Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Hozzászólás küldése

Re: TV- NAVI

2019.02.13. 02:01

dajka995 írta:Sziasztok!
Most került a kezemhez egy 2001-es 5-ös BMW, és az lenne a kérdésem, hogy a tv-t hogyan tudom újra életre kelteni benne?
Gyári tv modul van benne, tehát az analóg sugárzást az tudta.
Előre is köszönöm!

Analóg TV adást szeretnél sugározni? -vagy mi a terved? Mi baja konkrétan?

Re: TV- NAVI

2019.02.13. 16:56

Imco írta:
dajka995 írta:Sziasztok!
Most került a kezemhez egy 2001-es 5-ös BMW, és az lenne a kérdésem, hogy a tv-t hogyan tudom újra életre kelteni benne?
Gyári tv modul van benne, tehát az analóg sugárzást az tudta.
Előre is köszönöm!

Analóg TV adást szeretnél sugározni? -vagy mi a terved? Mi baja konkrétan?

Szia!
Nem, hanem az érdekelne, hogy a digitális adás vételéhez mi szükséges.

Re: TV- NAVI

2019.02.14. 09:55

dajka995 írta:
Imco írta:
dajka995 írta:Sziasztok!
Most került a kezemhez egy 2001-es 5-ös BMW, és az lenne a kérdésem, hogy a tv-t hogyan tudom újra életre kelteni benne?
Gyári tv modul van benne, tehát az analóg sugárzást az tudta.
Előre is köszönöm!

Analóg TV adást szeretnél sugározni? -vagy mi a terved? Mi baja konkrétan?

Szia!
Nem, hanem az érdekelne, hogy a digitális adás vételéhez mi szükséges.

Létezett digitális tuner a miénkhez arany árban. Nem nagyon fogsz bontottan sem találni.
Ha nagyon TV-zni szeretnél akkor valami külsős cuccot kell beszerelni.
Van itt néhány ajánlás ilyen-olyan márkákra. 100 ezres nagyságrend.

Re: TV- NAVI

2019.02.21. 19:51

Üdv!térkép dvd-t keresek e39 530d-hez,mk4, 2000 10.havi..A szoftwert már frissítettem,de térképlemezt(2011,12,13,stb..) nem találok
sehol.

Re: TV- NAVI

2019.02.21. 21:01

mezga76 írta:Üdv!térkép dvd-t keresek e39 530d-hez,mk4, 2000 10.havi..A szoftwert már frissítettem,de térképlemezt(2011,12,13,stb..) nem találok
sehol.

Szia!

A Google a barátod. Beírod, hogy bmw navigation dvd road map europe high 2018, és letöltöd.

Üdv.
Zoli

Re: TV- NAVI

2019.02.22. 22:32

Sziasztok! Biztos nagy egyszerű, de nem jövök rá... 16:9es navi van az autóban mk3. Nem tudom úgy beállítani, hogy alapból a rádiót mutassa a kijelző, mindig átugrik a beállításokra. Vagy ez így normális? Illetve kis apróság, de miért nem jelenik meg a bmw logó az autó kinyitásakor? Köszönöm a segítséget előre is :) (1 hete van meg az autó) :)

Re: TV- NAVI

2019.03.05. 21:44

Szevasztok fanok!
Nos, eljutottam odáig, hogy sikerült szereznem egy gyári 16:9-es navi szettet egy 2001-es e39-ből. Kompletten kibonthattam magamnak mindent, a beszerelés is megvolt kb fél nap alatt. Szól szépen ahogy kell, viszont elkezdett recsegni a hangszóró bal oldalt. Ma már nem jön hang egyik hangszórón sem. Küldtek a pixelfixhez, (25-40között), utána otthon szervizelős emberkékhez (20-23között volt a javítás), aztán nekiláttam magam.
Mielőtt sok tízezret kiszórtok javításra, olvassatok. Ebay-en vettem egy 4x50W-os TDA erősítő panelt, (bármilyen panel jó, amin 4 kimenet van, és 12V-ról üzemel) a régi két erősítő chippet kiforrasztottam, ezt pedig a helyére. Voala, hibátlanul üzemel a rendszer. Ha van rá igény készítek róla képeket vagy egy kisebb leírást is mit hová forrassz, de kb 15 perces menet. :)

Ezt a hozzászólást a szerzőnek tomi520 az itt látható tagok köszönték meg: 2 Schnitzer, ST1
Értékelés: 9.52%

