Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Hozzászólás küldése

Re: Nyárigumi - Felni

2015.06.05. 09:41

nagy.matyika írta:
noup írta:
nagy.matyika írta:Ezen kívül hibátlanul működik a váltód? Nem ugrál a fordulat, pont ennél az említett tartománynál? Én is egyébként a wandlerre szavaznék. Ahogy elmesélte a váltós a tapasztalatait anno, ezt pont ráillik.


Szia!
Igen a váltó szépen működik, nincs csúszkálás, bár mondjuk egy 130ról 180ra történő moderált gyorsításnál (értsd nem vált vissza, hanem az adott fokozatban emeli a fordulatszámot) érzésre olyan, mintha nem egyeneletsen, simán húzna, hanem 1-2 enyhe rángatás (ne úgy értsd, hogy bólogat a fejem, tényleg csak nagyon enyhe, a hozzánk hasonló vájtfülű bmws érzi csak :lol: ) van a tartományban (2500-3500 között). Egyáltalán nem zavaró, sőt csak akkor érezni ha nagyon figyel az ember, de hátha köze van a kettőnek egymáshoz... :roll:
Sokszor elgondolkodtam azon, hogy lehet inkább élveznem kellene az autózás nem pedig állandóan azt figyelni, hogy hallok/érzek-e valami szokatlant... :doglotlo:


A fordulatszámmérőn látod akár a legapróbb jelét is ingadozásnak ilyen esetben?


Emlékeim szerint nem.

Re: Nyárigumi - Felni

2015.06.05. 14:51

noup írta:
nagy.matyika írta:
noup írta:
nagy.matyika írta:Ezen kívül hibátlanul működik a váltód? Nem ugrál a fordulat, pont ennél az említett tartománynál? Én is egyébként a wandlerre szavaznék. Ahogy elmesélte a váltós a tapasztalatait anno, ezt pont ráillik.


Szia!
Igen a váltó szépen működik, nincs csúszkálás, bár mondjuk egy 130ról 180ra történő moderált gyorsításnál (értsd nem vált vissza, hanem az adott fokozatban emeli a fordulatszámot) érzésre olyan, mintha nem egyeneletsen, simán húzna, hanem 1-2 enyhe rángatás (ne úgy értsd, hogy bólogat a fejem, tényleg csak nagyon enyhe, a hozzánk hasonló vájtfülű bmws érzi csak :lol: ) van a tartományban (2500-3500 között). Egyáltalán nem zavaró, sőt csak akkor érezni ha nagyon figyel az ember, de hátha köze van a kettőnek egymáshoz... :roll:
Sokszor elgondolkodtam azon, hogy lehet inkább élveznem kellene az autózás nem pedig állandóan azt figyelni, hogy hallok/érzek-e valami szokatlant... :doglotlo:


A fordulatszámmérőn látod akár a legapróbb jelét is ingadozásnak ilyen esetben?


Emlékeim szerint nem.

Mondom hogy nem váltó lesz! :D

Re: Nyárigumi - Felni

2015.06.05. 19:13

Attól még szíve jogi ütni a wandlernek, hogy éppen működik benne a lock-up. Viszont ilyen remegést a váltósok wandler hiba esetén szoktak mondani. Ettől persze lehet bármi más :wink: Távgyógyítani egyikőnk se tud, mi is csak ötletelünk, mint te.

Re: Nyárigumi - Felni

2015.06.22. 20:19

Üdv.
Keresek E61 re 18 as kétszéles felnit akár gumival is. :roker: :roker:

Re: Nyárigumi - Felni

2015.06.26. 21:26

InfernoDino írta:Üdv.
Keresek E61 re 18 as kétszéles felnit akár gumival is. :roker: :roker:


Hali
Ez mi :?: kétszéles

Re: Nyárigumi - Felni

2015.06.27. 02:38

lepke írta:
InfernoDino írta:Üdv.
Keresek E61 re 18 as kétszéles felnit akár gumival is. :roker: :roker:


Hali
Ez mi :?: kétszéles

E-H eltér.

Re: Nyárigumi - Felni

2015.06.27. 08:58

lepke írta:
InfernoDino írta:Üdv.
Keresek E61 re 18 as kétszéles felnit akár gumival is. :roker: :roker:


Hali
Ez mi :?: kétszéles



Egy diszlexiás ifjú Kazinczy egyszer a KÉTRÉSZES-t kétszélesnek olvasta, és el is kezdte használni a BMW fórumokon a kifejezést.
A többiek pedig azt gondolták, hogy ez egy létező kifejezés, csak ők tévesen, eltérő szélességű felniknek nevezték őket, a szakszerű, kétszéles helyett.

Re: Nyárigumi - Felni

2015.06.27. 11:05

kovessyroli írta:
lepke írta:
InfernoDino írta:Üdv.
Keresek E61 re 18 as kétszéles felnit akár gumival is. :roker: :roker:


Hali
Ez mi :?: kétszéles



Egy diszlexiás ifjú Kazinczy egyszer a KÉTRÉSZES-t kétszélesnek olvasta, és el is kezdte használni a BMW fórumokon a kifejezést.
A többiek pedig azt gondolták, hogy ez egy létező kifejezés, csak ők tévesen, eltérő szélességű felniknek nevezték őket, a szakszerű, kétszéles helyett.


