Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Hozzászólás küldése

2009.02.18. 10:51

hát úgy tűnik akkor Te is beléptél a klubba. :lol:
éjszaka lehet megfigyelni .......nem vibrál nagyon picit a helyzetjelződ? ha igen akkor neked is betojt az LCM-ed. :oops: ha nem vibrál, akkor is valószínű ez a hiba. nekem is ez volt. 8)
nekem a csere oldotta meg a hibát!

2009.02.18. 10:59

Labi írta:hát úgy tűnik akkor Te is beléptél a klubba. :lol:
éjszaka lehet megfigyelni .......nem vibrál nagyon picit a helyzetjelződ? ha igen akkor neked is betojt az LCM-ed. :oops: ha nem vibrál, akkor is valószínű ez a hiba. nekem is ez volt. 8)
nekem a csere oldotta meg a hibát!


Igazad van, azt tényleg elfelejtettem irni hogy egy kicsit vibrál a helyzetjelzőm :oops: :idea: :oops:
Egy kicsit bővebben kifejtenéd mi is az az LCM :?: :idea: , merre van az autóban, mire szolgál, na meg persze ami a legfontosabb hogy mennyibe kerül egy ilyen, van e utángtártotban avagy csak a BMW-nél tudom megvenni :?: :?: :idea:
Előre is köszi :D

2009.02.18. 11:05

ez a világításmodul. ez különböző hibaüzenetek közvetítője és a világítás ellenőrző szerkezete. amiért vibrál: impulzusok segítségével ellenőriz és így szűri ki pl a hibás égőket. a kesztyűtartó "alatt" találod. ....illetve a kerékjárati íven van. a küszöbnél lévő L alakú műanyagot le kell venni, a kárpitot elhúzni és a kesztyűtartó alsó fedelét eltávolítani, akkor ki tudod bányászni. nézd meg milyen típus. LCM egyes, kettes és hármas variáció lehetséges. nézd meg milyen és kezdj keresgélni. én bontottan vettem Donni-Brasco-tól 10.000.-ért és kedves barátom rakta be. fel is kell programozni, legalábbis fel kellett tölteni az eredeti adatait. nehéz találni egyébként!!!
remélem segített. :D

2009.02.18. 12:53

Sziasztok, az lehet hogy a ledes hátsó lámpa zárlatos lessz?A havernak a verdájában nem mükszik, és a vill szerelő ezt modta... Javitás? Csere? Vagy szét lehet szedni egyátalán?

2009.02.18. 13:12

Labi írta:ez a világításmodul. ez különböző hibaüzenetek közvetítője és a világítás ellenőrző szerkezete. amiért vibrál: impulzusok segítségével ellenőriz és így szűri ki pl a hibás égőket. a kesztyűtartó "alatt" találod. ....illetve a kerékjárati íven van. a küszöbnél lévő L alakú műanyagot le kell venni, a kárpitot elhúzni és a kesztyűtartó alsó fedelét eltávolítani, akkor ki tudod bányászni. nézd meg milyen típus. LCM egyes, kettes és hármas variáció lehetséges. nézd meg milyen és kezdj keresgélni. én bontottan vettem Donni-Brasco-tól 10.000.-ért és kedves barátom rakta be. fel is kell programozni, legalábbis fel kellett tölteni az eredeti adatait. nehéz találni egyébként!!!
remélem segített. :D


Köszi, Utánajárok.

2009.02.18. 13:49

Labi írta:ez a világításmodul. ez különböző hibaüzenetek közvetítője és a világítás ellenőrző szerkezete. amiért vibrál: impulzusok segítségével ellenőriz és így szűri ki pl a hibás égőket. a kesztyűtartó "alatt" találod. ....illetve a kerékjárati íven van. a küszöbnél lévő L alakú műanyagot le kell venni, a kárpitot elhúzni és a kesztyűtartó alsó fedelét eltávolítani, akkor ki tudod bányászni. nézd meg milyen típus. LCM egyes, kettes és hármas variáció lehetséges. nézd meg milyen és kezdj keresgélni. én bontottan vettem Donni-Brasco-tól 10.000.-ért és kedves barátom rakta be. fel is kell programozni, legalábbis fel kellett tölteni az eredeti adatait. nehéz találni egyébként!!!
remélem segített. :D


elméletileg lehet javítani. valaki itt a fórumról meg is csinálta: a teljesítmény-tranzisztorok szoktak tönkremenni.