Re: TV- NAVI

2019.03.08. 09:47

tomi520 írta:Szevasztok fanok!
Nos, eljutottam odáig, hogy sikerült szereznem egy gyári 16:9-es navi szettet egy 2001-es e39-ből. Kompletten kibonthattam magamnak mindent, a beszerelés is megvolt kb fél nap alatt. Szól szépen ahogy kell, viszont elkezdett recsegni a hangszóró bal oldalt. Ma már nem jön hang egyik hangszórón sem. Küldtek a pixelfixhez, (25-40között), utána otthon szervizelős emberkékhez (20-23között volt a javítás), aztán nekiláttam magam.
Mielőtt sok tízezret kiszórtok javításra, olvassatok. Ebay-en vettem egy 4x50W-os TDA erősítő panelt, (bármilyen panel jó, amin 4 kimenet van, és 12V-ról üzemel) a régi két erősítő chippet kiforrasztottam, ezt pedig a helyére. Voala, hibátlanul üzemel a rendszer. Ha van rá igény készítek róla képeket vagy egy kisebb leírást is mit hová forrassz, de kb 15 perces menet. :)

Én szívesen megnézném, egy kisebb pdf leírás formájában. :)

Re: TV- NAVI

2019.04.04. 21:54

Sziasztok!

Segítsetek nekem abban miért van az,hogy a Navigációs egységem(MK4) Nem csinál semmit csak üzem alatt van és nem viszi a lemezt.Kicseréltem egy másik MK4-es re de így a menüben nincsen ott a navigációs pont. Olyan mint ha kiradírozták volna azt az opciót.

Re: TV- NAVI

2019.04.24. 17:13

Eonon és társai:

https://totalcar.hu/tanacsok/kutyudokto ... radioknal/

Re: TV- NAVI

2019.05.01. 01:37

Sziasztok!
E39 android navi upgraddel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni, hátha találkozott már valaki ugyanezen szituációval mint amivel szemben most én állok :)

A cél az, hogy E39 gyári 16:9 -es navit szeretném lecserélni androidos fejegységre + resler ibus + app.
Konkrétan ezt a fejegységet néztem ki:
https://www.ebay.com/itm/Octa-Core-Andr ... ctupt=true

Egyik barátomnak van ugyanazon évjáratú e39-e mint az enyém (2001), ugyanazon 16:9-es egységgel - ebben az autóban már láttam a navi csatlakozóját, az viszont nem ilyen csatlakozó mint amilyet ez igényel (2 db kisebb csatlakozó ment rá a navira, egy kék meg talán egy fehér)
Lehetséges olyan verzió, hogy nem hátulról kell előre hozni a csatlakozót egy hosszabbítóval, vagy gyári 16:9 esetén csak ez a lehetőség van ?
Egyébként erről ezt a nagy csatlakozót egyszer már láttam az autómban hátul, a bm24 modulra csatlakozik rá.... csak hogy ezt innen kellene előre vinnem ezek szerint ? Esetleg bármi halvány esély arra, hogy nem kell előre vinnem ? :D


Hálás köszönetem bármilyen témához tartozó apró információért cserébe :)

Üdv,
Bálint

Re: TV- NAVI

2019.05.01. 03:34

hosszabbító :lol:
szerk: beépítheted a csomagtartóba is, akkor kihagyhatod a hosszabbítót :mrgreen:

Re: TV- NAVI

2019.05.01. 11:22

Szuperkacsa írta:Sziasztok!
E39 android navi upgraddel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni, hátha találkozott már valaki ugyanezen szituációval mint amivel szemben most én állok :)

A cél az, hogy E39 gyári 16:9 -es navit szeretném lecserélni androidos fejegységre + resler ibus + app.
Konkrétan ezt a fejegységet néztem ki:
https://www.ebay.com/itm/Octa-Core-Andr ... ctupt=true

Egyik barátomnak van ugyanazon évjáratú e39-e mint az enyém (2001), ugyanazon 16:9-es egységgel - ebben az autóban már láttam a navi csatlakozóját, az viszont nem ilyen csatlakozó mint amilyet ez igényel (2 db kisebb csatlakozó ment rá a navira, egy kék meg talán egy fehér)
Lehetséges olyan verzió, hogy nem hátulról kell előre hozni a csatlakozót egy hosszabbítóval, vagy gyári 16:9 esetén csak ez a lehetőség van ?
Egyébként erről ezt a nagy csatlakozót egyszer már láttam az autómban hátul, a bm24 modulra csatlakozik rá.... csak hogy ezt innen kellene előre vinnem ezek szerint ? Esetleg bármi halvány esély arra, hogy nem kell előre vinnem ? :D


