Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Hozzászólás küldése

Vanos szerintem

2009.09.10. 16:17

Udv mindenkinek, szerintem csilingel a Vanosom, az lenne a kerdesem, hogy tuti-e hogy cserelni kell es ha igen valaki tudja-e hogy kb mennyi es persze mennyi a csere es ha tudnatok egy megbizhato szervizt a cserere. Az auto 1999 520i m52 tu motorral. Koszonom elore is

Re: Vanos szerintem

2009.09.10. 16:32

willy69 írta:Udv mindenkinek, szerintem csilingel a Vanosom, az lenne a kerdesem, hogy tuti-e hogy cserelni kell es ha igen valaki tudja-e hogy kb mennyi es persze mennyi a csere es ha tudnatok egy megbizhato szervizt a cserere. Az auto 1999 520i m52 tu motorral. Koszonom elore is


A megbízható szervít onnan kezdődik betudja állítani a Vanost. Mármint a Vanos javítás után kell egy beállitást megejteni (TIS-ben le van írva a process) az NTautó tuti javítani tudja (csak hanyatt esel az áraktól) a 5er talán nem járok oda.
A házi szerelőnket is megkérdezheted: "muhaati" ő meg (PÜ-ben vagy http://www.muha.hu) kérdezd meg szerintem talán a legolcsóbbat fogja mondani.

Jackson, aki részvéte mert nyithatod a pénztárcát

Re: Vanos szerintem

2009.09.10. 18:18

jackson írta:
willy69 írta:Udv mindenkinek, szerintem csilingel a Vanosom, az lenne a kerdesem, hogy tuti-e hogy cserelni kell es ha igen valaki tudja-e hogy kb mennyi es persze mennyi a csere es ha tudnatok egy megbizhato szervizt a cserere. Az auto 1999 520i m52 tu motorral. Koszonom elore is


A megbízható szervít onnan kezdődik betudja állítani a Vanost. Mármint a Vanos javítás után kell egy beállitást megejteni (TIS-ben le van írva a process) az NTautó tuti javítani tudja (csak hanyatt esel az áraktól) a 5er talán nem járok oda.
A házi szerelőnket is megkérdezheted: "muhaati" ő meg (PÜ-ben vagy http://www.muha.hu) kérdezd meg szerintem talán a legolcsóbbat fogja mondani.

Jackson, aki részvéte mert nyithatod a pénztárcát


Levi M5-nek a vétel előtt cserélte a tulaj osztrákban és asszem 1M volt akkor igaz M5,de azóta meg az árak felfele mentek csak,benéz akkor majd korrigál ha nem jók az emlékek :?

Re: Vanos szerintem

2009.09.10. 18:27

MChris írta:
jackson írta:
willy69 írta:Udv mindenkinek, szerintem csilingel a Vanosom, az lenne a kerdesem, hogy tuti-e hogy cserelni kell es ha igen valaki tudja-e hogy kb mennyi es persze mennyi a csere es ha tudnatok egy megbizhato szervizt a cserere. Az auto 1999 520i m52 tu motorral. Koszonom elore is


A megbízható szervít onnan kezdődik betudja állítani a Vanost. Mármint a Vanos javítás után kell egy beállitást megejteni (TIS-ben le van írva a process) az NTautó tuti javítani tudja (csak hanyatt esel az áraktól) a 5er talán nem járok oda.
A házi szerelőnket is megkérdezheted: "muhaati" ő meg (PÜ-ben vagy http://www.muha.hu) kérdezd meg szerintem talán a legolcsóbbat fogja mondani.

Jackson, aki részvéte mert nyithatod a pénztárcát


Levi M5-nek a vétel előtt cserélte a tulaj osztrákban és asszem 1M volt akkor igaz M5,de azóta meg az árak felfele mentek csak,benéz akkor majd korrigál ha nem jók az emlékek :?


Na ne ilyedjen meg, mert az V8 és dupla Vanos mivel szívó és kipufogó oldali is. Tehát azért az sokkal drágább.

