi lehet a gond? körbejártam odatettem a szenzorokhoz a kezem de nem ad hangot gyujtáson rükvercben egyiknél sem. Nem hinném h az összes szenzor egyszerre tönkrement. Ezen nincs PDC kikapcsolo gomb középkonzolon, lehetséges h ez máshogy is kikapcsolható? (biztositékja nem ment ki a kesztyütartoban) v a hangot ado egység ment tönkre?
köszi

Jó dolog a találgatás, a próbálgatás, meg a cserélgetés, de sokkal célravezetőbb egy diagnosztika, hiszen elég részletes információkat tud adni a PDC-ről.

Re: Tolatóradar PDC

2016.08.30. 10:18

PeterE39 írta:
zsoltinak82 írta:Sziasztok!

530d-m csak hátul rendelkezik radarral (Facelift elötti, 2000es szedán) Amikor megvettem a kocsit ezt nem néztem, a PDC modulrol le voltak húzva a kábelek. Visszadugtam viszont rükvercbe rakva sem csinál semmit, nem ad hangot stb. gondoltam a vezérlö egység hibás, kicseréltem, de továbbra sincs változás. Mi lehet a gond? körbejártam odatettem a szenzorokhoz a kezem de nem ad hangot gyujtáson rükvercben egyiknél sem. Nem hinném h az összes szenzor egyszerre tönkrement. Ezen nincs PDC kikapcsolo gomb középkonzolon, lehetséges h ez máshogy is kikapcsolható? (biztositékja nem ment ki a kesztyütartoban) v a hangot ado egység ment tönkre?
köszi

Jó dolog a találgatás, a próbálgatás, meg a cserélgetés, de sokkal célravezetőbb egy diagnosztika, hiszen elég részletes információkat tud adni a PDC-ről.

Ha elég közel hajolsz az érzékelőkhöz, halk "kattogó" hangot kell hallanod, ha ez megvan, akkor lehet tovább nyomozni, de diag a legjobb, az biztos!

Re: Tolatóradar PDC

2016.08.31. 08:12

Sziasztok!

2001-es gyári PDC-s autóm van, a jobb első szélső tönkrement, ugye ez alapból derékszögű. Jelenleg gyári színben egyenest tudok beszerezni, azt be tudom tenni helyette? Mi a különbség az egyenes és a derékszögű között?

köszi, üdv: Peti

Re: Tolatóradar PDC

2016.08.31. 08:15

peterrock írta:Sziasztok!

2001-es gyári PDC-s autóm van, a jobb első szélső tönkrement, ugye ez alapból derékszögű. Jelenleg gyári színben egyenest tudok beszerezni, azt be tudom tenni helyette? Mi a különbség az egyenes és a derékszögű között?

köszi, üdv: Peti

Nekem egyenes van benne, befér :)! A visszarakásnál kell kicsit ügyeskedni.

Re: Tolatóradar PDC

2016.09.29. 10:55

Sziasztok!

2003-as touring-ba, milyen alakú pdc szenzor való hátra?

Re: Tolatóradar PDC

2016.09.29. 14:39

Dodi7 írta:Sziasztok!

2003-as touring-ba, milyen alakú pdc szenzor való hátra?

pipa alakú(van is nekem ha gondolod) :roll:

Re: Tolatóradar PDC

2016.10.11. 22:30

peterrock írta:Sziasztok!

2001-es gyári PDC-s autóm van, a jobb első szélső tönkrement, ugye ez alapból derékszögű. Jelenleg gyári színben egyenest tudok beszerezni, azt be tudom tenni helyette? Mi a különbség az egyenes és a derékszögű között?

köszi, üdv: Peti



Pont a bal első szélsőt néztem az enyémen, azon is derékszögű, viszont baromi óvatosan kell visszapattintani a díszlécet. Sztem oda egyenes való inkább, azzal gyerekjáték lenne a visszarakás. Én jól jártam, vettem pdc szenzort, aztán amikor ki akartam cserélni, akkor vettem észre, hogy valójában a 3 vezeték közül 1 el van szakadva a csatitől 1mm-re, úgyhogy cserélhetem ki azt az 1pint a csatlakozóban. Szerencsére szétszedhető ahogy láttam.

Re: Tolatóradar PDC

2016.10.11. 23:49

Urak,

Ha már pdc meg díszléc: kérlek erősítsetek meg abban, hogy ugye touringban a hátsó lökhárítóban a sarkokon lévő PDC fejeket könnyebb cserélni, amihez a díszlécet óvatosan, a kocsi középvonala felől kívülre való irányban kéne lepattintani?

Én így csinálom, de bárhogy erőltetem nem akar lejönni, és félek hogy eltöröm...

Egyébként félelmetes, hogy a pdc-kkel szopok a legtöbbet..., szerintem szar lehet a kábel (is), mert a jobb hátsó fej folyamatosan kimegy :(

Re: Tolatóradar PDC

2016.10.12. 07:24

HG írta:Urak,

Ha már pdc meg díszléc: kérlek erősítsetek meg abban, hogy ugye touringban a hátsó lökhárítóban a sarkokon lévő PDC fejeket könnyebb cserélni, amihez a díszlécet óvatosan, a kocsi középvonala felől kívülre való irányban kéne lepattintani?

Én így csinálom, de bárhogy erőltetem nem akar lejönni, és félek hogy eltöröm...