Hálás köszönetem bármilyen témához tartozó apró információért cserébe :)


Üdv,
Bálint


Kérdésedre ment a privát üzi, de bemásolom ide is, hátha mást is érdekel a téma:


Szia,

igen benne voltam a témában rendesen, nekem gyönyörűen összejött. Én egy ilyet tettem be, de ettől már van újabb típus:

https://www.eonon.com/ProductShow.aspx?productNo=GA7201

Ugyanezen az oldalon, ha legörgetsz jól a lap aljára, akkor látni fogsz különböző csatlakozókat.

Három lehetőség van.

1 Vagy hátúról kell előrehozni egy külön kábelköteggel, akkor meg kell venni külön a kábelt hozzá.
Ez leginkább a DSP-s rendszereknél van, ahol hátul van az erősítő.

2 Elől a gyári navi helyén van a 17 dines csatlakozó és egyszerűen csak össze kell dugni és kész is. (Ez van nekem is.)

3 A régebbi típusoknál két kis csatika van elől amiről írtál, akkor kell egy átalakító. A0579 az eonon-nál. Itt a leírás:

https://www.eonon.com/ProductShow.aspx?productNo=A0579

Azt a fejegységet nem ismerem amit Te néztél, de gyanítom ugyanez lehet ott is. Én az Eonon-t azért választottam, mert
teljesen a gyári mintája, viszont androidos. Teljesen jól működik, tulajdonképpen mint egy táblagép.

A többi cucc, a resler féle kütyü és az Ibus app nem nagy durranás bekötni, viszont marha jó cucc. Egy csomó extrát ad
a kocsihoz. Én most pont az OBD Bluetooth-os összeköttetéssel kísérletezem, ha sikerül akkor már diagnosztikát is tudok csinálni
a fejegységen keresztül. (Ez még folyamatban van nálam)

Nézegesd át az Eonon-os linkeket ott van mindenféle kép meg leírás.

Re: TV- NAVI

2019.05.01. 12:38

NagySándor írta:
Szuperkacsa írta:Sziasztok!
E39 android navi upgraddel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni, hátha találkozott már valaki ugyanezen szituációval mint amivel szemben most én állok :)

A cél az, hogy E39 gyári 16:9 -es navit szeretném lecserélni androidos fejegységre + resler ibus + app.
Konkrétan ezt a fejegységet néztem ki:
https://www.ebay.com/itm/Octa-Core-Andr ... ctupt=true

Egyik barátomnak van ugyanazon évjáratú e39-e mint az enyém (2001), ugyanazon 16:9-es egységgel - ebben az autóban már láttam a navi csatlakozóját, az viszont nem ilyen csatlakozó mint amilyet ez igényel (2 db kisebb csatlakozó ment rá a navira, egy kék meg talán egy fehér)
Lehetséges olyan verzió, hogy nem hátulról kell előre hozni a csatlakozót egy hosszabbítóval, vagy gyári 16:9 esetén csak ez a lehetőség van ?
Egyébként erről ezt a nagy csatlakozót egyszer már láttam az autómban hátul, a bm24 modulra csatlakozik rá.... csak hogy ezt innen kellene előre vinnem ezek szerint ? Esetleg bármi halvány esély arra, hogy nem kell előre vinnem ? :D


Hálás köszönetem bármilyen témához tartozó apró információért cserébe :)


Üdv,
Bálint


Kérdésedre ment a privát üzi, de bemásolom ide is, hátha mást is érdekel a téma:


Szia,

igen benne voltam a témában rendesen, nekem gyönyörűen összejött. Én egy ilyet tettem be, de ettől már van újabb típus:

https://www.eonon.com/ProductShow.aspx?productNo=GA7201

Ugyanezen az oldalon, ha legörgetsz jól a lap aljára, akkor látni fogsz különböző csatlakozókat.

Három lehetőség van.

1 Vagy hátúról kell előrehozni egy külön kábelköteggel, akkor meg kell venni külön a kábelt hozzá.
Ez leginkább a DSP-s rendszereknél van, ahol hátul van az erősítő.

