Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Hozzászólás küldése

2009.08.30. 20:34

Labi írta:na ez az!

Kép

Helo
Valami részletesebb NINCS :?:
üdv zoli

2009.08.30. 23:52

Itt egy kisvideo a szűrődről Lepke

2009.08.30. 23:56

És egy pdf file:
ITT

2009.08.31. 09:15

simi64 írta:És egy pdf file:
ITT

Helo simi
Köszönöm :taps: :taps:
üdv zoli

2009.09.03. 20:51

Labi írta:na ez az!

[img]http://www.carpages.co.uk/Bömbi/bmw_images/bmw_diesel_particle_filter_24_10_03.jpg[/img]

Helo
Beszéltem egy klubtárssal akinek műhelye van
ők ugy oldják meg 8O már évek óta átfúrják hossz írányba
rengeteget csináltak és tökéletes
üdv zoli

2009.09.03. 22:49

lepke írta:
Labi írta:na ez az!

[img]http://www.carpages.co.uk/Bömbi/bmw_images/bmw_diesel_particle_filter_24_10_03.jpg[/img]

Helo
Beszéltem egy klubtárssal akinek műhelye van
ők ugy oldják meg 8O már évek óta átfúrják hossz írányba
rengeteget csináltak és tökéletes
üdv zoli


Lepke, te úgy érzem spórolni akarsz! :lol:

2009.09.03. 22:55

Labi írta:
lepke írta:
Labi írta:na ez az!

[img]http://www.carpages.co.uk/Bömbi/bmw_images/bmw_diesel_particle_filter_24_10_03.jpg[/img]

Helo
Beszéltem egy klubtárssal akinek műhelye van
ők ugy oldják meg 8O már évek óta átfúrják hossz írányba
rengeteget csináltak és tökéletes
üdv zoli


Lepke, te úgy érzem spórolni akarsz! :lol:

Helo Labi
Válság van most összekel húzni a nadrág szíjat
mindenki igy csinálja a végéről 10mm átmérőjű furóval átnyomják hat db furatot csinálnak bele és KÉSZ
az ára 35d nél horror
még van 50-ezer kilométer a cseréig
üdv zoli

2009.09.03. 23:04

lepke írta:
Labi írta:
lepke írta:
Labi írta:na ez az!

[img]http://www.carpages.co.uk/Bömbi/bmw_images/bmw_diesel_particle_filter_24_10_03.jpg[/img]

Helo
Beszéltem egy klubtárssal akinek műhelye van
ők ugy oldják meg 8O már évek óta átfúrják hossz írányba
rengeteget csináltak és tökéletes
üdv zoli


Lepke, te úgy érzem spórolni akarsz! :lol:

Helo Labi
Válság van most összekel húzni a nadrág szíjat
mindenki igy csinálja a végéről 10mm átmérőjű furóval átnyomják hat db furatot csinálnak bele és KÉSZ
az ára 35d nél horror
még van 50-ezer kilométer a cseréig
üdv zoli


óóó hát az akkor odébb van még. ...másfél év nem?! kb...

2009.09.03. 23:10

Labi írta:
lepke írta:
Labi írta:
lepke írta:
Labi írta:na ez az!

[img]http://www.carpages.co.uk/Bömbi/bmw_images/bmw_diesel_particle_filter_24_10_03.jpg[/img]

Helo
Beszéltem egy klubtárssal akinek műhelye van
ők ugy oldják meg 8O már évek óta átfúrják hossz írányba
rengeteget csináltak és tökéletes
üdv zoli


Lepke, te úgy érzem spórolni akarsz! :lol:

Helo Labi
Válság van most összekel húzni a nadrág szíjat
mindenki igy csinálja a végéről 10mm átmérőjű furóval átnyomják hat db furatot csinálnak bele és KÉSZ
az ára 35d nél horror
még van 50-ezer kilométer a cseréig
üdv zoli


óóó hát az akkor odébb van még. ...másfél év nem?! kb...

Helo Labi
Sajnos a mostani tempó mellet igen
januártól mentem 16-ezret ennyi keveset mióta kocsim van nem is mentem
tavalyi éven 80-ezret
üdv zoli

2009.09.03. 23:12

hát igen. :?

tényleg, és mennyibe fáj ez a kifúrás? mert gondolom egy ilyen szűrő, vagy 4-500.000.- közt van mi? neked meg kell belőle kettő, ha jól gondolom!

2009.09.04. 12:27

Labi írta:hát igen. :?

tényleg, és mennyibe fáj ez a kifúrás? mert gondolom egy ilyen szűrő, vagy 4-500.000.- közt van mi? neked meg kell belőle kettő, ha jól gondolom!

