Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Hozzászólás küldése

Re: Világítás

2015.12.16. 11:26

KissGSV írta:
Unlimited írta:
KissGSV írta:
Unlimited írta:Sziasztok!
Az első lámpa dolga megoldódni látszik, már csak a foncsorozásból kell vissza jönnie a belsejének és rakom is össze, megy be az autóba.
Most viszont a hátsó lámpával van gondom. A jobb hátsó lámpám világítás része valószínű kiégett. Az autó touring. Nem a csomagtér ajtón lévő része, az szépen világít, hanem a kaszni része.
Levettem belülről a burkolatot a csomagtérből. Elég furi megoldást találtak ki. Az irányjelző és a féklámpa izzója azon a konzolon van, amit ki lehet venni belülről. A világításnak csak az érintkező része van ezen a konzolon, az izzó, az maga a lámpában van. Most ki kell vennem az egész lámpát, hogy azt a nyomorult izzót kicseréljem? Vagy hozzá lehet ahhoz férni valahogyan?
Az a 4 csavar fogja a lámpát, amit belülről látok?
Aki cserélt már ilyet, az segítsen, legyen szíves hogy álljak neki!

Ha faceliftes az autó, akkor a hátsó lámpa LED-es, elvileg nem cserélhető, azért van fixen. A gyakorlatilagot nem tudom...



Faceliftes. Hát az nagyszerű. Elvileg a LED-ek nem nagyon égnek ki. Akkor máshol kell keresnem a hibát. :mereg:


Még ne temesd! Kontakthiba még lehet az érintkezőknél...


Nem temetem, csak bosszantó, hogy kb. 1 hónapja van meg az autó, de még nem volt olyan nap, (költői túlzás) hogy ne találtam volna rajta valami megjavítandó hibát.
Bal oldali világít, jobb oldali nem, vagy ha jól láttam, akkor halványabban. De inkább sehogy.
Ezen kívül még a tempomat is szarakszik. Hol jó, hol nem. Most éppen nem.

Re: Világítás

2015.12.16. 11:32

Unlimited írta:
KissGSV írta:
Unlimited írta:
KissGSV írta:
Unlimited írta:Sziasztok!
Az első lámpa dolga megoldódni látszik, már csak a foncsorozásból kell vissza jönnie a belsejének és rakom is össze, megy be az autóba.
Most viszont a hátsó lámpával van gondom. A jobb hátsó lámpám világítás része valószínű kiégett. Az autó touring. Nem a csomagtér ajtón lévő része, az szépen világít, hanem a kaszni része.
Levettem belülről a burkolatot a csomagtérből. Elég furi megoldást találtak ki. Az irányjelző és a féklámpa izzója azon a konzolon van, amit ki lehet venni belülről. A világításnak csak az érintkező része van ezen a konzolon, az izzó, az maga a lámpában van. Most ki kell vennem az egész lámpát, hogy azt a nyomorult izzót kicseréljem? Vagy hozzá lehet ahhoz férni valahogyan?
Az a 4 csavar fogja a lámpát, amit belülről látok?
Aki cserélt már ilyet, az segítsen, legyen szíves hogy álljak neki!

Ha faceliftes az autó, akkor a hátsó lámpa LED-es, elvileg nem cserélhető, azért van fixen. A gyakorlatilagot nem tudom...



Faceliftes. Hát az nagyszerű. Elvileg a LED-ek nem nagyon égnek ki. Akkor máshol kell keresnem a hibát. :mereg:


Még ne temesd! Kontakthiba még lehet az érintkezőknél...


Nem temetem, csak bosszantó, hogy kb. 1 hónapja van meg az autó, de még nem volt olyan nap, (költői túlzás) hogy ne találtam volna rajta valami megjavítandó hibát.
Bal oldali világít, jobb oldali nem, vagy ha jól láttam, akkor halványabban. De inkább sehogy.
Ezen kívül még a tempomat is szarakszik. Hol jó, hol nem. Most éppen nem.

Az a 4 csavar tartja igen a lampadat es nezd meg hogy rendesen letestel,azszem az a test,de ha nem kijavitanak.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Re: Világítás

2015.12.16. 11:40

Már mint a 4 csavar közül az egyik a test? Nagyon remélem, hogy csak ilyen "banális" baja van. LED-ek nem nagyon szoktak kiégni. Elég új lámpák vannak benne.