Mindkettő létező kifejezés.

A két- és háromrészes (angol nyelvterületen two piece, three piece) felniknél a felniközép csavarokkal rögzül a peremhez, ami egy vagy két darabból is állhat.

A kétszéles (angol nyelvterületen staggered) felnikre az iménet volt magyarázat.

Az egyszéles kifejezés (angol nyelvterületen square set) is megállja a helyét, főleg olyan garnitúrák esetében, amelyek gyakoribbak eltérő első-hátsó szélességben. ( Lásd Alpina, Hartge stb...)

Re: Nyárigumi - Felni

2015.07.12. 21:47

kzolee írta:
kovessyroli írta:
lepke írta:
InfernoDino írta:Üdv.
Keresek E61 re 18 as kétszéles felnit akár gumival is. :roker: :roker:


Hali
Ez mi :?: kétszéles



Egy diszlexiás ifjú Kazinczy egyszer a KÉTRÉSZES-t kétszélesnek olvasta, és el is kezdte használni a BMW fórumokon a kifejezést.
A többiek pedig azt gondolták, hogy ez egy létező kifejezés, csak ők tévesen, eltérő szélességű felniknek nevezték őket, a szakszerű, kétszéles helyett.


Mindkettő létező kifejezés.

A két- és háromrészes (angol nyelvterületen two piece, three piece) felniknél a felniközép csavarokkal rögzül a peremhez, ami egy vagy két darabból is állhat.

A kétszéles (angol nyelvterületen staggered) felnikre az iménet volt magyarázat.

Az egyszéles kifejezés (angol nyelvterületen square set) is megállja a helyét, főleg olyan garnitúrák esetében, amelyek gyakoribbak eltérő első-hátsó szélességben. ( Lásd Alpina, Hartge stb...)

Hali
Köszönöm fiuk ezt is megtudtam

Re: Nyárigumi - Felni

2015.07.19. 23:36

lepke írta:Hali

Erről a vélemények :?: :?: :?:

Michelin Pilot Super Sport XL 255/40 R18 99Y ............. ESŐBEN TÖKÉLETES .............

Kép


E46M3-on ez van 19-es méretben ez lesz a harmadik szezonja hátul már 27eKm van benne.
Contisportcontact 1 M3 -ból elhasználtam 3 garnitúrát hátul kb. 20ekm-t bírtak.
Vagy jobban bírja vagy öregszem.
Váltáskor úgy tünt jobban fog mint a conti, igaz 2cm-el szélesebb, + most 19-es felniken járok.

Re: Nyárigumi - Felni

2015.07.20. 09:31

Estoril írta:
lepke írta:Hali

Erről a vélemények :?: :?: :?:

Michelin Pilot Super Sport XL 255/40 R18 99Y ............. ESŐBEN TÖKÉLETES .............

Kép


E46M3-on ez van 19-es méretben ez lesz a harmadik szezonja hátul már 27eKm van benne.
Contisportcontact 1 M3 -ból elhasználtam 3 garnitúrát hátul kb. 20ekm-t bírtak.
Vagy jobban bírja vagy öregszem.
Váltáskor úgy tünt jobban fog mint a conti, igaz 2cm-el szélesebb, + most 19-es felniken járok.

Continental PremiumContact5

Re: Nyárigumi - Felni

2016.06.01. 15:51

Sziasztok!
Keresek 18 colos gyári m5 styling 166 tipusú alumínium felnit megvétel céljából!

Re: Nyárigumi - Felni

2016.06.01. 16:35

leko írta:Sziasztok!
Keresek 18 colos gyári m5 styling 166 tipusú alumínium felnit megvétel céljából!

Azt jó sokáig keresni fogod, akárhány topicba is beírod. Ez M.I. kategória http://felgenkatalog.auto-treff.com/?felge=1660
Próbáld meg replikába.

Re: Nyárigumi - Felni

2016.06.01. 16:46

Gallaca írta:
leko írta:Sziasztok!
Keresek 18 colos gyári m5 styling 166 tipusú alumínium felnit megvétel céljából!

Azt jó sokáig keresni fogod, akárhány topicba is beírod. Ez M.I. kategória http://felgenkatalog.auto-treff.com/?felge=1660
Próbáld meg replikába.


Replika van az autón is ezért keresek gyárit. 19-est találtam de az nem 18 :)
Mit jelent az M.I.? Németül sajnos nem szpíkingelek, de azért köszönöm a linket! :franko:

Re: Nyárigumi - Felni

2016.06.01. 17:08

leko írta:
Gallaca írta:
leko írta:Sziasztok!
Keresek 18 colos gyári m5 styling 166 tipusú alumínium felnit megvétel céljából!

