Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Hozzászólás küldése

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2013.07.17. 23:25

Üdv.

Már kérdeztem másik topikba de meg kérdem megin hogy nincs tipp hogy hol keressem a csomagtartó kp zár hibályátmert nem nyit sehogy sem. Kipróbáltam a motrot ugy hogy kivettem év jó a zár motorja,csatlakozóba próbalámpát próbáltam és át jön az áram a 3. lábhoz és a fülkébe is hallani hogy kattan a relé...

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2013.07.19. 18:38

deflora írta:Sziasztok
A problémám nem kicsi.
Menet közben egyszerre elmegy a klíma,tempomat,abs,kmóra.amit eddig észrevettem.
indulás ut?n valamikor működik van hogy nem.volt rá példa hogy autópályán egyszer csak megjavult 10perc után pedig ujra elment minden.
Elektromos szerelő semmit nem tud tenni.Műszerre dugva semmi hibát nem ir.
Biztik mind rendben.
Hogyan tovább???



Üdv. Ugyanezzel szembesültem ,plusz már a diagnosztikával sem kommunikál.Ha jutsz valamire kérlek írd meg,
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zezike 2013.07.21. 23:32-kor.

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2013.07.20. 23:03

zezike írta:Üdv. Ugyanezzel szembesültem ,plusz már a diagnosztikával sem kommunikál.Ha jutsz valamire kérlek írd meg,

Ha a diaggal megszűnik a kommunikáció, akkor az első gyanusított a gyújtáskapcsoló.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek hamoriarpi az itt látható tagok köszönték meg: zezike
Értékelés: 4.76%

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2013.07.21. 06:31

Sziasztok

Menetközbe jelzett a az autó hogy "Rücklicht prüfen" ellenőriztem a hátsó irányjelzőt és semmi baja ,működik !Lehet valamit csinálni vele?

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2013.07.21. 07:42

Janika13 írta:Sziasztok

Menetközbe jelzett a az autó hogy "Rücklicht prüfen" ellenőriztem a hátsó irányjelzőt és semmi baja ,működik !Lehet valamit csinálni vele?


Persze hogy lehet. Ki kell cserélni a tolatólámpa izzóját.

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2013.07.21. 09:22

Sziasztok!

Számomra igen érdekes probléma jelentkezett! Épp jöttem haza, és kb 800 km megtétele után megszűnt működni a klíma, az index, kikapcsolt a cd lejátszó. 5 perc múlva be tudtam kapcsolni a cd lejátszót, ment az index, viszont a középkonzolon nem működik a computer. Cd, rádió szól, időt nem mutatja, fogyasztást, stb nem mutat semmit. Tetejébe még a klíma sem indul be. Miskolc környékén ismertek valakit, aki értene hozzá????

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2013.07.21. 09:34

muhaati írta:
Janika13 írta:Sziasztok

Menetközbe jelzett a az autó hogy "Rücklicht prüfen" ellenőriztem a hátsó irányjelzőt és semmi baja ,működik !Lehet valamit csinálni vele?


Persze hogy lehet. Ki kell cserélni a tolatólámpa izzóját.

A tolatólámpa az Rückfahrlicht, a Rücklicht hátsó helyzetjelzőt jelent.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Qwerti az itt látható tagok köszönték meg: muhaati
Értékelés: 4.76%

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2013.07.21. 09:40

Qwerti írta:
muhaati írta:
Janika13 írta:Sziasztok

Menetközbe jelzett a az autó hogy "Rücklicht prüfen" ellenőriztem a hátsó irányjelzőt és semmi baja ,működik !Lehet valamit csinálni vele?


Persze hogy lehet. Ki kell cserélni a tolatólámpa izzóját.

A tolatólámpa az Rückfahrlicht, a Rücklicht hátsó helyzetjelzőt jelent.


Uppsz! Ezt most reggel benéztem én is! :oops: Mindig ez a külföldiül beszélés!!!! :facepalm:

( Tanulság: Csak akkor kezdj el írogatni, ha már teljesen felébredtél :shock: )

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2013.07.21. 13:31

petya1 írta:Sziasztok!

