Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Hozzászólás küldése

Re: OBDII hibaolvasó avagy MODIC hibaolvasás

2018.06.06. 17:15

rockerekhu írta:
osztin írta:Köszönöm! Választ ugyan egyelőre még nem kaptam az említett fórumtárstól, de ez alapján akkor megrendelem a linkelt szettet, hogy minél előbb megérkezzenek :)

Irtam mar ritkan tudok itt lenni egy kicsit sokk a melo


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével


Köszönöm, egyelőre akkor várom a dolgokat, tuti lesz egy hónap, mire ideérnek, de nem is sürgős.
Majd írok beszámolót, ha megérkeztek és jutottam valamire :)

Re: OBDII hibaolvasó avagy MODIC hibaolvasás

2018.07.05. 16:19

Sziasztok!
Most már kezd felidegesíteni.....felraktam az inpa-t.A kábel amit 1.5 éve vettem kb. inpa cd-vel ( a cd persze használhatatlan) ista-val már használtam,azzal működött is.
Külön felhívta a figyelmem a srác akitől vettem,hogy forrasszam össze a 7-8-as lábat 2006 előtt autó esetében.Mivel nem csinál semmit,mondom szétszedem összeforrasztom akkor.Erre.....össze van forrasztva.Most akkor mi lehet az oka hogy nem kommunikál az autóval? :( Inpa indul,akkor csak nem csináltam rosszul nem?A port beállítva,ahogy kell.Bár igaz már úgy kukáztam össze netről az inpa-t......

Re: OBDII hibaolvasó avagy MODIC hibaolvasás

2018.07.05. 19:18

Johny540 írta:Sziasztok!
Most már kezd felidegesíteni.....felraktam az inpa-t.A kábel amit 1.5 éve vettem kb. inpa cd-vel ( a cd persze használhatatlan) ista-val már használtam,azzal működött is.
Külön felhívta a figyelmem a srác akitől vettem,hogy forrasszam össze a 7-8-as lábat 2006 előtt autó esetében.Mivel nem csinál semmit,mondom szétszedem összeforrasztom akkor.Erre.....össze van forrasztva.Most akkor mi lehet az oka hogy nem kommunikál az autóval? :( Inpa indul,akkor csak nem csináltam rosszul nem?A port beállítva,ahogy kell.Bár igaz már úgy kukáztam össze netről az inpa-t......

Szétforrasztom......legfeljebb utána vissza :facepalm:

Re: OBDII hibaolvasó avagy MODIC hibaolvasás

2018.07.06. 00:53

Johny540 írta:Sziasztok!
Most már kezd felidegesíteni.....felraktam az inpa-t.A kábel amit 1.5 éve vettem kb. inpa cd-vel ( a cd persze használhatatlan) ista-val már használtam,azzal működött is.
Külön felhívta a figyelmem a srác akitől vettem,hogy forrasszam össze a 7-8-as lábat 2006 előtt autó esetében.Mivel nem csinál semmit,mondom szétszedem összeforrasztom akkor.Erre.....össze van forrasztva.Most akkor mi lehet az oka hogy nem kommunikál az autóval? :( Inpa indul,akkor csak nem csináltam rosszul nem?A port beállítva,ahogy kell.Bár igaz már úgy kukáztam össze netről az inpa-t......

Ha istával működött, akkor mi az istennek szenvedsz az inpával? Ista mindent megcsinál amit a dis, inpa egy buta azokhoz képest.

Re: OBDII hibaolvasó avagy MODIC hibaolvasás

2018.07.06. 02:46

Gallaca írta:
Johny540 írta:Sziasztok!
Most már kezd felidegesíteni.....felraktam az inpa-t.A kábel amit 1.5 éve vettem kb. inpa cd-vel ( a cd persze használhatatlan) ista-val már használtam,azzal működött is.
Külön felhívta a figyelmem a srác akitől vettem,hogy forrasszam össze a 7-8-as lábat 2006 előtt autó esetében.Mivel nem csinál semmit,mondom szétszedem összeforrasztom akkor.Erre.....össze van forrasztva.Most akkor mi lehet az oka hogy nem kommunikál az autóval? :( Inpa indul,akkor csak nem csináltam rosszul nem?A port beállítva,ahogy kell.Bár igaz már úgy kukáztam össze netről az inpa-t......

Ha istával működött, akkor mi az istennek szenvedsz az inpával? Ista mindent megcsinál amit a dis, inpa egy buta azokhoz képest.

Én hülye azt hittem gyorsabb lesz.Ista legalább tudott kommunikálni vele,legalábbis felismerte,de 1-2 hónap elteltével amikor szükségem lett volna rá már nem ment.
Egyébként ez lesz a következő.Holnap,azaz ma felrakom az istat.Egyelőre nem forrasztom vissza a lábakat :roll:

Re: OBDII hibaolvasó avagy MODIC hibaolvasás

2018.07.07. 17:07

Sziasztok!Az alábbi üzenetet kapom az ISTA-D indításakor.Pedig mindent úgy csináltam ahogy rég :?

"License warning!
Unfortunately your local copy is not activated yet or has expired. It's necessary to activate your local installation via an authenticated license. Please follow the steps in the next dialogs.
(C) 2014 BMW Group. All rights reserved. No use of this software in source code or binary form without permission. For further information contact ( Rheingold@list.bmw.com )."

