Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Hozzászólás küldése

Re: Autó behozatal külföldről

2014.03.29. 19:23

Akiknek olaszból behozott autókkal - motorokkal van tapasztalata, azoktól kérdezném, hogy ha egy motornak csak a forgalomból kivonós papírja van meg, és azon állítólag rajta vannak a korábbi tulajdonosok is, akkor azzal forgalomba lehet helyezni a motort itthon?

Re: Autó behozatal külföldről

2014.05.24. 19:40

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni a fórumon keresztül.Tulajdonosa vagyok egy autónak Németországban már egy éve.Most végleg szeretnék haza menni és vinni magammal a kocsit.A kérdésem az,hogy jelent e könnyebbséget,hogy a kocsi már itt is a nevemen van és mentesülök e valami plusz költség alól a honosításnál?
A segítséget előre is köszönöm.
Fecó

Re: Autó behozatal külföldről

2015.08.15. 17:53

Üdv!

Nos az új munkáltatóm vett nekem egy kocsit csehországban. Új autó, és Maygarországon szeretnék forgalomba helyezni ( :facepalm: ) A baj az, hogy csehországban csak a határig jut el az ideiglenes rendszámmal. Viszont nekem el kell juttatnom a mozaik utcába. Gondolom P rendszámon és tréleren kívül nincs más megoldás? Van esetleg valakinek más ötlete?
köszönöm előre is.

Re: Autó behozatal külföldről

2015.08.15. 21:26

Haminda írta:Üdv!

Nos az új munkáltatóm vett nekem egy kocsit csehországban. Új autó, és Maygarországon szeretnék forgalomba helyezni ( :facepalm: ) A baj az, hogy csehországban csak a határig jut el az ideiglenes rendszámmal. Viszont nekem el kell juttatnom a mozaik utcába. Gondolom P rendszámon és tréleren kívül nincs más megoldás? Van esetleg valakinek más ötlete?
köszönöm előre is.

Szlovák "C" rendszám.
A cseheknél is kell lenni valami tranzit rendszámnak.
Esetleg a vasúttal is próbálkozhatsz, bár nem tudom ma hogy van, és mennyire sínyli meg az autó.

Re: Autó behozatal külföldről

2015.08.17. 01:12

Imco írta:
Haminda írta:Üdv!

Nos az új munkáltatóm vett nekem egy kocsit csehországban. Új autó, és Maygarországon szeretnék forgalomba helyezni ( :facepalm: ) A baj az, hogy csehországban csak a határig jut el az ideiglenes rendszámmal. Viszont nekem el kell juttatnom a mozaik utcába. Gondolom P rendszámon és tréleren kívül nincs más megoldás? Van esetleg valakinek más ötlete?
köszönöm előre is.

Szlovák "C" rendszám.
A cseheknél is kell lenni valami tranzit rendszámnak.
Esetleg a vasúttal is próbálkozhatsz, bár nem tudom ma hogy van, és mennyire sínyli meg az autó.

Vagy hazárdírozás!

De az ideiglenes rendszám nem Eu érvényes!?

Én eddig mind a 6 nál az adott ország átmenetiével furikáztam (olasz, osztrák, német)

Re: Autó behozatal külföldről

2015.08.17. 12:26

kanyobence írta:[
Vagy hazárdírozás!

De az ideiglenes rendszám nem Eu érvényes!?

Én eddig mind a 6 nál az adott ország átmenetiével furikáztam (olasz, osztrák, német)

Ah, en nem kockaztatok :)
Az auto meg nem volt forgalomba helyezve, ez neheziti a dolgom. De a fonokom mar berelt trelert es elhozza nekem. Szoval elvileg megoldododott. Koszonom mindenesetre :)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Re: Autó behozatal külföldről

2015.08.17. 14:04

Haminda írta:
kanyobence írta:[
Vagy hazárdírozás!

De az ideiglenes rendszám nem Eu érvényes!?

Én eddig mind a 6 nál az adott ország átmenetiével furikáztam (olasz, osztrák, német)

Ah, en nem kockaztatok :)
Az auto meg nem volt forgalomba helyezve, ez neheziti a dolgom. De a fonokom mar berelt trelert es elhozza nekem. Szoval elvileg megoldododott. Koszonom mindenesetre :)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével


Aranyba kellene foglalni ez a főnököt! :nyelves:

Re: Autó behozatal külföldről

2015.08.17. 14:06

Zo78 írta:
Haminda írta:
kanyobence írta:[
Vagy hazárdírozás!

De az ideiglenes rendszám nem Eu érvényes!?

Én eddig mind a 6 nál az adott ország átmenetiével furikáztam (olasz, osztrák, német)

Ah, en nem kockaztatok :)
Az auto meg nem volt forgalomba helyezve, ez neheziti a dolgom. De a fonokom mar berelt trelert es elhozza nekem. Szoval elvileg megoldododott. Koszonom mindenesetre :)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével


Aranyba kellene foglalni ez a főnököt! :nyelves:

Kicsit mas az elso benyomas mint az elozo helyen. De majd az ido ugyis... :)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Re: Autó behozatal külföldről

2015.08.17. 18:45

Zo78 írta:
Haminda írta:
kanyobence írta:[
Vagy hazárdírozás!

