Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Hozzászólás küldése

2007.03.18. 12:34

Sepi írta:
admin írta:
Zoli írta:
admin írta:
Zoli írta:Nekem nem azért mondták hogy minden leállítás előtt járassam ki a hideg levegőt belőle,mert büdös lessz,hanem állítólag tönkre megy ha mindig úgy állítom le,és indítom el az autót hogy a klíma be van kapcsolva.Állítólag a hirtelen hőmérséklet változás árt neki.
Szerintetek ez igaz lehet?

Ezt nem értem milyen hirtelen hőmérséklet változás?


Hát szerintem a klíma kompresszorba hideg a gáz,a kinti levegő mondjuk 30 fok,+motor hő,ez nagy külömbség,és ezért kell ki kapcsolni a klímát úgy hogy még fél percig jár a motor és a ventilátor,így ki járatja a hideg gázt a rendszerből.
Szerintem ez hülyeség!

A klíma kompresszor amúgy sem hideg.A kompresszor sűríti a gázt(hűtőközeg) nagynyomásra ekkor kb 40-50C° amit be tol a hűtő kondenzátorba ott a menetszél hatására(ventilátor)le kondenzálódik(le hűl) és folyadék halmazállapotuvá válik ez a folyadék kerül beporlasztásra a hőcserélőbe(utastér radiátor)és itt elpárolog vagyis folyadékból gázneművé válik és a halmazállapot változáskor keletkezik a hideg és ezt a hideget fúja le a ventilátor az utastérbe és az elpárból újra a kompresszorba megy a gáz és így körbe körbe míg megy a kompresszor.Ha a kompresszor megál a nyomás ki egyenlítődik a két oldalán egy kis idő elteltével.

nagy vonalakban így működik ezért tartom hülyeségnek.


A kondenzvíz levezető kis cső az utastér radiátor alól jön valahonnan?

igen!
Mivel az elpárologtató hideg, a venti tolja át rajta a meleg levegőt így ki csapódik a levegő páratartalma és folyik ki azon a kis csövön.

2007.03.18. 17:02

admin írta:
Sepi írta:
admin írta:
Zoli írta:
admin írta:
Zoli írta:Nekem nem azért mondták hogy minden leállítás előtt járassam ki a hideg levegőt belőle,mert büdös lessz,hanem állítólag tönkre megy ha mindig úgy állítom le,és indítom el az autót hogy a klíma be van kapcsolva.Állítólag a hirtelen hőmérséklet változás árt neki.
Szerintetek ez igaz lehet?

Ezt nem értem milyen hirtelen hőmérséklet változás?


Hát szerintem a klíma kompresszorba hideg a gáz,a kinti levegő mondjuk 30 fok,+motor hő,ez nagy külömbség,és ezért kell ki kapcsolni a klímát úgy hogy még fél percig jár a motor és a ventilátor,így ki járatja a hideg gázt a rendszerből.
Szerintem ez hülyeség!

A klíma kompresszor amúgy sem hideg.A kompresszor sűríti a gázt(hűtőközeg) nagynyomásra ekkor kb 40-50C° amit be tol a hűtő kondenzátorba ott a menetszél hatására(ventilátor)le kondenzálódik(le hűl) és folyadék halmazállapotuvá válik ez a folyadék kerül beporlasztásra a hőcserélőbe(utastér radiátor)és itt elpárolog vagyis folyadékból gázneművé válik és a halmazállapot változáskor keletkezik a hideg és ezt a hideget fúja le a ventilátor az utastérbe és az elpárból újra a kompresszorba megy a gáz és így körbe körbe míg megy a kompresszor.Ha a kompresszor megál a nyomás ki egyenlítődik a két oldalán egy kis idő elteltével.

nagy vonalakban így működik ezért tartom hülyeségnek.


A kondenzvíz levezető kis cső az utastér radiátor alól jön valahonnan?

igen!
Mivel az elpárologtató hideg, a venti tolja át rajta a meleg levegőt így ki csapódik a levegő páratartalma és folyik ki azon a kis csövön.


Akkor ha nem folyik ki a víz, az bebüdösödhet. Gondolom csak alulról lehet hozzáférni a csőhöz. Nekem lehet el van dugulva, mert kikapcsolás után "vizesfelmosórongy szag" van...

