Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2013.04.04. 16:12

Jerry írta:
max írta:Budapest 8)

Akkor te is jöhetsz hozzám, mint F_E_K klubtárs. Összehozunk egy kódolós minitalit. :)


Támogatom! :grin:

Tapatalk 2-vel küldve az én NexusHD2-ről

Ezt a hozzászólást a szerzőnek F_E_K_ az itt látható tagok köszönték meg: max
Értékelés: 4.76%

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2013.04.04. 16:24

F_E_K_ írta:
Jerry írta:
max írta:Budapest 8)

Akkor te is jöhetsz hozzám, mint F_E_K klubtárs. Összehozunk egy kódolós minitalit. :)


Támogatom! :grin:

Tapatalk 2-vel küldve az én NexusHD2-ről


Mikor? :D

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2013.04.04. 17:41

max írta:
F_E_K_ írta:
Jerry írta:
max írta:Budapest 8)

Akkor te is jöhetsz hozzám, mint F_E_K klubtárs. Összehozunk egy kódolós minitalit. :)


Támogatom! :grin:

Tapatalk 2-vel küldve az én NexusHD2-ről


Mikor? :D


Jerry-t kérdezd, mikor ér ránk 8-)

Tapatalk 2-vel küldve az én NexusHD2-ről

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2013.04.11. 08:38

Sziasztok!


Olyan problémárval fordulok hozzátok, hogy van egy e36 318tds em 97es és a műszerfalon a fordulatszámmérő ugrál össze vissza semmi köze nincs a motor fordulatához kiakad nulla stb.Próbáltam másik óracsoprtal azzal is ugyan ez volt , a fordulatszámjeladónál illetve a generátornál ahonnan veszi a jelet lehuztuk a csatikat és akkor is ugyan ezt csinálja magyarul jeletse kapott még is ugrált.

Szerintetek mi lehet a baj?

Előre is köszi Kau.

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2013.04.14. 14:30

Ez úton is megköszönném Jerry klubtársnak a mai autó okosítást, a zárak végre úgy működnek ahogy szeretném!

Csak pánikba ne essen az ember ugyebár :grin:


Tapatalk2 - NexusHD2

Ezt a hozzászólást a szerzőnek F_E_K_ az itt látható tagok köszönték meg: Jerry
Értékelés: 4.76%

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2013.04.25. 20:34

Sziasztok. amióta megvettem a BMW e39 525TDS (1999 évj) nem müködtek benne az extrák pl.: Multikormányon semmi sem, rádión az óra, klíma,tempomat, tolatólámpa, Műszerfalon visszajelzések: Index, ködlámpa, reflektor, melyik ajtó van nyitva. most hogy kijött a jó idő minden jó lett az autón, de ez a csoda csak 2 napig tartott. mi lehet ennek a jelenségnek az oka ? valaki valami tippet vagy tanácsot hogy mit csinálhatnék vele hogy mind ez jó legyen ? :?

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2013.05.09. 18:46

Robert9 írta:Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám, hogy tegnap óta a központi zár csak elöl működik... Belülről gombbal is és riasztóra is...
Nem zárja/nyitja a hátsó ajtókat, valamint a csomagtartó sem nyílik ki, mindig zárva van (csak kulccsal nyitható) és feltételezem a tankajtó sem nyílik (bár ezt még nem próbáltam). Van ennek valami biztosítéka?
Eleinte csak annyi volt a bajom, hogy a jobb hátsó ajtó nem mindig nyílt/záródott, volt hogy 2x kellett beriasztanom a kocsit, hogy lezárjon/kinyisson.
(Látom feljebb a képet, hogy a central locking system biztije ott van, de ha az megy ki, akkor gondolom sehol nincs kp zár.)
Hátha tud valaki valamit.
Köszi!


No, nagy felfedezést tettem...
Ugye volt róla szó, h egyik napról a másikra megadta magát a két hátsó ajtó központi zárja...
Kb 10 perce utánajártam, hátha találok valamit... gyanús volt, hogy hátul a két ablakot sem tudom lehúzni, de mikor nyomkodom a gombokat, hallani halk kattanásokat... Ezek szerint a gombok jók, jelet veszi, csak nem továbbít. Akkor irány a biztosíték tábla... Közben az járt a fejemben, h tuti nem lesz egyszerű dolgom, hisz miért nincs se zár, se ablakemelő... tuti gebasz van.
De szerencsém volt. Mint kiderült, az ablakemelő és a centrál zár ugyanazokon a biztosítékon keresztül dolgoznak és ráadásul 3db is van belőle. 6, 27, 29.
Na gyorsan átnéztem, hát a 27-es szakadt... Valószínű, ez biztosítja a hátsó részt (beleértve a csomagtér ajtót is).
A dolog érdekessége, hogy a jobb és bal tükör szintén a 6 és 29-re van kötve. Ezek mondjuk működtek is.
Szóval ennyi a történet. Most már működik.

Gondoltam leírom, hátha segít a jövőben valakinek. :)

(Viszont a jobb hátsó ajtóba muszáj lesz szereznem kp zár motort, mert nem mindig húz be és nyit ki, valószínű ez lőtte ki a biztosítékot.)

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Robert9 az itt látható tagok köszönték meg: admin
Értékelés: 4.76%

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2013.05.18. 09:31

Sziasztok.
Következő lenne a problémám. Touringom csomagtér ajtajának üvege nem nyílik. Már olvastam, hogy a hajlatban lehet szálszakadás. Egy szerelő megnézte a hajlattól beljebb, de már ott sincs villany. Honnan jön az áram. Előre is kösz a válaszokat.

