Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Hozzászólás küldése

M5 vs. S6

2006.06.07. 09:39

Az Auto Bild-ben megjelent egy cikk az M5 és az S6 összehasonlításáról:

http://www.autobild.de/test/neuwagen/artikel.php?artikel_id=11474

Az S6 toronymagasan megnyerte a tesztet. Nagyobb csomagtartó meg alacsonyabb költségek voltak a döntőek... A motor/futómű kategóriában nem nagyon rugott labdába.
Na erre varrjatok gombot.

2006.06.07. 13:08

Nahát, de ha ilyen autót veszek nem azért veszem hogy telipakoljam minden szarral :lol: :lol:

Nálam a bmw a nyerő mindenképpen!

2006.06.08. 08:02

AZ audit biztosan hosszabb ideig használhatták a tesztelők, és több uzamanyagot tartalmazó kártyát kaptak hozzá.....................ez (is) igy működik :(
A motoros tesztek is ilyenek tavasszal az R1 a legjoob , összel az RR.
Melyik importór mit vírított a nyáron .................

Hero, R1-ed van?

2006.06.08. 10:01

a cikkből egy adat ragadta meg a figyelmem, aminek jellemzésére az impresszív jelzőnél jobb kifejezés pillanatnyilag nem jut eszembe: M5 80-120 kmh - 2,4 s 8O 8O

2006.06.08. 21:04

Nálam is mindenképpen az M5 a nyerő!
Audinak se az orra nem tetszik se a felnije! Nem v.mi szép szerintem!
De az M5 annál inkább.. 8)

2006.06.08. 22:55

Az audi eleje nagyon otromba,akkora lett a hűtőrcsa mint egy ajtó,viszont bömös gyönyörű. :wink:

2006.06.09. 21:11

Ja!!! Randák ezek az új audik!!! (Az előző A6-ot, még elismertem szépnek)
Sajna nem tok németül...De megnéztem a cikket...Hát ha valaki szerint ebben a kategóriában a csomitartó méret, meg az ár (8 ezer Eur !? ) számít...
Vannak egyébként BMW-párti, és NEM-párti lapok, ezt már befigyeltem....
A M5 gyorsulás télleg brutál!!! 60-100: 2 mp, 80-120 2.4 mp!!!
Az összesen 4.4mp 60-120!!! Veszek olyat legközelebb!!!
Szerintetek, hányat vált vissza, és forgat le ez alatt? Kíváncsi lennék, hogy a 7 db sebbességből melyiket választja?:)

2006.06.09. 21:37

Aki ilyen autót vesz és azt nézi melyiknek hány literes a csomagtartója az meg is érdemli az S6-ot. Volt szerencsém már S6-ba ülni nem adott maradandó élményeket. M5 rulz :lol:

2006.06.10. 13:43

begi írta:AZ audit biztosan hosszabb ideig használhatták a tesztelők, és több uzamanyagot tartalmazó kártyát kaptak hozzá.....................ez (is) igy működik :(
A motoros tesztek is ilyenek tavasszal az R1 a legjoob , összel az RR.
Melyik importór mit vírított a nyáron .................

Hero, R1-ed van?


Sajna még nincs, de erősen tervbe van, ha idén jó lesz a piac akkor remélem tavaszra összejön :wink:

Ja és itt a gyorsulásokhoz is hozzá tudjak szólni, nem véletlen az év motorja lett az M5 szive! :)

2006.06.10. 19:48

Hero, te ilyen esős szar idő után jó piacot vársz?
Elég optimista hozzá állás...

2006.06.20. 06:27

A bmw motorok, főleg az M-esek mindig felülmúlják a konkurenciát.Sok konkurens turbos és biturbos motorokkal versenyzik a bmw szívó motorjaival szemben.
Ezenkívűl furcsálnám ha ezen az oldalon vki S6 nyerőt írna még ha jobb is lenne. Szerencse hogy nincs igy.

M5 :!: :!: :!: a jobb mindenképpen (vajon mi hozta ki belőlem ezt a véleményt :?: :o 8) :wink: )

2006.06.22. 18:32

megjelentek az olvasói levelek is erről a cikkről. csak néhány példa:
- aki az S6-ot az M5-el szemben nyertesnek hozza ki, inkább játékautókat kellene tesztelnie.
- a következő lépés az lesz, hogy a 911 ellenfeleként kijelölt T5 nyer a jobban variálható belső tér miatt?
- vérbeli sportautóknál azt értékelni, hogy kényelmesebb vele bevásárolni menni, hááát...

szóval nem csak mi gondoljuk úgy, hogy az M5 utolérhetetlen :twisted: .