2007.03.18. 18:34

Igen attól lehet büdös hogy sokáig áll benne a viz mert nem tud ki folyni vagy csak lassan szivárog ki.

2007.03.18. 21:50

admin írta:
Zoli írta:
admin írta:
Zoli írta:Nekem nem azért mondták hogy minden leállítás előtt járassam ki a hideg levegőt belőle,mert büdös lessz,hanem állítólag tönkre megy ha mindig úgy állítom le,és indítom el az autót hogy a klíma be van kapcsolva.Állítólag a hirtelen hőmérséklet változás árt neki.
Szerintetek ez igaz lehet?

Ezt nem értem milyen hirtelen hőmérséklet változás?


Hát szerintem a klíma kompresszorba hideg a gáz,a kinti levegő mondjuk 30 fok,+motor hő,ez nagy külömbség,és ezért kell ki kapcsolni a klímát úgy hogy még fél percig jár a motor és a ventilátor,így ki járatja a hideg gázt a rendszerből.
Szerintem ez hülyeség!

A klíma kompresszor amúgy sem hideg.A kompresszor sűríti a gázt(hűtőközeg) nagynyomásra ekkor kb 40-50C° amit be tol a hűtő kondenzátorba ott a menetszél hatására(ventilátor)le kondenzálódik(le hűl) és folyadék halmazállapotuvá válik ez a folyadék kerül beporlasztásra a hőcserélőbe(utastér radiátor)és itt elpárolog vagyis folyadékból gázneművé válik és a halmazállapot változáskor keletkezik a hideg és ezt a hideget fúja le a ventilátor az utastérbe és az elpárból újra a kompresszorba megy a gáz és így körbe körbe míg megy a kompresszor.Ha a kompresszor megál a nyomás ki egyenlítődik a két oldalán egy kis idő elteltével.

nagy vonalakban így működik ezért tartom hülyeségnek.


Köszönöm szépen ez nagyon szakszerű volt,még én is meg értettem a működését.
Akkor hagyhatom állandóan be kapcsolva,és nem lesz semmi baja?
Egyébként te hogy használod a klímát,ha nem titok,kapcsogatod,vagy mindig be van kapcsolva?

2007.03.18. 22:03

Hali! Hogyan lehet a klímát előre programozni? Mondjuk 13 órakor kiszellőztetni a kocsit egy 10 percre? üdv

2007.03.18. 23:09

Zoli írta:
Köszönöm szépen ez nagyon szakszerű volt,még én is meg értettem a működését.
Akkor hagyhatom állandóan be kapcsolva,és nem lesz semmi baja?
Egyébként te hogy használod a klímát,ha nem titok,kapcsogatod,vagy mindig be van kapcsolva?

Nekem télen kivolt kapcsolva(mert elméletileg amugyse menne) de nyáron nem kapcsolgatom be van kapcsolva álandóan.

2007.03.18. 23:11

kz írta:Hali! Hogyan lehet a klímát előre programozni? Mondjuk 13 órakor kiszellőztetni a kocsit egy 10 percre? üdv

Klímát nem tudod csak az álló szellőztetést feltéve ha felvan programozva neked.

2007.03.19. 22:59

admin írta:
kz írta:Hali! Hogyan lehet a klímát előre programozni? Mondjuk 13 órakor kiszellőztetni a kocsit egy 10 percre? üdv

Klímát nem tudod csak az álló szellőztetést feltéve ha felvan programozva neked.


Mi az az álló szellőztetés,azt minden digit klíma tudja,vagy a klímához semmi köze?

2007.03.20. 00:12

admin írta:
kz írta:Hali! Hogyan lehet a klímát előre programozni? Mondjuk 13 órakor kiszellőztetni a kocsit egy 10 percre? üdv

Klímát nem tudod csak az álló szellőztetést feltéve ha felvan programozva neked.

