Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Hozzászólás küldése

Re: E60-as váltó

2014.05.21. 22:02

kevinko1021 írta:Sziasztok ! Valaki megtudná adni 204d1 fórum társ elérhetőségét ? Plusz egy nevet ha nem vagyok pofátlan :oops: (hogy kit keresek)
Köszönöm :lol:


Pü. ment ...

Re: E60-as váltó

2014.05.25. 10:24

rebel írta:Sajnos tul sokaig ment keves olajjal a valto es megégett par dolog odabent. Nem maradt más, mint a felujitas de megérte - jobb lett, mint mikor hozzám került :)


Megkérdezhetem, hogy hol csináltattad és mennyibe került a mutatvány? Milyen tüneteket produkált a váltód, hogy felújítás mellett döntöttél?

Re: E60-as váltó

2014.05.29. 14:42

nagy.matyika írta:
rebel írta:Sajnos tul sokaig ment keves olajjal a valto es megégett par dolog odabent. Nem maradt más, mint a felujitas de megérte - jobb lett, mint mikor hozzám került :)


Megkérdezhetem, hogy hol csináltattad és mennyibe került a mutatvány? Milyen tüneteket produkált a váltód, hogy felújítás mellett döntöttél?


Miki csinálta Nyiregyházán. Az, hogy mennyibe fog kerulni az attól fugg milyen allapotban van de ezt csak azutan lehet megtudni miutan szetszedik. Levannak-e égve a lamellák vagy sem, hány magnesszelep kuka, csapágyak lógnak-e stb. Legnagyobb árképző az valoszinuleg a wandler ha cserés de nekem nem volt szerencsére az.

Tünetek: Rugdosás sebességek között fel-le váltásnál, padlóra csuszótt a kuplung össze vissza ugrált a sebesség stb.

Re: E60-as váltó

2014.05.30. 14:56

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=n50alGUdp3k[/youtube]
Howto video 6HP olajcseréhez egyenesen ZF bácsitól.

Re: E60-as váltó

2014.05.30. 15:16

stukker1987 írta:[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=n50alGUdp3k[/youtube]
Howto video 6HP olajcseréhez egyenesen ZF bácsitól.


ZF bácsi elfelejtett átvezetőt cserélni, no sebaj, majd ha szivárog akkor mégegyszer ugyanezt. :shock:

Ezt a hozzászólást a szerzőnek muhaati az itt látható tagok köszönték meg: 2 Bummer, hamoriarpi
Értékelés: 9.52%

Re: E60-as váltó

2014.05.30. 15:27

muhaati írta:
stukker1987 írta:[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=n50alGUdp3k[/youtube]
Howto video 6HP olajcseréhez egyenesen ZF bácsitól.


ZF bácsi elfelejtett átvezetőt cserélni, no sebaj, majd ha szivárog akkor mégegyszer ugyanezt. :shock:


Mindenesetre a Lifetime olajat ők sem ismerik,mivel ajánlás hangzik el csereperiódusra a videóban....

Ezt a hozzászólást a szerzőnek stukker1987 az itt látható tagok köszönték meg: hamoriarpi
Értékelés: 4.76%

Re: E60-as váltó

2014.05.30. 16:14

stukker1987 írta:
muhaati írta:
stukker1987 írta:[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=n50alGUdp3k[/youtube]
Howto video 6HP olajcseréhez egyenesen ZF bácsitól.


ZF bácsi elfelejtett átvezetőt cserélni, no sebaj, majd ha szivárog akkor mégegyszer ugyanezt. :shock:


Mindenesetre a Lifetime olajat ők sem ismerik,mivel ajánlás hangzik el csereperiódusra a videóban....


Hiába tépem a számat, már mióta!!!!!!! A ZF kiadott egy hivatalos bulletint, MAX 100.000km.-enként KÖTELEZŐ az olajcsere az aut. váltókban. Ez vonatkozik az 5hp, 6hp, söt az új 8hp váltókra is.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek muhaati az itt látható tagok köszönték meg: Bummer
Értékelés: 4.76%

Re: E60-as váltó

2014.05.30. 16:25

muhaati írta:
stukker1987 írta:
muhaati írta:
stukker1987 írta:[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=n50alGUdp3k[/youtube]
Howto video 6HP olajcseréhez egyenesen ZF bácsitól.


ZF bácsi elfelejtett átvezetőt cserélni, no sebaj, majd ha szivárog akkor mégegyszer ugyanezt. :shock:


Mindenesetre a Lifetime olajat ők sem ismerik,mivel ajánlás hangzik el csereperiódusra a videóban....


