Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Hozzászólás küldése

Re: Világítás

2013.11.21. 21:33

muhaati írta:
sirrudi írta:Sziasztok!
Segítség kellene ..... A bal első xenon időnként nem kapcsol be Trafó vagy égő gond lesz?
Volt már valakinek hasonló gond?


Mindenképpen az izzóra tippelnék, merthogy a D1s izzóval együtt van a trafó. :szerintem

:franko:

Ezt a hozzászólást a szerzőnek hamoriarpi az itt látható tagok köszönték meg: sirrudi
Értékelés: 4.76%

Re: Világítás

2013.11.23. 00:17

hamoriarpi írta:
muhaati írta:
sirrudi írta:Sziasztok!
Segítség kellene ..... A bal első xenon időnként nem kapcsol be Trafó vagy égő gond lesz?
Volt már valakinek hasonló gond?


Mindenképpen az izzóra tippelnék, merthogy a D1s izzóval együtt van a trafó. :szerintem

:franko:


Köszi szépen a segitséget.

Re: Világítás

2013.12.04. 18:06

Sziasztok! Angel eyes témával kapcsolatban kereslek fel titeket.. Van egy e60 2008-as LCI xenon-os lámpám, és nekem is az a problémám, hogy sárgán világítanak.. Nos amibe kérdéses vagyok, hogy milyen égőt tegyek bele, hogy szép erősen, és jég fehéren világítsanak a kis angyal szemek?
Vissza olvasgattam, de olyan hozzászólást nem találtam, aki LCI lámpába akart volna cserélni!
Esetleg ha tud valaki eladót elérhető áron, akkor vevő lennék rá!
Előre is köszönöm! :)

Re: Világítás

2013.12.04. 20:37

norby0420 írta:Sziasztok! Angel eyes témával kapcsolatban kereslek fel titeket.. Van egy e60 2008-as LCI xenon-os lámpám, és nekem is az a problémám, hogy sárgán világítanak.. Nos amibe kérdéses vagyok, hogy milyen égőt tegyek bele, hogy szép erősen, és jég fehéren világítsanak a kis angyal szemek?
Vissza olvasgattam, de olyan hozzászólást nem találtam, aki LCI lámpába akart volna cserélni!
Esetleg ha tud valaki eladót elérhető áron, akkor vevő lennék rá!
Előre is köszönöm! :)


A bátyám autójában anno már csináltunk ilyet, a cuccot is be tudom neked szerezni ...
Ha küldesz egy email címet akkor küldök képeket.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek jlaci74 az itt látható tagok köszönték meg: norby0420
Értékelés: 4.76%

Re: Világítás

2014.01.21. 16:17

Sziasztok!

DS2 -> DS1 lámpa váltáskor kell-e programozni? Ill. a csatlakozók kompatibilisek-e? Viszonylag jó áron hozzájutottam DS1 lámpatestekhez (zsír újak), de trafók nincsenek rajta. Ezt csereberével még csak megoldom, csak az a kérdés, hogy a fizikai cserén kívül van-e még más teendő.

Üdv: DDL

Re: Világítás

2014.01.22. 20:46

ddl72 írta:Sziasztok!

DS2 -> DS1 lámpa váltáskor kell-e programozni? Ill. a csatlakozók kompatibilisek-e? Viszonylag jó áron hozzájutottam DS1 lámpatestekhez (zsír újak), de trafók nincsenek rajta. Ezt csereberével még csak megoldom, csak az a kérdés, hogy a fizikai cserén kívül van-e még más teendő.

Üdv: DDL


"trafók nincsenek rajta. Ezt csereberével még csak megoldom"
Ne haragudj a kérdésért, de ezt komolyan gondolod ? :oops:

Re: Világítás

2014.01.23. 04:18

Oroszlan írta:
ddl72 írta:Sziasztok!

DS2 -> DS1 lámpa váltáskor kell-e programozni? Ill. a csatlakozók kompatibilisek-e? Viszonylag jó áron hozzájutottam DS1 lámpatestekhez (zsír újak), de trafók nincsenek rajta. Ezt csereberével még csak megoldom, csak az a kérdés, hogy a fizikai cserén kívül van-e még más teendő.

