Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Hozzászólás küldése

Re: Segítség kérése!!!

2016.08.23. 16:53

Ohh [SMILING FACE WITH SMILING EYES]

Tapatalk-kal küldve az én SM-A500FU-el

Re: Segítség kérése!!!

2016.08.24. 15:51

Jár valaki mostanában Drezda közelében? ( ülés garnitúrát kellene elhozni )

Re: Segítség kérése!!!

2016.08.24. 20:03

petya1 írta:En azt hallottam, hogy nem tudod felhasznalni a felveteleket, ha nincs kiirva, hogy kameraval megfigyelt terulet. Ennek nezz utana, jol johet, ha nem csak "kitessekeles" lesz a portarol.

Tapatalk-kal küldve az én SM-A500FU-el


Csak ki kell kisérni. Sajnos a sötétben könnyen elbotlik, aki nem oda való, még azután, hogy többször is felsegítik. És többször is elbotlik, míg kiér.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek kzolee az itt látható tagok köszönték meg: petya1
Értékelés: 4.76%

Re: Segítség kérése!!!

2016.08.24. 21:16

Heló
Mért nem próbáltok egy nagytestű fogós kutyát,ha megvan a pali,utána kirakni a harapós kutya táblát a kapura.Az hogy nem látta az ö baja.Utána nem hiszem,hogy próbálkozik ha megrágta kicsit az eb.

Re: Segítség kérése!!!

2016.08.24. 21:43

kovessyroli írta:Talán van olyan klubtag, aki tud valami tanáccsal segíteni a problémánkban.
A következő a helyzet:
van egy elmebeteg negyvenpáréves faszkalap, aki a tesómat kipécézte magának, és az lett a szórakozása, hogy éjjelente bemászik hozzánk az udvarba, és megpróbál bemenni a tesóm lakásába.
Ez 2 alkalommal már sikerült is, de ekkor az erélyes fellépéssel sikerült elzavarni az illetőt.
Bemászik a bezárt kapun, vagy a kerítésen, mikor hol van kedve.
2x feljelentettük a rendőrségen, és ott derült ki, hogy van ellene több ügy is folyamatban, volt olyan, hogy szórakozóhelyen késsel fenyegetett embereket, mobilokat vágott a falhoz, pultokat döntött fel, stb., de kirendelt szakértő szerint elmebeteg, és ezért az ügyészség azzal az indokolással szüntette meg az eljárást minden esetben, hogy komoly bűncselekmény nem történt...
Addig, amíg valakit meg nem öl, vagy meg nem sebesít komolyan, addig nincs intézkedés. :doglotlo:

Mivel nem szeretném, hogy a tesóm vagy a 4 éves kisfia legyen az áldozat, ezért a saját körünkben kell a dolgot megoldani. Annyit tudunk, hogy ahol megverték, oda nem megy vissza, egyébként nagyon bátor, főleg, ha nőkkel kell erőszakoskodni. A bűncselekményeit kivétel nélkül nőkkel szemben követte el.

A segítség pedig: szeretnék néhány éjjel látó kamerát föltenni az udvarba, ami kisméretű, éjjel is lát és fölveszi a mozgást, nem igényel nagy és komoly telepítést, esetleg elemről is működik.
Szeretném látni, hogy hol mozog - honnét jön - mit csinál az udvarban, tudnom kell, hogy mik a szokásai, mikor jön - mikor távozik.

Tud valaki a technikai részben tanácsot adni, esetleg konkrét termék vagy kereskedő megjelöléssel?

http://www.megveszed.com/4kamerasbiztonsagirendszer

Tapatalk

Re: Segítség kérése!!!

2016.10.26. 22:31

Sziasztok!
Mint tudjátok egy hónapja egy hölgy lesegített az útról, egyenest egy szalagkorlátba. Elismerte a felelősségét, kárt bejelentettem, felvették, előrebocsátották, hogy GTK lesz. Ma megjött a papír a biztosítótól, hogy kifizetik az autó kárkori értékét a roncsértékkel csökkentve.