Hiába tépem a számat, már mióta!!!!!!! A ZF kiadott egy hivatalos bulletint, MAX 100.000km.-enként KÖTELEZŐ az olajcsere az aut. váltókban. Ez vonatkozik az 5hp, 6hp, söt az új 8hp váltókra is.


Hihihihi...anno, h leugattak a Porsche Pestnel mikor vittem 60ekm-kornyeken olajcserere az off dogot...h se difiben sem valtoban nem kell...ez elettartam kenesu...a pofamba rohogtek...meg rosszul tudom...mondom jo, akkor a motorban is baromsag cserelni...mondtak jah...10ekm-nel az, mikor az 3x annyit elmegy gond nelkul...osztakiaban meg inkabb gondos felhasznalo voltam ezek mellett a parameterek mellett...

Igazabol ez a fajta hozzaallass csak a szerviznek jo...es ebbol lesz a fos automata, fos marka...fos markaszerviz...mondjuk a tulajdonosok is zsugoriak...meg egy haz erteku autonal is sajnaljak 2 tankolas arat elkolteni idoben...aztan mikor 300e-tol indul a felujitas...juujjuujjj....

Re: E60-as váltó

2014.05.30. 19:43

Bummer írta:mondjuk a tulajdonosok is zsugoriak...meg egy haz erteku autonal is sajnaljak 2 tankolas arat elkolteni idoben...aztan mikor 300e-tol indul a felujitas...juujjuujjj....

Aki ház értékü autóval jár annak nem lesz juujjuujjj.... mert az nem fog 300e menni vele!!

Tapatalk-kal küldve az én SM-T210-el

Re: E60-as váltó

2014.05.30. 22:46

muhaati írta:Hiába tépem a számat, már mióta!!!!!!! A ZF kiadott egy hivatalos bulletint, MAX 100.000km.-enként KÖTELEZŐ az olajcsere az aut. váltókban. Ez vonatkozik az 5hp, 6hp, söt az új 8hp váltókra is.


Én a manuálisban is cseréltem. Állítólag annak sem árt. :wink:

Re: E60-as váltó

2014.05.31. 15:22

kzolee írta:
muhaati írta:Hiába tépem a számat, már mióta!!!!!!! A ZF kiadott egy hivatalos bulletint, MAX 100.000km.-enként KÖTELEZŐ az olajcsere az aut. váltókban. Ez vonatkozik az 5hp, 6hp, söt az új 8hp váltókra is.


Én a manuálisban is cseréltem. Állítólag annak sem árt. :wink:



A manuális váltós autóimban én is cseréltem hasonló km állásnál is félelem nélkül.
Ennél a fórumos rossz tapasztalatok miatt félek....

Re: E60-as váltó

2014.06.05. 07:54

Sziasztok!
Tegnap vásároltam egy 530da-t és minden rendben volt, a teszt vezetésen meghajtottam okosan minden rendben! 300km után ezt produkálta: "erőteljesebb" gyorsításkor mikor visszavált 2500-3000-re elmegy a computer, a mutatók megbolondulnak 2mp-re, utána defektet és váltóhibát jelez! :facepalm: (újraindításkor minden rendben) Mi lehet a baj? Mechanikai v software hiba?
Ki tudja ezt orvosolni?

Előre is köszönöm!!

Re: E60-as váltó

2014.06.05. 09:50

bakula85 írta:Sziasztok!
Tegnap vásároltam egy 530da-t és minden rendben volt, a teszt vezetésen meghajtottam okosan minden rendben! 300km után ezt produkálta: "erőteljesebb" gyorsításkor mikor visszavált 2500-3000-re elmegy a computer, a mutatók megbolondulnak 2mp-re, utána defektet és váltóhibát jelez! :facepalm: (újraindításkor minden rendben) Mi lehet a baj? Mechanikai v software hiba?
Ki tudja ezt orvosolni?

Előre is köszönöm!!

Hasznos infó lenne a lakhelyed, hogy ne Zalaegerszegre küldjünk Nyíracsádról.

Re: E60-as váltó

2014.06.05. 09:54

Igazad van! Bp. és vonzáskőrzete érdekelne esetleg Győri szakemberek segitségét kérném.

Tapatalk-kal küldve az én GT-I9505-el

Re: E60-as váltó

2014.06.05. 16:55

rebel írta:
nagy.matyika írta:
rebel írta:Sajnos tul sokaig ment keves olajjal a valto es megégett par dolog odabent. Nem maradt más, mint a felujitas de megérte - jobb lett, mint mikor hozzám került :)


Megkérdezhetem, hogy hol csináltattad és mennyibe került a mutatvány? Milyen tüneteket produkált a váltód, hogy felújítás mellett döntöttél?


