Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Hozzászólás küldése

Re: első lámpa hiba

2015.07.27. 14:08

sziasztok!

Most, hogy bújom a hirdetéseket, sok olyan facelift utáni kocsit láttam, amiben tiszta homályos a búra. Mit lehet ezekkel kezdeni? Azt látom, hogy van megoldás a lámpa szétszedésére, de lehet hozá kapni búrát külön? (én nem találtam). Vagy csak a komplett csere segít? Mennyibe fáj egy ilyen lámpa bontva?

Re: első lámpa hiba

2015.07.27. 14:53

vsop14 írta:sziasztok!

Most, hogy bújom a hirdetéseket, sok olyan facelift utáni kocsit láttam, amiben tiszta homályos a búra. Mit lehet ezekkel kezdeni? Azt látom, hogy van megoldás a lámpa szétszedésére, de lehet hozá kapni búrát külön? (én nem találtam). Vagy csak a komplett csere segít? Mennyibe fáj egy ilyen lámpa bontva?


A külső búra mattulásán első sorban polír szokott segíteni, kb. 8000Ft- tól per pár, van után gyártott búra is kb. 35.000/pár, vagy a bontott lámpa, ez nagyon állapot, és xenon/halogén függő... Sacc kb 40-től (Ezzel még nagyon kell foglalkozni) a csillagos égig (260.000 az új xenon lámpa a bimmer.hu-n)

Re: első lámpa hiba

2015.07.27. 15:09

Simán fel kell políroztatni, aztán be kell vonni 3M karcálló fóliával. Olyan lesz, mint az új :wink:

Re: első lámpa hiba

2015.07.27. 19:49

nagy.matyika írta:Simán fel kell políroztatni, aztán be kell vonni 3M karcálló fóliával. Olyan lesz, mint az új :wink:

Ezekkel együtt egy foncsor felújítás csodákat művel.

Re: első lámpa hiba

2015.07.27. 21:54

odus írta:
nagy.matyika írta:Simán fel kell políroztatni, aztán be kell vonni 3M karcálló fóliával. Olyan lesz, mint az új :wink:

Ezekkel együtt egy foncsor felújítás csodákat művel.

Remélem, ma vittem el őket. Szombaton este lefelé a Mátrából nem nagyon láttam az orromnál tovább.
Tegnap rájöttem, hogy kicsi a sütőm, úgy kellett betaposni a lámpákat. :facepalm: Hatosé simán befért. :D Nem baj, sütő marad, meg a hatos! :mrgreen:

Re: első lámpa hiba

2015.07.27. 22:44

köszönöm a válaszokat!! :)

Re: első lámpa hiba

2015.07.29. 12:03

Sziasztok!

Eszméletlen gagyi angyalszemes első fényszórók vannak az autómban (halogén), semmit nem lehet vele látni.
Le szeretném cserélni valami normálisra.

https://alkatreszek.hu/fenyszoro_ff_h7_ ... z200380152
Erről, vagy a hasonló kategóriáról vélemény? Esetleg tapasztalat?
Segítségetek előre is köszönöm!

Re: első lámpa hiba

2015.07.29. 19:15

Baramuk írta:Sziasztok!

Eszméletlen gagyi angyalszemes első fényszórók vannak az autómban (halogén), semmit nem lehet vele látni.
Le szeretném cserélni valami normálisra.

https://alkatreszek.hu/fenyszoro_ff_h7_ ... z200380152
Erről, vagy a hasonló kategóriáról vélemény? Esetleg tapasztalat?
Segítségetek előre is köszönöm!

Gagyi ne cserélj gagyira...
Szerezz jó állapotú bontott gyárit.

Tapatalk

Ezt a hozzászólást a szerzőnek barbrady az itt látható tagok köszönték meg: 2 Baramuk, odus
Értékelés: 9.52%

Re: első lámpa hiba

2015.08.02. 00:21

Gallaca írta:
odus írta:
nagy.matyika írta:Simán fel kell políroztatni, aztán be kell vonni 3M karcálló fóliával. Olyan lesz, mint az új :wink:

Ezekkel együtt egy foncsor felújítás csodákat művel.