Honnan tudom, hogy fel van programozva álló szellőztetésre? Van Time 1 és 2, amiket be tudok állítani. Ilyenkor valami piros led is világít, :idea: ha jól emlékszem. Bár még sosem kaptam rajta, hogy abban az időben, amit beállítottam beindult volna a szellőztetetés, de nem is figyeltem. Mit kell csainálni, hogy kiderüljön? i

2007.03.20. 00:28

kz írta:
admin írta:
kz írta:Hali! Hogyan lehet a klímát előre programozni? Mondjuk 13 órakor kiszellőztetni a kocsit egy 10 percre? üdv

Klímát nem tudod csak az álló szellőztetést feltéve ha felvan programozva neked.

Honnan tudom, hogy fel van programozva álló szellőztetésre? Van Time 1 és 2, amiket be tudok állítani. Ilyenkor valami piros led is világít, :idea: ha jól emlékszem. Bár még sosem kaptam rajta, hogy abban az időben, amit beállítottam beindult volna a szellőztetetés, de nem is figyeltem. Mit kell csainálni, hogy kiderüljön? i

Elméletileg annak kell lennie :!: Ha nincs felprogramozva akkor nincs time1 time2.Decsak 16C° feleti külső hőmérséklet fölöt müködik.Belehet programozni időre vagy közvetlenül belehet inditani,ha vilog a piros akkor időzités bevan kapcsolva ha világit akkor megy.De csak alló helyzetbe müködik!!
A beálitáshoz vagy MID-kell vagy board monitor(navi)

2007.03.20. 00:30

Zoli írta:
admin írta:
kz írta:Hali! Hogyan lehet a klímát előre programozni? Mondjuk 13 órakor kiszellőztetni a kocsit egy 10 percre? üdv

Klímát nem tudod csak az álló szellőztetést feltéve ha felvan programozva neked.


Mi az az álló szellőztetés,azt minden digit klíma tudja,vagy a klímához semmi köze?

Az utas teret lehet kiszelőztetni hogy amikor beszálsz ne legyen kánikula!
Minimum MID-nek kell lenni,hogy be tud programozni.

2007.03.20. 02:35

Köszi Admin!
Most már előfordul néha jó idő, ki fogom próbálni.
Gondolom, hogy jót tesz a kocsinak, ha nem hevül túlságosan fel. Különösen a pixeleknek, ha jól tudom.
Mire kell figyelni? Például a riasztót nem idítja be?
Köszi

2007.03.20. 16:01

Szerintem a gond az hogy sokan sutty leállítják a kocsit és ekkor már nem fuj a venti befelé és a jéghideg elpárologtatón ilyenkor csapódik le a legtöbb pára ami a légáramlás hiányában jól rá is szárad. És innentől csak bűz és bűz.
Mindig érkezés elött fél perccel lekapcsolom a klímát de a ventit hagyom. így tettem minden bömösömnél, csak hallomásból ismerem a büdös klímát.
Azt nem értem hogy minden szarságot zümmögtet még percekig a gép de a frászért nem szárítja le az elpárologtatót.

2007.03.20. 16:06

admin írta:
Zoli írta:
admin írta:
kz írta:Hali! Hogyan lehet a klímát előre programozni? Mondjuk 13 órakor kiszellőztetni a kocsit egy 10 percre? üdv

Klímát nem tudod csak az álló szellőztetést feltéve ha felvan programozva neked.


Mi az az álló szellőztetés,azt minden digit klíma tudja,vagy a klímához semmi köze?

Az utas teret lehet kiszelőztetni hogy amikor beszálsz ne legyen kánikula!
Minimum MID-nek kell lenni,hogy be tud programozni.


Utastér szellőztetésre beszállás elött nagyszerűen megfelel az indítókulcs. Mikor közelitem a gépet megnyomom a nyitást és úgytartom, ekkor lehuzza az összes ablakot. beülök, mire inditok és elindulok már ki is van szellőztetve :-) felhúzás, klima max, megfázás.

2007.03.20. 22:51

admin írta:
Zoli írta:
admin írta:
kz írta:Hali! Hogyan lehet a klímát előre programozni? Mondjuk 13 órakor kiszellőztetni a kocsit egy 10 percre? üdv

Klímát nem tudod csak az álló szellőztetést feltéve ha felvan programozva neked.


Mi az az álló szellőztetés,azt minden digit klíma tudja,vagy a klímához semmi köze?

Az utas teret lehet kiszelőztetni hogy amikor beszálsz ne legyen kánikula!
Minimum MID-nek kell lenni,hogy be tud programozni.

