Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Hozzászólás küldése

Re: OFF autók

2016.07.03. 14:04

Sziasztok.

Valakinek van tapasztalata a D2-es szériás Audi S8-akkal kapcsolatban?

Re: OFF autók

2016.07.03. 17:04

Sziasztok, asszony off cliojan legzsak hiba van. A visszajelzo egyaltalan fel sem gyullad. Ugy nez ki, megtalaltam a problema okat, de nem ertem, hogy ez mitol lehet. Mindket elso legzsak elhalalozott. Mitol romolhat el egy legzsak es miert egyszerre a ketto (mondjuk ez nem biztos, hogy egyszerre tortent)?

Re: OFF autók

2016.07.04. 08:02

morv írta:Sziasztok, asszony off cliojan legzsak hiba van. A visszajelzo egyaltalan fel sem gyullad. Ugy nez ki, megtalaltam a problema okat, de nem ertem, hogy ez mitol lehet. Mindket elso legzsak elhalalozott. Mitol romolhat el egy legzsak es miert egyszerre a ketto (mondjuk ez nem biztos, hogy egyszerre tortent)?

Paraszt eszem szerint ez valami centrális hiba lehet.
Megkérdezem ma neked, -van egy rönóóós szervizesünk- talán látott már ilyet. / ha nincs szabin/

Re: OFF autók

2016.07.04. 08:42

Imco írta:
morv írta:Sziasztok, asszony off cliojan legzsak hiba van. A visszajelzo egyaltalan fel sem gyullad. Ugy nez ki, megtalaltam a problema okat, de nem ertem, hogy ez mitol lehet. Mindket elso legzsak elhalalozott. Mitol romolhat el egy legzsak es miert egyszerre a ketto (mondjuk ez nem biztos, hogy egyszerre tortent)?

Paraszt eszem szerint ez valami centrális hiba lehet.
Megkérdezem ma neked, -van egy rönóóós szervizesünk- talán látott már ilyet. / ha nincs szabin/

Koszi, varom!

Re: OFF autók

2016.09.22. 22:54

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata Mercedes W209 (Clk, 2003-2009)-cel kapcsolatban?
Esetleg egy megbízható szerviz, ahol értenek is hozzá? :)
Melyik motorral érdemes megvenni? (inkább a benzinest részesítem előnyben a rövidebb városi utak miatt, félek, hogy a dízelt gyorsan megviselné)

Üdv: Havier

Re: OFF autók

2016.12.29. 10:54

Hahó megint.
Astra G típus.
Automata légkondi nem fúj hideget. Ma volt kint a szaki, azt mondja, hogy gáz van benne, nem az a baja. Rámért a kompresszorra, nem kap 12V-ot, azt mondja. Amikor direktbe adott rá az akksiról, akkor is rázta a fejét, mondván, hogy a rákötött gázmérőnek ki kellett volna lengenie, de nem tette.
Vagyis két hibát tárt fel. Kompresszor csere rendben, de miért nem megy ki a 12V?
Reléket és biztosítékokat megnéztem, elvileg mind jó. Akkor a digitális vezérlő szar?
Kellene valami diagprogram is, ami működik a BMW-hez meglévő kábeleimmel. :) Az opcom progihoz tisztára olyan a kábel, mint a BMW Scanneré. Ha nem lehet életre kelteni vele, akkor rendelek egyet kínából.

Re: OFF autók

2016.12.29. 13:08

Jerry írta:Hahó megint.
Astra G típus.
Automata légkondi nem fúj hideget. Ma volt kint a szaki, azt mondja, hogy gáz van benne, nem az a baja. Rámért a kompresszorra, nem kap 12V-ot, azt mondja. Amikor direktbe adott rá az akksiról, akkor is rázta a fejét, mondván, hogy a rákötött gázmérőnek ki kellett volna lengenie, de nem tette.
Vagyis két hibát tárt fel. Kompresszor csere rendben, de miért nem megy ki a 12V?
Reléket és biztosítékokat megnéztem, elvileg mind jó. Akkor a digitális vezérlő szar?
Kellene valami diagprogram is, ami működik a BMW-hez meglévő kábeleimmel. :) Az opcom progihoz tisztára olyan a kábel, mint a BMW Scanneré. Ha nem lehet életre kelteni vele, akkor rendelek egyet kínából.

Nekem van Op-com kábelem, ugorj ide megnézem vele! :mrgreen: :tilt

Re: OFF autók

2016.12.29. 14:15

Gallaca írta:
Jerry írta:Hahó megint.
Astra G típus.
Automata légkondi nem fúj hideget...

