Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Hozzászólás küldése

Re: Klíma!

2016.07.18. 22:04

Gallaca írta:
Rolly írta:Sziasztok!

A külső hőmérséklet jeladó mennyire van kapcsolatban a digitklímával?

Nagyon. Onnan tudja, hogy kint hány fok van. Ha nincs meg, hideg van, -40C, nem kell hűteni. :wink:


Nekem nem jó a külső hőmérséklet jeladóm. Létezik, hogy amiatt nem megy a klímám? Gáz van, kompresszor jó!

Re: Klíma!

2016.07.18. 22:28

Rolly írta:
Gallaca írta:
Rolly írta:Sziasztok!

A külső hőmérséklet jeladó mennyire van kapcsolatban a digitklímával?

Nagyon. Onnan tudja, hogy kint hány fok van. Ha nincs meg, hideg van, -40C, nem kell hűteni. :wink:


Nekem nem jó a külső hőmérséklet jeladóm. Létezik, hogy amiatt nem megy a klímám? Gáz van, kompresszor jó!

Egyértelműen igen! De ha elolvasod jobban a válaszom, abban benne van. Valahogy éreztem, hogy nem lesz meg/jó a jeladó! :D

Re: Klíma!

2016.07.18. 22:32

Gallaca írta:
Rolly írta:
Gallaca írta:
Rolly írta:Sziasztok!

A külső hőmérséklet jeladó mennyire van kapcsolatban a digitklímával?

Nagyon. Onnan tudja, hogy kint hány fok van. Ha nincs meg, hideg van, -40C, nem kell hűteni. :wink:


Nekem nem jó a külső hőmérséklet jeladóm. Létezik, hogy amiatt nem megy a klímám? Gáz van, kompresszor jó!

Egyértelműen igen! De ha elolvasod jobban a válaszom, abban benne van. Valahogy éreztem, hogy nem lesz meg/jó a jeladó! :D


Még egy kérdés. :D

Ez csak a facelift változatoknál van így, vagy a korábbi kiadásoknál is?

Re: Klíma!

2016.07.18. 22:40

Rolly írta:
Gallaca írta:
Rolly írta:
Gallaca írta:
Rolly írta:Sziasztok!

A külső hőmérséklet jeladó mennyire van kapcsolatban a digitklímával?

Nagyon. Onnan tudja, hogy kint hány fok van. Ha nincs meg, hideg van, -40C, nem kell hűteni. :wink:


Nekem nem jó a külső hőmérséklet jeladóm. Létezik, hogy amiatt nem megy a klímám? Gáz van, kompresszor jó!

Egyértelműen igen! De ha elolvasod jobban a válaszom, abban benne van. Valahogy éreztem, hogy nem lesz meg/jó a jeladó! :D


Még egy kérdés. :D

Ez csak a facelift változatoknál van így, vagy a korábbi kiadásoknál is?

Mindegyiknél.

Re: Klíma!

2016.07.21. 11:18

Kicseréltük a jeladót normálisa mutatja a hőmérsékletet, azonban sajnos így sem jó. Gáz van, klíma vezérlő is jó. Egyedül a klmía ventire ír be hibát a diag, viszont amiatt még működnie kellene.

Re: Klíma!

2016.07.21. 11:36

Rolly írta:Kicseréltük a jeladót normálisa mutatja a hőmérsékletet, azonban sajnos így sem jó. Gáz van, klíma vezérlő is jó. Egyedül a klmía ventire ír be hibát a diag, viszont amiatt még működnie kellene.

Ha nem megy a klímaventi, lehet, hogy már kevés a gáz, esetleg a túlnyomás miatt elengedte. Esetleg a kompresszorod nem jó. Menet közben is próbáltad?

Re: Klíma!

2016.07.21. 12:00

Sziasztok!

Olyan klímás kellene nekem aki tömítetlenséget vizsgál és ha kiderül hol ereszt meg is tudja javítani.
Ajánljatok légyszi valami bejáratott szervizt. Ja és ha lehet Bp vagy Bp környéki kellene esetleg Érd.

Köszi
Gorcsev

Re: Klíma!

2016.07.21. 15:36

Gallaca írta:
Rolly írta:Kicseréltük a jeladót normálisa mutatja a hőmérsékletet, azonban sajnos így sem jó. Gáz van, klíma vezérlő is jó. Egyedül a klmía ventire ír be hibát a diag, viszont amiatt még működnie kellene.

Ha nem megy a klímaventi, lehet, hogy már kevés a gáz, esetleg a túlnyomás miatt elengedte. Esetleg a kompresszorod nem jó. Menet közben is próbáltad?


