Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Hozzászólás küldése

Re: Plasti Dip

2012.11.25. 19:02

peteeqe írta:
Norbert27 írta:Srácok ezt levegős HVLP festékszóró pisztollyal fel lehet hordani?Mindenhol elektromossal csinálják.Elektromos pisztolyom sajna nincs.Erre az okmányirodai szín átiratásra én is kíváncsi lennék,hogy át kell-e?Elvileg ez nem végleges festés.Csak idő kérdése és matt fehér lesz az egész kocsi. :lol:


feltudod hordani levegőssel is, fóliánál tuti nem kell színátírás, ennél a plastinál nem tudom :(

A fóliánál miért nem kell átiratni a színt?Elvégre változik az autó színe.Ha fóliánál nem kell átiratni,akkor ennél a festéknél sem kell szerintem,mert ez is fóliaként viselkedik száradás után(lehúzható).

Re: Plasti Dip

2012.11.25. 20:02

Norbert27 írta:
peteeqe írta:
Norbert27 írta:Srácok ezt levegős HVLP festékszóró pisztollyal fel lehet hordani?Mindenhol elektromossal csinálják.Elektromos pisztolyom sajna nincs.Erre az okmányirodai szín átiratásra én is kíváncsi lennék,hogy át kell-e?Elvileg ez nem végleges festés.Csak idő kérdése és matt fehér lesz az egész kocsi. :lol:


feltudod hordani levegőssel is, fóliánál tuti nem kell színátírás, ennél a plastinál nem tudom :(

A fóliánál miért nem kell átiratni a színt?Elvégre változik az autó színe.Ha fóliánál nem kell átiratni,akkor ennél a festéknél sem kell szerintem,mert ez is fóliaként viselkedik száradás után(lehúzható).


fóliánál nem kell, ideiglenes színváltoztatásnak minősül.

Re: Plasti Dip

2012.11.25. 20:04

kanyobence írta:Végigolvasgattam mi is ez. Nagyon nagy cucc :roker:

Az lenne a kérdésem, hogy a beltérben található Fa betétet, körben, és ami a váltónál van, ezzel le tudnám fújni? rendesen megtapad rajta, sima Spray-el halandó fényezéshez nem értő is meg tudja csinálni szépre, mint pl én? egységes sima felületet kapok? tartós?

Fóliázáson gondolkoztam, de ez tutibb dolognak igérkezik

(megvan repedezve a lakkozás a betéteken, sérültek is, magnónál kis maszek is becsúszott :facepalm: , meg megvannak fakulva)


kényesebb ez a plasti dip.
be kell csiszolni akkor a hibákat a faberakáson. :(

Re: Plasti Dip

2012.11.25. 20:26

Szerintetek a rendőr meg tudja különböztetni,hogy fólia vagy festék....?Kétlem hiszen ezt is le lehet húzni.

Re: Plasti Dip

2012.11.25. 20:27

peteeqe írta:
Norbert27 írta:
peteeqe írta:
Norbert27 írta:Srácok ezt levegős HVLP festékszóró pisztollyal fel lehet hordani?Mindenhol elektromossal csinálják.Elektromos pisztolyom sajna nincs.Erre az okmányirodai szín átiratásra én is kíváncsi lennék,hogy át kell-e?Elvileg ez nem végleges festés.Csak idő kérdése és matt fehér lesz az egész kocsi. :lol:


feltudod hordani levegőssel is, fóliánál tuti nem kell színátírás, ennél a plastinál nem tudom :(

A fóliánál miért nem kell átiratni a színt?Elvégre változik az autó színe.Ha fóliánál nem kell átiratni,akkor ennél a festéknél sem kell szerintem,mert ez is fóliaként viselkedik száradás után(lehúzható).


fóliánál nem kell, ideiglenes színváltoztatásnak minősül.


Velem csináltattak a forgalmimba átírásnál egy bejegyzést. Egyszerű volt, mégis sokáig húzódott. Át akartam íratni, időpontot kaptam (kb. két hét, biztos rengeteg autót helyeznek forgalomba) okmányirodába, ott szóltak, hogy ha az autó 50%-nál nagyobb részben változott a színe, akkor be kell jegyeztetnem a forgalmiba -> időpont kpm-vizsgára, normális volt az ember, soron kívül megcsinálta ->újabb időpont okmányirodába

Re: Plasti Dip

2013.06.10. 21:06

Sziasztok ezt a gumi réteget fujo pisztolaj lehet fel fujni úgy mintha át fújnátok ki kell ragazstani mindent csak a z a feluletet szabadon hagyni amit le akarsz fujni vele de nem olcso maga az anyag plusz még aki meg csinélja mi most fujtunk citrom sárgára egy Wolsvágen Sharant demo autónak.

Re: Plasti Dip

2013.06.10. 22:31

orban10 írta:Sziasztok ezt a gumi réteget fujo pisztolaj lehet fel fujni úgy mintha át fújnátok ki kell ragazstani mindent csak a z a feluletet szabadon hagyni amit le akarsz fujni vele de nem olcso maga az anyag plusz még aki meg csinélja mi most fujtunk citrom sárgára egy Wolsvágen Sharant demo autónak.

Mennyi anyag kell egy átlagos (pl.e60) méretű autóra? Milyen arányban kell higítani a fújáshoz?

Re: Plasti Dip

2013.06.10. 22:42

orban10 írta:Sziasztok ezt a gumi réteget fujo pisztolaj lehet fel fujni úgy mintha át fújnátok ki kell ragazstani mindent csak a z a feluletet szabadon hagyni amit le akarsz fujni vele de nem olcso maga az anyag plusz még aki meg csinélja mi most fujtunk citrom sárgára egy Wolsvágen Sharant demo autónak.


:franko: :mrgreen:

Re: Plasti Dip

2013.06.11. 00:30

jlaci74 írta:
orban10 írta:Sziasztok ezt a gumi réteget fujo pisztolaj lehet fel fujni úgy mintha át fújnátok ki kell ragazstani mindent csak a z a feluletet szabadon hagyni amit le akarsz fujni vele de nem olcso maga az anyag plusz még aki meg csinélja mi most fujtunk citrom sárgára egy Wolsvágen Sharant demo autónak.


:franko: :mrgreen:

:hehe

Re: Plasti Dip

2013.06.11. 07:08

Norbert27 írta:Mennyi anyag kell egy átlagos (pl.e60) méretű autóra? Milyen arányban kell higítani a fújáshoz?

Sejtésem szerint "megfizethetetlen". Illetve ami nagyobb baj, nem olyan időtálló mint a fényezés.
Kap egy kavicsot és leveheted mint egy gumikesztyűt.
Talán a topic elején volt már erről szó.
Hozzáteszem, nem én vagyok a szakértője! :)
Hozzászólás küldése

VigLink badge