2009.02.18. 13:59

állítólag vmi végfok megy benne tönkre és filléres az anyagköltség, de elég macerás. biztos hogy javítható, hiszen az automuszer.hu-nál úgy javítják, hogy kapsz egy csere darabot, a tiédet két napon belül megcsinálják és visszarakják az eredetit, csak ez több mint 25 ropi! 8O

2009.02.18. 15:42

Labi írta:állítólag vmi végfok megy benne tönkre és filléres az anyagköltség, de elég macerás. biztos hogy javítható, hiszen az automuszer.hu-nál úgy javítják, hogy kapsz egy csere darabot, a tiédet két napon belül megcsinálják és visszarakják az eredetit, csak ez több mint 25 ropi! 8O


25eFt 8O Valaki fényképezzen majd le a belsejét,és hadd nézzem! Cégnél van javító részlegünk még BGA-t is le tudjuk szedni egy robottal,akkor egy szar smd tranyót is biztosan.
Tranyó meg postaköltséggel sem 25eFt!

2009.02.18. 16:04

Biztos ez a feb 18. kritikus nap ennek a világítás érzékelőnek, de ha hiszitek ha nem az én jobb első lámpám is elkezdett világítani (a jobb belső, de nem a helyzetjelző, hanem a 60W izzó, nem tudom minek hívják pontosan). 15 perc múlva sem alszik el, amikor elméletileg minden egyéb fogyasztót lekapcsol...
Annyit vettem észre, hogy a bal első párja meg felkapcsolva sem világít, pedig ránézésre rendben van. Ha találok valami megoldást rögtön írom

2009.02.18. 16:07

voidnull írta:Biztos ez a feb 18. kritikus nap ennek a világítás érzékelőnek, de ha hiszitek ha nem az én jobb első lámpám is elkezdett világítani (a jobb belső, de nem a helyzetjelző, hanem a 60W izzó, nem tudom minek hívják pontosan). 15 perc múlva sem alszik el, amikor elméletileg minden egyéb fogyasztót lekapcsol...
Annyit vettem észre, hogy a bal első párja meg felkapcsolva sem világít, pedig ránézésre rendben van. Ha találok valami megoldást rögtön írom


60W-os a refi lesz (szerencsés helyzet)

2009.02.18. 16:13

:) mitől szerencsés?

MChris írta:
voidnull írta:Biztos ez a feb 18. kritikus nap ennek a világítás érzékelőnek, de ha hiszitek ha nem az én jobb első lámpám is elkezdett világítani (a jobb belső, de nem a helyzetjelző, hanem a 60W izzó, nem tudom minek hívják pontosan). 15 perc múlva sem alszik el, amikor elméletileg minden egyéb fogyasztót lekapcsol...
Annyit vettem észre, hogy a bal első párja meg felkapcsolva sem világít, pedig ránézésre rendben van. Ha találok valami megoldást rögtön írom


60W-os a refi lesz (szerencsés helyzet)

2009.02.18. 16:15

voidnull írta::) mitől szerencsés?

MChris írta:
voidnull írta:Biztos ez a feb 18. kritikus nap ennek a világítás érzékelőnek, de ha hiszitek ha nem az én jobb első lámpám is elkezdett világítani (a jobb belső, de nem a helyzetjelző, hanem a 60W izzó, nem tudom minek hívják pontosan). 15 perc múlva sem alszik el, amikor elméletileg minden egyéb fogyasztót lekapcsol...
Annyit vettem észre, hogy a bal első párja meg felkapcsolva sem világít, pedig ránézésre rendben van. Ha találok valami megoldást rögtön írom


60W-os a refi lesz (szerencsés helyzet)


Attol hogy nem index,helyzetjelző,féklámpa,tompitott szart be.

2009.02.18. 17:40

Lecsekkoltam, valóban egy nagyon kicsit villog a helyzetjelző bekapcsolás után kb 15 másodpercig, aztán abbahagyja (gondolom ekkor ellenőrizget), viszont a bal oldali reflektor egyáltalán nem is világít, pedig az izzó jó benne.

2009.02.18. 21:20

lassan az LCM-nek is nyithatunk egy új topicot. :lol:
Chris! nekem megvan a régi LCM. megpróbálom szétszedni holnap és megküldöm neked. :P

2009.02.18. 22:55

Labi írta:lassan az LCM-nek is nyithatunk egy új topicot. :lol:
Chris! nekem megvan a régi LCM. megpróbálom szétszedni holnap és megküldöm neked. :P


Szia Labi!

