Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Hozzászólás küldése

Re: Autó behozatal külföldről

2013.09.20. 09:35

PapaBoss írta:
Gabesz81 írta:JóóOlcsó...aztán majd jön a hebegés... :D Papát meg veri a víz


Hehe, itt maximum én hebegek, hogy milyen durván odalép a kis szörnyeteg :mrgreen:
Alig várom, hogy végre kapjon rendszámot. Pár apróságot kicserélek gyorsan, aztán gyííí :tilt



" Pár apróságot kicserélek gyorsan,..." - na ez szokott nálad elhúzódni ... :mrgreen:

Re: Autó behozatal külföldről

2013.09.20. 09:49

jlaci74 írta:" Pár apróságot kicserélek gyorsan,..." - na ez szokott nálad elhúzódni ... :mrgreen:


Tudod Laci, mikor hallasz/érzel valamit a gépen, és nem hagy nyugodni.. és kellően igényes az ember a dolgaira, és még pénze is van... akkor a ráköltés sosem állhat meg :mrgreen: :P Tegnap feldobtam a sapit amit küldtél, kerültem vele egyet (kettőt, hármat) a garázsban, rögtön jött a szekuriti, hogy CO szellőztetést kellett csinálni két szinten :D Mondom pedig csak 60-ig gyorsultam :roker: Mondja a fazon, hogy "ön szerel?" .. hát mondom, ha az olajbeöntő sapka felcsavarás, és a 0-60 földalatti kísérletezés annak számít, akkor igen.. :D Csak röhögött..

Re: Autó behozatal külföldről

2013.09.24. 14:29

Padre540 írta:
Jerry írta:Hogyan működik az anyagi része annak, amikor már itthon van az autó, elvitted műszakira, befizetted a regadót és utána névre kell venni?
Mármint muszáj névre íratni? Vagy tarthatom x ideig és ha van rá vevő, akkor egyből az ő nevére lehet írni?
Vagyis a kérdés arra vonatkozik, hogy meg lehet-e úszni vhogy az átírási költséget egy behozott autónál, amit továbbad a magánember, vagy ezt csak cég teheti meg?


Muszáj névre venni,de átírási költség első forgalomba helyezésnél nincsen.
Forg. helyezés,műszaki vizsga:39090
Okmányok:21085
Regadó:XXX


Forg. helyezés,műszaki vizsga:39090
Forgalmi eng.,+ törzskönyv:12000
Rendszám:8500
Cimke:585
Reg:XXX

Plusz P rendszám vagy trailer,vagy valamilyen módon mozgatni az autót,ha nem minden 100-as akkor a vizsgánál a szokásos "csokipénz" és ha nem magának intézi az ember,akkor az ügyintéző díja.
Csak azért írtam le pontosan mégegyszer,mert a kezembe akadt a papír. :)

Re: Autó behozatal külföldről

2013.10.20. 09:29

Most biztos hülyeséget fogok kérdezni,de ha trélerrel (autómentő) szeretnék behozni autót,akkor a forgalmiban szereplő ön vagy összsúly számít?Egész pontosan arra gondolok,hogy mondjuk egy 3.5-es trélerrel aminek a terhelhetősége 1600kg,erre fel lehet rakni mondjuk egy E46-ot?

Re: Autó behozatal külföldről

2013.10.20. 09:31

Padre540 írta:Most biztos hülyeséget fogok kérdezni,de ha trélerrel (autómentő) szeretnék behozni autót,akkor a forgalmiban szereplő ön vagy összsúly számít?Egész pontosan arra gondolok,hogy mondjuk egy 3.5-es trélerrel aminek a terhelhetősége 1600kg,erre fel lehet rakni mondjuk egy E46-ot?

Ha az e46 könnyebb mint 1600kg (a valóságban, nem a forgalmi szerint), akkor igen.

Tapatalk 4

Re: Autó behozatal külföldről

2013.10.20. 09:37

barbrady írta:
Padre540 írta:Most biztos hülyeséget fogok kérdezni,de ha trélerrel (autómentő) szeretnék behozni autót,akkor a forgalmiban szereplő ön vagy összsúly számít?Egész pontosan arra gondolok,hogy mondjuk egy 3.5-es trélerrel aminek a terhelhetősége 1600kg,erre fel lehet rakni mondjuk egy E46-ot?

Ha az e46 könnyebb mint 1600kg (a valóságban, nem a forgalmi szerint), akkor igen.

Tapatalk 4


Saját tömeg:1370
Össz:1870

Re: Autó behozatal külföldről

2013.10.20. 09:41

Padre540 írta:
barbrady írta:
Padre540 írta:Most biztos hülyeséget fogok kérdezni,de ha trélerrel (autómentő) szeretnék behozni autót,akkor a forgalmiban szereplő ön vagy összsúly számít?Egész pontosan arra gondolok,hogy mondjuk egy 3.5-es trélerrel aminek a terhelhetősége 1600kg,erre fel lehet rakni mondjuk egy E46-ot?

