Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Hozzászólás küldése

2007.09.08. 06:53

helo

az alvázszám: WBANC91050B760913

Közben történt még valami, ki kellett cserélnem az aksit ami után hibakódokat is kiírogat.
Gondolom gépre kell rakni hogy eltűnjenek. A frissítés ezen is segít? Akkor már hétfőn mennék ha lehet.

előre is köszönöm a válaszodat :P

maszika írta:Szia !

mit értesz előkészítés alatt ? Küldj alvázszámot, megnézem az opciólistádat. Ha van benne 644, akkor működik.
A hangvezérlésedet bármilyen nyelvre átprogramozzuk a szoftverezés alatt, csak előtte kell megadnod a kívánt nyelvet, különben újra 4 órahossza :)

Amint megvan a V27, jelzek itt.

jani

BMW528 írta:Sziasztok

Nem tud valaki segíteni? Nem működik a tolatóradarom, elöl-hátul.
Lehet biztosíték? Ha igen az hol lehet? 2005-ös 535d.

Maszika a jövő héten mennék szoftverezni ha megvan a v27-es. Lehetséges hogy működni fog a bluetooth ha van előkészítés? Ja és olasz a hangirányítás ez fog változni (remélem igen)?
köszi

2007.09.08. 17:25

Szia !

Először is az akkumulátor cserét regisztrálni kell a GT vel. (intelligens töltésvezérlés az e60-nál)
A teljes diagnosztikai teszt, hibatár törlése a programozás árában benne van, ezért nem kell külön fizetned. Az akkucserét is beregisztrálom neked. Jöhetsz hétfőn, de V27 még nincs. Ha megfelel a V26 (ez is már faceliftes, az én kocsimon is ez van), akkor hívj fel időpont miatt.

Jani

BMW528 írta:helo

az alvázszám: WBANC91050B760913

Közben történt még valami, ki kellett cserélnem az aksit ami után hibakódokat is kiírogat.
Gondolom gépre kell rakni hogy eltűnjenek. A frissítés ezen is segít? Akkor már hétfőn mennék ha lehet.

előre is köszönöm a válaszodat :P

maszika írta:Szia !

mit értesz előkészítés alatt ? Küldj alvázszámot, megnézem az opciólistádat. Ha van benne 644, akkor működik.
A hangvezérlésedet bármilyen nyelvre átprogramozzuk a szoftverezés alatt, csak előtte kell megadnod a kívánt nyelvet, különben újra 4 órahossza :)

Amint megvan a V27, jelzek itt.

jani

BMW528 írta:Sziasztok

Nem tud valaki segíteni? Nem működik a tolatóradarom, elöl-hátul.
Lehet biztosíték? Ha igen az hol lehet? 2005-ös 535d.

Maszika a jövő héten mennék szoftverezni ha megvan a v27-es. Lehetséges hogy működni fog a bluetooth ha van előkészítés? Ja és olasz a hangirányítás ez fog változni (remélem igen)?
köszi

2007.09.08. 17:31

Szia !

A kocsidban nem ULF, hanem professzionál autótelefon van. Ez nem kommunikál bluetooth-on külső telefonnal. (a kézibeszélő felé a kommunikáció bluetooth, de ez csak a gyári kézibeszélőt fogadja, külső telefont nem). Egyetlen megoldás a társkártya. (vagy teljes átépítés ULF-re).


BMW528 írta:Sziasztok

Nem tud valaki segíteni? Nem működik a tolatóradarom, elöl-hátul.
Lehet biztosíték? Ha igen az hol lehet? 2005-ös 535d.

Maszika a jövő héten mennék szoftverezni ha megvan a v27-es. Lehetséges hogy működni fog a bluetooth ha van előkészítés? Ja és olasz a hangirányítás ez fog változni (remélem igen)?
köszi
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára maszika 2008.03.14. 20:50-kor.

2007.09.09. 08:32

Hát kár hogy csak társkártya, mindegy ez van...
Most elvileg tudok közlekedni vele, megvárom mégis a v27szoftvert
Meg a parkradart is megnézetném ha nem gond, a szenzorok semmit nem jeleznek (nincs valami ötleted amit én is meg tudnák rajta nézni esetleg?).

tényleg köszi, szólj ha megvan az új szoftver
a számodat elmentettem

2007.09.09. 18:09

[quote="maszika"]

A hangvezérlésedet bármilyen nyelvre átprogramozzuk a szoftverezés alatt


Szia!

Összegezve a V.26 ill V27-es software számomra a következő előnyökkel jár.

DVD meghajtó el fogja fogadni az MP3-as DVD-ket.
Hangvezérlés lehet akár angol is (magyarra nem is merek gondolni)
Szebb felhasználói menü.

Még egy kérdésem van, hogy a támogatott bluetooth-os telefon készülékek listája is bővül-e, és ha igen szerepel-e benne a Nokia E50?

2007.09.09. 18:49

Szia !