Számomra igen érdekes probléma jelentkezett! Épp jöttem haza, és kb 800 km megtétele után megszűnt működni a klíma, az index, kikapcsolt a cd lejátszó. 5 perc múlva be tudtam kapcsolni a cd lejátszót, ment az index, viszont a középkonzolon nem működik a computer. Cd, rádió szól, időt nem mutatja, fogyasztást, stb nem mutat semmit. Tetejébe még a klíma sem indul be. Miskolc környékén ismertek valakit, aki értene hozzá????


Nem hagyott nyugodni.
Levettem az akksi sarut. Majd vissza, és csoda!!! Működik minden. :roker:
Azért holnap szervíz. :(

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2013.07.21. 15:32

Sziasztok

Találkoztatok e már olyan jelenséggel, hogy menet közben egyszer csak le áll a motor egy pillanatra utána pedig jár tovább, olyan jelenséggel párosul még a dolog kb 10 km megtétele után ránt egyet az autó olyan mintha vissza váltana és ezután elgyengül hiába nyomom a gázt nem megy sehova az autó, ha leállítom és újra indítom megint tökéletes. Ha valaki tud valami okosat ne tartsa magában.

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2013.07.21. 17:08

bmw528mpower írta:Sziasztok

Találkoztatok e már olyan jelenséggel, hogy menet közben egyszer csak le áll a motor egy pillanatra utána pedig jár tovább, olyan jelenséggel párosul még a dolog kb 10 km megtétele után ránt egyet az autó olyan mintha vissza váltana és ezután elgyengül hiába nyomom a gázt nem megy sehova az autó, ha leállítom és újra indítom megint tökéletes. Ha valaki tud valami okosat ne tartsa magában.

Főtengely-jeladó? Diag kidobja.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek RCKDJ az itt látható tagok köszönték meg: bmw528mpower
Értékelés: 4.76%

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2013.07.21. 19:48

RCKDJ írta:
bmw528mpower írta:Sziasztok

Találkoztatok e már olyan jelenséggel, hogy menet közben egyszer csak le áll a motor egy pillanatra utána pedig jár tovább, olyan jelenséggel párosul még a dolog kb 10 km megtétele után ránt egyet az autó olyan mintha vissza váltana és ezután elgyengül hiába nyomom a gázt nem megy sehova az autó, ha leállítom és újra indítom megint tökéletes. Ha valaki tud valami okosat ne tartsa magában.

Főtengely-jeladó? Diag kidobja.

99% hogy főtengely, vagy vezérműtengely jeladó.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek PeterE39 az itt látható tagok köszönték meg: bmw528mpower
Értékelés: 4.76%

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2013.07.22. 20:25

Sziasztok!

Olyan "problémám" van a kocsival,hogy amikor kinyitom az ajtót,a középkonzol felől enyhe kerregő hang hallatszik,egy darabig csinálja,aztán abbahagyja. Mintha valami ventillátor lenne ott,ami elindul ajtónyitáskor. Valamit "csinál,mér" az autó,vagy valami más lehet? Találkozott már valaki ilyen problémával?
Esetleg tudnátok ajánlani egy helyet,ahol diagot,mindenféle lehetséges hiba kiolvasását elvégzik? (Tudom,szervíz...)

Köszi!

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2013.07.22. 20:45

novi68 írta:Sziasztok!

Olyan "problémám" van a kocsival,hogy amikor kinyitom az ajtót,a középkonzol felől enyhe kerregő hang hallatszik,egy darabig csinálja,aztán abbahagyja. Mintha valami ventillátor lenne ott,ami elindul ajtónyitáskor. Valamit "csinál,mér" az autó,vagy valami más lehet? Találkozott már valaki ilyen problémával?
Esetleg tudnátok ajánlani egy helyet,ahol diagot,mindenféle lehetséges hiba kiolvasását elvégzik? (Tudom,szervíz...)

Köszi!


A belső hőmérséklet mérő ventilátora megy , annak úgy is kell működnie.

A kerregés az már nem kell hozzá. Panel kiszerel, venti. kitisztít, pici WD40.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek muhaati az itt látható tagok köszönték meg: novi68
Értékelés: 4.76%

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2013.07.22. 21:06

muhaati írta:
novi68 írta:Sziasztok!