Üdv: DDL


"trafók nincsenek rajta. Ezt csereberével még csak megoldom"
Ne haragudj a kérdésért, de ezt komolyan gondolod ? :oops:


Komolyan. :oops:
Nem értem mi a kérdés? Adom a DS2-ét és kapom a DS1-ét. Az ilyen cserebere az csoda? :D
Izzókat meg mindenképpen vennem kell.

Üdv: DDL

Re: Világítás

2014.01.23. 09:54

ddl72 írta:
Oroszlan írta:
ddl72 írta:Sziasztok!

DS2 -> DS1 lámpa váltáskor kell-e programozni? Ill. a csatlakozók kompatibilisek-e? Viszonylag jó áron hozzájutottam DS1 lámpatestekhez (zsír újak), de trafók nincsenek rajta. Ezt csereberével még csak megoldom, csak az a kérdés, hogy a fizikai cserén kívül van-e még más teendő.

Üdv: DDL


"trafók nincsenek rajta. Ezt csereberével még csak megoldom"
Ne haragudj a kérdésért, de ezt komolyan gondolod ? :oops:


Komolyan. :oops:
Nem értem mi a kérdés? Adom a DS2-ét és kapom a DS1-ét. Az ilyen cserebere az csoda? :D
Izzókat meg mindenképpen vennem kell.

Üdv: DDL


Csak azért kérdeztem, mert egy ilyen autónál Én biztos nem legóznék, nem kísérleteznék.
Mivel más típusú izzó van benne, nem tudom egyezik-e a foglalata, valószínűleg máshol van benne a trafó, lehet más teljesítményű is, ezekhez nem értek.
Amennyiért meg ilyen izzót már lehet venni, ha vele szemben összeadod a barkácsolásra és az utánajárásra fordított időt, energiát, a végén egyáltalán nem biztos, hogy olcsóbban jössz ki. A rendes csere meg szakembernek 10 perc. Legalább is nálam annyi volt a lámpatest kivételével és visszarakásával együtt.
De ez csak az Én véleményem.

Re: Világítás

2014.01.23. 19:26

Oroszlan írta:Csak azért kérdeztem, mert egy ilyen autónál Én biztos nem legóznék, nem kísérleteznék.
Mivel más típusú izzó van benne, nem tudom egyezik-e a foglalata, valószínűleg máshol van benne a trafó, lehet más teljesítményű is, ezekhez nem értek.
Amennyiért meg ilyen izzót már lehet venni, ha vele szemben összeadod a barkácsolásra és az utánajárásra fordított időt, energiát, a végén egyáltalán nem biztos, hogy olcsóbban jössz ki. A rendes csere meg szakembernek 10 perc. Legalább is nálam annyi volt a lámpatest kivételével és visszarakásával együtt.
De ez csak az Én véleményem.


Teljesen igazad van, de jelenleg adott egy jobb első törött lámpatest amit mindenképpen cserélnem kell és a balos is csúnya (ez is cserés). Szereztem új lámpatest párt viszonylag olcsón. De ez DS1. A kocsimban jelenleg DS2 van. Tehát a xenon izzó eleve más, ezt vennem kell mindenképpen. Szóval ha nem kell programozni és a csatlakozók is egyeznek, akkor cserélem. Ha kell, akkor a lámpatesteket cserélem el bontottra, de ha nem muszáj, inkább megtartom az újakat. :)


Üdv: DDL

Re: Világítás

2014.04.01. 13:13

2004-es xenonos E60-t használok, de a fényerőt gyengének találom. Páran azt mondták, nem lenne jelentős javulás xenon égő cserével sem, mert 10 év alatt opálosodott a vetítőlencse annyit, hogy lámpacsere javítana a helyzeten. Van valakinek tapasztalat e téren, ami nem százezres költséggel járna? Foncsoroztatás, tisztítás stb. ???

Re: Világítás

2014.04.01. 13:58

davidoff1983 írta:2004-es xenonos E60-t használok, de a fényerőt gyengének találom. Páran azt mondták, nem lenne jelentős javulás xenon égő cserével sem, mert 10 év alatt opálosodott a vetítőlencse annyit, hogy lámpacsere javítana a helyzeten. Van valakinek tapasztalat e téren, ami nem százezres költséggel járna? Foncsoroztatás, tisztítás stb. ???


Mobilgumi.hu...ha szet lehet szedni akkor foncsor esetleg burapolir...utana az allagmegorzesert egy folia mehetne ra...