Remélem, ma vittem el őket. Szombaton este lefelé a Mátrából nem nagyon láttam az orromnál tovább.
Tegnap rájöttem, hogy kicsi a sütőm, úgy kellett betaposni a lámpákat. :facepalm: Hatosé simán befért. :D Nem baj, sütő marad, meg a hatos! :mrgreen:

Garancia autólámpaboltban az Üllői úton megfoncsoroztattam a tükröket 3500/db áron. Hétfőn vittem, csütörtökön kész volt. Szép is lett! Kitakarítottam a lámpát, összeraktam, azóta fénykard van a kocsi elején. :franko:

Re: első lámpa hiba

2015.08.02. 23:57

Gallaca írta:
Gallaca írta:
odus írta:
nagy.matyika írta:Simán fel kell políroztatni, aztán be kell vonni 3M karcálló fóliával. Olyan lesz, mint az új :wink:

Ezekkel együtt egy foncsor felújítás csodákat művel.

Remélem, ma vittem el őket. Szombaton este lefelé a Mátrából nem nagyon láttam az orromnál tovább.
Tegnap rájöttem, hogy kicsi a sütőm, úgy kellett betaposni a lámpákat. :facepalm: Hatosé simán befért. :D Nem baj, sütő marad, meg a hatos! :mrgreen:

Garancia autólámpaboltban az Üllői úton megfoncsoroztattam a tükröket 3500/db áron. Hétfőn vittem, csütörtökön kész volt. Szép is lett! Kitakarítottam a lámpát, összeraktam, azóta fénykard van a kocsi elején. :franko:

Hőlégfúvóval szetted szét?

Re: első lámpa hiba

2015.08.03. 00:23

admin írta:
Gallaca írta:
Gallaca írta:
odus írta:
nagy.matyika írta:Simán fel kell políroztatni, aztán be kell vonni 3M karcálló fóliával. Olyan lesz, mint az új :wink:

Ezekkel együtt egy foncsor felújítás csodákat művel.

Remélem, ma vittem el őket. Szombaton este lefelé a Mátrából nem nagyon láttam az orromnál tovább.
Tegnap rájöttem, hogy kicsi a sütőm, úgy kellett betaposni a lámpákat. :facepalm: Hatosé simán befért. :D Nem baj, sütő marad, meg a hatos! :mrgreen:

Garancia autólámpaboltban az Üllői úton megfoncsoroztattam a tükröket 3500/db áron. Hétfőn vittem, csütörtökön kész volt. Szép is lett! Kitakarítottam a lámpát, összeraktam, azóta fénykard van a kocsi elején. :franko:

Hőlégfúvóval szetted szét?

Betapostam a sütőbe. Csak keresztbe ment be. De Asszonyét lehet, hogy hőlégfúvóval fogom, vagy hajszárítóval. Most az jön.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Gallaca az itt látható tagok köszönték meg: admin
Értékelés: 4.76%

Re: első lámpa hiba

2015.08.17. 18:57

Sziasztok,

Az áldozat egy 97-es Touring xenon-os. Na már most néha világít a jobb oldali tompított xenon...néha nem. Először azt hittem,hogy izzó...majdnem vettem is ma párban,de épp mikor mentem a kocsival semmi hiba. Szépen világított mindkét xenon. Majd délután hazafelé megint nem világított a jobb első.

Ötletek? Lehet,hogy a trafó döglődik? Valakinek volt már ilyen tapasztalata?

Előre is köszönöm a segítségetek!

Üdv!

Re: első lámpa hiba

2015.08.17. 20:33

oleez írta:Sziasztok,

Az áldozat egy 97-es Touring xenon-os. Na már most néha világít a jobb oldali tompított xenon...néha nem. Először azt hittem,hogy izzó...majdnem vettem is ma párban,de épp mikor mentem a kocsival semmi hiba. Szépen világított mindkét xenon. Majd délután hazafelé megint nem világított a jobb első.

Ötletek? Lehet,hogy a trafó döglődik? Valakinek volt már ilyen tapasztalata?

Előre is köszönöm a segítségetek!

Üdv!