De az ideiglenes rendszám nem Eu érvényes!?

Én eddig mind a 6 nál az adott ország átmenetiével furikáztam (olasz, osztrák, német)

Ah, en nem kockaztatok :)
Az auto meg nem volt forgalomba helyezve, ez neheziti a dolgom. De a fonokom mar berelt trelert es elhozza nekem. Szoval elvileg megoldododott. Koszonom mindenesetre :)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével


Aranyba kellene foglalni ez a főnököt! :nyelves:

Offtopic :
Én is ezt mondtam az utóbbi időben az enyémről! Isten nyugosztalja! Olvadtba, hogy úgy nézzen ki mint Han Solo. Jó lett volna ajtónak. :twisted: :kalapács
Kép

Re: Autó behozatal külföldről

2015.08.17. 20:37

Gallaca írta:
Zo78 írta:
Haminda írta:
kanyobence írta:[
Vagy hazárdírozás!

De az ideiglenes rendszám nem Eu érvényes!?

Én eddig mind a 6 nál az adott ország átmenetiével furikáztam (olasz, osztrák, német)

Ah, en nem kockaztatok :)
Az auto meg nem volt forgalomba helyezve, ez neheziti a dolgom. De a fonokom mar berelt trelert es elhozza nekem. Szoval elvileg megoldododott. Koszonom mindenesetre :)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével


Aranyba kellene foglalni ez a főnököt! :nyelves:

Offtopic :
Én is ezt mondtam az utóbbi időben az enyémről! Isten nyugosztalja! Olvadtba, hogy úgy nézzen ki mint Han Solo. Jó lett volna ajtónak. :twisted: :kalapács
Kép

Hát ez nagyon király! Nekem is kéne! Köszi Laci!

Re: Autó behozatal külföldről

2015.09.04. 11:24

Múlt héten kértem időpontot a mozaik utcába, ma 9re kaptam. A főnököm tegnap lehozta trélerrel a kocsit prágából, hogy reggel mehessünk egyenesen az ojektumba. Ott közölték, hogy nem helyezhetik forgalomba, mint új autót, mivel EURO 5, és szeptember 1-től csak EURO 6 lehet az újként forgalomomba helyezhető. Kérdeztem, miért nem szóltak múlt héten... Hát akkor még érvényes volt :D De megnyugtatott, hogy egyéni kérelem alapján forgalomba helyezhetnék aminek 100 valahány ezer forint a díja, de nem fogják, mert azt csak a bentrekedt készleteknél tehetik meg. Kérdem, akkor miért mondja? Dudrogott egyet, és közölte, hogy helyezzem forgalomba csehországban, majd azonnal jelentsem is ki, majd hozzam vissza az autót...
Tud valaki valami kiskaput? :D

(Az autó Octavia Combi 2015, EURO 5, csehországban lett véve mint új autó, és egy magyar cég lesz a tulajdonos)

Re: Autó behozatal külföldről

2015.09.04. 13:55

Haminda írta:Múlt héten kértem időpontot a mozaik utcába, ma 9re kaptam. A főnököm tegnap lehozta trélerrel a kocsit prágából, hogy reggel mehessünk egyenesen az ojektumba. Ott közölték, hogy nem helyezhetik forgalomba, mint új autót, mivel EURO 5, és szeptember 1-től csak EURO 6 lehet az újként forgalomomba helyezhető. Kérdeztem, miért nem szóltak múlt héten... Hát akkor még érvényes volt :D De megnyugtatott, hogy egyéni kérelem alapján forgalomba helyezhetnék aminek 100 valahány ezer forint a díja, de nem fogják, mert azt csak a bentrekedt készleteknél tehetik meg. Kérdem, akkor miért mondja? Dudrogott egyet, és közölte, hogy helyezzem forgalomba csehországban, majd azonnal jelentsem is ki, majd hozzam vissza az autót...
Tud valaki valami kiskaput? :D
(Az autó Octavia Combi 2015, EURO 5, csehországban lett véve mint új autó, és egy magyar cég lesz a tulajdonos)

Nem szoktam udvariatlan, vagy goromba lenni hivatalos helyen, de azt hiszem ez az a pont ahol elgurult volna a gyógyszerem :pisztolyos
Bármilyen lelakott okádék hulladékot be lehet hozni az országba, és forgalomba lehet helyezni, de egy vadonat új autót csak kiskapukkal. meg kerülőúton... ez olyan igazi magyar...

Ezt a hozzászólást a szerzőnek PeterE39 az itt látható tagok köszönték meg: muhaati
Értékelés: 4.76%
Hozzászólás küldése

VigLink badge