Olyan "problémám" van a kocsival,hogy amikor kinyitom az ajtót,a középkonzol felől enyhe kerregő hang hallatszik,egy darabig csinálja,aztán abbahagyja. Mintha valami ventillátor lenne ott,ami elindul ajtónyitáskor. Valamit "csinál,mér" az autó,vagy valami más lehet? Találkozott már valaki ilyen problémával?
Esetleg tudnátok ajánlani egy helyet,ahol diagot,mindenféle lehetséges hiba kiolvasását elvégzik? (Tudom,szervíz...)

Köszi!


A belső hőmérséklet mérő ventilátora megy , annak úgy is kell működnie.

A kerregés az már nem kell hozzá. Panel kiszerel, venti. kitisztít, pici WD40.


Szia!

Bonyolult művelet a panel kiszerelése? Ez a klímát mutató panel,ha jól gondolom. Bocs,de avatatlan vagyok még...

Köszi!

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2013.07.22. 21:18

novi68 írta:Szia!

Bonyolult művelet a panel kiszerelése? Ez a klímát mutató panel,ha jól gondolom. Bocs,de avatatlan vagyok még...

Köszi!

Egyáltalán nem bonyolult. Két kis rugós fémfül tartja jobb és bal oldalt. Vékony csavarhúzóval ki tudod pattintani. Óvatosan, nehogy a műanyagot szétkend.
A fenti miatt javaslom inkább az IRIS/MID kiszedését előbb és az ott keletkezett lyukon keresztül, kézzel benyúlva, hátulról ki tudod nyomni a klímavezérlőt.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Jerry az itt látható tagok köszönték meg: novi68
Értékelés: 4.76%

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2013.07.23. 08:48

Nem hagyott nyugodni.
Levettem az akksi sarut. Majd vissza, és csoda!!! Működik minden. :roker:
Azért holnap szervíz. :([/quote]

Voltam szervízben. Mondta a szaki, hogy nem teszi rá a gépet, mert mivel levettem a sarut, valőszínű nem találna semmit. Menjek vissza, ha megint előjön a baj, soron kívül megnézi. Egyébként azt mondta azt gondolja, hogy a lámpamodul kezd tönkre menni.
Szerintetek?

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2013.07.23. 11:24

petya1 írta:Nem hagyott nyugodni.
Levettem az akksi sarut. Majd vissza, és csoda!!! Működik minden. :roker:
Azért holnap szervíz. :(
Voltam szervízben. Mondta a szaki, hogy nem teszi rá a gépet, mert mivel levettem a sarut, valőszínű nem találna semmit. Menjek vissza, ha megint előjön a baj, soron kívül megnézi. Egyébként azt mondta azt gondolja, hogy a lámpamodul kezd tönkre menni.
Szerintetek?

Nekem inkább úgy tűnik, és külföldi fórumokban is ezt olvastam, hogy a gyújtáskapcsolód kezd megdögleni. Nézd meg ezt pl.: http://www.bmwland.co.uk/forums/viewtopic.php?p=909180

Ezt a hozzászólást a szerzőnek RCKDJ az itt látható tagok köszönték meg: petya1
Értékelés: 4.76%

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2013.07.24. 08:17

hamoriarpi írta:
zezike írta:Üdv. Ugyanezzel szembesültem ,plusz már a diagnosztikával sem kommunikál.Ha jutsz valamire kérlek írd meg,

Ha a diaggal megszűnik a kommunikáció, akkor az első gyanusított a gyújtáskapcsoló.

Elmozdult holtpontról a probléma felismerés , mert ha az ABS tömbről lehúzzuk a csatlakozót újra van kommunikáció. 005-ös végű tömb elektronikája kiszerel műszerésznek átad ,eddig talált pár szálszakadást meg valamit ami miatt túlhevül. Floyt köv.

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2013.07.27. 16:26

muhaati írta:
Persze hogy lehet. Ki kell cserélni a tolatólámpa izzóját.


Köszi csak a gondom ott kezdődik hogy jók az égők és index mindkét irányba működik.
Hozzászólás küldése

VigLink badge