Re: Világítás

2015.12.17. 05:59

Találkozott valaki olyannal, hogy a jobb hátsó lámpa fele annyira világít, mint a bal? Ledes a világítás. Én úgy tudom, hogy a led a vagy világít, vagy nem. Nincs olyan, mint az izzónál, hogy kevesebb voltot adsz neki, akkor kevésbé világít.
Találkozott már valaki ilyennel?
Gyári BMW hátsó lámpa van benne, nem is valami után gyártott.

Re: Világítás

2015.12.17. 08:01

Unlimited írta:Találkozott valaki olyannal, hogy a jobb hátsó lámpa fele annyira világít, mint a bal? Ledes a világítás. Én úgy tudom, hogy a led a vagy világít, vagy nem. Nincs olyan, mint az izzónál, hogy kevesebb voltot adsz neki, akkor kevésbé világít.
Találkozott már valaki ilyennel?
Gyári BMW hátsó lámpa van benne, nem is valami után gyártott.


Nézd meg a lámpa test minden részét, csatlakozók, vezetők, stb... Korrózió tud ilyet csinálni. Párásodik a lámpa, és akkor szépen oxidálódik benne a fém.
Nekem az elreccsent touring hátsó led szokott ilyet csinálni :(

Re: Világítás

2015.12.17. 09:02

kanyobence írta:
Unlimited írta:Találkozott valaki olyannal, hogy a jobb hátsó lámpa fele annyira világít, mint a bal? Ledes a világítás. Én úgy tudom, hogy a led a vagy világít, vagy nem. Nincs olyan, mint az izzónál, hogy kevesebb voltot adsz neki, akkor kevésbé világít.
Találkozott már valaki ilyennel?
Gyári BMW hátsó lámpa van benne, nem is valami után gyártott.


Nézd meg a lámpa test minden részét, csatlakozók, vezetők, stb... Korrózió tud ilyet csinálni. Párásodik a lámpa, és akkor szépen oxidálódik benne a fém.
Nekem az elreccsent touring hátsó led szokott ilyet csinálni :(


Köszönöm a tippet, megnézem.
Igen, nekem is az van. Touring hátsó led vacakol így.

Re: Világítás

2015.12.22. 12:08

Hallo Márkatársak!

Egy kérdés:
E60 első lámpa,oldalt kis LED-es bontható valahogyan?Sajnos kis beázás miatt nem működnek a LEDek,megnézném.
Vagy komplett cserélnem kell a lámpateset?

Köszönöm!

Re: Világítás

2015.12.23. 04:37

perobesz525tds írta:Hallo Márkatársak!

Egy kérdés:
E60 első lámpa,oldalt kis LED-es bontható valahogyan?Sajnos kis beázás miatt nem működnek a LEDek,megnézném.
Vagy komplett cserélnem kell a lámpateset?

Köszönöm!

Igen bonthato kulon,ovatosan megmelegited hatul a ragasztot es kikaparod.utana konyen kijonn,vigyaz mert a krom az nagyon erzekeny konyen lekopik ha tisztitod,


Sent from my iPhone using Tapatalk

Re: Világítás

2016.01.17. 19:34

Elkészült a saját magam által felújított Hella facelift-es lámpám. Kicsit elhúzódott, mert a foncsoros jóember vagy egy hónapig ült rajta, de nem volt alternatíva, hogy hová vigyem. Nem volt benne semmi nehézség, egyszerű volt, mint a pofon! :D
Kitakarítottam, kicseréltem a törött állító pöcköket, megfoncsorozták, lepolíroztattam a burát. Olyan lett, mint az "új".
Már csak be kell tennem az autóba, el kell vinni beállíttatni az irányt és kész!
Nem kell tőle megijedni! Akinek van kicsi kézügyessége, meg netje, ahol meg lehet nézni a szétszedést, összerakást, az nyugodtan nekiállhat maga is.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Unlimited az itt látható tagok köszönték meg: jimbi525d
Értékelés: 4.76%

Re: Világítás

2016.01.17. 19:39

Unlimited írta:Elkészült a saját magam által felújított Hella facelift-es lámpám. Kicsit elhúzódott, mert a foncsoros jóember vagy egy hónapig ült rajta, de nem volt alternatíva, hogy hová vigyem. Nem volt benne semmi nehézség, egyszerű volt, mint a pofon! :D
Kitakarítottam, kicseréltem a törött állító pöcköket, megfoncsorozták, lepolíroztattam a burát. Olyan lett, mint az "új".
Már csak be kell tennem az autóba, el kell vinni beállíttatni az irányt és kész!
Nem kell tőle megijedni! Akinek van kicsi kézügyessége, meg netje, ahol meg lehet nézni a szétszedést, összerakást, az nyugodtan nekiállhat maga is.

