Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Hozzászólás küldése

Re: Minden ami OFF Topicba való! :)

2016.02.27. 22:18

bendegúz írta:
tökmöc írta:Ez most komoly????

http://www.hasznaltauto.hu/auto/bmw/x5/ ... ta-9131724

Ma olvastam a facebookon és nem akartam elhinni, hogy egy X5 hátsó kerék meghajtású! Hát akkor minek az X? :roll:

Nem Xdrive, hanem Sdrive! Az vonatkozik a hajtásra :szerintem
Az X5 a típus. Egyébként sose gondoltam volna, hogy van ilyen X5.



Én eddig úgy tudtam hogy az "X" jelzéssel jelezték az összkerékhajtást! Lehet tévedtem de miért van ez a forgalmimban is " 530 XD "? Pedig az autóm egy 2006. E61 öszkerekes autó! :roll:

Re: Minden ami OFF Topicba való! :)

2016.02.28. 09:29

tökmöc írta:
bendegúz írta:
tökmöc írta:Ez most komoly????

http://www.hasznaltauto.hu/auto/bmw/x5/ ... ta-9131724

Ma olvastam a facebookon és nem akartam elhinni, hogy egy X5 hátsó kerék meghajtású! Hát akkor minek az X? :roll:

Nem Xdrive, hanem Sdrive! Az vonatkozik a hajtásra :szerintem
Az X5 a típus. Egyébként sose gondoltam volna, hogy van ilyen X5.



Én eddig úgy tudtam hogy az "X" jelzéssel jelezték az összkerékhajtást! Lehet tévedtem de miért van ez a forgalmimban is " 530 XD "? Pedig az autóm egy 2006. E61 öszkerekes autó! :roll:

Hát azért van a forgalmidban XD mert a tiéd összkerekes. De Te az e61-röl beszélsz, ott az X az Xdrive összkerék hajtást jelöli, az X5 nél meg a típust. :szerintem A hirdetésben látott pedig nem az, hanem Sdrive, egy városi hobby... :szerintem

Re: Minden ami OFF Topicba való! :)

2016.02.28. 15:13

bendegúz írta:
tökmöc írta:
bendegúz írta:
tökmöc írta:Ez most komoly????

http://www.hasznaltauto.hu/auto/bmw/x5/ ... ta-9131724

Ma olvastam a facebookon és nem akartam elhinni, hogy egy X5 hátsó kerék meghajtású! Hát akkor minek az X? :roll:

Nem Xdrive, hanem Sdrive! Az vonatkozik a hajtásra :szerintem
Az X5 a típus. Egyébként sose gondoltam volna, hogy van ilyen X5.



Én eddig úgy tudtam hogy az "X" jelzéssel jelezték az összkerékhajtást! Lehet tévedtem de miért van ez a forgalmimban is " 530 XD "? Pedig az autóm egy 2006. E61 öszkerekes autó! :roll:

Hát azért van a forgalmidban XD mert a tiéd összkerekes. De Te az e61-röl beszélsz, ott az X az Xdrive összkerék hajtást jelöli, az X5 nél meg a típust. :szerintem A hirdetésben látott pedig nem az, hanem Sdrive, egy városi hobby... :szerintem



http://autotechnika.hu/cikkek/3665,a-bm ... szere.html

2004. óta van xdrive akkor az én X5-öm ami volt 4.4i csak egy sima X5 öszkerekes autó volt? :roll:
Nekem az "X" jelzés a BMW-nél mindig is az öszkereket jelenti és fogja is először akkor lepődtem meg mikor a kis bmw x1-nél olvastam hogy "sdrive=standard" vagyis hátsó kerék hajtással rendelkezik. Szerintem régen az X 2004 óta Xdrive öszkereket jelentett de 2014 vagy 2015 től van sdirve is de nem lehet S5-ös mert azt tudjuk már foglalt :facepalm: bizonyos autó márkánál! Most már ha autót akar valaki venni olvasson utána milyen meghajtású és kész! :D

Amúgy ahogy írtad úgy van egy városi hobby autó lett az X5-ös is! :D

Ezt a hozzászólást a szerzőnek tökmöc az itt látható tagok köszönték meg: bendegúz
Értékelés: 4.76%

Re: Minden ami OFF Topicba való! :)

2016.03.17. 00:00

Úgy látom Winkler is megunta a szöszmögést...

http://www.hasznaltauto.hu/auto/mercury/cougar/mercury_cougar-9254394

Re: Minden ami OFF Topicba való! :)

2016.03.17. 04:43

Afterdark írta:Úgy látom Winkler is megunta a szöszmögést...

http://www.hasznaltauto.hu/auto/mercury/cougar/mercury_cougar-9254394

Már régóta, bár eddig azt hangoztatta hogy Magyarországon nem eladó... Hát, ezek szerint mégis...