Ez így néz ki:
káridőponti forgalmi érték : 2441000.- ft
kalkulált maradványérték : -720000.- ft
szállítási tárolási költség : 76000.- ft
kártérítési összeg : 1797251.- ft

Kifizetendő : 1797251.- ft


A kalkulált maradványérték az amit ajánlottak a roncsért.

A Generali szerint az autóm, ami egy jobbkormányos 170000 km-t futott 2004/11 havi 645ci, körben M6 cuccokkal, 20" kerekekkel, Eibach rugókkal, 1600 eurós kipufogórendszerrel 2441000.- ft-ot ér! :shock: Szerintetek ezek normálisak? Mi alapján számolják ezt? Ennyiért egy alap, működő 645 ci-t sem tudok venni helyette, nemhogy még hazahozatni, plusz a több mint fél millás forgalombahelyezést kifizetni belőle! Ennél ez jóval többe van nekem!

Kérdés a következő; mit tudok csinálni?
Sajnos nem vagyok ebben jártas, fogalmam sincs, hogy mit kell ilyenkor tenni. :shock:
Wabereres kárfelvevővel kikalkuláltattam a kárfelvételi jegyzőkönyv alapján, illetve az extralista alapján, ő 3.8 milliót számolt kárkori értéknek, ebbe úgy ahogy beletörődtem, ha már jobbkormányos. Ettől a generali nagyon messze van. Szétb... az ideg!
:mereg: :doglotlo:

Help!

Re: Segítség kérése!!!

2016.10.27. 08:59

Gallaca írta:Kérdés a következő; mit tudok csinálni?

Ekkora összegnél (eltérésnél) mindenképpen megkeresnék egy szakértőt.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek PeterE39 az itt látható tagok köszönték meg: Gallaca
Értékelés: 4.76%

Re: Segítség kérése!!!

2016.10.27. 09:01

[quote="Gallaca"]Sziasztok!
Mint tudjátok egy hónapja egy hölgy lesegített az útról, egyenest egy szalagkorlátba. Elismerte a felelősségét, kárt bejelentettem, felvették, előrebocsátották, hogy GTK lesz. Ma megjött a papír a biztosítótól, hogy kifizetik az autó kárkori értékét a roncsértékkel csökkentve.

Ez így néz ki:
káridőponti forgalmi érték : 2441000.- ft
kalkulált maradványérték : -720000.- ft
szállítási tárolási költség : 76000.- ft
kártérítési összeg : 1797251.- ft

Kifizetendő : 1797251.- ft


A kalkulált maradványérték az amit ajánlottak a roncsért.

A Generali szerint az autóm, ami egy jobbkormányos 170000 km-t futott 2004/11 havi 645ci, körben M6 cuccokkal, 20" kerekekkel, Eibach rugókkal, 1600 eurós kipufogórendszerrel 2441000.- ft-ot ér! :shock: Szerintetek ezek normálisak? Mi alapján számolják ezt? Ennyiért egy alap, működő 645 ci-t sem tudok venni helyette, nemhogy még hazahozatni, plusz a több mint fél millás forgalombahelyezést kifizetni belőle! Ennél ez jóval többe van nekem!

Kérdés a következő; mit tudok csinálni?
Sajnos nem vagyok ebben jártas, fogalmam sincs, hogy mit kell ilyenkor tenni. :shock:
Wabereres kárfelvevővel kikalkuláltattam a kárfelvételi jegyzőkönyv alapján, illetve az extralista alapján, ő 3.8 milliót számolt kárkori értéknek, ebbe úgy ahogy beletörődtem, ha már jobbkormányos. Ettől a generali nagyon messze van. Szétb... az ideg!
:mereg: :doglotlo:

Sajnálom!!!! :cry:
Szerintem beszélj egy ügyvéddel, aki jártas az ilyen kérdésekben.
A papíron - amit a biztosítótól kaptál- azon nincs rajta, hogy mit tehetsz, ha nem fogadod el a döntésüket? ( vagy megkérdezni a biztosítót, hogy mi van, ha nem fogadod el az álláspontjukat? )

Re: Segítség kérése!!!