MID-em van,de nem tudom hogy kell be programozni az álló szellőztetést.
Kérlek segíts!

2007.04.12. 21:14

Sziasztok !! A gondom a következő ,sajnos nemfolyik ki a kondenzvíz a klíma" túlfolyóján",nagyonn jólmüködik a klíma hüt mint állat de nincs kondenz víz :!: Némi nemü szagokat érzek de nem veszéjes mert énis leszoktam kis levegövel fujatni az elpárt :!: Szóval hozzáértök mit csináljak :?:

2007.04.12. 21:54

Zoli írta:
admin írta:
Zoli írta:
admin írta:
kz írta:Hali! Hogyan lehet a klímát előre programozni? Mondjuk 13 órakor kiszellőztetni a kocsit egy 10 percre? üdv

Klímát nem tudod csak az álló szellőztetést feltéve ha felvan programozva neked.


Mi az az álló szellőztetés,azt minden digit klíma tudja,vagy a klímához semmi köze?

Az utas teret lehet kiszelőztetni hogy amikor beszálsz ne legyen kánikula!
Minimum MID-nek kell lenni,hogy be tud programozni.

MID-em van,de nem tudom hogy kell be programozni az álló szellőztetést.
Kérlek segíts!


Ebben én nem tudok segiteni mert nekem nincs felprogizva!

2007.04.13. 22:04

Zoli ,megpróbálom leírni hogytudod beprogramozni a szellöztetést :!: De biztos segitenek atöbiek is !!!
1.menü gomb,kiválasztod a Standlüftung-ot az az áló szellöztetés, jobb tekerö gomb benyom ,2 ott befog jönni az hogy ZEIT 1,ZEIT 2 , és alatta még valami iromány amit most nemtudok de azzal lehet bekapcsolni direktbe a szellöztetést :!: Na szóval, rámész a ZEIT 1 re jobb tekerö gomb benyom, kijelöli az idöt a tekerögomb forgatásával tudod be álítani az idöt hogy mikor kapcsoljon be pl. 16.00 mikor ez megvan a tekerö gombot benyomod és az idö beálitás elött egy kockábann pipa jelenik meg ,és a tekerö gomb mellet egy piros X fog világítani, ez aszt jelenti ho be van programozva a szellöztetés :!: A megadott idöben be kapcsol és inét nemtom pontosan hogy menyi ideig megy :oops: és kicseréli a levegöt a gépbenn :!: Remélem lehet érteni, ha valamit nemjól írtam bocsi :oops:

2007.04.14. 15:56

dcs73 írta:Zoli ,megpróbálom leírni hogytudod beprogramozni a szellöztetést :!: De biztos segitenek atöbiek is !!!
1.menü gomb,kiválasztod a Standlüftung-ot az az áló szellöztetés, jobb tekerö gomb benyom ,2 ott befog jönni az hogy ZEIT 1,ZEIT 2 , és alatta még valami iromány amit most nemtudok de azzal lehet bekapcsolni direktbe a szellöztetést :!: Na szóval, rámész a ZEIT 1 re jobb tekerö gomb benyom, kijelöli az idöt a tekerögomb forgatásával tudod be álítani az idöt hogy mikor kapcsoljon be pl. 16.00 mikor ez megvan a tekerö gombot benyomod és az idö beálitás elött egy kockábann pipa jelenik meg ,és a tekerö gomb mellet egy piros X fog világítani, ez aszt jelenti ho be van programozva a szellöztetés :!: A megadott idöben be kapcsol és inét nemtom pontosan hogy menyi ideig megy :oops: és kicseréli a levegöt a gépbenn :!: Remélem lehet érteni, ha valamit nemjól írtam bocsi :oops:


Hmm a kis piros ventillátor alakú ledre gondolsz, az kapcsol be?Mert akkor ezt már sikerült megoldanom nekem is, de tök véletlen :D

2007.04.14. 23:20

dcs73 írta: A megadott idöben be kapcsol és inét nemtom pontosan hogy menyi ideig megy :oops: és kicseréli a levegöt a gépbenn :!:


30 percig megy ilyenkor a szellőztetés.
ja: és 16 fok külső hőmérséklet alatt nem működik.
Hozzászólás küldése

VigLink badge