Helo Labi
A fúrás az kettő db hosszú szárú csigafúró ami összesen kerül ugy 4-ezer forintba
Nálam a szűrőből csak egy darab van mint mindenkinél az ára 490-ezer +szerelés
ezt 160-ezrenként megismételni huzos dolog
üdv zoli

2009.09.04. 15:57

lepke írta:
Labi írta:hát igen. :?

tényleg, és mennyibe fáj ez a kifúrás? mert gondolom egy ilyen szűrő, vagy 4-500.000.- közt van mi? neked meg kell belőle kettő, ha jól gondolom!

Helo Labi
A fúrás az kettő db hosszú szárú csigafúró ami összesen kerül ugy 4-ezer forintba
Nálam a szűrőből csak egy darab van mint mindenkinél az ára 490-ezer +szerelés
ezt 160-ezrenként megismételni huzos dolog
üdv zoli


baráti. mondjuk a zöldkártya Deákigazolvány nélkül már nem lesz meg! :oops: :D

nem értek hozzá, de nem lesz gond pl ilyenekkel, mint fojtás és társai? gondolom azért a motor és a kipuff ehhez vannak hangolva. nem lesz többletfogyasztás, vagy valami más probléma? ..mondom még egyszer nem értek hozzá. ...

2009.09.04. 16:02

Labi írta:
lepke írta:
Labi írta:hát igen. :?

tényleg, és mennyibe fáj ez a kifúrás? mert gondolom egy ilyen szűrő, vagy 4-500.000.- közt van mi? neked meg kell belőle kettő, ha jól gondolom!

Helo Labi
A fúrás az kettő db hosszú szárú csigafúró ami összesen kerül ugy 4-ezer forintba
Nálam a szűrőből csak egy darab van mint mindenkinél az ára 490-ezer +szerelés
ezt 160-ezrenként megismételni huzos dolog
üdv zoli


baráti. mondjuk a zöldkártya Deákigazolvány nélkül már nem lesz meg! :oops: :D

nem értek hozzá, de nem lesz gond pl ilyenekkel, mint fojtás és társai? gondolom azért a motor és a kipuff ehhez vannak hangolva. nem lesz többletfogyasztás, vagy valami más probléma? ..mondom még egyszer nem értek hozzá. ...

Helo Labi
A zöldkártya tagságom örökös :lol:
annyi lesz a különbség hogy füstölni fog egy pindurit (még ráérek gondolkodni a furáson)
üdv zoli

2009.09.25. 14:49

geisz írta:
penny525d írta:Szia geisz!Köszönöm a gyors választ, leírnád bővebben, hogy mit értesz "kiherélés" alatt és mennyiért csinálják, kell e programozni stb... . Miért nem ajánlod hosszú távon? Füstölni fog az autó?köszi


Szia.

Egész egyszerűen leszedik a kipuff rendszeredet, a 25d-n a második dob a particulate filter melynek felvágják a tetejét, kidobják a közepét, majd visszavarják. kipuff rendszer vissza. Ezt bármelyik kipuffogó klinikán elvégzik...

1. Az autód ez után ugyan úgy fog kormolni mint egy EURO3-as autó.
2. A kipuffogó rendszer folytása nagy mértékben le fog csökkenni, ezáltal a motorod élettartalma lerövidül.
3. Műszaki vizsga bukta.
4. Eladáskor meg magyarázkodhatsz, mert elsumákolni nem fogod tudni.


Hidd el körbe jártam a témát mert nekem is fájt az a 350-400ezer, de én inkább a gyári megoldások híve vagyok. Nem utolsó sorban, soha nem volt lelkifurdalásom egyetlen egy autómnál sem, hogy átvágtam volna a vevőmet.


Geisz,
Hol szerezted be a cuccot? Nekem még 10e km van a cseréig és nem igazán vagyok híve a kiherélős megoldásnak. Németo.ból kaptam rá egy 1240EUR-os ajánlatot csak macera mert le kell adni a régi szűrőt is vagy 240EUR még rájön. Vagy tud valaki ennél jobb árat, és cserélte már vki Geiszen kívül?
Köszi,
Balázs

2009.09.25. 15:04

Balazs írta:
geisz írta:
penny525d írta:Szia geisz!Köszönöm a gyors választ, leírnád bővebben, hogy mit értesz "kiherélés" alatt és mennyiért csinálják, kell e programozni stb... . Miért nem ajánlod hosszú távon? Füstölni fog az autó?köszi


Szia.

Egész egyszerűen leszedik a kipuff rendszeredet, a 25d-n a második dob a particulate filter melynek felvágják a tetejét, kidobják a közepét, majd visszavarják. kipuff rendszer vissza. Ezt bármelyik kipuffogó klinikán elvégzik...

1. Az autód ez után ugyan úgy fog kormolni mint egy EURO3-as autó.
2. A kipuffogó rendszer folytása nagy mértékben le fog csökkenni, ezáltal a motorod élettartalma lerövidül.
3. Műszaki vizsga bukta.
4. Eladáskor meg magyarázkodhatsz, mert elsumákolni nem fogod tudni.