2016.10.27. 11:52

Gallaca írta:Sziasztok!
...............................................
Help!




Első körben a biztosítónál kell kérni felülvizsgálatot. Ez egy egyszerű panaszlevél, amelyben leírod, hogy az x összegeket nem tudod elfogadni, mert azok a valóságnak - valós forgalmi viszonyoknak nem felelnek meg.
Nem árt csatolni hozzá szakvéleményt, szakszervíz, vagy hivatalos autoértékesítő véleményét az egyes értékekről. Minden olyan dolgot föl lehet használni - pl. hirdetéseket is, vagy az autón lévő plusz extrák katalógusértékét, stb., - ami a te álláspontodat támasztja alá.
A panaszod (vagy hívhatjuk fellebbezésnek is) átkerül egy felülvizsgálóhoz -mármint a biztosítónál - aki megnézi, hogy van-e lehetőség a változtatásra.

Ha itt bukik a történet, akkor marad a polgári per. Az egy elég bizonytalan kimenetű eljárás, és kell bele pénzt is tenni, ügyvédi díj - 6% illeték és kb. 200eft szakértői díj, amit a bíróság rendel ki.
Ha idáig eljut, akkor én az "előzetes eljárást" kértem évekkel ezelőtt, ami azt jelenti, hogy először kirendelnek egy szakértőt, ennek a költségét előlegezed, és ha ő azt mondja, hogy van keresnivalód, akkor tovább van folytatva, ha azt mondja, hogy nincs, akkor 200eft bukóval kiszállsz a történetből.
Mifelénk ez a 200eft körüli díjak mennek, ez lehet 150, de lehet 230 is, szakértőtől függ.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek kovessyroli az itt látható tagok köszönték meg: Gallaca
Értékelés: 4.76%

Re: Segítség kérése!!!

2016.11.27. 19:52

Sziasztok!
Olyan gondom van, hogy Windows10 lett a gépemre telepítve, és van olyan program ami fontos lenne, de nem tudom feltelepíteni, mert csak 7-8-al megy. Van erre valamilyen megoldás?
:oops:

Re: Segítség kérése!!!

2016.11.27. 21:13

bendegúz írta:Sziasztok!
Olyan gondom van, hogy Windows10 lett a gépemre telepítve, és van olyan program ami fontos lenne, de nem tudom feltelepíteni, mert csak 7-8-al megy. Van erre valamilyen megoldás?
:oops:

-Frissebb beszerzése.
-Kompatibilis módban telepíteni és/vagy indítani.
-Virtuális gép használata.
-Dual boot kialakítása.
Régi progiknál valószínű hogy valamilyen rendszer komponens nincs telepítve vagy túl friss és ezért nem megy.
Zárójelben megjegyezném, hogy ha W8 alatt ment valami akkor nagy valószínűséggel 10 alatt is mennie kéne.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Imco az itt látható tagok köszönték meg: bendegúz
Értékelés: 4.76%

Re: Segítség kérése!!!

2016.12.03. 03:21

PeterE39 írta:
Gallaca írta:Kérdés a következő; mit tudok csinálni?

Ekkora összegnél (eltérésnél) mindenképpen megkeresnék egy szakértőt.

Nos ezek válaszra sem méltattak. :?

Re: Segítség kérése!!!

2016.12.03. 13:40

bendegúz írta:Sziasztok!
Olyan gondom van, hogy Windows10 lett a gépemre telepítve, és van olyan program ami fontos lenne, de nem tudom feltelepíteni, mert csak 7-8-al megy. Van erre valamilyen megoldás?
:oops:

Ami 8 kompatibils az kell 10 alat is menye,milyen progik?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Re: Segítség kérése!!!

2016.12.03. 14:44

rockerekhu írta:Ami 8 kompatibils az kell 10 alat is menye,milyen progik?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével


"Az 10 alatt is kellene, hogy menjen." De sajnos ez nem mindig így van, egyszerű üzleti okokból kifolyólag. :wink: :roll:

Re: Segítség kérése!!!