Az előnyök köre koránt sem ennyi !
Míg régebben a gyár egy autó legyártásakor beépített vezérlőket a későbbiekben nem tudta frissíteni, ezáltal a késöbbi fejlesztési munkák csak egy esetleges vezérlőcserével voltak aktiválhatók. (rengeteg pénzért).
Jelenleg egy autó, ami pl 2004 ben készült, az eltelt 3 év tapasztalatai és fejlesztési mérnöki munkák eredményeképp létrehozott legújabb szoftverszintre flashelhető. Ez által a kocsi ugyanarra a technikai szintre kerül, mintha most jött volna le a futószalagról ! Itt nem egyszerűen menükép és mp3 a lényeg, hanem a technikai fejlesztések eredménye, a bug ok megszüntetése, az összes vezérlőegységet beleértve ! (motor váltó karosszéria stb.)

Üdv. Jani

geisz írta:
maszika írta:
A hangvezérlésedet bármilyen nyelvre átprogramozzuk a szoftverezés alatt


Szia!

Összegezve a V.26 ill V27-es software számomra a következő előnyökkel jár.

DVD meghajtó el fogja fogadni az MP3-as DVD-ket.
Hangvezérlés lehet akár angol is (magyarra nem is merek gondolni)
Szebb felhasználói menü.

Még egy kérdésem van, hogy a támogatott bluetooth-os telefon készülékek listája is bővül-e, és ha igen szerepel-e benne a Nokia E50?

2007.09.09. 21:47

Senkinek semmi ötlete a parkradar miért nem működik?
Hátul az aksinál már megnéztem a biztosítékot, az jó elvileg.
Sajna így vettem nem olyan régen.
Vagy fújhatták a lökhárítót és nem dugták össze a csatit?
Valami ötlet?

köszi

2007.09.09. 22:14

BMW528 írta:Senkinek semmi ötlete a parkradar miért nem működik?
Hátul az aksinál már megnéztem a biztosítékot, az jó elvileg.
Sajna így vettem nem olyan régen.
Vagy fújhatták a lökhárítót és nem dugták össze a csatit?
Valami ötlet?

köszi

Ha nincs összedugva a csati, akkor a zöld led villog! (e39-ben így volt nálam)

2007.09.10. 01:25

Hivj fel holnap, kellene pár infó, hogy segíteni tudjak így "messziről" :)
De legrosszabb esetben a szoftverezés előtt megnézzük. (szoftverezéskor a kocsi minden vezérlőjének működnie kell)

jani

BMW528 írta:Senkinek semmi ötlete a parkradar miért nem működik?
Hátul az aksinál már megnéztem a biztosítékot, az jó elvileg.
Sajna így vettem nem olyan régen.
Vagy fújhatták a lökhárítót és nem dugták össze a csatit?
Valami ötlet?

köszi

2007.09.17. 07:04

Szia maszika

Remélem a héten megjön a v27. szoftver.
Mit tudsz róla?

Ha a pdc-nél az egyik szenzor szállt el nálatok mennyibe kerül?

Ja még egy kérdés, kiírja a gép hogy defektem van, pedig kicseréltem a gumikat, sehol nem ereszt (sajna defektmentes gumik vannak rajta).
Ezt is megoldja a szoftverezés?

köszi

2007.09.17. 19:38

Szia !

már nálam van a V27, holnap telepítem az SSS-re. Hívj időpont miatt.
Az defektel kapcsolatban pedig semmi gond, inicializálni kell a DSC-egységet.

Üdv. Jani

BMW528 írta:Szia maszika

Remélem a héten megjön a v27. szoftver.
Mit tudsz róla?

Ha a pdc-nél az egyik szenzor szállt el nálatok mennyibe kerül?

Ja még egy kérdés, kiírja a gép hogy defektem van, pedig kicseréltem a gumikat, sehol nem ereszt (sajna defektmentes gumik vannak rajta).
Ezt is megoldja a szoftverezés?

köszi

2008.03.10. 13:23

szia maszika

tudsz nekem segíteni hogy elő van készítve a kocsimban a dvd vagy kábelezni kell?
WBANC91050B760913

köszi

2008.03.10. 17:02

Szia !

Milyen dvd ??
BMW528 írta:szia maszika

tudsz nekem segíteni hogy elő van készítve a kocsimban a dvd vagy kábelezni kell?
WBANC91050B760913

köszi

2008.03.11. 09:02

maszika írta:Szia !

Milyen dvd ??
BMW528 írta:szia maszika

tudsz nekem segíteni hogy elő van készítve a kocsimban a dvd vagy kábelezni kell?
WBANC91050B760913

köszi


gyári bmw dvd hogy a i drive tudja kezelni, filmnézéshez, pro navis a képernyő,

a következő kérdésem, mennyi lenne nálatok beszereléssel, és ha tv-t is akarok bele az mennyi plusz...
sajna nem találok használtat, mármint tv tunert

köszi :-)

2008.03.11. 12:45

Szia !

E60 ba nincs gyári DVD. (kivéve az advanced rendszert a fejtámlákkal)

BMW528 írta:
maszika írta:Szia !