Hidd el körbe jártam a témát mert nekem is fájt az a 350-400ezer, de én inkább a gyári megoldások híve vagyok. Nem utolsó sorban, soha nem volt lelkifurdalásom egyetlen egy autómnál sem, hogy átvágtam volna a vevőmet.


Geisz,
Hol szerezted be a cuccot? Nekem még 10e km van a cseréig és nem igazán vagyok híve a kiherélős megoldásnak. Németo.ból kaptam rá egy 1240EUR-os ajánlatot csak macera mert le kell adni a régi szűrőt is vagy 240EUR még rájön. Vagy tud valaki ennél jobb árat, és cserélte már vki Geiszen kívül?
Köszi,
Balázs

Helo
Kérdezd meg náluk :wink: www.ap-trade.eu
üdv zoli

részecskeszűrő

2009.09.25. 15:29

Legjobb tudomásom szerint minden (tisztességes :lol: ) részecskeszűrő tartozéka 2 nyomás érzékelő (egy a szűrő előtt, egy a szűrő után), a fedkomp alapvetően a rgenerálást követő (túl nagy) nyomáskülönbség alapján ítél(het)i cserére a szűrőt.
A regenerálásnak egyébként létezik még egy (ritkábban alkalmazott) módja miszerint elektromos fűtőszállal melegítik fel a szűrőt arra a hőmérsékletre amelyen a berakódott korom kiéghet.

Re: részecskeszűrő

2009.09.25. 15:50

Edge írta:Legjobb tudomásom szerint minden (tisztességes :lol: ) részecskeszűrő tartozéka 2 nyomás érzékelő (egy a szűrő előtt, egy a szűrő után), a fedkomp alapvetően a rgenerálást követő (túl nagy) nyomáskülönbség alapján ítél(het)i cserére a szűrőt.
A regenerálásnak egyébként létezik még egy (ritkábban alkalmazott) módja miszerint elektromos fűtőszállal melegítik fel a szűrőt arra a hőmérsékletre amelyen a berakódott korom kiéghet.

Helo
Ez igy van folyamatosan égeti ki :wink: CSAK már 150-ezernél nem tudja annyira lerakodott a
szennyeződés ezért CSERE
Vagy Kép
üdv zoli

2009.09.28. 21:42

Balazs írta:
geisz írta:
penny525d írta:Szia geisz!Köszönöm a gyors választ, leírnád bővebben, hogy mit értesz "kiherélés" alatt és mennyiért csinálják, kell e programozni stb... . Miért nem ajánlod hosszú távon? Füstölni fog az autó?köszi


Szia.

Egész egyszerűen leszedik a kipuff rendszeredet, a 25d-n a második dob a particulate filter melynek felvágják a tetejét, kidobják a közepét, majd visszavarják. kipuff rendszer vissza. Ezt bármelyik kipuffogó klinikán elvégzik...

1. Az autód ez után ugyan úgy fog kormolni mint egy EURO3-as autó.
2. A kipuffogó rendszer folytása nagy mértékben le fog csökkenni, ezáltal a motorod élettartalma lerövidül.
3. Műszaki vizsga bukta.
4. Eladáskor meg magyarázkodhatsz, mert elsumákolni nem fogod tudni.


Hidd el körbe jártam a témát mert nekem is fájt az a 350-400ezer, de én inkább a gyári megoldások híve vagyok. Nem utolsó sorban, soha nem volt lelkifurdalásom egyetlen egy autómnál sem, hogy átvágtam volna a vevőmet.


Geisz,
Hol szerezted be a cuccot? Nekem még 10e km van a cseréig és nem igazán vagyok híve a kiherélős megoldásnak. Németo.ból kaptam rá egy 1240EUR-os ajánlatot csak macera mert le kell adni a régi szűrőt is vagy 240EUR még rájön. Vagy tud valaki ennél jobb árat, és cserélte már vki Geiszen kívül?
Köszi,
Balázs


Szia Balázs!

5er Kft-nél vettem, nem most volt, így nem tom most mit kóstál... :roll: A régi szűrőt nekem is le kellett adnom.

Üdv András

Új DPF

2009.11.23. 11:19

Hello mindenkinek!

Új DPF szűrőket kínálok megvétere 530d (2003-2007) illetve 520d (2003-) motorokba.
Árak: 905€ fuvarral együtt.
1 év garanciával a legnagyobb utángyártótól.

Oem : 18307792041 :lol:

T.Laci

2009.11.25. 11:35

Helo Urak
Valakinek van pontos információja hogy mennyi kilómétert bír a SZŰRŐ :?: :?: :?: :?:
üdv zoli
Hozzászólás küldése

VigLink badge