Nekem van Op-com kábelem, ugorj ide megnézem vele! :mrgreen: :tilt

Sőt, akkor már a klímát sem kellene használni

Ezt a hozzászólást a szerzőnek PeterE39 az itt látható tagok köszönték meg: Gallaca
Értékelés: 4.76%

Re: OFF autók

2016.12.29. 14:20

Gallaca írta:
Jerry írta:Hahó megint.
Astra G típus.
Automata légkondi nem fúj hideget. Ma volt kint a szaki, azt mondja, hogy gáz van benne, nem az a baja. Rámért a kompresszorra, nem kap 12V-ot, azt mondja. Amikor direktbe adott rá az akksiról, akkor is rázta a fejét, mondván, hogy a rákötött gázmérőnek ki kellett volna lengenie, de nem tette.
Vagyis két hibát tárt fel. Kompresszor csere rendben, de miért nem megy ki a 12V?
Reléket és biztosítékokat megnéztem, elvileg mind jó. Akkor a digitális vezérlő szar?
Kellene valami diagprogram is, ami működik a BMW-hez meglévő kábeleimmel. :) Az opcom progihoz tisztára olyan a kábel, mint a BMW Scanneré. Ha nem lehet életre kelteni vele, akkor rendelek egyet kínából.

Nekem van Op-com kábelem, ugorj ide megnézem vele! :mrgreen: :tilt

Ezek szerint nem tudok a BMW kábelből opelosat barkácsolni? Különben te is azt tetted volna. :)
Közben készítettem egy kis videót. Addig eljutottam, hogy kap áramot, ha bekapcsolom. De a kuplung elég gyatrán muzsikál. Amint a videón is látszik mintha csúszna, akár egy csavarhúzóval is simán le tudom fogni. Ez mi a fene? Cseréljem az Astrák tipikus betegségének számító kuplung tekercset?

Re: OFF autók

2017.01.12. 20:03

A tesómék Audijához keresnék olyan realoemETK oldalt, mint a miénk, találtam is ezt:
http://hu.realoem.me/decode/vin
de hiába ütöm be az alvázszámot nem találja. Ott hibázok, hogy ott sem kell az egész, mint a BMW-nél, csak valahány karakter? De hány?

Re: OFF autók

2017.01.12. 23:57

bendegúz írta:A tesómék Audijához keresnék olyan realoemETK oldalt, mint a miénk, találtam is ezt:
http://hu.realoem.me/decode/vin
de hiába ütöm be az alvázszámot nem találja. Ott hibázok, hogy ott sem kell az egész, mint a BMW-nél, csak valahány karakter? De hány?


Azt hiszem, hogy az ETKA és/vagy az ETOS tudja ezeket a funkciókat, holnap utána nézek (ha még nem késő).

Ezt a hozzászólást a szerzőnek SvidronyA az itt látható tagok köszönték meg: bendegúz
Értékelés: 4.76%

Re: OFF autók

2017.01.13. 09:21

SvidronyA írta:
bendegúz írta:A tesómék Audijához keresnék olyan realoemETK oldalt, mint a miénk, találtam is ezt:
http://hu.realoem.me/decode/vin
de hiába ütöm be az alvázszámot nem találja. Ott hibázok, hogy ott sem kell az egész, mint a BMW-nél, csak valahány karakter? De hány?


Azt hiszem, hogy az ETKA és/vagy az ETOS tudja ezeket a funkciókat, holnap utána nézek (ha még nem késő).

Dehogy késő! Köszi! :franko:

Re: OFF autók

2017.01.13. 12:07

bendegúz írta:A tesómék Audijához keresnék olyan realoemETK oldalt, mint a miénk, találtam is ezt:
http://hu.realoem.me/decode/vin
de hiába ütöm be az alvázszámot nem találja. Ott hibázok, hogy ott sem kell az egész, mint a BMW-nél, csak valahány karakter? De hány?

Én ezt szoktam használni: http://www.oemepc.com/
Csak az USA alvázszámokat ismeri fel, de azért működik.

Re: OFF autók

2017.01.13. 12:31

bendegúz írta:
SvidronyA írta:
bendegúz írta:A tesómék Audijához keresnék olyan realoemETK oldalt, mint a miénk, találtam is ezt:
http://hu.realoem.me/decode/vin
de hiába ütöm be az alvázszámot nem találja. Ott hibázok, hogy ott sem kell az egész, mint a BMW-nél, csak valahány karakter? De hány?


Azt hiszem, hogy az ETKA és/vagy az ETOS tudja ezeket a funkciókat, holnap utána nézek (ha még nem késő).