Jackson, aki próbálja a padlóról felmosni a klubtársat

Re: Vanos szerintem

2009.09.10. 19:59

jackson írta:
MChris írta:
jackson írta:
willy69 írta:Udv mindenkinek, szerintem csilingel a Vanosom, az lenne a kerdesem, hogy tuti-e hogy cserelni kell es ha igen valaki tudja-e hogy kb mennyi es persze mennyi a csere es ha tudnatok egy megbizhato szervizt a cserere. Az auto 1999 520i m52 tu motorral. Koszonom elore is


A megbízható szervít onnan kezdődik betudja állítani a Vanost. Mármint a Vanos javítás után kell egy beállitást megejteni (TIS-ben le van írva a process) az NTautó tuti javítani tudja (csak hanyatt esel az áraktól) a 5er talán nem járok oda.
A házi szerelőnket is megkérdezheted: "muhaati" ő meg (PÜ-ben vagy http://www.muha.hu) kérdezd meg szerintem talán a legolcsóbbat fogja mondani.

Jackson, aki részvéte mert nyithatod a pénztárcát


Levi M5-nek a vétel előtt cserélte a tulaj osztrákban és asszem 1M volt akkor igaz M5,de azóta meg az árak felfele mentek csak,benéz akkor majd korrigál ha nem jók az emlékek :?


Na ne ilyedjen meg, mert az V8 és dupla Vanos mivel szívó és kipufogó oldali is. Tehát azért az sokkal drágább.

Jackson, aki próbálja a padlóról felmosni a klubtársat


3500 Euró volt a vanos, és csak a balt cserélték. Plusz szenzorok, jeladók meg amit ilyenkor cserélnek. Igen, állítgatták rendesen, bécsi Denzel Bmwnél csinálták, ott vettem a masinát. Mindez 2 éve már.
De ez elrettentő, 520i-nél kizárt h ennyi legyen!!!
NT-be kell megkérdezni. A Wallisban még tuti le is húznak. :twisted:

Re: Vanos szerintem

2009.09.10. 20:03

LeviM5 írta:
jackson írta:
MChris írta:
jackson írta:
willy69 írta:Udv mindenkinek, szerintem csilingel a Vanosom, az lenne a kerdesem, hogy tuti-e hogy cserelni kell es ha igen valaki tudja-e hogy kb mennyi es persze mennyi a csere es ha tudnatok egy megbizhato szervizt a cserere. Az auto 1999 520i m52 tu motorral. Koszonom elore is


A megbízható szervít onnan kezdődik betudja állítani a Vanost. Mármint a Vanos javítás után kell egy beállitást megejteni (TIS-ben le van írva a process) az NTautó tuti javítani tudja (csak hanyatt esel az áraktól) a 5er talán nem járok oda.
A házi szerelőnket is megkérdezheted: "muhaati" ő meg (PÜ-ben vagy http://www.muha.hu) kérdezd meg szerintem talán a legolcsóbbat fogja mondani.

Jackson, aki részvéte mert nyithatod a pénztárcát


Levi M5-nek a vétel előtt cserélte a tulaj osztrákban és asszem 1M volt akkor igaz M5,de azóta meg az árak felfele mentek csak,benéz akkor majd korrigál ha nem jók az emlékek :?


Na ne ilyedjen meg, mert az V8 és dupla Vanos mivel szívó és kipufogó oldali is. Tehát azért az sokkal drágább.

Jackson, aki próbálja a padlóról felmosni a klubtársat


3500 Euró volt a vanos, és csak a balt cserélték. Plusz szenzorok, jeladók meg amit ilyenkor cserélnek. Igen, állítgatták rendesen, bécsi Denzel Bmwnél csinálták, ott vettem a masinát. Mindez 2 éve már.
De ez elrettentő, 520i-nél kizárt h ennyi legyen!!!
NT-be kell megkérdezni. A Wallisban még tuti le is húznak. :twisted:


kiindulási alapnak azért jó :(

Vanos

2009.09.18. 21:28

Udv mindenkinek! Megadnatok az NT elerhetoseget?
Koszonom, amugy eredetiben 850 dollar de van meg egy jo tipp www.drvanos.com 300 dollarert felujitott garanciaval. Valaki ismeri a DrVanost?

x

2009.09.18. 22:31

én megcsináltam magamnak cseréltem o-gyűrűket vitonosra 400km óta semmi bajom vele
zörgött mintha verné a lánc a szelepfedelet

Re: Vanos

2009.09.19. 12:24

willy69 írta:Udv mindenkinek! Megadnatok az NT elerhetoseget?
Koszonom, amugy eredetiben 850 dollar de van meg egy jo tipp www.drvanos.com 300 dollarert felujitott garanciaval. Valaki ismeri a DrVanost?


