Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Hozzászólás küldése

2010.04.29. 21:54

simi64 írta:Úgy érzem, még ez is ide kívánkozik



hú.....
erről tudnék mesélni.
5 évig ment egy per, amiben egy külföldi osztrák kamionos okozott kárt egy magyarnak. képviselő voltam benne.
ez a levelezőpartneres dolog csak arra jó, hogy a biztosító tényleg szemrebbenés nélkül utasítja vissza a kárösszeg kifizetését.

2010.05.24. 21:39

Helo
Nyolc darab kocsit megint lefoglaltak

,,,,,,,,,, KATT IDE ,,,,,,,,,,,,

üdv zoli

2010.07.18. 14:05

Sziasztok!

A következőben szeretném a segítségeteket kérni. Mostohafaterom svéd-magyar kettős állampolgár, jövő év közepén költözik haza Magyarországra nyugdíjas éveit tölteni.

Van neki, egy '96-os E39 528i-je, olyan állapotban, hogy enni lehet a motortér bármelyik részéről. Csak gyári alkatrésszel volt szervizelve, csak gyári olajat kapott, kb 4-5 százast költött rá évente, ami látszik is raja. Szeretné hazahozni, elsőre arra gondolt, hogy meghagyja a svéd rendszámot, de ott évente van műszaki vizsga, ami 7e ft:), de ki kellene menni hozzá mindíg, ami nem túl kényelmes meg nem is túl olcsó, bk 200 000Ft. No meg 65 évesen nem egészséges letolni 5000km-t egy vizsgáért.

Azt szeretném tudni, sejt-e valaki valamilyen megoldást, hogy problémamentesen használhassa itthon?

Kijártam egy utat, lehet kérni különeljárást regadóra, ahol az avulással arányosan csökkentik a regadót, de azt csak akkor lehet elindítani, ha már folyamatban van a forgalomba helyezés, az meg ugye lutri. Kint egyébként 800-900 ezer forintért tudná eladni, ami szerintem semmi érte.

Bármilyen megoldás érdekelne, ha valaki tud segíteni, képben van kérem keressen meg, nem baj, ha pénzbe kerül a dolog, csak ne félmillióba vagy mégtöbbe mint a regadó.

Előre is kösz.

tpiski kukac gmail.com illetve +36 húsz 495 20 77 vagy itt az oldalon, privátban.

Re: Külföldről behozott autók -vásárlása, információ szerzés

2011.04.25. 15:39

Sziasztok!

A regadó kiszámításával kapcsolatban kérnék segítséget.
Ezen a linken beütöm, hogy mondjuk egy 2005. júliusi, Euro IV-es (tehát 8-asnál magasabb), 2500 cm3-nél kisebb, benzines autót szeretnék (E61 525i).

Az adóigazgatási eljárás kezdete mezőhöz milyen dátumot kell beütni?
Jól számolom, hogy kb. 7-800 ezer forint a regadója egy 6 év körüli E61-nek?

Re: Külföldről behozott autók -vásárlása, információ szerzés

2011.04.25. 21:35

tibi666 írta:Sziasztok!

A regadó kiszámításával kapcsolatban kérnék segítséget.
Ezen a linken beütöm, hogy mondjuk egy 2005. júliusi, Euro IV-es (tehát 8-asnál magasabb), 2500 cm3-nél kisebb, benzines autót szeretnék (E61 525i).

Az adóigazgatási eljárás kezdete mezőhöz milyen dátumot kell beütni?
Jól számolom, hogy kb. 7-800 ezer forint a regadója egy 6 év körüli E61-nek?


az az időpont amikor várhatóan elkezded a tényleges intézést, amikor majd be szeretnéd hozni az autót

Re: Külföldről behozott autók -vásárlása, információ szerzés

2011.04.25. 22:10

pistino1 írta:
tibi666 írta:Sziasztok!

A regadó kiszámításával kapcsolatban kérnék segítséget.
Ezen a linken beütöm, hogy mondjuk egy 2005. júliusi, Euro IV-es (tehát 8-asnál magasabb), 2500 cm3-nél kisebb, benzines autót szeretnék (E61 525i).

Az adóigazgatási eljárás kezdete mezőhöz milyen dátumot kell beütni?
Jól számolom, hogy kb. 7-800 ezer forint a regadója egy 6 év körüli E61-nek?


az az időpont amikor várhatóan elkezded a tényleges intézést, amikor majd be szeretnéd hozni az autót

Szerintem meg nem!
A regadó befizetésének dátuma, vagyis, amikor bejelented, hogy magyarországi forgalomba helyezed.