Miki csinálta Nyiregyházán. Az, hogy mennyibe fog kerulni az attól fugg milyen allapotban van de ezt csak azutan lehet megtudni miutan szetszedik. Levannak-e égve a lamellák vagy sem, hány magnesszelep kuka, csapágyak lógnak-e stb. Legnagyobb árképző az valoszinuleg a wandler ha cserés de nekem nem volt szerencsére az.

Tünetek: Rugdosás sebességek között fel-le váltásnál, padlóra csuszótt a kuplung össze vissza ugrált a sebesség stb.


Köszönöm a válaszodat! :)

Re: E60-as váltó

2014.06.21. 16:38

Sziasztok! A kérdésem az lenne , hogy a frissítés utáni 525d-ben és az 530d-ben ugyanaz az automataváltó van ?
Meg tudtok ajánlani jó automatás szakembert Bp és környékéről ? :lol:
Válaszotokat előre is köszönöm !
Üdv: Kevin

Re: E60-as váltó

2014.06.21. 17:32

kevinko1021 írta:Meg tudtok ajánlani jó automatás szakembert Bp és környékéről ? :lol:


Pap Tamás nullahat harminc kilenc22 3282

Ezt a hozzászólást a szerzőnek kzolee az itt látható tagok köszönték meg: kevinko1021
Értékelés: 4.76%

Re: E60-as váltó

2014.07.09. 23:38

muhaati írta:
stukker1987 írta:
muhaati írta:
stukker1987 írta:[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=n50alGUdp3k[/youtube]
Howto video 6HP olajcseréhez egyenesen ZF bácsitól.


ZF bácsi elfelejtett átvezetőt cserélni, no sebaj, majd ha szivárog akkor mégegyszer ugyanezt. :shock:


Mindenesetre a Lifetime olajat ők sem ismerik,mivel ajánlás hangzik el csereperiódusra a videóban....


Hiába tépem a számat, már mióta!!!!!!! A ZF kiadott egy hivatalos bulletint, MAX 100.000km.-enként KÖTELEZŐ az olajcsere az aut. váltókban. Ez vonatkozik az 5hp, 6hp, söt az új 8hp váltókra is.

Helo
Akkor én erről az olajcserékről nagyon lemaradtam.... 356-ezer km :wink:

Re: E60-as váltó

2014.07.10. 18:35

lepke írta:
muhaati írta:
stukker1987 írta:
muhaati írta:
stukker1987 írta:[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=n50alGUdp3k[/youtube]
Howto video 6HP olajcseréhez egyenesen ZF bácsitól.


ZF bácsi elfelejtett átvezetőt cserélni, no sebaj, majd ha szivárog akkor mégegyszer ugyanezt. :shock:


Mindenesetre a Lifetime olajat ők sem ismerik,mivel ajánlás hangzik el csereperiódusra a videóban....


Hiába tépem a számat, már mióta!!!!!!! A ZF kiadott egy hivatalos bulletint, MAX 100.000km.-enként KÖTELEZŐ az olajcsere az aut. váltókban. Ez vonatkozik az 5hp, 6hp, söt az új 8hp váltókra is.

Helo
Akkor én erről az olajcserékről nagyon lemaradtam.... 356-ezer km :wink:


Utántöltés volt már nálad?
Kiváncsi lennék egy átlag használatról készült videóra tőled. Érdekes lenne számomra megnézni,hogy hogyan használod az autót és hogy alkalmazkodott hozzád a váltó...(mikor vált el stb..)

Re: E60-as váltó

2014.07.10. 19:53

stukker1987 írta:
lepke írta:
muhaati írta:
stukker1987 írta:
muhaati írta:
ZF bácsi elfelejtett átvezetőt cserélni, no sebaj, majd ha szivárog akkor mégegyszer ugyanezt. :shock:


Mindenesetre a Lifetime olajat ők sem ismerik,mivel ajánlás hangzik el csereperiódusra a videóban....


Hiába tépem a számat, már mióta!!!!!!! A ZF kiadott egy hivatalos bulletint, MAX 100.000km.-enként KÖTELEZŐ az olajcsere az aut. váltókban. Ez vonatkozik az 5hp, 6hp, söt az új 8hp váltókra is.

Helo
Akkor én erről az olajcserékről nagyon lemaradtam.... 356-ezer km :wink:


Utántöltés volt már nálad?
Kiváncsi lennék egy átlag használatról készült videóra tőled. Érdekes lenne számomra megnézni,hogy hogyan használod az autót és hogy alkalmazkodott hozzád a váltó...(mikor vált el stb..)

O pont hamoriarpi ellentete
Azert van 35dezsoje mert nem 130 tempomattal jar az elfogovadasszal...ha M5 lenne a popojaka alatt akkor meg a jardot is kilometerrol lerefizne...igy csak 200m-rol
Hozzászólás küldése

VigLink badge