A DrVanos amerikai, nem? Néztem én is a videóikat (előtte/utána), meggyőző volt, de a honlapjuk szerint mintha nem tudnának mindenfélét javítani. Ráadásul Amerika messze van, kiszedeted itthon a kocsiból, elküldöd és - vársz heteket, hónapakat, utána az esetleges garanciát hogyan, mennyi idő és nehézség árán érvényesíted? De ha valakinek lenne tapasztalata róluk, az érdekelne engem is.

Re: x

2009.09.19. 12:34

nlm79 írta:én megcsináltam magamnak cseréltem o-gyűrűket vitonosra 400km óta semmi bajom vele
zörgött mintha verné a lánc a szelepfedelet


Ez igen, ha nem titok, mennyiből sikerült abszolválni? Teljesen zörejtelenné vált?
Jó lenne összefutni (tudom, hogy mást is érdekelne :wink: ).

x

2009.09.19. 12:59

teljesen megszünt az a hang 10000ft-ért gyártották le a gyűrűket ,a mértetek valahol még megvannak de a régieket is megtartottam az volt a minta hozzá se kell nyulni a vezérléshez csak a solenoid szelepeket kell levenni meg a hengereket amit mozgat


kb 3-4óra alatt ki lehet cserélni

Pesti vagyok és szívesen megmutatom milyen hangja lett

x

2009.09.19. 13:03

ez alapján csináltam meg: www.beisansystems.com

így: www.beisansystems.com/procedures/vanos_procedure.htm

Re: x

2009.09.19. 14:15

nlm79 írta:ez alapján csináltam meg: www.beisansystems.com

így: www.beisansystems.com/procedures/vanos_procedure.htm


Ez jó kis legos játék. Még képet nézni is hosszú volt. :roll:
Ott volt a pc melletted és pontról pontra mentél?

2009.09.19. 14:34

nem nehéz párszor megnézed vagy csak mindig egy részt hogy ne hagy ki semmit
csak csavarozni kell, a ventillatort és a hűtő borítást levenni szinte a legnehezebb de muszáj mert nem férsz a motor elejéhez
ja meg az új gyűrűkkel vissza dugni a kinyomó dugattyukat a hengerekbe(sok olajjal könnyebb)

2009.09.19. 16:22

nlm79 írta:nem nehéz párszor megnézed vagy csak mindig egy részt hogy ne hagy ki semmit
csak csavarozni kell, a ventillatort és a hűtő borítást levenni szinte a legnehezebb de muszáj mert nem férsz a motor elejéhez
ja meg az új gyűrűkkel vissza dugni a kinyomó dugattyukat a hengerekbe(sok olajjal könnyebb)


Ügyes vagy, én nem mertem volna nekiállni. A ventit és a borítást 1 perc alatt levettem vízpumpa cserénél.
Azt hiszem 30-as kulcs és egy gumikalapács és már jött is.

Re: x

2009.09.19. 18:08

nlm79 írta:teljesen megszünt az a hang 10000ft-ért gyártották le a gyűrűket ,a mértetek valahol még megvannak de a régieket is megtartottam az volt a minta hozzá se kell nyulni a vezérléshez csak a solenoid szelepeket kell levenni meg a hengereket amit mozgat


kb 3-4óra alatt ki lehet cserélni

Pesti vagyok és szívesen megmutatom milyen hangja lett


Köszönet, élnék is a lehetőséggel. Küldük PÜ-t.

Re: x

2009.09.19. 18:25

Blais írta:
nlm79 írta:teljesen megszünt az a hang 10000ft-ért gyártották le a gyűrűket ,a mértetek valahol még megvannak de a régieket is megtartottam az volt a minta hozzá se kell nyulni a vezérléshez csak a solenoid szelepeket kell levenni meg a hengereket amit mozgat


kb 3-4óra alatt ki lehet cserélni

Pesti vagyok és szívesen megmutatom milyen hangja lett


Köszönet, élnék is a lehetőséggel. Küldük PÜ-t.


Azért óvatosan, a V8 vanosa teljesen más felépítésű.

2009.09.19. 18:28

meghallgatom ,de abba lehet h én se vágnék bele
meg kell nézni arra van-e leírás

x

2009.09.19. 20:38

vényócra nem irnak ilyen hibát valami más hiba lesz szerintem :?

2009.09.19. 22:25

Helo
Itt van ez a VANOS de szerintem sokan nem tudják mi az 8O
például ÉN sem
Le kellene írni röviden
üdv zoli
Hozzászólás küldése

VigLink badge