Asus Z00AD

Re: Minden ami OFF Topicba való! :)

2016.03.17. 14:27

F_E_K_ írta:
Afterdark írta:Úgy látom Winkler is megunta a szöszmögést...

http://www.hasznaltauto.hu/auto/mercury/cougar/mercury_cougar-9254394

Már régóta, bár eddig azt hangoztatta hogy Magyarországon nem eladó... Hát, ezek szerint mégis...

Asus Z00AD


FB-n úgy láttam, hogy már elkelt. Valaki pedig dobott fel egy képet, hogy Bécs előtt a pályán, trélerrel viszik. :D

Re: Minden ami OFF Topicba való! :)

2016.06.29. 18:22

Nem találtam otthoni klíma topicot, úh. ide írom.
Van-e valakinek tapasztalata disztribútordobozos (osztódobozos) klíma működésével kapcsolatban? Tapasztalatok, fogyasztás, előny-hátrány egy multisplittel összehasonlítva. Kültéri messze lenne a beltéritől (18-20m) és nem akarom 3X-4X végigcsöveztetni...
Köszi előre is.

Re: Minden ami OFF Topicba való! :)

2016.06.29. 19:55

hamoriarpi írta:Nem találtam otthoni klíma topicot, úh. ide írom.
Van-e valakinek tapasztalata disztribútordobozos (osztódobozos) klíma működésével kapcsolatban? Tapasztalatok, fogyasztás, előny-hátrány egy multisplittel összehasonlítva. Kültéri messze lenne a beltéritől (18-20m) és nem akarom 3X-4X végigcsöveztetni...
Köszi előre is.

Drága a multihoz képest. Bár mindenkinek más a drága...
Ja és ha a töltete eléri az 5tona CO kibocsájtást akkor évente lehet szivárgás vizsgálatot csináltatni rajta. És elfogja érni :(


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Re: Minden ami OFF Topicba való! :)

2016.06.29. 22:03

admin írta:
hamoriarpi írta:Nem találtam otthoni klíma topicot, úh. ide írom.
Van-e valakinek tapasztalata disztribútordobozos (osztódobozos) klíma működésével kapcsolatban? Tapasztalatok, fogyasztás, előny-hátrány egy multisplittel összehasonlítva. Kültéri messze lenne a beltéritől (18-20m) és nem akarom 3X-4X végigcsöveztetni...
Köszi előre is.

Drága a multihoz képest. Bár mindenkinek más a drága...
Ja és ha a töltete eléri az 5tona CO kibocsájtást akkor évente lehet szivárgás vizsgálatot csináltatni rajta. És elfogja érni :(


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Akkor valamit nem értek/félreértek.
Osztódobozzal sokkal kevesebb a csövezés (mivel a hosszú szakaszon csak 1 előremenő és 1 visszatérő van a 3-3 vagy 4-4-el ellentétben), vagyis a közeg is kevesebb. Nem?
Olcsóság: én azt látom, hogy egy single kültéri + osztódoboz + a 3 beltéri olcsóbb, mint egy triál kültéri, 3x-os csövezés és a 3 beltéri. Valamit kihagyok?
Teljesítmény: Ha nem feltétlenül akarom a 3 beltérit egyszerre maxon bőgetni - akkor is meg kell venni a 3 beltéri max teljesítményösszegének megfelelő single kültérit?

Re: Minden ami OFF Topicba való! :)

2016.06.29. 23:20

hamoriarpi írta:Akkor valamit nem értek/félreértek.
Osztódobozzal sokkal kevesebb a csövezés (mivel a hosszú szakaszon csak 1 előremenő és 1 visszatérő van a 3-3 vagy 4-4-el ellentétben), vagyis a közeg is kevesebb. Nem?
Olcsóság: én azt látom, hogy egy single kültéri + osztódoboz + a 3 beltéri olcsóbb, mint egy triál kültéri, 3x-os csövezés és a 3 beltéri. Valamit kihagyok?
Teljesítmény: Ha nem feltétlenül akarom a 3 beltérit egyszerre maxon bőgetni - akkor is meg kell venni a 3 beltéri max teljesítményösszegének megfelelő single kültérit?