Rendben küld és megnézem,mert itt van rá minden ketyere a javitáshoz.

2009.02.18. 23:18

efer írta:
Labi írta:ez a világításmodul. ez különböző hibaüzenetek közvetítője és a világítás ellenőrző szerkezete. amiért vibrál: impulzusok segítségével ellenőriz és így szűri ki pl a hibás égőket. a kesztyűtartó "alatt" találod. ....illetve a kerékjárati íven van. a küszöbnél lévő L alakú műanyagot le kell venni, a kárpitot elhúzni és a kesztyűtartó alsó fedelét eltávolítani, akkor ki tudod bányászni. nézd meg milyen típus. LCM egyes, kettes és hármas variáció lehetséges. nézd meg milyen és kezdj keresgélni. én bontottan vettem Donni-Brasco-tól 10.000.-ért és kedves barátom rakta be. fel is kell programozni, legalábbis fel kellett tölteni az eredeti adatait. nehéz találni egyébként!!!
remélem segített. :D


elméletileg lehet javítani. valaki itt a fórumról meg is csinálta: a teljesítmény-tranzisztorok szoktak tönkremenni.
Ha olcsón szerzel nem érdemes javítgatni szerintem.Kb 5 perc a programozás.

2009.02.18. 23:24

admin írta:
efer írta:
Labi írta:ez a világításmodul. ez különböző hibaüzenetek közvetítője és a világítás ellenőrző szerkezete. amiért vibrál: impulzusok segítségével ellenőriz és így szűri ki pl a hibás égőket. a kesztyűtartó "alatt" találod. ....illetve a kerékjárati íven van. a küszöbnél lévő L alakú műanyagot le kell venni, a kárpitot elhúzni és a kesztyűtartó alsó fedelét eltávolítani, akkor ki tudod bányászni. nézd meg milyen típus. LCM egyes, kettes és hármas variáció lehetséges. nézd meg milyen és kezdj keresgélni. én bontottan vettem Donni-Brasco-tól 10.000.-ért és kedves barátom rakta be. fel is kell programozni, legalábbis fel kellett tölteni az eredeti adatait. nehéz találni egyébként!!!
remélem segített. :D


elméletileg lehet javítani. valaki itt a fórumról meg is csinálta: a teljesítmény-tranzisztorok szoktak tönkremenni.
Ha olcsón szerzel nem érdemes javítgatni szerintem.Kb 5 perc a programozás.


Miért nem érdemes javítani?

2009.02.18. 23:53

MChris írta:
admin írta:
efer írta:
Labi írta:ez a világításmodul. ez különböző hibaüzenetek közvetítője és a világítás ellenőrző szerkezete. amiért vibrál: impulzusok segítségével ellenőriz és így szűri ki pl a hibás égőket. a kesztyűtartó "alatt" találod. ....illetve a kerékjárati íven van. a küszöbnél lévő L alakú műanyagot le kell venni, a kárpitot elhúzni és a kesztyűtartó alsó fedelét eltávolítani, akkor ki tudod bányászni. nézd meg milyen típus. LCM egyes, kettes és hármas variáció lehetséges. nézd meg milyen és kezdj keresgélni. én bontottan vettem Donni-Brasco-tól 10.000.-ért és kedves barátom rakta be. fel is kell programozni, legalábbis fel kellett tölteni az eredeti adatait. nehéz találni egyébként!!!
remélem segített. :D


elméletileg lehet javítani. valaki itt a fórumról meg is csinálta: a teljesítmény-tranzisztorok szoktak tönkremenni.
Ha olcsón szerzel nem érdemes javítgatni szerintem.Kb 5 perc a programozás.


Miért nem érdemes javítani?


Bocs javíttatni-t akartam írni.

2009.02.19. 17:28

Ha valaki tud szerezni eggyett Ócsón, akkor szóljon, addig is maradok a jobb refim nélkül :roll:

2009.02.19. 19:29

levibeka írta:Ha valaki tud szerezni eggyett Ócsón, akkor szóljon, addig is maradok a jobb refim nélkül :roll:


Hali!

LCM II http://www.vatera.hu/bmw_e39_vilagitas_ ... 41998.html

LCM III http://www.vatera.hu/bmw_e39_lampamodul_130218400.html

Ezeket leltem gyorsban...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára strobi 2009.02.19. 21:30-kor.
Hozzászólás küldése

VigLink badge