Dehogy késő! Köszi! :franko:

Igen az ETKA az, ami kb. azt adja Nektek "egybe gyúrva", mint a mi "Etékánk és Tisünk együtt:

" VAG_ETKA_7.5_x86-x64
VW,SEAT,SKODA,AUDI,VW haszonjárművek elektronikus alkatrész katalógus.
Gépigény: P4- 2.Ghz, 512 RAM,11 GIB HDD , internetkapcsolat a frissítésekhez
Operációs rendszer: összes windows 32-64 bit (win 10 is!)."

Ha kell, letöltöm és kedden, amikor Pakson leszek, pendriveon odaadom, vagy a fentiek birtokában megteheted te is. :wink:

Ezt a hozzászólást a szerzőnek SvidronyA az itt látható tagok köszönték meg: bendegúz
Értékelés: 4.76%

Re: OFF autók

2017.01.13. 18:55

SvidronyA írta:
bendegúz írta:
SvidronyA írta:
bendegúz írta:A tesómék Audijához keresnék olyan realoemETK oldalt, mint a miénk, találtam is ezt:
http://hu.realoem.me/decode/vin
de hiába ütöm be az alvázszámot nem találja. Ott hibázok, hogy ott sem kell az egész, mint a BMW-nél, csak valahány karakter? De hány?


Azt hiszem, hogy az ETKA és/vagy az ETOS tudja ezeket a funkciókat, holnap utána nézek (ha még nem késő).

Dehogy késő! Köszi! :franko:

Igen az ETKA az, ami kb. azt adja Nektek "egybe gyúrva", mint a mi "Etékánk és Tisünk együtt:

" VAG_ETKA_7.5_x86-x64
VW,SEAT,SKODA,AUDI,VW haszonjárművek elektronikus alkatrész katalógus.
Gépigény: P4- 2.Ghz, 512 RAM,11 GIB HDD , internetkapcsolat a frissítésekhez
Operációs rendszer: összes windows 32-64 bit (win 10 is!)."

Ha kell, letöltöm és kedden, amikor Pakson leszek, pendriveon odaadom, vagy a fentiek birtokában megteheted te is. :wink:

Ok. Megpróbálom magam, aztán ha nem megy visítok!
Köszi András!

Re: OFF autók

2017.02.04. 12:58

Jerry írta:
Gallaca írta:
Jerry írta:Hahó megint.
Astra G típus.
Automata légkondi nem fúj hideget. Ma volt kint a szaki, azt mondja, hogy gáz van benne, nem az a baja. Rámért a kompresszorra, nem kap 12V-ot, azt mondja. Amikor direktbe adott rá az akksiról, akkor is rázta a fejét, mondván, hogy a rákötött gázmérőnek ki kellett volna lengenie, de nem tette.
Vagyis két hibát tárt fel. Kompresszor csere rendben, de miért nem megy ki a 12V?
Reléket és biztosítékokat megnéztem, elvileg mind jó. Akkor a digitális vezérlő szar?
Kellene valami diagprogram is, ami működik a BMW-hez meglévő kábeleimmel. :) Az opcom progihoz tisztára olyan a kábel, mint a BMW Scanneré. Ha nem lehet életre kelteni vele, akkor rendelek egyet kínából.

Nekem van Op-com kábelem, ugorj ide megnézem vele! :mrgreen: :tilt

Ezek szerint nem tudok a BMW kábelből opelosat barkácsolni? Különben te is azt tetted volna. :)
Közben készítettem egy kis videót. Addig eljutottam, hogy kap áramot, ha bekapcsolom. De a kuplung elég gyatrán muzsikál. Amint a videón is látszik mintha csúszna, akár egy csavarhúzóval is simán le tudom fogni. Ez mi a fene? Cseréljem az Astrák tipikus betegségének számító kuplung tekercset?

Mindenki okulására közlöm, hogy kompresszor csere után minden fasza.
Van hogy az ember túltolja a gondolkodást. :mrgreen:

Re: OFF autók

2017.02.10. 01:33

Uram vétkeztem :doglotlo:

Volt szerencsém ma kipróbálni egy 2017-es A5 Sportbacket 2.0 tfsi motorral (259 ló, 370 Nm, 7 gangos dsg). Tökéletes volt, meg minden, mert 1000-res fordulatról is olyan jólmaszkoltan volt képes megindulni, hogy sokkal nagyobb motort feltételez belé az ember, de nekem, akkor is idegen volt az egész. (35d még mindig jobbat lép bárhonnan, a maga elavult automata váltójával, azért azt el kell mondani és mérnök srác is bevallotta :franko: )
Futómű, nekem maga volt a tökéletesség, még malomkerék méretű felnikkel is. A váltó a mi "taknyos", "nyúlós" wandlerünkkel köszönő viszonyban sincs, annyira direkt, mint egy manuális váltó. Ahogy nyomod a gázt, úgy megy az autó, mindegy, hogy milyen fokozatban és milyen fordulatról lépsz oda. Abszolút meghajlok a mérnökök előtt. :franko: Nem akarok többet írni, mert azt gondolnátok, hogy megtértem :facepalm: :D (Viszont muszáj elismerni, hogy az idő nem áll meg, a konkurencia pedig teszi a dolgát.)