Re:

2011.05.15. 13:57

jackson írta:Aktuálisabb a téma mint valaha. Szívatás folyamatban az EU-n kívüli kocsikra:
http://index.hu/gazdasag/magyar/2010/03/30/a_vpop_a_kulfoldi_rendszamu_autokat_szemelte_ki/

Jackson, aki belinkelte





Évi 20-30 autót regadózok,műszakizok,forgalomba helyezek..Kb 10éve.De nem mondom értek hozzá,mert fél évente változik minden:-)
Nem azt kéne nézni a nav-nak,hogy ki milyen rendszámú autóval jár,hanem a regadót kéne tisztába tenni.
A regadó a mai napig eu ellenes,Magyarországot minden évben megbünteti az eu a jogosulatlan regadó beszedésért.Ez több milliárd ft a büntetés.De van nekik miből kifizetni.
az Únio kiadott Magyarországnak egy másik regadó táblázatot,csak ugye ez titkos.
Csináltam már végig különös szabályok szerinti regadó elbírálást,és érdekes módon fele lett a regadó.
Ebben mindent néznek az autóval kapcsolatban.
De minden hová le van írva kinek mennyi ídőn belül kötelező,állást foglalni(NKH,Nav)De a legvégén amikor a Nav-nak meg kell hozni a határozatot erre nincs határidő(Amúgy mindenhol 15nap)
Amikor bemész a Nav-ba,hogy szeretnéd a különös számítást akkor mindjárt riogatnak,hogy 45eft-ot be kell fizetni és ha el utasítanak akkor bebukod,meg,hogy akár 3-4 hónap is lehet az átfutás.

De ugye a felére csökken a regadó.
Ez a lehetőség nem adható,hanem ez jár.
Ezt kötelező a Nav-nak végig csinálni.

Ezt hívják legális lopásnak.

Re: Külföldről behozott autók -vásárlása, információ szerzés

2011.08.03. 21:32

simi64 írta:
pistino1 írta:
tibi666 írta:Sziasztok!

A regadó kiszámításával kapcsolatban kérnék segítséget.
Ezen a linken beütöm, hogy mondjuk egy 2005. júliusi, Euro IV-es (tehát 8-asnál magasabb), 2500 cm3-nél kisebb, benzines autót szeretnék (E61 525i).

Az adóigazgatási eljárás kezdete mezőhöz milyen dátumot kell beütni?
Jól számolom, hogy kb. 7-800 ezer forint a regadója egy 6 év körüli E61-nek?


az az időpont amikor várhatóan elkezded a tényleges intézést, amikor majd be szeretnéd hozni az autót

Szerintem meg nem!
A regadó befizetésének dátuma, vagyis, amikor bejelented, hogy magyarországi forgalomba helyezed.

Így van ahogy Simi mondja én is megkérdeztem, bár nekem s evolt igazán logikus ez a verzió met így arra ösztönöznek h minél tovább halogassam a befizetést ezzel is növelve az eltelt időt, így egyúttal csökkentve a befizetendő összeget.

Re: Külföldről behozott autók -vásárlása, információ szerzés

2011.08.30. 08:34

Üdv.
Németben elvileg a P rendszámot már nem fogadják el. Valaki aki esetleg járatos ebben, legyen olyan jószívű, írjon egy pü-t.

Re: Külföldről behozott autók -vásárlása, információ szerzés

2011.08.30. 19:52

Celtic írta:Üdv.
Németben elvileg a P rendszámot már nem fogadják el. Valaki aki esetleg járatos ebben, legyen olyan jószívű, írjon egy pü-t.



Eu területén érvényes a p-rendszám én így tudom!!!

Re: Külföldről behozott autók -vásárlása, információ szerzés

2011.08.30. 20:42

festo írta:
Celtic írta:Üdv.
Németben elvileg a P rendszámot már nem fogadják el. Valaki aki esetleg járatos ebben, legyen olyan jószívű, írjon egy pü-t.



Eu területén érvényes a p-rendszám én így tudom!!!


EU-sok még nem voltunk, de a 90' években úgy kellett kicsempészni és csak egy darabig lehetett vele kint járni.
Utána üldöztek a németek miatta. Igaz, néhány márkát megspóroltunk vele. :wink:

Re: Külföldről behozott autók -vásárlása, információ szerzés

2011.09.05. 14:45

Celtic írta:Üdv.
Németben elvileg a P rendszámot már nem fogadják el. Valaki aki esetleg járatos ebben, legyen olyan jószívű, írjon egy pü-t.

Az első oldal végén olvashatod a hivatalos verziót.
Ennek ellenére nagyon sokan "megszegik" ezt a 2000-ben kelt. törvényt. Külföldön egyszerűen nem tudnak mit kezdeni vele a zsaruk sem.
Menetlevél kell, mész, oszt jóvan :!:
Ja, és a CIKK

Re: Külföldről behozott autók -vásárlása, információ szerzés

2011.09.23. 14:32

hali

a vám és pénzügynek a honlapján talán pontos lehet a törvényben foglalt számítási módszer
tehát a 3000+ccm 3.207.000Ft és ebből levonni az adótétel csökkentés mértéket ami 79% a 109-120 hónap közöttinek ugye, ekkor a végösszeg viszont 673.470Ft lenne
na most akkor mi van?

valakinek véleménye?