2 Elől a gyári navi helyén van a 17 dines csatlakozó és egyszerűen csak össze kell dugni és kész is. (Ez van nekem is.)

3 A régebbi típusoknál két kis csatika van elől amiről írtál, akkor kell egy átalakító. A0579 az eonon-nál. Itt a leírás:

https://www.eonon.com/ProductShow.aspx?productNo=A0579

Azt a fejegységet nem ismerem amit Te néztél, de gyanítom ugyanez lehet ott is. Én az Eonon-t azért választottam, mert
teljesen a gyári mintája, viszont androidos. Teljesen jól működik, tulajdonképpen mint egy táblagép.

A többi cucc, a resler féle kütyü és az Ibus app nem nagy durranás bekötni, viszont marha jó cucc. Egy csomó extrát ad
a kocsihoz. Én most pont az OBD Bluetooth-os összeköttetéssel kísérletezem, ha sikerül akkor már diagnosztikát is tudok csinálni
a fejegységen keresztül. (Ez még folyamatban van nálam)

Nézegesd át az Eonon-os linkeket ott van mindenféle kép meg leírás.


Köszönöm itt is a segítséged!

Ha az van, hogy kábeleznem kell, nem tudtok valakit aki csinált már, és vállal is ilyet ? :D nem tűnik túl egyszerűnek a dolog :/

Re: TV- NAVI

2019.10.23. 10:54

Sziasztok,

Egy elég egyszerű kérdéssel fordulok hozzátok.
Újdonsült BMW tulaj vagyok és szeretnék az 5-ös E39-embe egy androidos fejegységet rakni, de nem ezeket az OEM kinézetűeket mint az Eonon GA7201A, hanem a tablet nagykijelzőt.
A topikot olvasgatva világossá vált számomra, hogy ha ilyenben gondolkodok akkor az Eonon a megfelelő választás. Körbe is néztem az oldalukon de ebből a kinézetből csak a GA9350B -t találtam ami E46-ba való az oldal szerint. (https://www.eonon.com/Android-Car-GPS/V ... h-5-0.html)

Nah most a kérdésem az, hogy vajon ez kompatibilis-e az én 2003-as E39-emmel?
Szerintem ami jelenleg benne van az minden gyári. Nincs benne semmi navi csak a kazetta olvasó és rádió van elöl (digit klímával, nem tudom ez számít-e) illetve hátul a sok lemezes cd olvasó.

Válaszaitokat előre is köszönöm, és elnézést a fapados kérdés miatt.
Szotyi,

Re: TV- NAVI

2019.10.23. 11:23

sz0tyi írta:Sziasztok,

Egy elég egyszerű kérdéssel fordulok hozzátok.
Újdonsült BMW tulaj vagyok és szeretnék az 5-ös E39-embe egy androidos fejegységet rakni, de nem ezeket az OEM kinézetűeket mint az Eonon GA7201A, hanem a tablet nagykijelzőt.
A topikot olvasgatva világossá vált számomra, hogy ha ilyenben gondolkodok akkor az Eonon a megfelelő választás. Körbe is néztem az oldalukon de ebből a kinézetből csak a GA9350B -t találtam ami E46-ba való az oldal szerint. (https://www.eonon.com/Android-Car-GPS/V ... h-5-0.html)

Nah most a kérdésem az, hogy vajon ez kompatibilis-e az én 2003-as E39-emmel?
Szerintem ami jelenleg benne van az minden gyári. Nincs benne semmi navi csak a kazetta olvasó és rádió van elöl (digit klímával, nem tudom ez számít-e) illetve hátul a sok lemezes cd olvasó.

Válaszaitokat előre is köszönöm, és elnézést a fapados kérdés miatt.
Szotyi,
Szerintem ilyenbol az e46-ba es e39-be valo kozott csak az elolap a kulonbseg, mas a muszerfal formaja. Lehet tevedek es van mas is.

Re: TV- NAVI

2019.10.23. 11:35

morv írta:
sz0tyi írta:Sziasztok,

Egy elég egyszerű kérdéssel fordulok hozzátok.
Újdonsült BMW tulaj vagyok és szeretnék az 5-ös E39-embe egy androidos fejegységet rakni, de nem ezeket az OEM kinézetűeket mint az Eonon GA7201A, hanem a tablet nagykijelzőt.
A topikot olvasgatva világossá vált számomra, hogy ha ilyenben gondolkodok akkor az Eonon a megfelelő választás. Körbe is néztem az oldalukon de ebből a kinézetből csak a GA9350B -t találtam ami E46-ba való az oldal szerint. (https://www.eonon.com/Android-Car-GPS/V ... h-5-0.html)

Nah most a kérdésem az, hogy vajon ez kompatibilis-e az én 2003-as E39-emmel?
Szerintem ami jelenleg benne van az minden gyári. Nincs benne semmi navi csak a kazetta olvasó és rádió van elöl (digit klímával, nem tudom ez számít-e) illetve hátul a sok lemezes cd olvasó.