2016.12.04. 19:35

Gallaca írta:
PeterE39 írta:
Gallaca írta:Kérdés a következő; mit tudok csinálni?

Ekkora összegnél (eltérésnél) mindenképpen megkeresnék egy szakértőt.

Nos ezek válaszra sem méltattak. :?


Türelem!!! ( tudom, ilyenkor nem könnyű )
Válaszolniuk kell!

Re: Segítség kérése!!!

2016.12.10. 21:12

Sziasztok! Szükségem lenne holnap kölcsönbe vagy megvételre egy elölre betekrhető vonószemre sos. Lerobbant a kocsi es hétfő reggelre jelenésem van Muha mesternél. Nekem nincs és elérhető helyet se találtam ahonnan tudnék szerválni. Aki ki tud segíteni megkösszöném. Budapest, elmegyek érte. E46 de jo bele az e39 is biztos.

Re: Segítség kérése!!!

2016.12.10. 21:49

zoley88 írta:Sziasztok! Szükségem lenne holnap kölcsönbe vagy megvételre egy elölre betekrhető vonószemre sos. Lerobbant a kocsi es hétfő reggelre jelenésem van Muha mesternél. Nekem nincs és elérhető helyet se találtam ahonnan tudnék szerválni. Aki ki tud segíteni megkösszöném. Budapest, elmegyek érte. E46 de jo bele az e39 is biztos.

Csepel, Dunaharaszti, vagy Szigethalom a szimpatikus?

Re: Segítség kérése!!!

2016.12.10. 22:02

Gallaca írta:
zoley88 írta:Sziasztok! Szükségem lenne holnap kölcsönbe vagy megvételre egy elölre betekrhető vonószemre sos. Lerobbant a kocsi es hétfő reggelre jelenésem van Muha mesternél. Nekem nincs és elérhető helyet se találtam ahonnan tudnék szerválni. Aki ki tud segíteni megkösszöném. Budapest, elmegyek érte. E46 de jo bele az e39 is biztos.

Csepel, Dunaharaszti, vagy Szigethalom a szimpatikus?


Csepelre el tudok buszozni, az jó. Már ha jár oda busz amiről szó van :) X. kerben lakom amúgy.

Re: Segítség kérése!!!

2016.12.10. 22:50

zoley88 írta:
Gallaca írta:
zoley88 írta:Sziasztok! Szükségem lenne holnap kölcsönbe vagy megvételre egy elölre betekrhető vonószemre sos. Lerobbant a kocsi es hétfő reggelre jelenésem van Muha mesternél. Nekem nincs és elérhető helyet se találtam ahonnan tudnék szerválni. Aki ki tud segíteni megkösszöném. Budapest, elmegyek érte. E46 de jo bele az e39 is biztos.

Csepel, Dunaharaszti, vagy Szigethalom a szimpatikus?


Csepelre el tudok buszozni, az jó. Már ha jár oda busz amiről szó van :) X. kerben lakom amúgy.

Akkor mi az a Vecsés az adatlapon? :mrgreen: Írtam privátot!

Re: Segítség kérése!!!

2017.02.21. 17:50

Szép napot mindenkinek!

Ez nem egy olyan nagy segítség kérés de sajnos nem tudtam hova írjam ki. Nos elgondolkodtam azon, hogy kéne egy kisebb fajta hobbi és egy E38-ra gondoltam természetesen 1996-2000 évjáratúra és benzinesre. Természetesen nem úgy gondoltam hogy azonnal vennék egyet és teljes erővel neki állni, mert ez nem így lenne hanem arra gondoltam olcsón venni és szép lassan felújítani! Akkor kérdésem az lenne szerintetek van ennek értelme vagy inkább felejtsem is el?

Nem vagyok milliomos nem is akarom gyári állapotra vissza állítani de egy ilyen állapotú E38-nak tudnék örülni! https://www.hasznaltauto.hu/auto/bmw/75 ... a-10700311
Hozzászólás küldése

VigLink badge