Milyen dvd ??
BMW528 írta:szia maszika

tudsz nekem segíteni hogy elő van készítve a kocsimban a dvd vagy kábelezni kell?
WBANC91050B760913

köszi


gyári bmw dvd hogy a i drive tudja kezelni, filmnézéshez, pro navis a képernyő,

a következő kérdésem, mennyi lenne nálatok beszereléssel, és ha tv-t is akarok bele az mennyi plusz...
sajna nem találok használtat, mármint tv tunert

köszi :-)

2008.03.11. 17:16

BMW528 írta:
maszika írta:Szia !

Milyen dvd ??
BMW528 írta:szia maszika

tudsz nekem segíteni hogy elő van készítve a kocsimban a dvd vagy kábelezni kell?
WBANC91050B760913

köszi


gyári bmw dvd hogy a i drive tudja kezelni, filmnézéshez, pro navis a képernyő,

a következő kérdésem, mennyi lenne nálatok beszereléssel, és ha tv-t is akarok bele az mennyi plusz...
sajna nem találok használtat, mármint tv tunert

köszi :-)

Ha a középkonzolon lévő DVD olvasóra gondolsz az nem alkalmas filmek lejátszására csak navigációs célt szolgál.

2008.03.12. 09:41

Igen azt sajna tudom hogy a navi dvd nem játsza a filmeket, de nincsen olyan megoldás hogy ha dvd-t akarok nézni ne keljen külön távirányitót használni meg furkálni neki infraszemet?
Tehát az idrive-ot nem lehet megtanítani hogy külső dvd-t kezeljen?

maszika te írtad hogy a jobb hátsó dobnál lehet hogy van előkészítés, az mire jó pontosan?

2008.03.12. 19:25

Az előkészítés a TV-re vonatkozik és a bal hátsó dobnál van.
Létezik egy gyári ACM modul, akkor minden i-driveról megy, a dvd-tár is, csak ez a szett hihetetlen drága.

Maszi

BMW528 írta:Igen azt sajna tudom hogy a navi dvd nem játsza a filmeket, de nincsen olyan megoldás hogy ha dvd-t akarok nézni ne keljen külön távirányitót használni meg furkálni neki infraszemet?
Tehát az idrive-ot nem lehet megtanítani hogy külső dvd-t kezeljen?

maszika te írtad hogy a jobb hátsó dobnál lehet hogy van előkészítés, az mire jó pontosan?

2008.03.13. 09:08

maszika írta:Az előkészítés a TV-re vonatkozik és a bal hátsó dobnál van.
Létezik egy gyári ACM modul, akkor minden i-driveról megy, a dvd-tár is, csak ez a szett hihetetlen drága.

Maszi

BMW528 írta:Igen azt sajna tudom hogy a navi dvd nem játsza a filmeket, de nincsen olyan megoldás hogy ha dvd-t akarok nézni ne keljen külön távirányitót használni meg furkálni neki infraszemet?
Tehát az idrive-ot nem lehet megtanítani hogy külső dvd-t kezeljen?

maszika te írtad hogy a jobb hátsó dobnál lehet hogy van előkészítés, az mire jó pontosan?


Mennyibe kerülne az ACM modul?
Ha jól értem akkor a dvd szetthez kell egy interface az ACM modul meg egy dvd lejátszó (az mindegy hogy milyen?)

És még egy kérdés, hogy tudom megnézni hogy van-e tv előkészítésem? A hátsó dobnál úgysem tudom mit kell nézni...
Esetleg gyári szám alapján meg tudnád nekem nézni?

Köszönöm :-)

2008.03.13. 18:24

Szia !

Nincs a kocsidban tv előkészítés.

Az ACM közel 150,000 ft, a DVD advanced pedig 250,000 + a satz 127,000 + 122,000 + 340,000 a két monitor + két blende 80,000 + ACM satz 35,000 + programozás, beszerelés.

Csak az anyag közel 1,104,000 Ft. Szerintem nem éri meg :) Inkább venni kell egy AV-modult a monitorhoz, és rá lehet kötni külső DVD-t, persze ezek nem gyáriak, sok velük a probléma.

Maszi



Az ACM-hez kizárólag a gyári dvd- tár kapcsolható
BMW528 írta:
maszika írta:Az előkészítés a TV-re vonatkozik és a bal hátsó dobnál van.
Létezik egy gyári ACM modul, akkor minden i-driveról megy, a dvd-tár is, csak ez a szett hihetetlen drága.

Maszi

BMW528 írta:Igen azt sajna tudom hogy a navi dvd nem játsza a filmeket, de nincsen olyan megoldás hogy ha dvd-t akarok nézni ne keljen külön távirányitót használni meg furkálni neki infraszemet?
Tehát az idrive-ot nem lehet megtanítani hogy külső dvd-t kezeljen?

maszika te írtad hogy a jobb hátsó dobnál lehet hogy van előkészítés, az mire jó pontosan?


Mennyibe kerülne az ACM modul?
Ha jól értem akkor a dvd szetthez kell egy interface az ACM modul meg egy dvd lejátszó (az mindegy hogy milyen?)

És még egy kérdés, hogy tudom megnézni hogy van-e tv előkészítésem? A hátsó dobnál úgysem tudom mit kell nézni...
Esetleg gyári szám alapján meg tudnád nekem nézni?

Köszönöm :-)
Hozzászólás küldése

VigLink badge