Re: Külföldről behozott autók -vásárlása, információ szerzés

2013.02.20. 16:55

Van valaki közülünk, aki trélerrel hoz be kocsikat? Lenne egy kiszemeltem amit szeretnék behozatni. Kit keressek?
Mennyibe kerül egy ilyen kör? Költség szempontjából az lenne a jó, ha több autós tréleren lenne valakinek még egy szabad helye. Kb 640 Km Bp-től.

Re: Külföldről behozott autók -vásárlása, információ szerzés

2013.02.20. 17:35

Jerry írta:Van valaki közülünk, aki trélerrel hoz be kocsikat? Lenne egy kiszemeltem amit szeretnék behozatni. Kit keressek?
Mennyibe kerül egy ilyen kör? Költség szempontjából az lenne a jó, ha több autós tréleren lenne valakinek még egy szabad helye. Kb 640 Km Bp-től.


Egy telefont megérnek.

Re: Külföldről behozott autók -vásárlása, információ szerzés

2013.02.20. 18:02

imi36 írta:
Jerry írta:Van valaki közülünk, aki trélerrel hoz be kocsikat? Lenne egy kiszemeltem amit szeretnék behozatni. Kit keressek?
Mennyibe kerül egy ilyen kör? Költség szempontjából az lenne a jó, ha több autós tréleren lenne valakinek még egy szabad helye. Kb 640 Km Bp-től.


Egy telefont megérnek.

Köszönöm a tippet!
Első körben klubon belül szeretnék tájékozódni. Ha senki, akkor megkérdezem Gugli barátomat.

Re: Külföldről behozott autók -vásárlása, információ szerzés

2013.02.20. 18:23

Jerry írta:
imi36 írta:
Jerry írta:Van valaki közülünk, aki trélerrel hoz be kocsikat? Lenne egy kiszemeltem amit szeretnék behozatni. Kit keressek?
Mennyibe kerül egy ilyen kör? Költség szempontjából az lenne a jó, ha több autós tréleren lenne valakinek még egy szabad helye. Kb 640 Km Bp-től.


Egy telefont megérnek.

Köszönöm a tippet!
Első körben klubon belül szeretnék tájékozódni. Ha senki, akkor megkérdezem Gugli barátomat.


Van egy srác a falunkban, ő 4 autós trélerrel jön megy a világban, de általában francia rendszámos autókat látok az udvarán. Azért rákérdezek!

Ezt a hozzászólást a szerzőnek imi36 az itt látható tagok köszönték meg: Jerry
Értékelés: 4.76%

Re: Külföldről behozott autók -vásárlása, információ szerzés

2013.02.20. 22:04

Jerry írta:Van valaki közülünk, aki trélerrel hoz be kocsikat? Lenne egy kiszemeltem amit szeretnék behozatni. Kit keressek?
Mennyibe kerül egy ilyen kör? Költség szempontjából az lenne a jó, ha több autós tréleren lenne valakinek még egy szabad helye. Kb 640 Km Bp-től.


Ha Németország vagy Ausztria, akkor lehet, hogy tudok valakit.

Odus

Re: Külföldről behozott autók -vásárlása, információ szerzés

2013.02.20. 23:15

Jerry írta:Van valaki közülünk, aki trélerrel hoz be kocsikat? Lenne egy kiszemeltem amit szeretnék behozatni. Kit keressek?
Mennyibe kerül egy ilyen kör? Költség szempontjából az lenne a jó, ha több autós tréleren lenne valakinek még egy szabad helye. Kb 640 Km Bp-től.


üdvözöllek! én hozok viszek autókat,legyen tréler vagy akár lábon export rendszámmal stb... az osztrák határ mellett lakom, ha kell segítség vagy info keress pü-ben! üdv

Re: Külföldről behozott autók -vásárlása, információ szerzés

2013.02.20. 23:27

Jerry írta:Van valaki közülünk, aki trélerrel hoz be kocsikat? Lenne egy kiszemeltem amit szeretnék behozatni. Kit keressek?
Mennyibe kerül egy ilyen kör? Költség szempontjából az lenne a jó, ha több autós tréleren lenne valakinek még egy szabad helye. Kb 640 Km Bp-től.


Nekem is van egy jó cimborám, aki trélerezik.
Ha kérsz árajánlatot, akkor küld el privátban a címeket (honnan - hová) és az időpontot, és kérek rá egy ajánlatot neked.
Milyen márka a kiszemelt?
Remélem Käfer... :wink:
Hozzászólás küldése

VigLink badge