Nekem pont így csinált, mikor az "izzó" döglődött. Szerintem azért cseréld át a két oldalt aztán ha a hiba is megy akkor az izzó a bibi, ha nem akkor a trafó. Remélem érthető volt.
Ja, és ha izzót veszel, az Osram-ot ajánlanám, és csak is a 4300K-eset!

Re: első lámpa hiba

2015.08.18. 08:21

bendegúz írta:
oleez írta:Sziasztok,

Az áldozat egy 97-es Touring xenon-os. Na már most néha világít a jobb oldali tompított xenon...néha nem. Először azt hittem,hogy izzó...majdnem vettem is ma párban,de épp mikor mentem a kocsival semmi hiba. Szépen világított mindkét xenon. Majd délután hazafelé megint nem világított a jobb első.

Ötletek? Lehet,hogy a trafó döglődik? Valakinek volt már ilyen tapasztalata?

Előre is köszönöm a segítségetek!

Üdv!

Nekem pont így csinált, mikor az "izzó" döglődött. Szerintem azért cseréld át a két oldalt aztán ha a hiba is megy akkor az izzó a bibi, ha nem akkor a trafó. Remélem érthető volt.
Ja, és ha izzót veszel, az Osram-ot ajánlanám, és csak is a 4300K-eset!



Heló,

Persze, teljesen érthető volt! Köszi az infót. Átcserélem az izzókat és ha vándorol a hiba akkor izzó lesz:)

Köszi még egyszer!

Üdv!

Re: első lámpa hiba

2015.08.18. 11:38

Sajnos trafó lesz...

A jobb oldalon nem lenni világosság:(

Re: első lámpa hiba

2015.08.18. 12:25

Azt vettem észre,hogy bal oldalon már újabb, lapossabb trafó van.

A jobb oldalon pedig ez a régi téglatest alakú. Az autó fészlift előtti...97-es. Kompatibilis a két trafó egymással?

Re: első lámpa hiba

2015.08.18. 13:32

oleez írta:Azt vettem észre,hogy bal oldalon már újabb, lapossabb trafó van.

A jobb oldalon pedig ez a régi téglatest alakú. Az autó fészlift előtti...97-es. Kompatibilis a két trafó egymással?
az izzófoglalat különbözik, de szerintem ezt láttad a cserénél. Az egyik 3 csavaros.

Re: első lámpa hiba

2015.08.18. 15:34

Igen, azt láttam,de helyettesíthető simán.Az elektromos csatlakozásoktól féltem,hogy különbözik. Lehet venni gumi porvédő utólag is,ha jól láttam a neten. De közben lehet okafogyottá vált a dolog,mert cimbinek van kint osztrákiában egy gyári régi vadi új. Talán az 5-6év állásban nem ment tönkre:)

Re: első lámpa hiba

2015.08.24. 19:42

Sziasztok!

Megadta magát nálam is mindkét fényszóró állító műanyag. Ráncfelvarrás utáni típus (E39, 2001, 530D). Kinéztem magamnak amit Bömbölő gyártatott...

Kép

http://www.mobilgumi.hu/lampak/BMW_lamp ... _xenon.htm

...viszont újabban ritkán járok Bpesten. Tudtok valakit aki megcsinálja a cserét itt Miskolcon? Illetve megbízható szerelőt aki ért a BMW-ékhez és nem az a lehúzós fajta?

Van valami tapasztalat ezekkel a 60 Wattos LED angyalszemekkel kapcsolatban amiket az eBayről lehet rendelni? Egy 24Wattos már megadta magát a nyári forróságban nálam, állítólag a rossz hűtés miatt. Ezekre már raknék plusz hűtőbordát biztos ami biztos alapon.

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R4 ... 9&_sacat=0

Kép

Köszönettel: Viktor

Re: első lámpa hiba

2015.08.24. 20:28

mitra7 írta:Van valami tapasztalat ezekkel a 60 Wattos LED angyalszemekkel kapcsolatban amiket az eBayről lehet rendelni?

60W????
Most eltekintve a kamufaktortól, szerinted a lámpatest, és az LCM milyen teljesítményre van méretezve?
Hozzászólás küldése

VigLink badge