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2013.05.18. 10:34

csacs írta:Sziasztok.
Következő lenne a problémám. Touringom csomagtér ajtajának üvege nem nyílik. Már olvastam, hogy a hajlatban lehet szálszakadás. Egy szerelő megnézte a hajlattól beljebb, de már ott sincs villany. Honnan jön az áram. Előre is kösz a válaszokat.


Az üveg nem nyíláshoz nincs köze a világításnak! Amit írsz, az 2 külön dolog :
- nem nyílik az üveg
- elektronika gond

Igen, a "hajlatban " futnak a vezetékek. A "hajlatig" a tetőkárpit alatt mennek a vezetékek .

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2013.05.18. 12:55

leslie írta:Az üveg nem nyíláshoz nincs köze a világításnak!


Szerintem arra gondolt hogy már odáig sem megy el az áram. :D

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2013.05.20. 22:37

Sziasztok.
Tal?n itt tud valaki megoldást.
Menet közben egyszerre elmegy km óra,klíma,econ.
Köszönöm

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2013.05.21. 08:08

deflora írta:Sziasztok.
Tal?n itt tud valaki megoldást.
Menet közben egyszerre elmegy km óra,klíma,econ.
Köszönöm

A km és az econométer ugyanazon hiba. Nincs sebességjel. Nagy BC-s a kocsi? Mert ha igen, akkor az óracsoportban van a buszosztó is. Ott lesz valami. Buszvezetékeket kell végiglesni. Ha minden ok, akkor óracsoport bibi.

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2013.05.21. 23:06

LCM hibánál - ha égve marad a fényszóró - akkor ezt a tranzisztort keressétek:
Transistor Leistungsschalter BTS425L1 BTS-425-L1 TO220 für Lichtmodul
és így néz ki:

Kép

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2013.06.03. 08:44

kovessyroli írta:LCM hibánál - ha égve marad a fényszóró - akkor ezt a tranzisztort keressétek:
Transistor Leistungsschalter BTS425L1 BTS-425-L1 TO220 für Lichtmodul
és így néz ki:

Kép

nálam is van olyan most hogy a bal első fényszóró kiégését jelzi, de működik, akkor ez is benne lehet a pakliban? Épp most beszéltem Muha Atival, ő még kontaktra is tippelt, majd megnézzük. 1 hete jött elő, eleinte pár száz m után elaludt a visszajelző, már az sem. Akkor tehát lehet tranzisztor is? LCM cseréig nem kéne elmenni :)

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2013.06.03. 10:17

zoley88 írta:
kovessyroli írta:LCM hibánál - ha égve marad a fényszóró - akkor ezt a tranzisztort keressétek:
Transistor Leistungsschalter BTS425L1 BTS-425-L1 TO220 für Lichtmodul
és így néz ki:

Kép

nálam is van olyan most hogy a bal első fényszóró kiégését jelzi, de működik, akkor ez is benne lehet a pakliban? Épp most beszéltem Muha Atival, ő még kontaktra is tippelt, majd megnézzük. 1 hete jött elő, eleinte pár száz m után elaludt a visszajelző, már az sem. Akkor tehát lehet tranzisztor is? LCM cseréig nem kéne elmenni :)


A tiednek biztos nem a tranzisztor (FET) a baja. Szerintem valamelyik kontakt kicsit oxidos, a lámpa ettől még megy,
csak nem folyik annyi áram, ami a hidegtesztnek még jó lenne.

Odus

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2013.06.03. 10:55

odus írta:
Odus


Offtopic :
Örömmel jelentem, hogy áll még a házad! :) ;)
Most voltam felétek! :)

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Imco az itt látható tagok köszönték meg: odus
Értékelés: 4.76%

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2013.06.22. 23:33

Sziasztok
A problémám nem kicsi.
Menet közben egyszerre elmegy a klíma,tempomat,abs,kmóra.amit eddig észrevettem.
indulás ut?n valamikor működik van hogy nem.volt rá példa hogy autópályán egyszer csak megjavult 10perc után pedig ujra elment minden.
Elektromos szerelő semmit nem tud tenni.Műszerre dugva semmi hibát nem ir.
Biztik mind rendben.
Hogyan tovább???

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2013.06.23. 07:50

deflora írta:Sziasztok
A problémám nem kicsi.
Menet közben egyszerre elmegy a klíma,tempomat,abs,kmóra.amit eddig észrevettem.
indulás ut?n valamikor működik van hogy nem.volt rá példa hogy autópályán egyszer csak megjavult 10perc után pedig ujra elment minden.
Elektromos szerelő semmit nem tud tenni.Műszerre dugva semmi hibát nem ir.
Biztik mind rendben.
Hogyan tovább???


Jobb oldalon a láb alatti főelosztót megnéztétek?

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2013.07.17. 20:19

muhaati írta:
deflora írta:Sziasztok
A problémám nem kicsi.
Menet közben egyszerre elmegy a klíma,tempomat,abs,kmóra.amit eddig észrevettem.
indulás ut?n valamikor működik van hogy nem.volt rá példa hogy autópályán egyszer csak megjavult 10perc után pedig ujra elment minden.
Elektromos szerelő semmit nem tud tenni.Műszerre dugva semmi hibát nem ir.
Biztik mind rendben.
Hogyan tovább???


Jobb oldalon a láb alatti főelosztót megnéztétek?

Megméztük.de semmi hiba

Re: Nagyon furcsa elektromos probléma! Biztosíték vagy más?

2013.07.17. 20:25

deflora írta:Műszerre dugva semmi hibát nem ir.


Milyen a műszer?
Hozzászólás küldése

VigLink badge