Ha az e46 könnyebb mint 1600kg (a valóságban, nem a forgalmi szerint), akkor igen.

Tapatalk 4


Saját tömeg:1370
Össz:1870

Ha szállítod, nyilván nem ül benne senki, akkor nincs 1600 kg.

Tapatalk 4

Ezt a hozzászólást a szerzőnek barbrady az itt látható tagok köszönték meg: Padre540
Értékelés: 4.76%

Re: Autó behozatal külföldről

2014.01.05. 02:07

Üdv!
Felmerült, hogy vennék egy 23i angol verziót oldalbordámnak, MV6 helyett. (GH73237) Ideiglenes Angol forgalmi van hozzá, eladó nem tudja, hogy van-e még rajta vizsga, állítólag külön papíron van, vagy blabla. Mivel ebben a témában nem vagyok otthon, itt kérdezném, hogy mit kell elkérnem/kapnom/néznem papírilag, hogy ne szopjam be később forgalomba helyezésnél. Természetesen teljes egészében átépítem balosra, amit állítólag első forgalomba helyezés előtt tanácsos megtennem. Erről tudtok-e valamit, amin borulni lehet? Mármint a papírozás részén! Sajnos semmit nem tudok erről a részről. :? Műszaki oldal nem para, flexem, és sarokcsiszolóm is van! :mrgreen: Tervet is elkészítettem! :kalapács
Kép
Köszi!
Kép

Re: Autó behozatal külföldről

2014.01.05. 02:55

Gallaca írta:Üdv!
Felmerült, hogy vennék egy 23i angol verziót oldalbordámnak, MV6 helyett. (GH73237)


Hihihi...meg egy zoldike...high five :D

Ez sportfutomuves ill. van rajta nyomtavszelesito? Nagy szep a kiallasa...

Tapatalk-kal küldve az én GT-N7105-el

Re: Autó behozatal külföldről

2014.01.05. 07:51

Gallaca írta:Üdv!
Felmerült, hogy vennék egy 23i angol verziót oldalbordámnak, MV6 helyett. (GH73237) Ideiglenes Angol forgalmi van hozzá, eladó nem tudja, hogy van-e még rajta vizsga, állítólag külön papíron van, vagy blabla. Mivel ebben a témában nem vagyok otthon, itt kérdezném, hogy mit kell elkérnem/kapnom/néznem papírilag, hogy ne szopjam be később forgalomba helyezésnél. Természetesen teljes egészében átépítem balosra, amit állítólag első forgalomba helyezés előtt tanácsos megtennem. Erről tudtok-e valamit, amin borulni lehet? Mármint a papírozás részén! Sajnos semmit nem tudok erről a részről. :? Műszaki oldal nem para, flexem, és sarokcsiszolóm is van! :mrgreen: Tervet is elkészítettem! :kalapács
Kép
Köszi!
Kép

Kozel kilenc eve kint vagyok, de ideiglenes forgalmirol meg nem hallottam. A muszakit a fogalmi szama es a rendszam segitsegevel online le lehet kerdezni, valamint jo par evre visszamenoleg is meg tudod nezni milyen bajok voltak vizsgan. A forgalomba helyezeshez ha jol tudom akkor a forgalminak az a fele kell, amin szerepelnek a kocsi es a tulaj adatai (ha gondolod melo utan bescannelem az enyemet es eliuldom, hogy lasd milyen, csak szolj). Ezen az uj tulaj rovatot ki kell tolteni a nevedre, regi es uj tulaj alairja es ennyi (ha walesi az auto akkor ket nyelven van a forgalmi, de a magyarokba walesivel nem tudnak semmit kezdeni, erre figyelj). A regi tulaj a masik lapon levo export cetlivel tudja kijelenteni a kocsit. Azert ennek nezz utana, hogy eleg-e ennyi vagy esetleg kerik meg otthon a ketnyelvu adasvetelit is. Ha iras is kell a muszakirol, akkor barmelyik vizsgaallomason nemi kiralynos papirert lehet kerni potlast.
Nem art, ha tudod, hogy mostanaban uj fajta csalas kezd terjedni. Hitelt vesznek fel a kocsira, a fogalmit letetbe helyezik a hitelezonel. Ezutan bejelentik, hogy elveszett a forgalmi es kernek egy ujat (?25), majd ezzel eladjak a kocsit, es a kovetkezo torlesztoreszletet mar be sem fizetik. Mondjuk ez ilyen kis erteku autonal nem fenyeget.
Ja, es a forgalmi engedely meglete nem bizonyitja a tulajdonviszonyt!