Többféle rendszer van. Van ahol nincs osztódoboz csak leágazó Y- on. Csövezés kevesebb de viszont vastagabb cső kell hogy tudja a teljesitményt így a töltet is több.
A múlti készülék mindig drágább mint a szóló.
1. Kültéri,beltérik,osztódoboz, dobozig vastagabb csövezés onnan normál csövezés.
2.Kültéri,beltérik, Y-on elágazók,csövezés hasonló mint az 1-es.
3. Multi kültéri,beltérik, 3.5kw-ig általában 10-es és 6-os cső minden beltérihez.
Igen a kültérinek tudnia kell az össz beltéri teljesitményt max egy picivel lehet kisebb.
A 20méter nem egy vészes távolság. De a függőleges szakasz duplán számit!

Ja a hátránya mindegyiknek hogy ha bedöglik a kültéri sehol nincs hideg. Mig a szólógépnél csak az az egy áll le.
De az emberek nem szeretik látni a sok kültérit meg nincs helyse nekik.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Re: Minden ami OFF Topicba való! :)

2016.06.30. 09:42

admin írta:nincs helyse nekik.

Hívlak, ahogy megbeszéltük.

Re: Minden ami OFF Topicba való! :)

2017.04.08. 13:21

Szép derűs napot mindenkinek! :lol:

Nos van egy off autónk ami sajnos nem igazán akar menni ezért sajnos chip lesz a vége! Természetesen a nagy szerviz után terveztem a dolgot! Az autó egy 2011 Ford Focus 1.6 tdci és szeretnénk egy picivel több pacit bele ami még egészséges!

Ismertek megbízható céget ahol értik a dolgukat? Esetleg tudtok valakit ajánlani?

Ezért légyszíves ne kövezzetek meg de második autónak nem engedhetjük meg a BMW-t :( főleg hogy nem olyan régen vettünk házat!

Re: Minden ami OFF Topicba való! :)

2017.04.08. 13:33

tökmöc írta:Szép derűs napot mindenkinek! :lol:

Nos van egy off autónk ami sajnos nem igazán akar menni ezért sajnos chip lesz a vége! Természetesen a nagy szerviz után terveztem a dolgot! Az autó egy 2011 Ford Focus 1.6 tdci és szeretnénk egy picivel több pacit bele ami még egészséges!

Ismertek megbízható céget ahol értik a dolgukat? Esetleg tudtok valakit ajánlani?

Ezért légyszíves ne kövezzetek meg de második autónak nem engedhetjük meg a BMW-t :( főleg hogy nem olyan régen vettünk házat!


Kollár Szabolcs
Tel.: +36 30 298-3372
E-mail: info@kollarchiptuning.hu

Ezt a hozzászólást a szerzőnek kovessyroli az itt látható tagok köszönték meg: 2 hamoriarpi, tökmöc
Értékelés: 9.52%

Re: Minden ami OFF Topicba való! :)

2017.04.08. 13:43

kovessyroli írta:
tökmöc írta:Szép derűs napot mindenkinek! :lol:

Nos van egy off autónk ami sajnos nem igazán akar menni ezért sajnos chip lesz a vége! Természetesen a nagy szerviz után terveztem a dolgot! Az autó egy 2011 Ford Focus 1.6 tdci és szeretnénk egy picivel több pacit bele ami még egészséges!

Ismertek megbízható céget ahol értik a dolgukat? Esetleg tudtok valakit ajánlani?

Ezért légyszíves ne kövezzetek meg de második autónak nem engedhetjük meg a BMW-t :( főleg hogy nem olyan régen vettünk házat!


Kollár Szabolcs
Tel.: +36 30 298-3372
E-mail: info@kollarchiptuning.hu


NAGYON AJÁNLOTT!!!

Ezt a hozzászólást a szerzőnek hamoriarpi az itt látható tagok köszönték meg: tökmöc
Értékelés: 4.76%
Hozzászólás küldése

VigLink badge