Most örülünk :franko: Már csak azt nem értem, miért E60-61? :shock:

Ezt a hozzászólást a szerzőnek bendegúz az itt látható tagok köszönték meg: admin
Értékelés: 4.76%

Re: Világítás

2016.01.17. 20:31

bendegúz írta:
Unlimited írta:Elkészült a saját magam által felújított Hella facelift-es lámpám. Kicsit elhúzódott, mert a foncsoros jóember vagy egy hónapig ült rajta, de nem volt alternatíva, hogy hová vigyem. Nem volt benne semmi nehézség, egyszerű volt, mint a pofon! :D
Kitakarítottam, kicseréltem a törött állító pöcköket, megfoncsorozták, lepolíroztattam a burát. Olyan lett, mint az "új".
Már csak be kell tennem az autóba, el kell vinni beállíttatni az irányt és kész!
Nem kell tőle megijedni! Akinek van kicsi kézügyessége, meg netje, ahol meg lehet nézni a szétszedést, összerakást, az nyugodtan nekiállhat maga is.

Most örülünk :franko: Már csak azt nem értem, miért E60-61? :shock:


Elmagyarázod, mit kérdeztél?

Re: Világítás

2016.01.17. 20:39

Unlimited írta:
bendegúz írta:
Unlimited írta:Elkészült a saját magam által felújított Hella facelift-es lámpám. Kicsit elhúzódott, mert a foncsoros jóember vagy egy hónapig ült rajta, de nem volt alternatíva, hogy hová vigyem. Nem volt benne semmi nehézség, egyszerű volt, mint a pofon! :D
Kitakarítottam, kicseréltem a törött állító pöcköket, megfoncsorozták, lepolíroztattam a burát. Olyan lett, mint az "új".
Már csak be kell tennem az autóba, el kell vinni beállíttatni az irányt és kész!
Nem kell tőle megijedni! Akinek van kicsi kézügyessége, meg netje, ahol meg lehet nézni a szétszedést, összerakást, az nyugodtan nekiállhat maga is.

Most örülünk :franko: Már csak azt nem értem, miért E60-61? :shock:


Elmagyarázod, mit kérdeztél?

Nem. Lehet én nem értem.

Re: Világítás

2016.01.18. 00:21

Unlimited írta:
bendegúz írta:
Unlimited írta:Elkészült a saját magam által felújított Hella facelift-es lámpám. Kicsit elhúzódott, mert a foncsoros jóember vagy egy hónapig ült rajta, de nem volt alternatíva, hogy hová vigyem. Nem volt benne semmi nehézség, egyszerű volt, mint a pofon! :D
Kitakarítottam, kicseréltem a törött állító pöcköket, megfoncsorozták, lepolíroztattam a burát. Olyan lett, mint az "új".
Már csak be kell tennem az autóba, el kell vinni beállíttatni az irányt és kész!
Nem kell tőle megijedni! Akinek van kicsi kézügyessége, meg netje, ahol meg lehet nézni a szétszedést, összerakást, az nyugodtan nekiállhat maga is.

Most örülünk :franko: Már csak azt nem értem, miért E60-61? :shock:


Elmagyarázod, mit kérdeztél?

Egyszerű! E60, vagy E61-ed van? Illetve azon csináltad a felújítást?

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Gallaca az itt látható tagok köszönték meg: bendegúz
Értékelés: 4.76%

Re: Világítás

2016.01.18. 07:53

:oops:
Gallaca írta:
Unlimited írta:
bendegúz írta:
Unlimited írta:Elkészült a saját magam által felújított Hella facelift-es lámpám. Kicsit elhúzódott, mert a foncsoros jóember vagy egy hónapig ült rajta, de nem volt alternatíva, hogy hová vigyem. Nem volt benne semmi nehézség, egyszerű volt, mint a pofon! :D
Kitakarítottam, kicseréltem a törött állító pöcköket, megfoncsorozták, lepolíroztattam a burát. Olyan lett, mint az "új".
Már csak be kell tennem az autóba, el kell vinni beállíttatni az irányt és kész!
Nem kell tőle megijedni! Akinek van kicsi kézügyessége, meg netje, ahol meg lehet nézni a szétszedést, összerakást, az nyugodtan nekiállhat maga is.

Most örülünk :franko: Már csak azt nem értem, miért E60-61? :shock:


Elmagyarázod, mit kérdeztél?

Egyszerű! E60, vagy E61-ed van? Illetve azon csináltad a felújítást?