Azt jó sokáig keresni fogod, akárhány topicba is beírod. Ez M.I. kategória http://felgenkatalog.auto-treff.com/?felge=1660
Próbáld meg replikába.


Replika van az autón is ezért keresek gyárit. 19-est találtam de az nem 18 :)
Mit jelent az M.I.? Németül sajnos nem szpíkingelek, de azért köszönöm a linket! :franko:

Magyarra fordítva "lehetetlen küldetés". :D Nem létezik gyáriban 18-as, azt jelenti. Csak 19-es van, azért nem találsz.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Gallaca az itt látható tagok köszönték meg: leko
Értékelés: 4.76%

Re: Nyárigumi - Felni

2016.06.01. 17:24

Gallaca írta:
leko írta:
Gallaca írta:
leko írta:Sziasztok!
Keresek 18 colos gyári m5 styling 166 tipusú alumínium felnit megvétel céljából!

Azt jó sokáig keresni fogod, akárhány topicba is beírod. Ez M.I. kategória http://felgenkatalog.auto-treff.com/?felge=1660
Próbáld meg replikába.


Replika van az autón is ezért keresek gyárit. 19-est találtam de az nem 18 :)
Mit jelent az M.I.? Németül sajnos nem szpíkingelek, de azért köszönöm a linket! :franko:

Magyarra fordítva "lehetetlen küldetés". :D Nem létezik gyáriban 18-as, azt jelenti. Csak 19-es van, azért nem találsz.



Akkor ez tényleg impossible misszió :cry:
Ennek a hírnek nem örülök de az ilyen infók miatt jo ez a fórum!!
Köszi Gallaca!

Egyébként 19-esrol tud valaki véleményt mondani! Nagy a kulonbseg a 18-ahhoz képest(tudom 1 coll) ?

Re: Nyárigumi - Felni

2016.06.01. 17:42

leko írta:
Gallaca írta:
leko írta:
Gallaca írta:
leko írta:Sziasztok!
Keresek 18 colos gyári m5 styling 166 tipusú alumínium felnit megvétel céljából!

Azt jó sokáig keresni fogod, akárhány topicba is beírod. Ez M.I. kategória http://felgenkatalog.auto-treff.com/?felge=1660
Próbáld meg replikába.


Replika van az autón is ezért keresek gyárit. 19-est találtam de az nem 18 :)
Mit jelent az M.I.? Németül sajnos nem szpíkingelek, de azért köszönöm a linket! :franko:

Magyarra fordítva "lehetetlen küldetés". :D Nem létezik gyáriban 18-as, azt jelenti. Csak 19-es van, azért nem találsz.



Akkor ez tényleg impossible misszió :cry:
Ennek a hírnek nem örülök de az ilyen infók miatt jo ez a fórum!!
Köszi Gallaca!

Egyébként 19-esrol tud valaki véleményt mondani! Nagy a kulonbseg a 18-ahhoz képest(tudom 1 coll) ?


E60-ra már a 18 is sok ezekre az utakra. Csak fölöslegesen szétveri a gerinced és a futóművet is. :wink:

Ezt a hozzászólást a szerzőnek NagyMatyas az itt látható tagok köszönték meg: bendegúz
Értékelés: 4.76%

Re: Nyárigumi - Felni

2016.06.01. 22:53

leko írta:Sziasztok!
Keresek 18 colos gyári m5 styling 166 tipusú alumínium felnit megvétel céljából!

Igen csak 19"-be van gyári :D
18"-ba van gyári,M" -es ,Styling 135 szettem eladó :roll:

Re: Nyárigumi - Felni

2016.08.07. 10:30

Kísérletezett már valaki gumiméretekkel 19"-on? Kétszéles felnit szeretnék, 19"-ban, viszont a gyári /35-ös méretű gumik rettenetesen ráznak. A kérdés az volna hogy /40-ig fel lehetne-e menni, illetve ha az első és hátsó tengely között van eltérés az átmérőben az mit fog összezavarni az autó agyában. Vagy ki lehet-e küszöbölni. E61 ről van szó, így hátul akár jobban kitölthetném a kerékjáratot :)

Re: Nyárigumi - Felni

2016.08.07. 13:05

csrobcsi írta:Kísérletezett már valaki gumiméretekkel 19"-on? Kétszéles felnit szeretnék, 19"-ban, viszont a gyári /35-ös méretű gumik rettenetesen ráznak. A kérdés az volna hogy /40-ig fel lehetne-e menni, illetve ha az első és hátsó tengely között van eltérés az átmérőben az mit fog összezavarni az autó agyában. Vagy ki lehet-e küszöbölni. E61 ről van szó, így hátul akár jobban kitölthetném a kerékjáratot :)


Az én E61 -en 245/40R19 gumik voltak körben, de minden kerék egyforma széles volt, ha jól emlékszem, akkor 8,5J.
Volt róla TÜV papírom is, így forgalomba helyezéskor beírták az NKH-nál a műszaki adatlapra is és később a forgalmiba is.Kép
Hozzászólás küldése

VigLink badge