Ezt a hozzászólást a szerzőnek morv az itt látható tagok köszönték meg: 2 Bummer, Gallaca
Értékelés: 9.52%

Re: Autó behozatal külföldről

2014.01.05. 10:47

Gallaca írta:Üdv!
Felmerült, hogy vennék egy 23i angol verziót


Hogyha ez a XX. kerületi szekér akkor vigyázz mert hirdeti a srác hogy eladó belőle minden,Én a felnin gondolkozok,nehogy egy fél autó maradjon Neked. :D

Re: Autó behozatal külföldről

2014.01.05. 11:51

Padre540 írta:
Gallaca írta:Üdv!
Felmerült, hogy vennék egy 23i angol verziót


Hogyha ez a XX. kerületi szekér akkor vigyázz mert hirdeti a srác hogy eladó belőle minden,Én a felnin gondolkozok,nehogy egy fél autó maradjon Neked. :D

Az, de a Fiam ismerőse, és az úgy kezdődött, hogy a bézs hátsó ülést akartam megvenni belőle. De hétfőig tartja nekem. Még érintetlen, azzal jár.

Re: Autó behozatal külföldről

2014.01.05. 15:58

Gallaca írta:Az, de a Fiam ismerőse, és az úgy kezdődött, hogy a bézs hátsó ülést akartam megvenni belőle. De hétfőig tartja nekem. Még érintetlen, azzal jár.

Megfelelő összegért az ülés, és gratis az autó hozzá! :D ;)
Irigylem, hogy ennyire unatkozol! :D :D :wink:

Re: Autó behozatal külföldről

2014.01.05. 16:15

Imco írta:
Gallaca írta:Az, de a Fiam ismerőse, és az úgy kezdődött, hogy a bézs hátsó ülést akartam megvenni belőle. De hétfőig tartja nekem. Még érintetlen, azzal jár.

Megfelelő összegért az ülés, és gratis az autó hozzá! :D ;)
Irigylem, hogy ennyire unatkozol! :D :D :wink:

Már itt van az udvaron, ha nem tudom lepapírozni, akkor bontovics. Még úgy is jó, akkor nem viszi a pénzt, hanem hozza. :D

Re: Autó behozatal külföldről

2014.01.05. 17:20

Gallaca írta:
Imco írta:
Gallaca írta:Az, de a Fiam ismerőse, és az úgy kezdődött, hogy a bézs hátsó ülést akartam megvenni belőle. De hétfőig tartja nekem. Még érintetlen, azzal jár.

Megfelelő összegért az ülés, és gratis az autó hozzá! :D ;)
Irigylem, hogy ennyire unatkozol! :D :D :wink:

Már itt van az udvaron, ha nem tudom lepapírozni, akkor bontovics. Még úgy is jó, akkor nem viszi a pénzt, hanem hozza. :D


:facepalm: Mondom én hogy unatkozol! :lol: :lol:

Re: Autó behozatal külföldről

2014.02.04. 14:48

Uraim!
Kaptam ma egy fülest, valaki meg tudja erősíteni vagy cáfolni? :
állítólag márciustól 100e. ft körüli összeggel akarják/fogják " büntetni" az Euro2 ( vagy annál rosszabb ) besorolású külföldről behozott autók hazai forgalomba helyezését... :?:

Re: Autó behozatal külföldről

2014.02.04. 14:57

jlaci74 írta:Uraim!
Kaptam ma egy fülest, valaki meg tudja erősíteni vagy cáfolni? :
állítólag márciustól 100e. ft körüli összeggel akarják/fogják " büntetni" az Euro2 ( vagy annál rosszabb ) besorolású külföldről behozott autók hazai forgalomba helyezését... :?:

Gyanítom, hogy pusztán arról van szó, amit a cikkben is leírnak.
Ha igen, akkor nem március, de január 1-től "büntetnek". :evil:

Re: Autó behozatal külföldről

2014.02.04. 15:02

Jerry írta:
jlaci74 írta:Uraim!
Kaptam ma egy fülest, valaki meg tudja erősíteni vagy cáfolni? :
állítólag márciustól 100e. ft körüli összeggel akarják/fogják " büntetni" az Euro2 ( vagy annál rosszabb ) besorolású külföldről behozott autók hazai forgalomba helyezését... :?:

Gyanítom, hogy pusztán arról van szó, amit a cikkben is leírnak.
Ha igen, akkor nem március, de január 1-től "büntetnek". :evil:


Köszi Jerry de nem erről van szó...
Amiről én kérdezek az konkrétan a régi autók behozatalát próbálja visszaszorítani ...

Re: Autó behozatal külföldről

2014.02.04. 21:58

Jerry írta:Gyanítom, hogy pusztán arról van szó, amit a cikkben is leírnak.
Ha igen, akkor nem március, de január 1-től "büntetnek". :evil:


Felháborító az egész. Röhej. Lassan nem hiszem, amilyen országban élek.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek PapaBoss az itt látható tagok köszönték meg: Padre540
Értékelés: 4.76%

Re: Autó behozatal külföldről

2014.03.03. 15:19

Tud valaki valahol tuti összefoglalót a 2014-es költségekről?
Hozzászólás küldése

VigLink badge