Aha! Már látom, hogy balfék voltam. Én vígan ide írogattam lámpa ügyekben, mikor nekem e39 van.
Eddig még senki sem szólt, hogy eltévesztettem a topikot!
Bocsánat!

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Unlimited az itt látható tagok köszönték meg: 2 bendegúz, jimbi525d
Értékelés: 9.52%

Re: Világítás

2016.03.16. 00:14

sziasztok!

A jobb oldali helyzetjelzőm nem világít sajnos... és ahogy mértem a csatiba se ér már áram...(szürke alapon kék csíkos kábel) van esetleg külön biztosíték neki ? mert már most rettegek ha az egész kábelköteget szét kellene húznom :shock:

Re: Világítás

2016.03.16. 11:47

Unlimited írta:Elkészült a saját magam által felújított Hella facelift-es lámpám. Kicsit elhúzódott, mert a foncsoros jóember vagy egy hónapig ült rajta, de nem volt alternatíva, hogy hová vigyem. Nem volt benne semmi nehézség, egyszerű volt, mint a pofon! :D
Kitakarítottam, kicseréltem a törött állító pöcköket, megfoncsorozták, lepolíroztattam a burát. Olyan lett, mint az "új".
Már csak be kell tennem az autóba, el kell vinni beállíttatni az irányt és kész!
Nem kell tőle megijedni! Akinek van kicsi kézügyessége, meg netje, ahol meg lehet nézni a szétszedést, összerakást, az nyugodtan nekiállhat maga is.

Én még tetetnék rá fóliát, akkor olyan is marad, mint az új.

Re: Világítás

2016.03.16. 12:28

T0Mi05 írta:sziasztok!

A jobb oldali helyzetjelzőm nem világít sajnos... és ahogy mértem a csatiba se ér már áram...(szürke alapon kék csíkos kábel) van esetleg külön biztosíték neki ? mert már most rettegek ha az egész kábelköteget szét kellene húznom :shock:


Az elektromos rendszer leírás (http://www.bmw-planet.com/diagrams/release/en/) segítségével megtalálhatod a helyzetjelző tápellátásáért felelős dolgokat. Milyen vezeték hová kapcsolódik, milyen biztosítékok vannak az elektromos körben, stb.

Re: Világítás

2016.03.16. 20:24

491523 írta:
T0Mi05 írta:sziasztok!

A jobb oldali helyzetjelzőm nem világít sajnos... és ahogy mértem a csatiba se ér már áram...(szürke alapon kék csíkos kábel) van esetleg külön biztosíték neki ? mert már most rettegek ha az egész kábelköteget szét kellene húznom :shock:


Az elektromos rendszer leírás (http://www.bmw-planet.com/diagrams/release/en/) segítségével megtalálhatod a helyzetjelző tápellátásáért felelős dolgokat. Milyen vezeték hová kapcsolódik, milyen biztosítékok vannak az elektromos körben, stb.

Szuper, koszonom! :)

Tapatalkkal küldve az én SM-N9005 eszközömről

Re: Világítás

2016.07.23. 00:38

Sziasztok!Egy (számomra) új probléma előtt állok.Ki volt égve a bal oldali xenon izzóm (hittem én).Vettem bele 2 újat.Beraktam,de továbbra sem kapcsol fel.Megcseréltem a két trafót ,de a balos trafóval is csak a jobbos kapcsol fel. :shock: Nem volt időm már méregetni hogy kap-e egyáltalán áramot.Mi lehet a hiba?Gyakori eset ez vagy kifogtam? :facepalm:

Ja?A jobb oldalon viszont a helyzetjelzőm gyanús.Ott az nem égett,bár igaz nem új izzót raktam bele,de olyan helyről vettem elő,amiből tudom hogy előtte működött,ezt majd kipróbálom egy új izzóval is azért.A xenon jobban aggaszt.....Elektronika ment esetleg tönkre?

Re: Világítás

2016.07.23. 22:11

Ok,meglett nagy eséllyel a hiba.Az összes biztosíték átnézése után felcseréltem a két fényszórót,a bal oldalon felkapcsolt a jobb oldali fényszóró.Így szinte 100% hogy az elektronika a hibás.Leszedtem az elektronikát persze,hátha esetleg kontakthibás,de nem.Úgyhogy ha valaki tud így hirtelen gyári bontottat megbízható helyről,szóljon.Köszönöm! :franko:

A csere megoldotta a problémát. :franko:
Kép
Emellett a helyzetjelző izzók cseréje volt a "kedvencem" :facepalm:
Hozzászólás küldése

VigLink badge