Re: Világítás

2014.04.27. 00:26

davidoff1983 írta:2004-es xenonos E60-t használok, de a fényerőt gyengének találom. Páran azt mondták, nem lenne jelentős javulás xenon égő cserével sem, mert 10 év alatt opálosodott a vetítőlencse annyit, hogy lámpacsere javítana a helyzeten. Van valakinek tapasztalat e téren, ami nem százezres költséggel járna? Foncsoroztatás, tisztítás stb. ???

Helo
Ay alap be'll\t'sokat kellene magasabbra 'll
\tana
Ey nulla forintos k0lts;g

Re: Világítás

2014.05.04. 13:27

Sziasztok !
a TYC tipusu lámpákrol valakinek vélemény tapasztalat?

Re: Világítás

2014.05.04. 18:17

sirrudi írta:Sziasztok !
a TYC tipusu lámpákrol valakinek vélemény tapasztalat?


Segédvilágításnak jó ( köd, stb ... ) főfényszórónak felejtős...

Ezt a hozzászólást a szerzőnek jlaci74 az itt látható tagok köszönték meg: Bummer
Értékelés: 4.76%

Re: Világítás

2014.12.14. 21:01

Sziasztok,

Kérdés, hogy a gyárilag nem xenonos e61-be gyári xenon lámpát bele lehet rakni, ha ugyan az a pre facelift? Csatlakozó ugyan az? Programozni kell?

Előre is köszi a választ.

Üdv,

PeeT

Re: Világítás

2015.01.11. 22:40

Sziasztok olyan problémám lenne hogy ki cseréltem a macskaszemekbe angel eye led izzókra és indításkor villog mért van valami megoldás rá? köszönöm szépen a válaszokat.

Re: Világítás

2015.01.12. 06:08

Bencus90 írta:Sziasztok olyan problémám lenne hogy ki cseréltem a macskaszemekbe angel eye led izzókra és indításkor villog mért van valami megoldás rá? köszönöm szépen a válaszokat.

Hidegtesztet csinál az LCM modul, ami hagyományos izzó esetén nem látható, mert lassabban reagál az impulzusokra mint a LED.
Ha jól emlékszem pont ennek nem lehet kikapcsolni a hidegtesztjét, de lehet, hogy LCM verzió függő.

Re: Világítás

2015.01.12. 10:38

PeterE39 írta:
Bencus90 írta:Sziasztok olyan problémám lenne hogy ki cseréltem a macskaszemekbe angel eye led izzókra és indításkor villog mért van valami megoldás rá? köszönöm szépen a válaszokat.

Hidegtesztet csinál az LCM modul, ami hagyományos izzó esetén nem látható, mert lassabban reagál az impulzusokra mint a LED.
Ha jól emlékszem pont ennek nem lehet kikapcsolni a hidegtesztjét, de lehet, hogy LCM verzió függő.


Most volt egy LCM cserém RLS beépítés miatt. A régi LCM-nél nem is láttam villogást, a mostani tesztel, villog, nem lehet kikapcsolni.

Re: Világítás

2015.01.12. 14:38

KissGSV írta:
PeterE39 írta:
Bencus90 írta:Sziasztok olyan problémám lenne hogy ki cseréltem a macskaszemekbe angel eye led izzókra és indításkor villog mért van valami megoldás rá? köszönöm szépen a válaszokat.

Hidegtesztet csinál az LCM modul, ami hagyományos izzó esetén nem látható, mert lassabban reagál az impulzusokra mint a LED.
Ha jól emlékszem pont ennek nem lehet kikapcsolni a hidegtesztjét, de lehet, hogy LCM verzió függő.


Most volt egy LCM cserém RLS beépítés miatt. A régi LCM-nél nem is láttam villogást, a mostani tesztel, villog, nem lehet kikapcsolni.

Szia akkor szoftveresen nem lehet kikapcsolni??

Re: Világítás

2015.01.12. 19:18

Bencus90 írta:Sziasztok olyan problémám lenne hogy ki cseréltem a macskaszemekbe angel eye led izzókra és indításkor villog mért van valami megoldás rá? köszönöm szépen a válaszokat.

Szerintem nem csak inditasnal villog, hanem bizonyos idokozonkent menet kozben is amikor tesztel. Ne lepodj meg, ha esetleg valaki ugy veli, hogy villantottal neki hogy johet es kifordul eled. Kerdezd meg honnet tudom!
Hozzászólás küldése

VigLink badge