Egyébként félelmetes, hogy a pdc-kkel szopok a legtöbbet..., szerintem szar lehet a kábel (is), mert a jobb hátsó fej folyamatosan kimegy :(



Ránézésre úgy kell levenni mint az elsőt, vagyis ahogy mondod.

Én vettem egy ilyet, nagyon hasznos tool:

http://www.ebay.com/itm/151547524309?_t ... EBIDX%3AIT

Re: Tolatóradar PDC

2016.10.12. 07:41

HG írta:Urak,

Ha már pdc meg díszléc: kérlek erősítsetek meg abban, hogy ugye touringban a hátsó lökhárítóban a sarkokon lévő PDC fejeket könnyebb cserélni, amihez a díszlécet óvatosan, a kocsi középvonala felől kívülre való irányban kéne lepattintani?

Én így csinálom, de bárhogy erőltetem nem akar lejönni, és félek hogy eltöröm...

Egyébként félelmetes, hogy a pdc-kkel szopok a legtöbbet..., szerintem szar lehet a kábel (is), mert a jobb hátsó fej folyamatosan kimegy :(

Igen, lepattintható, de néha nagyon be tud szorulni (saját tapasztalat) a mögötte lévő kosz és por miatt. Lépésről lépésre csinálom én, lehetőleg erős műanyag lappal, vagy szigetelőszalagos lapos csavarhúzóval. A vezeték leggyakrabban a csati nyakánál törik el, sajna csak nehezen javítható. (szintén saját tapasztalat)Egyébként nem szokott csak úgy tönkremenni. Lehet diag kell neki, engem is szívatott egy darabig. Érdemes megnézni, hogy másik csatin megy-e?

Re: Tolatóradar PDC

2016.11.24. 10:12

Sziasztok!

Szabinál van egy facelift utáni hátsó pdc kompletten szürke színű vezérlővel. Ez használható az én facelift előtti kocsimban is?

Re: Tolatóradar PDC

2016.12.02. 10:42

Afterdark írta:Sziasztok!

Szabinál van egy facelift utáni hátsó pdc kompletten szürke színű vezérlővel. Ez használható az én facelift előtti kocsimban is?

Sztem ha komplett cserelsz mindent vagy uj beepites, akkor nem lehet gond. Azert merget ne vegyel ra!

Re: Tolatóradar PDC

2017.03.27. 00:18

Üdv mindenkinek! Lapozgattam, olvasgattam de úgy döntöttem inkább megkérnék valakit hogy tanítson... Első pdc beépítése lenne a cél...hátsó az van, működik is...kérdés hogyan miképp kell hozzávarázsolni az elsőket? Gondolom hogy vezérlő csere kell hozzá... De hol a vezérlő? Olvastam hogy két csipogó van ilyenkor... Az első hol van helyileg? Valaki aki ráér leírhatná nekem mit és hogy kell tennem hogy ne rontsak el semmit...előre is köszönöm :) ja a kocsi...2000 évjárat e39 530d touring

Re: Tolatóradar PDC

2017.04.02. 09:09

Szép jó reggelt mindenkinek.Van egy kis gondom, megpusztult az egyik szenzorom. Ha segítenétek azt megköszönöm.

BMWe39 530d sedán modul:66 21-6 92 1414 szenzor:8 021375

602399 6 906446.
AL 03.
02.
Kérdésem, milyen helyettesíti. Próbáltam 6620 6 989 069. est. Ez nem lett jó.A meglévő jól működött, ez az egy nem, csipog össze vissza .
Rá közelítésnél nincs folyamatos hang csak csipog.

Gyuri 491125 :hangos:

Re: Tolatóradar PDC

2017.06.06. 12:56

Sziasztok.

Első PDC-m felmondta a szolgálatot. Mivel nem sercegett, kiszereltem és meglepődve láttam, hogy két darabra esett.
Vettem egy másik bontottat, gondolván ez lehet a hiba. Mikor beraktam a helyére továbbra is néma maradt.
(másik PDC helyen működik)

Több, mint valószínű h szálszakadás lesz.

Tanácsot szeretnék kérni, hogy ezt hogy lehet megnézni?
Az ősi módszerrel végig bontom a kábelköteget és megnézem, vagy létezik rá más módszer is, amivel szűrhető a szakadás?

Köszönöm.

Re: Tolatóradar PDC

2017.06.06. 15:36

mobala írta:Sziasztok.

Első PDC-m felmondta a szolgálatot. Mivel nem sercegett, kiszereltem és meglepődve láttam, hogy két darabra esett.
Vettem egy másik bontottat, gondolván ez lehet a hiba. Mikor beraktam a helyére továbbra is néma maradt.
(másik PDC helyen működik)

Több, mint valószínű h szálszakadás lesz.

Tanácsot szeretnék kérni, hogy ezt hogy lehet megnézni?
Az ősi módszerrel végig bontom a kábelköteget és megnézem, vagy létezik rá más módszer is, amivel szűrhető a szakadás?

Köszönöm.


Az ősi módszer az egyetlen járható út. Lökős le, aztán szemrevételezed a kábelt. Enyém is elporladt már, én cseréltem a komplett köteget ami a lökősben megy.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek blueboi69 az itt látható tagok köszönték meg: mobala
Értékelés: 4.76%
Hozzászólás küldése

VigLink badge