PS: általában az olvasói levelek közt pro és kontra véleményeket is közzé szoktak tenni. nos, az S6 melletti levél nem jelent meg... (annak ellenére, hogy az auto bild erősen húz a VAG konszern márkáihoz)

2006.06.23. 17:12

Na igen, nekem van egy haverom aki audi mániás és szórja az igét a fehemre hogy az s6 "nyert"
hát most megmutatom neki ezeket a leveleket :lol: :lol: :lol: 8)

2008.03.09. 13:11

Szerintem is a bmw a nyerö az audit tul cicomázák de az is jo .

2008.12.25. 00:57

Hááát, nagyon együtt vannak!
Azért a kis M3-nak má milyen jó hangja van!!!

2008.12.25. 11:55

Szerintem aki ilyen autókat vesz, az "szerelemből" teszi, nem az ész érvek alapján.
Engem sem a fogyasztása, a csomagtartó mérete érdekelt, meghogy lehajtható-e (osztottan)a hátsó ülés, meg ilyenek.
Kit érdekel? Kipróbáltam, remegő lábakkal szálltam ki, még most is kiráz a hideg ha odalépek!
Volt korábban is BMW-m, és tudtam a következő is az lesz. Az M5-be beleestem és kész. Az Audi is jó autó, valakinek attól dobban meg a szíve!
Sajnos a vásárlóiról nem tudok sok jót elmondani,tisztelet a kivételnek. Én pont azok miatt akik veszik, a bunkó, toloakodó, nem indexelős, nyomulós, mindenkit lenézős parasztok miatt nem szeretem az Audit.

Nem értem az autós újságírókat! 8O Például 1 magyar cikkben olvastam az M5-ről, a végén összegezte a cikket:
előnye: menetdinamika, kormányzás, futómű stb...
hátránya: nagy fogyasztás, kemény rugózás, magas csomagtér perem... :roll: :? :( :?:
Kérdem én ilyenkor: ha jól megy, mit csodálkozik h fogyaszt is???
Sportos futómű az előnye, akkor mit csodálkozik, hogy kemény a magyar utakon???
Vicces, de tényleg játékautókat kéne tesztelniük egyeseknek. A fogyasztást meg elemezze az 1.4 asztra kontra golf-nál.
A csomagtarót meg a tália-logan tesztben. Ennyi. Mert ott még számít, 400 Le felett meg nem!

2008.12.25. 12:29

.....Nem értem az autós újságírókat! Például 1 magyar cikkben olvastam az M5-ről, a végén összegezte a cikket:.....

Hát igen, egyszer már poénkodtam rajta, az ilyenek bemennek egy Ferrari szalonba és előadják : Csuka szürke touring legyen, lemez felnivel mer a szöllőbe is ki kő vele menni.

2008.12.25. 12:59

Oldboy írta:.....Nem értem az autós újságírókat! Például 1 magyar cikkben olvastam az M5-ről, a végén összegezte a cikket:.....

Hát igen, egyszer már poénkodtam rajta, az ilyenek bemennek egy Ferrari szalonba és előadják : Csuka szürke touring legyen, lemez felnivel mer a szöllőbe is ki kő vele menni.


:D
Meg vonóhorog legyen rajta, mert akkor az ekét is elhúzza...
És miután mindezeket megkapta: nem jó, mert sokat eszik, mindenhol leér, és nehezen jön ki a tehénszar a velúr kárpitól...

M5-S6

2008.12.26. 12:22

Egy M5-ön is lehet vonohorog és lehet tehénszaros az ülés.Szerintem kikéne próbálni mindkét autót! Tudom, hogy ez egy BMW fórum, de azért (S6) sem szar. És ne higgyük,hogy köztünk BMW-sek között nincsenek tahók (rólunk opelosok, suzukisok ezt gondolják) :oops: :roll:

Re: M5-S6

2008.12.26. 12:31

szabojanos írta:Egy M5-ön is lehet vonohorog és lehet tehénszaros az ülés.Szerintem kikéne próbálni mindkét autót! Tudom, hogy ez egy BMW fórum, de azért (S6) sem szar. És ne higgyük,hogy köztünk BMW-sek között nincsenek tahók (rólunk opelosok, suzukisok ezt gondolják) :oops: :roll:


Az biztos, a bunkóság és a hülyeség nem márkafüggő!
De a tapasztalatom az, hogy az Audisok között több a tahó, mint a BMW-sek között.
Csak 1 példa: figyelem az indexelést pl sávváltás, vagy kikerülés közben és azt látom hogy akinek Audija van
annak nem kell indexelnie. Szerintem se szar az Audi, ismerősömnek S6 Avantja van, és nagyon elégedette vele,
iszonyatosan sokat bír, pedig gyilkolja rendesen.
Hozzászólás küldése

VigLink badge