Tudtok segíteni? :facepalm:

Carly for BMW // ELM 327 Bluetooth

2018.07.20. 15:13

Sziasztok!
Olvatam itt egy korábbi bejegyzésben hogy a Carly for BMW Pro működik az ELM 327 Bluetooth OBD 2-es interfésszel... de azért rákérdeznék vásárlás előtt. Használja itt valaki? Milyen más diagnosztikai szoftverhez jó még esetleg? (laptop, Windows 10)

* * *

...aki nem ismerné, erről az Androidos appról van szó:

https://www.mycarly.com/product/bmw-app/
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iViNi.bmwhatLite&hl=en



Tud valaki rendes PRO verziót aminek megy az összes funkciója? Mert ami az nCore-n van az nem működik rendesen, többen írták és amit itt találtam az is neccesnek tűnik elsőre telepítés után: http://carlyforbmwproapk.club
https://data.hu/get/11323131/AndroidCarlyforBmwPRO26.40.apk

Re: OBDII hibaolvasó avagy MODIC hibaolvasás

2018.10.04. 09:37

Sziasztok!

Hol van leírva lépésről-lépésre az INPA telepítése Win7re?

Köszönöm!

Re: OBDII hibaolvasó avagy MODIC hibaolvasás

2018.10.04. 18:26

colti82 írta:Sziasztok!

Hol van leírva lépésről-lépésre az INPA telepítése Win7re?

Köszönöm!

https://www.bimmerfest.com/forums/showt ... p?t=879366
ezt töltsd le és menni fog

Re: OBDII hibaolvasó avagy MODIC hibaolvasás

2018.10.08. 12:18

Sziasztok,

Vettem e-bayről egy Inpa-kábelt, amit Ista-val szerettem volna használni (BMW INPA K+CAN for BMW with FT232RL). Valamiért nem működik, miközben egy kinézetre teljesen megegyező másikkal (amit csak kölcsönkértem) viszont tökéletesen.
Van valakinek olyan linkje, ahol már vásárolt ilyen kábelt, és működik is? Előre is köszi.

Re: OBDII hibaolvasó avagy MODIC hibaolvasás

2018.10.08. 12:21

Zsolt írta:Sziasztok,

Vettem e-bayről egy Inpa-kábelt, amit Ista-val szerettem volna használni (BMW INPA K+CAN for BMW with FT232RL). Valamiért nem működik, miközben egy kinézetre teljesen megegyező másikkal (amit csak kölcsönkértem) viszont tökéletesen.
Van valakinek olyan linkje, ahol már vásárolt ilyen kábelt, és működik is? Előre is köszi.


Forraszd össze.

Re: OBDII hibaolvasó avagy MODIC hibaolvasás

2018.10.08. 12:27

Qwerti írta:
Zsolt írta:Sziasztok,

Vettem e-bayről egy Inpa-kábelt, amit Ista-val szerettem volna használni (BMW INPA K+CAN for BMW with FT232RL). Valamiért nem működik, miközben egy kinézetre teljesen megegyező másikkal (amit csak kölcsönkértem) viszont tökéletesen.
Van valakinek olyan linkje, ahol már vásárolt ilyen kábelt, és működik is? Előre is köszi.


Forraszd össze.

Köszi a tanácsot, de a kölcsön kábelben sincs összekötve a 7/8-as láb. Megpróbáltam ettől függetlenül a sajátomban összekötni, de akkor sem megy. A másik viszont simán. A led az enyémen is világít, de a kommunikáció kezdetekor csak párat villan zölden, és ennyi.

Re: OBDII hibaolvasó avagy MODIC hibaolvasás

2018.11.01. 11:53

Üdv mindenkinek!

Egy kis segítséget kérnék az azonosításhoz:

Az autóban ez a csatlakozó található:

Kép

amihez van egy ilyen csatlakozóm:

Kép

Hát... nem igen stimmel. Lehet ezt korrigálni, vagy hagyjam a fenébe? (ezt szeretném beüzemelni egyébiránt) :


Kép

Megoldható szerintetek, vagy hagyjam a fenébe? :mrgreen:

Re: OBDII hibaolvasó avagy MODIC hibaolvasás

2019.01.08. 20:45

2008-as E91-emet szeretném diagolni és kellene nekem hozzá INPA vagy ISTA, vagy egyéb, amivel tudok hibát olvasni és törölni. Az Ncore-on nem találtam sem INPAt, sem ISTAt. Tud valaki olyan oldalt, ahonnan letölthetem valamelyik diag progit?
Köszönet.

Re: OBDII hibaolvasó avagy MODIC hibaolvasás

2020.08.08. 15:58

Sziasztok,
Adott egy 25d 2004-es évjárat. Szeretném a konfort modulját kicsit a kedvemre szabni (pl confort close, mikor lezárom az indexek villogjanak vissza stb).
A problémám ott kezdődik, hogy az NCS expretem nem akar kommunikálni a kocsival. (az NCS Expertem 4.0.1-es verziójú)
Ugyan ezzel a kábellel-laptoppal (WinXP)- INPA/NCS experttel már kódoltam egy e60-at minden probléma nélkül.
Az INPA kommunikál a kocsival bár nem épp fényesen. Pl a motorvezérlőt elérem hibakódot tudok olvasni illetve realtime adatokat is szépen mutatja de minden másra hibát dob.
Nagyon erősen gyanakszom arra hogy a programcsoport amit letöltöttem nem 100%-os.
Tudna nekem valaki útmutatást adni honnan tudom letölteni vagy megvásárolni ezt a program csoportot vagy ha van valakinek ami működik úgy ahogy kell esetleg meg tud szánni egy telepítővel?
Olvastam olyat is hogy túl új az NCS Expert verzióm és megkéne próbálni a 3.1.0-t de sehol nem találom a világhálón.
Amit még fontos tudni, hogy egy EONON androidos fejegység van az autóban rajta a restler I-BUS interfacel. (félek ez is bele szól a kommunikációba bár beállítottam a garázsmódot rajta így elvileg lekapcsolja az interfacet és így se megy)
A segítségeteket előre is köszönöm! :help:
Hozzászólás küldése

VigLink badge