Van benne gáz azt ellenőriztük. Komresszor is jó, mert a diaggal megmozgattuk. Igen, menet közben is próbáltuk, de sajnos semmi.

Re: Klíma!

2016.07.21. 15:39

gorcsev írta:Sziasztok!

Olyan klímás kellene nekem aki tömítetlenséget vizsgál és ha kiderül hol ereszt meg is tudja javítani.
Ajánljatok légyszi valami bejáratott szervizt. Ja és ha lehet Bp vagy Bp környéki kellene esetleg Érd.

Köszi
Gorcsev


Balu (XenonBalázs) klímázik. Kérdezd meg tőle.

Re: Klíma!

2016.07.21. 16:11

Rolly írta:
Gallaca írta:
Rolly írta:Kicseréltük a jeladót normálisa mutatja a hőmérsékletet, azonban sajnos így sem jó. Gáz van, klíma vezérlő is jó. Egyedül a klmía ventire ír be hibát a diag, viszont amiatt még működnie kellene.

Ha nem megy a klímaventi, lehet, hogy már kevés a gáz, esetleg a túlnyomás miatt elengedte. Esetleg a kompresszorod nem jó. Menet közben is próbáltad?


Van benne gáz azt ellenőriztük. Komresszor is jó, mert a diaggal megmozgattuk. Igen, menet közben is próbáltuk, de sajnos semmi.

Diaggal max a mágneskuplungot tudod megnézni. Nyomást csinál?

Re: Klíma!

2016.07.22. 08:37

Gallaca írta:
Rolly írta:
Gallaca írta:
Rolly írta:Kicseréltük a jeladót normálisa mutatja a hőmérsékletet, azonban sajnos így sem jó. Gáz van, klíma vezérlő is jó. Egyedül a klmía ventire ír be hibát a diag, viszont amiatt még működnie kellene.

Ha nem megy a klímaventi, lehet, hogy már kevés a gáz, esetleg a túlnyomás miatt elengedte. Esetleg a kompresszorod nem jó. Menet közben is próbáltad?


Van benne gáz azt ellenőriztük. Komresszor is jó, mert a diaggal megmozgattuk. Igen, menet közben is próbáltuk, de sajnos semmi.

Diaggal max a mágneskuplungot tudod megnézni. Nyomást csinál?


Azt miből lehet megállpítani?

Re: Klíma!

2016.07.22. 09:15

Rolly írta:
Gallaca írta:
Rolly írta:
Gallaca írta:
Rolly írta:Kicseréltük a jeladót normálisa mutatja a hőmérsékletet, azonban sajnos így sem jó. Gáz van, klíma vezérlő is jó. Egyedül a klmía ventire ír be hibát a diag, viszont amiatt még működnie kellene.

Ha nem megy a klímaventi, lehet, hogy már kevés a gáz, esetleg a túlnyomás miatt elengedte. Esetleg a kompresszorod nem jó. Menet közben is próbáltad?


Van benne gáz azt ellenőriztük. Komresszor is jó, mert a diaggal megmozgattuk. Igen, menet közben is próbáltuk, de sajnos semmi.

Diaggal max a mágneskuplungot tudod megnézni. Nyomást csinál?


Azt miből lehet megállpítani?


Elmész egy klímáshoz, mondod neki, hogy tegye rá a gyomásmérőjét a magasnyomású ágra, és bekapcsolod a klímát, vagy diaggal behúzatod a kompresszor kuplungját és rögtön látod, hogy mennyire életképes a kompresszorod.

Re: Klíma!

2016.07.22. 13:47

Sziasztok! Tud valaki szerelőt ajánlani aki kicseréli nekem a klíma ventillátort (bontottat már megvettem) most a hétvégén?
Én kecskeméti vagyok, de 100km körzetben bárhova elviszem, ahol meg lehet várni a munkát. Köszi. (3305518@gmail.com)

Re: Klíma!

2016.07.24. 13:02

Sziasztok,

A kérdések-válaszok topicban írtam hogy a klímám nem mindig kapcsol be.
Arra gyanakodtam, hogy kevés a gáz, de voltam bemérettem és tökéletes-mondjuk mikor bekapcsol akkor akkor elég hideget fúj- szóval nem tudom mi lehet a gond. Külső hőmérséklet jeladó jó. Magneskapcsolo jó, már csak a klímahűtő maradt, aminek ha megy furcsa hangja is van...Lehet ez döglődik?Tudom eut valahogy ellenőrizni?

Köszi



Tapatalkkal küldve az én LG-H815 eszközömről

Re: Klíma!

