Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Hozzászólás küldése

BMW-sek akik modellautókat gyűjetenek

2009.01.03. 03:23

Azért nyitottam ezt a Topicot hogy megtudjam hogy kiket vonz ez az egész modellgyűjtés.
Aki E39-es iránt érdeklődik annak itt egy kis segítség:
Először is csak 3 féle méretarányban gyártották őket
1:87-es méretarányban és a Herpa nevű cég csinálta touring illetve sedan és ///M5 variációban
1:43-as méretarányban készítette a Schuco és a Schaback nevű cég touring ,sedan és ///M5 variációba
1:24-es méretarényban készítette Pauls Modell Art nevű kis és cég csak sedanba csinálták

Re: BMW-sek akik modellautókat gyűjetenek

2009.01.03. 14:35

Marc528i írta:Azért nyitottam ezt a Topicot hogy megtudjam hogy kiket vonz ez az egész modellgyűjtés.
Aki E39-es iránt érdeklődik annak itt egy kis segítség:
Először is csak 3 féle méretarányban gyártották őket
1:87-es méretarányban és a Herpa nevű cég csinálta touring illetve sedan és ///M5 variációban
1:43-as méretarányban készítette a Schuco és a Schaback nevű cég touring ,sedan és ///M5 variációba
1:24-es méretarényban készítette Pauls Modell Art nevű kis és cég csak sedanba csinálták



Még egy kis segítség kéne, mert átnyálaztam magam a cégeken de, e39 M5 sehol sincs.
Már régóta keresek, de nem lehet kapni, e34 van e60 van de pont a kibaszott e39-et nem csinálták meg!!! :twisted: :twisted:

Re: BMW-sek akik modellautókat gyűjetenek

2009.01.03. 14:45

LeviM5 írta:
Marc528i írta:Azért nyitottam ezt a Topicot hogy megtudjam hogy kiket vonz ez az egész modellgyűjtés.
Aki E39-es iránt érdeklődik annak itt egy kis segítség:
Először is csak 3 féle méretarányban gyártották őket
1:87-es méretarányban és a Herpa nevű cég csinálta touring illetve sedan és ///M5 variációban
1:43-as méretarányban készítette a Schuco és a Schaback nevű cég touring ,sedan és ///M5 variációba
1:24-es méretarényban készítette Pauls Modell Art nevű kis és cég csak sedanba csinálták



Még egy kis segítség kéne, mert átnyálaztam magam a cégeken de, e39 M5 sehol sincs.
Már régóta keresek, de nem lehet kapni, e34 van e60 van de pont a kibaszott e39-et nem csinálták meg!!! :twisted: :twisted:


Ment a PÜ :hangos:!

2009.01.03. 16:05

Egy E39/540i sedan komoly üzlet tárgya lenne nálam is!

2009.01.03. 17:29

Én is gyüjtöm a modellautókat (természetesen csak BMW-t), de én lehetőség szerint csak 1:18 méretben. van is 13 szép darab az asztalomon sorban. Ebből 3 Kyosho modell. Az összértékük 100ezer fölött van. Igaz mostanában nem tudtam venni, mert másra kell a pénz. A következő egy E38 740i lesz. de az 1:1-es méretben. :lol: Remélem tavasszal meglesz. :lol:

2009.01.03. 20:15

kzoli819 írta:Én is gyüjtöm a modellautókat (természetesen csak BMW-t), de én lehetőség szerint csak 1:18 méretben. van is 13 szép darab az asztalomon sorban. Ebből 3 Kyosho modell. Az összértékük 100ezer fölött van. Igaz mostanában nem tudtam venni, mert másra kell a pénz. A következő egy E38 740i lesz. de az 1:1-es méretben. :lol: Remélem tavasszal meglesz. :lol:


Akkor te a nagyobbakat szereted.Nekem 1:87-es kb 80ezer ft értékbe van.1:43-ba kb 2-300ezer ft.Amúgy 75%-uk BMW többi az inkább mind legendás autó

2009.09.14. 19:57

Helló!
Nekem van egy 2006 BMW Sauber Forma-1 team autója 1:24 es makettautóm
és ez alapján csinálok most egy 1:8-as F-1-et 2.5ccm nitos mocival .
És van egy 1:10-es E30 M3 elektromosom is. :wink:

:D

2009.09.14. 20:14

KORPINCS írta:Helló!
Nekem van egy 2006 Bömbi Sauber Forma-1 team autója 1:24 es makettautóm
és ez alapján csinálok most egy 1:8-as F-1-et 2.5ccm nitos mocival .
És van egy 1:10-es E30 M3 elektromosom is. :wink:

:D

Helo KORPINCS
EZ mit jelent... 2.5ccm nitos mocival .
üdv zoli

2009.09.14. 20:28

lepke írta:
KORPINCS írta:Helló!
Nekem van egy 2006 Bömbi Sauber Forma-1 team autója 1:24 es makettautóm
és ez alapján csinálok most egy 1:8-as F-1-et 2.5ccm nitos mocival .
És van egy 1:10-es E30 M3 elektromosom is. :wink:

:D

Helo KORPINCS
EZ mit jelent... 2.5ccm nitos mocival .
üdv zoli


gondolom "nitrós" akar lenni, de lehet hogy csak alcoholos :wink:

2009.09.14. 20:29

lepke írta:
KORPINCS írta:Helló!
Nekem van egy 2006 Bömbi Sauber Forma-1 team autója 1:24 es makettautóm
és ez alapján csinálok most egy 1:8-as F-1-et 2.5ccm nitos mocival .
És van egy 1:10-es E30 M3 elektromosom is. :wink:

:D

Helo KORPINCS
EZ mit jelent... 2.5ccm nitos mocival .
üdv zoli

Ezekben az autókban rendes benzinmotorok vannak!
Mennek, mint a villám!!! :wink:

2009.09.14. 20:56

lepke írta:
KORPINCS írta:Helló!
Nekem van egy 2006 Bömbi Sauber Forma-1 team autója 1:24 es makettautóm
és ez alapján csinálok most egy 1:8-as F-1-et 2.5ccm nitos mocival .
És van egy 1:10-es E30 M3 elektromosom is. :wink:

:D

Helo KORPINCS
EZ mit jelent... 2.5ccm nitos mocival .
üdv zoli

Az üzemanyagot jelenti,Metilalkohol-parafin-és nitro keveréke, ha jól emlékszem .
Különböző nitro arányban higított üzemanyagokat lehet kapni,nekem 16% volt a Buggy-hoz,de eladtam az autóval együtt.
Ezt a F-1-et csak polc dísznek építem ,nem akarom beindítani sem ,nagyon drága volt hozzá ,hogy csak úgy széttörjem egy padkánál. :)
Ez az autó valójában Ferrarinak lett kiadva (az újságból gyűjthető verzió) csak én BMW-t csinálok belőle. :D :D
Szóval ez eleve modellautónak épült,csak a borítása lesz más mint ahogy a gyártók azt elképzelték. 8) 8)

2009.09.14. 21:18

KORPINCS írta:
lepke írta:
KORPINCS írta:Helló!
Nekem van egy 2006 Bömbi Sauber Forma-1 team autója 1:24 es makettautóm
és ez alapján csinálok most egy 1:8-as F-1-et 2.5ccm nitos mocival .
És van egy 1:10-es E30 M3 elektromosom is. :wink:

:D

Helo KORPINCS
EZ mit jelent... 2.5ccm nitos mocival .
üdv zoli

Az üzemanyagot jelenti,Metilalkohol-parafin-és nitro keveréke, ha jól emlékszem .
Különböző nitro arányban higított üzemanyagokat lehet kapni,nekem 16% volt a Buggy-hoz,de eladtam az autóval együtt.
Ezt a F-1-et csak polc dísznek építem ,nem akarom beindítani sem ,nagyon drága volt hozzá ,hogy csak úgy széttörjem egy padkánál. :)
Ez az autó valójában Ferrarinak lett kiadva (az újságból gyűjthető verzió) csak én Bömbi-t csinálok belőle. :D :D
Szóval ez eleve modellautónak épült,csak a borítása lesz más mint ahogy a gyártók azt elképzelték. : 8) 8)


:taps: :bmwkiraly :franko:

2009.09.14. 21:28

Nekem is van egy 1:10-es méretarányú 2.5ccm-es "gyárilag" Subaru kasztnis robbanómotoros autóm de csináltam neki egy E46 M3-as kasznit... :roll:
Most keresgélek E39-es kasznit is amit a kocsim színére fogok fújatni... :wink:

Kb 3 hete újitottam be egy 1:8-as méretarányú 3.5ccm-es Buggy-t is amivel ha lesz tehetség illetve anyagi jókedv akkor versenyezni is fogok majd... :oops:

2009.09.14. 21:35

strobi írta:Nekem is van egy 1:10-es méretarányú 2.5ccm-es "gyárilag" Subaru kasztnis robbanómotoros autóm de csináltam neki egy E46 M3-as kasznit... :roll:
Most keresgélek E39-es kasznit is amit a kocsim színére fogok fújatni... :wink:

Kb 3 hete újitottam be egy 1:8-as méretarányú 3.5ccm-es Buggy-t is amivel ha lesz tehetség illetve anyagi jókedv akkor versenyezni is fogok majd... :oops:
Én a benyás modelleket meguntam rángatni és minden autózás után javítani,bár az kétségtelen ,hogy amikor mennek akkor borzalmasat produkálnak. :idea: 8) 8)
Feleségemnek van egy Monstere és egy coax helije,bár a heli inkább a TV tetején díszeleg. :lol:

2009.09.14. 21:38

KORPINCS írta:Helló!
Nekem van egy 2006 Bömbi Sauber Forma-1 team autója 1:24 es makettautóm
és ez alapján csinálok most egy 1:8-as F-1-et 2.5ccm nitos mocival .
És van egy 1:10-es E30 M3 elektromosom is. :wink:

:D


Korpincs

Jól is teszed ha csak vitrin kasznival látod el mert sajnos az csak arra jó... :oops:

Több haverom lázasan előfizette illetve veszegette az újságárusoknál vagy 2 évig az újságot alkatrészenként... :roll:
Az előfizetéssel 180.000-be áltt meg részenként meg 230.000-be... :oops:
És kezdő modellezőként be kell látni inkább szép mint jó... 8O :( :roll:

Arról nem is beszélve,hogy sok oldalon cakk pakk zsir újként 60-65.000-ért árulják... ki azért mert nem rakta össze,ki azért mert összerakta és nem nyújt elég jó modellező élményt... de az tény,hogy nagyon szépen mutat az F1-es modell autó még gyári Ferraris dekorral is... :wink:

Ha megcsináltad BMW-dekorosra azért kérek egy pár képet róla mert látványnak iszonyat az biztos... ráadásúl biztosan felmásznak a falra majd a Ferraris fanok ha megmutatom,hogy miből lessz a BMW F1 modellauto.... 8)

2009.09.14. 21:42

KORPINCS írta:Én a benyás modelleket meguntam rángatni és minden autózás után javítani,bár az kétségtelen ,hogy amikor mennek akkor borzalmasat produkálnak. :idea: 8) 8)
Feleségemnek van egy Monstere és egy coax helije,bár a heli inkább a TV tetején díszeleg. :lol:


Én június végén kezdtem el a repülő modellezést és lekopogom elég jól megy... :D
Csak hát a 2 dolog repcsi meg az autó nem megy egyszerre anyagilag... :oops:

2009.09.14. 21:50

Én rafináltan felvásároltam egy jó pár megunt gyűjteményt menet közben ,szóval van majd még egy darabom belőle. :D
Tényleg marha drága volt ,de arra jó volt ,hogy belekezdjek a modellezésbe és megszeressem .

A repülő modellezéssel úgy vagyok ,hogy már vettem egy adag balza fát ,gyalut ,lombfűrészt ,meg mindent ami kell hozzá és lassan egy éve tervezem ,hogy neki is állok csinálni egy repcsit (ezt is dísznek),de én is nagy bömbit építettem az idén így nem sok időm maradt a modellezésre és a festésre sem.
De majd télen amikor úgy sincs más ,akkor csinálgatom ezeket is .
Modellt faragni nem drága ,a festés sem ellenben nagyon jó kikapcsolódás . :roll:

2009.09.14. 21:56

KORPINCS írta:Én rafináltan felvásároltam egy jó pár megunt gyűjteményt menet közben ,szóval van majd még egy darabom belőle. :D
Tényleg marha drága volt ,de arra jó volt ,hogy belekezdjek a modellezésbe és megszeressem.


Ezt a haver amelyik előfizette úgy oldotta meg,hogy pl a servok-nál illetve néhány drágább cuccnál telefonált,hogy ezt és ezt a számot nem kaptam meg és küldték neki pluszba a sok lomot... :lol:

2009.09.14. 22:04

strobi írta:
KORPINCS írta:Én rafináltan felvásároltam egy jó pár megunt gyűjteményt menet közben ,szóval van majd még egy darabom belőle. :D
Tényleg marha drága volt ,de arra jó volt ,hogy belekezdjek a modellezésbe és megszeressem.


Ezt a haver amelyik előfizette úgy oldotta meg,hogy pl a servok-nál illetve néhány drágább cuccnál telefonált,hogy ezt és ezt a számot nem kaptam meg és küldték neki pluszba a sok lomot... :lol:
Ez a gazdaságosabb megoldás volt ,én kifogtam olyat aki a felénél azt mondta hogy elég és 25e-ért megvettem tőle az egészet .
Most van még egy motorom ,meg mit tudom én mi minden . :D

2010.04.30. 13:01

Látom nem csak én vagyok nagy modell és makett őrült :lol: :lol: :lol:

tavaly beszereztem én is egy elektromos 1:10 RC autót RTR szettbe a vateráról,zsír ujjonan :dance3 :dance3 :mrgreen:

igaz sajnos csúnya csillag emblémás kasznival :nyelves: :nyelves: :nyelves: :nyelves: :nyelves: :hehe ,de hát ez van,ezt dobta a gép :lol:

de jo az összhatás,mert fekete a kaszni,feketék a felnik rajta,akkorát megy mint a barom :mrgreen: öszkerék hajtás meg minden,majd szeretnék másik akksit egy lipót,mert ez a hagyományos nikkel aku nem sokat bír :lol: de igy is egy élmény :drive :drive :drive

csak hát,gyakorolni kéne sokat,h lehessen szépen csapatni neki :lol:
Hozzászólás küldése

VigLink badge