Válaszaitokat előre is köszönöm, és elnézést a fapados kérdés miatt.
Szotyi,
Szerintem ilyenbol az e46-ba es e39-be valo kozott csak az elolap a kulonbseg, mas a muszerfal formaja. Lehet tevedek es van mas is.


Rendben, biztos ami biztos lemondok a tablet formáról és megrendelem inkább a GA9649-et, végülis ha tudásban megegyezik akkor miért ne nézhetne ki eredetiként :) Köszi!

Re: TV- NAVI

2019.10.23. 11:38

sz0tyi írta:
morv írta:
sz0tyi írta:Sziasztok,

Egy elég egyszerű kérdéssel fordulok hozzátok.
Újdonsült BMW tulaj vagyok és szeretnék az 5-ös E39-embe egy androidos fejegységet rakni, de nem ezeket az OEM kinézetűeket mint az Eonon GA7201A, hanem a tablet nagykijelzőt.
A topikot olvasgatva világossá vált számomra, hogy ha ilyenben gondolkodok akkor az Eonon a megfelelő választás. Körbe is néztem az oldalukon de ebből a kinézetből csak a GA9350B -t találtam ami E46-ba való az oldal szerint. (https://www.eonon.com/Android-Car-GPS/V ... h-5-0.html)

Nah most a kérdésem az, hogy vajon ez kompatibilis-e az én 2003-as E39-emmel?
Szerintem ami jelenleg benne van az minden gyári. Nincs benne semmi navi csak a kazetta olvasó és rádió van elöl (digit klímával, nem tudom ez számít-e) illetve hátul a sok lemezes cd olvasó.

Válaszaitokat előre is köszönöm, és elnézést a fapados kérdés miatt.
Szotyi,
Szerintem ilyenbol az e46-ba es e39-be valo kozott csak az elolap a kulonbseg, mas a muszerfal formaja. Lehet tevedek es van mas is.


Rendben, biztos ami biztos lemondok a tablet formáról és megrendelem inkább a GA9649-et, végülis ha tudásban megegyezik akkor miért ne nézhetne ki eredetiként :) Köszi!
Ugy ertem a ket kulonbozo autoba vslo, de azonos model kozt van szerintem ennyi kulonbseg. Pl ha xyz-e46 az egyik es xyz-e39 a masik, akkor nagy valoszinuseggel ugyanaz a tudas csak az elolap mas.

Re: TV- NAVI

2019.11.13. 23:45

Sziasztok!
Kicsit kihagytam a fórumban egy, két, tizenvalahány hónapot.
Az E39 ment és most nemrég lett egy E38-as (ami nekem ifjú huszon egynéhány évesen - és azóta is - az AUTÓ).
Sajnos csak most jutottam hozzá, mire nagykorú lett :)
De nem akarok "élettörténetet mesélni".
A 728i 2000. évjáratú, a 16:9 nagy navi van benne.
A rádió jó, működik, viszont nincs kép, sötét a kijelző.
Nem tudom, hogy ez elállítódhat-e, vagy rossz a kijelző? Gondolom külön biztosíték nincs hozzá?
Van-e valakinek tippje, hogyan tudnám kideríteni?
Illetve lehet-e köze ennek ahhoz, hogy hiába nyomom az indexen a Bc gombot, nem jelenik meg semmi a műszerfalon.
Azt tudom, hogy a rádió displayen kiírja a számítógép adatokat, de ugye azt nem látom.
Viszont állítólag az órák alatti panelen is meg kéne jelenjen, de ott csak a hiba üzenet jelenik meg, ha van, a Bc gombra semmi?
Ha van segítség, ötlet, megköszönném!

Re: TV- NAVI

2019.11.21. 13:23

Sziasztok !
Üdv mindenkinek.

Tudtok valakit javasolni aki ért a VDO navis cucchoz ?

P38 VDO gyári navit (teljesen BMW) visszakellene állítani. Úgy lett áramtalanítva, h nem volt ideje kiírni epromba az adatokat és ilyenkor kiakad. :(
Ugyanitt gond van a rádió erősítővel is, az is BMW csak vmi átkötés van rajta/hozzá.

Köszi
Hozzászólás küldése

VigLink badge