2016.07.24. 15:08

notaridavid írta:Sziasztok,

A kérdések-válaszok topicban írtam hogy a klímám nem mindig kapcsol be.
Arra gyanakodtam, hogy kevés a gáz, de voltam bemérettem és tökéletes-mondjuk mikor bekapcsol akkor akkor elég hideget fúj- szóval nem tudom mi lehet a gond. Külső hőmérséklet jeladó jó. Magneskapcsolo jó, már csak a klímahűtő maradt, aminek ha megy furcsa hangja is van...Lehet ez döglődik?Tudom eut valahogy ellenőrizni?

Köszi



Tapatalkkal küldve az én LG-H815 eszközömről


Van INPA-d? azzal le lehet tesztelni a ventilátort, én is csináltam már, asszem 10 és 90% közötti kimeneti teljesítményt tudsz kézileg ráadni. Az nem hazudik :wink:

Re: Klíma!

2016.07.24. 15:38

atesz155 írta:
notaridavid írta:Sziasztok,

A kérdések-válaszok topicban írtam hogy a klímám nem mindig kapcsol be.
Arra gyanakodtam, hogy kevés a gáz, de voltam bemérettem és tökéletes-mondjuk mikor bekapcsol akkor akkor elég hideget fúj- szóval nem tudom mi lehet a gond. Külső hőmérséklet jeladó jó. Magneskapcsolo jó, már csak a klímahűtő maradt, aminek ha megy furcsa hangja is van...Lehet ez döglődik?Tudom eut valahogy ellenőrizni?

Köszi



Tapatalkkal küldve az én LG-H815 eszközömről


Van INPA-d? azzal le lehet tesztelni a ventilátort, én is csináltam már, asszem 10 és 90% közötti kimeneti teljesítményt tudsz kézileg ráadni. Az nem hazudik :wink:

Szia atesz155

Sajnos, nincs. Diag. kábel még úton.

Köszi.

David

Tapatalkkal küldve az én LG-H815 eszközömről

Re: Klíma!

2016.07.27. 19:00

Sajnos zörög a klímakompresszorom (bekapcsolt állapotban - egyébként hűt rendesen), SOS segítségre lenne szükségem Debrecenben (hétvégén, vagy jövő héten utaznék). Kit javasoltok?

Re: Klíma!

2016.08.01. 18:42

Sziasztok!

Kicsit kívülállóként érkeztem hozzátok, ugyanis nekem nem BMW-m van (de azért hátsókerekes :D ). Viszont legjobb barátom egy 97-es 525 tds büszke tulajdonosa. Kicsit több, mint egy éve van meg és elég nagy átalakuláson ment keresztül. Szinte már rá sem ismerni, a vételi állapothoz képest nagyon sok mindent rendbe raktunk rajta :)

Azonban a klímával eléggé nagy gondban vagyunk; vásárláskor abszolút nem működött, ezután klímás ellenőrizte a tömítettséget, majd feltöltötte a rendszert. Ekkor jött elő a probléma, hogy a hópihe gomb benyomása után csak 3-4 perc elteltével kapcsol a klíma. Ilyenkor behúz a mágneskuplung és rögtön indul is a klíma venti, bent pedig szibériai hideg lesz azonnal :D Menet közben néha előfordul, hogy leáll 1-2 percre, majd újra bekapcsol.

Végigolvastam a topicot és láttam hogy 3-4 tds tulaj hasonlóan járt, de megoldást nem találtam a problémára. Van esetleg bárkinek ötlete, hogy mégis mi okozhatja ezt? Milyen irányba induljunk el egyáltalán? Klímások csak vakarják a fejüket, és random dolgokat cseréltetnének, látszik hogy ők sem tudják mi a gond.
Üdv.

Re: Klíma!

2016.08.04. 13:05

Sziasztok!Olyan gondom lenne hogy a klímavezérlő mögött folyamatosan hallani olyan ventillator hangot,amikor le van állítva a kocsi és a kulcs is kivéve akkor is.Ez gyári vagy valami nem okés?Honnan tudom ha a süni hibás?
Köszi

Re: Klíma!

2016.08.04. 16:06

Csöpi írta:Sziasztok!Olyan gondom lenne hogy a klímavezérlő mögött folyamatosan hallani olyan ventillator hangot,amikor le van állítva a kocsi és a kulcs is kivéve akkor is.Ez gyári vagy valami nem okés?Honnan tudom ha a süni hibás?
Köszi

Gyári és nem "okés", ha hallod! Szedd szét, tisztítsd ki!
Ha a süni rossz akkor sok/valamilyen anomália van a hűtés-fűtés-ventilláció vonalon.
Hozzászólás küldése

VigLink badge