Ettől függetlenül, nekem a 35d örök szerelem marad, mert hiába 12 éves, eddig az elmúlt 4 év és 57 ezer km alatt 2 db autóval találkoztam, ami dinamikusabb volt nála :wink:

Re: OFF autók

2017.02.10. 11:30

NagyMatyas írta:Uram vétkeztem :doglotlo:

Volt szerencsém ma kipróbálni egy 2017-es A5 Sportbacket 2.0 tfsi motorral (259 ló, 370 Nm, 7 gangos dsg). Tökéletes volt, meg minden, mert 1000-res fordulatról is olyan jólmaszkoltan volt képes megindulni, hogy sokkal nagyobb motort feltételez belé az ember, de nekem, akkor is idegen volt az egész. (35d még mindig jobbat lép bárhonnan, a maga elavult automata váltójával, azért azt el kell mondani és mérnök srác is bevallotta :franko: )
Futómű, nekem maga volt a tökéletesség, még malomkerék méretű felnikkel is. A váltó a mi "taknyos", "nyúlós" wandlerünkkel köszönő viszonyban sincs, annyira direkt, mint egy manuális váltó. Ahogy nyomod a gázt, úgy megy az autó, mindegy, hogy milyen fokozatban és milyen fordulatról lépsz oda. Abszolút meghajlok a mérnökök előtt. :franko: Nem akarok többet írni, mert azt gondolnátok, hogy megtértem :facepalm: :D (Viszont muszáj elismerni, hogy az idő nem áll meg, a konkurencia pedig teszi a dolgát.)

Ettől függetlenül, nekem a 35d örök szerelem marad, mert hiába 12 éves, eddig az elmúlt 4 év és 57 ezer km alatt 2 db autóval találkoztam, ami dinamikusabb volt nála :wink:


Mész egy F10-zel ott is olyan a váltó. Még olyanabb... :wink:

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Rjani530d az itt látható tagok köszönték meg: muhaati
Értékelés: 4.76%

Re: OFF autók

2017.02.10. 11:44

NagyMatyas írta:Uram vétkeztem

A penitencia kiszabása Padre feladata :kalapács :)

Re: OFF autók

2017.02.10. 12:32

Rjani530d írta:
NagyMatyas írta:Uram vétkeztem :doglotlo:

Volt szerencsém ma kipróbálni egy 2017-es A5 Sportbacket 2.0 tfsi motorral (259 ló, 370 Nm, 7 gangos dsg). Tökéletes volt, meg minden, mert 1000-res fordulatról is olyan jólmaszkoltan volt képes megindulni, hogy sokkal nagyobb motort feltételez belé az ember, de nekem, akkor is idegen volt az egész. (35d még mindig jobbat lép bárhonnan, a maga elavult automata váltójával, azért azt el kell mondani és mérnök srác is bevallotta :franko: )
Futómű, nekem maga volt a tökéletesség, még malomkerék méretű felnikkel is. A váltó a mi "taknyos", "nyúlós" wandlerünkkel köszönő viszonyban sincs, annyira direkt, mint egy manuális váltó. Ahogy nyomod a gázt, úgy megy az autó, mindegy, hogy milyen fokozatban és milyen fordulatról lépsz oda. Abszolút meghajlok a mérnökök előtt. :franko: Nem akarok többet írni, mert azt gondolnátok, hogy megtértem :facepalm: :D (Viszont muszáj elismerni, hogy az idő nem áll meg, a konkurencia pedig teszi a dolgát.)

Ettől függetlenül, nekem a 35d örök szerelem marad, mert hiába 12 éves, eddig az elmúlt 4 év és 57 ezer km alatt 2 db autóval találkoztam, ami dinamikusabb volt nála :wink:


Mész egy F10-zel ott is olyan a váltó. Még olyanabb... :wink:


Mentem F10-el. Ez annál jobb volt érzésre. (Az is benne van, hogy F10 iránt nincs birtoklási vágyam annak tudatában, hogy nem túl jó hírű az a ZF váltó sajnos. Meg úgy az egész autóval súlyos problémák vannak, pedig van a látókörömben egy 130 ezret futott 30d és foglalkoztat a gondolat, de azt hiszem, meg kell hagyni másnak inkább. :D ) :doglotlo:
Hozzászólás küldése

VigLink badge